menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:05
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Lawendo, ale nie musisz sie na mnie wyladowywac. Zupelnie tak mowisz jakbym byla winna problemow lekarskich we Wroclawiu!!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:10
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Rety MARBELLA gies Cię ugryzłczy czy co? Gdzie Ty widzisz to wyładowanie? Cię nawet prosiłam co byś się nie obrażała a Ty od razu z grubej rury.
Ale mimo to, Ci dziękuję za wyrażenie opinji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Pewno, że jest wielu ludzi, którym jest ciężko, nie każdy sobie umie poradzić, był moment, że też wleciałem w dół i ciężko było wyleźć, tylko marbella ma rację w sprawie zawiści. U nas uważa się, że o ile ktoś ma coś więcej to zaraz nakradł, albo zamataczył, a może po prostu miał lepszą głowę do interesów,wiedział jak zarobić kasę, nie wszyscy to potrafią, może nie bał się zaryzykować w odpowiednim momencie, sam mam kolegę, który większą kasę władował , sam mu odradzałem a teraz on się śmieje.
Jipie, jak zwykle madrze spostrzegasz sprawy. Nie znam osobiscie - cale szczescie, ale sa takie osoby, ktore mimo, ze sie "dorobily" sa bez przerwy pelne zawisci i zazdrosci w stosunku do innych. Powody sa rozne: maz na bezrobociu bo rynek strzelil, corenka musi utrzymywac malzonka, business n ie idzie jak trzeba, kawa lub herbata za droga, brak pomocy domowej, bo mezus skapiradlo - wszystko dobre aby narzekac, biadolic i dokladac innym....bo im sie udalo. Nie uogolniam, ale sa takie wraze przypadki...brrr.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:19
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie Jeszcze slowo

Dzieki Ci Basi.Mam koleżanki,które po moich powrotach-Tobie to dobrze!Ja na to proszę tu nr .tel -Jedż i zobacz,probuj.Nie,bo to , bo tamto.Poprostu najlepiej chciałyby wygrać w totka/ja tez/,albo lubią tę role marudzącej niezadowolonej.Ja wolę dzialać,coś robić.A ilu poznalam ciekawych ludzi,ilu rzeczy się nauczylam-tego mi nikt nie zabierze. Poczucie szczęscia nie wypływa z możności otrzymania tego,czego chcemy,Lecz z umiejętności cieszenia się tym co mamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jago

Cytat:
Napisał Jaga_13
Dzieki Ci Basi.Mam koleżanki,które po moich powrotach-Tobie to dobrze!Ja na to proszę tu nr .tel -Jedż i zobacz,probuj.Nie,bo to , bo tamto.Poprostu najlepiej chciałyby wygrać w totka/ja tez/,albo lubią tę role marudzącej niezadowolonej.Ja wolę dzialać,coś robić.A ilu poznalam ciekawych ludzi,ilu rzeczy się nauczylam-tego mi nikt nie zabierze. Poczucie szczęscia nie wypływa z możności otrzymania tego,czego chcemy,Lecz z umiejętności cieszenia się tym co mamy.
masz rację, poczucie szczęścia to umiejętność cieszenia się z tego co mamy. Na szczęście jest trochę ludzi szczęśliwych właśnie w taki sposób. Nie umiem zazdrościć, umiem podziwiać, brać przykład i bardzo się z tego powodu cieszę. Lubię kiedy ludziom dobrze się powodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:51
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Macie rację to wszystko jest cholernie poplątane i nigdy nie wiadomo komu by tu przywalić, a kogo pogłaskać, nad kim się pochylić a kogo pogonić, czy czasem ten bogatszy nie biedniejszy od tego biednego bo głupszy, a biedniejszego mądrość to bogactwo samo w sobie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:53
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Ale jak fajne jest takie narzekanie wszystko można usprawiedliwić własne lenistwo głupotę etc etc.Wygoda w każdym względzie a i jeszcze słuchacze kiwają głową ze zrozumieniem. Taki np szef idiota albo durny polityk ale jak zapytać kto wybrał tego durnego polityka to okazuję się ze nikt sam się bidak wybrał.Lub też mozna wytłumaczyć ze to inni mu nie pozwalają rozwinąć szkrzydeł.Dlatego też marudzenie ma głębokie uzasadnienie społeczne bo gdyby nie niesprzyjające okoliczności to wszyscy byśmy mieli Nobla majątki jak Kulczyk albo Gates.Ale to nie my to inni nam nie pozwolili.Fajnie być narzekaczem a przy okazji narzekania jesteśmy ekspertami od wszystkiego .Mnie się ta cecha bardzo podoba czego ja bym nie osiągnął ......ale mi się nie chciało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

araad masz rację i ja widzę wielu takich marudów. Wszystko jest nie tak jak powinno być.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 22:00
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Ale jak fajne jest takie narzekanie wszystko można usprawiedliwić własne lenistwo głupotę etc etc.Wygoda w każdym względzie a i jeszcze słuchacze kiwają głową ze zrozumieniem. Taki np szef idiota albo durny polityk ale jak zapytać kto wybrał tego durnego polityka to okazuję się ze nikt sam się bidak wybrał.Lub też mozna wytłumaczyć ze to inni mu nie pozwalają rozwinąć szkrzydeł.Dlatego też marudzenie ma głębokie uzasadnienie społeczne bo gdyby nie niesprzyjające okoliczności to wszyscy byśmy mieli Nobla majątki jak Kulczyk albo Gates.Ale to nie my to inni nam nie pozwolili.Fajnie być narzekaczem a przy okazji narzekania jesteśmy ekspertami od wszystkiego .Mnie się ta cecha bardzo podoba czego ja bym nie osiągnął ......ale mi się nie chciało.
Czyżbyś myślał o tym samym szefie jedynie słusznej partiii?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 22:03
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Jip
No coś Ty, ja jak Senior nie zajmuję się partiami.
A i ja sam już tez partią być przestałem wiesz łysiną blikuję.
Myślałem o sobie strasznie lubię narzekać, zwłaszcza przy robocie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 22:06
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Jip
No coś Ty, ja jak Senior nie zajmuję się partiami.
A i ja sam już tez partią być przestałem wiesz łysiną blikuję.
Ale to prezesowi Kaczyńskiemu wszystkie media kłody pod nogi ładowały i wszyscy mu przeszkadzali o nim myślałeś? ja tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 22:10
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pozytywna
witam, jestem nowa na tym forum, może to co napiszę wzbudzi w niektórych złość, ale szczerze mowiąc to ja jestem zła.. ciągle emeryci narzekają że nie ma pieniędzy, pracy dla nich, itd. rozumiem osoby, które nie mogą pracować ze względu na stan zdrowia.. otóż proszę mi wierzyć, że próbuję zatrudnić emerytów.. w warszawie (może w innych miastach wygląda to inaczej) i niestety odzew jest prawie zerowy. zaczynam się zastanawiać, czy poprostu nie jest tak, że lepiej pomarudzić niż popracować. praca nie jest ciężka, dobrze płatna, i nic... a wszędzie czytam jak to jest ciężko...
Ta "pozytywna" w Warszawie (z małej litery W-wy pisanej) nie czuję ją jako pracodawcę, raczej za 20-latkę na utrzymaniu mamusi. Informacji o "jej" firmie nie ma. Nie podała. Praca lekka przyjemna a emeryci nie chcą. Otóż córeczko (pozwól tak mówić mi dzisiaj) Zapominasz że emeryt właśnie przeszedł na emeryturę po 40-stu latach, aby nie pracować i mieć już czas coś swiata zwiedzić. Chyba że ma się dołożyć do uczącej się latorośli. Wymagania duże a już pracuje córeńka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 22:15
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Ktoś tu narzekał ze osobiście nie zna nikogo kto marudzi i narzeka.Proszę bardzo do podziwiania ze tak określę egzemplarz wzorcowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 11:59
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Ta "pozytywna" w Warszawie (z małej litery W-wy pisanej) nie czuję ją jako pracodawcę, raczej za 20-latkę na utrzymaniu mamusi. Informacji o "jej" firmie nie ma. Nie podała. Praca lekka przyjemna a emeryci nie chcą. Otóż córeczko (pozwól tak mówić mi dzisiaj) Zapominasz że emeryt właśnie przeszedł na emeryturę po 40-stu latach, aby nie pracować i mieć już czas coś swiata zwiedzić. Chyba że ma się dołożyć do uczącej się latorośli. Wymagania duże a już pracuje córeńka?
Albo naprawdę trzeba Tobie wolno pisać, żebyś mógł zrozumieć, albo ..... widziałeś gdzieś ogłoszenie "pozytywnej" czy tylko wypowiedź? I myślisz, że wszyscy emeryci są zatrudnieni w jedynie słusznej partii wklepując instruowane posty do internetu, a może jest wielu takich co to chce albo lubi, albo musi dodatkowo popracować, może jest też takich więcej co mają na emeryturze własne firmy- to nie jest zabronione, i po czym zaraz sądzisz, że wypowiedź "pozytywnej" klasyfikuje ją w grupie 20-latków i jeszcze jedno czemu jesteś taki upierdliwy przy wytykaniu błędów? sam też nieraz popełniasz (swiata) zamiast świata, po co to człowieku robisz?
"Błogosławieni, którzy wpierw pomyślą,
zanim coś zrobią i wpierw się modlą,
zanim coś pomyślą:
unikną wielu niedorzeczności".

Może faktycznie przed napisaniem czegoś pomódl sie najpierw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Chłopaki, no co Wy? WYLUZUJCIE.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:12
pozytywna pozytywna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 44
Domyślnie ojcze Kaziku...

dla wyjaśnienia- chodziło mi o osoby, które marudzą że nie mają pieniędzy, są zdrowe, ale nic nie robią mimo że mają możliwości. Jeśli pracowałeś 40 lat - oczywiście należy Ci się odpoczynek. Jednak widzę, że przykład Ojca Kazika potwierdza to co napisałam na początku Czy nie mozna być na emeryturze i nie być zgorzkniałą, wylewającą żółć osobą? Ojcze- życzę wiecej dystansu, bo negatywne nastawienie niszczy człowieka.
z pozdrowieniami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:14
pozytywna pozytywna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 44
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
masz rację dużo osób lubi sobie pojeczęć dla zasady. Mamy nową forumowiczkę z W-wy, która szuka pracy może się dogadacie? Pozdrawiam.
to jest link do wątku tej forumowiczki:
http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-5...czen-3859.html
Basiu- bardzo dziękuję za informację
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Gaduła

Cytat:
Napisał pozytywna
Basiu- bardzo dziękuję za informację
Trzymam kciuki żeby Wam się udało. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:19
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Chłopaki, no co Wy? WYLUZUJCIE.
Przepraszam Basiu ale nie mogłem na takie stawianie sprawy patrzeć spokojnie, dziewczyna chce pomóc i pokazać, że można a od razu miesza się ją z .........., a dziewczyna chętna pomóc, czy się uda to inna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 07-01-2009, 12:57
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Oj Kaziu, jesteś uszczypliwy, myslalam, że jesteś bardziej tolerancyjny. Wytykasz pisanie małą literą nazwy miasta przez ''Pozytywną'', a nie zauważyłeś, że to jest osoba początkująca i może nie wie jeszcze jak pisać dużymi literami.Ty przecież jesteś chętny do pomocy, to zamiast krytykować powinieneś objaśnić, gdzie nacisnąć, by była duża litera.A poza tym sam wiesz, że nieraz naciskasz coś za słabo i inaczej wychodzi.Nie znaczy to wcale, że ten piszący robi błędy ortograficzne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.