menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 08:43
ewap ewap jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 2
Domyślnie długa podróż autobusem


Moi Rodzice wybierają się wkrótce na tygodniową autokarową wycieczkę objazdową. Co powinni ze sobą zabrać do autobusu? Słyszałam na przykład o podkolanówkach zmniejszających obrzęki nóg - czy są potrzebne, gdzie ich szukać?
Ewa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 15:24
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Ewo,

najlepiej w aptece, podkolanówki w zasadzie powinien dobrać specjalista, ale w dobrych aptekach też powinni doradzić. Wszystko zależy od rodzaju ewentualnych dolegliwości ze strony układu krążenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 17:18
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja przed dłuższym wyjazdem po konsultacji z lekarzem zażywam leki poprawiające krążenie żylne,przeważnie ziołowe,jak wyciąg z kasztanowca.Dobrze jest mieć przy sobie żel do nóg,w aptekach są różne i jak Pola radziła najlepiej spytać jednak lekarza lub dobrego zaufanego farmaceute.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 18:12
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Domyślnie

Przydaje się poduszka-jasiek pod głowę lub nadmuchiwane wałeczki, które nakłada się na kark.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-05-2007, 23:35
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Gdy mój mąż jechał w tamtym roku na wycieczke autobusem po Europie, poszedł do lekarza. Jakie leki wziąść ze soba, bo to i wiek i dużo przebywania w pozycji siedzącej. Ze wzgledu na nogi, lekarz przepisał Detralex. Zazywać kazał dorażnie, tylko w trakcie wycieczki.
Żele i masci z heparyną nie zdają egzaminu.Jak tu w autobusie ściagać spodnie i smarować się. I co by to było, gdyby każdy spocone, czasem niezbyt pachnące nogi innym pod nosem smarował. Chociaż... polacy różne rzeczy potrafią. No ale cóż, słyniemy z kultury.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-06-2007, 10:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Zalecam na kazdym postoju drepatanie,spacerowanie,parę przysiadów...to pomaga.Po przyjeżdzie do hotelu 15 minut leżenia na podłodze z nogami opartymi o ścianę/zapobiega puchnięciu/.Jedzonko małosolne-żadne chipsy!!bo zatrzymuje wodę w organiżmie.Udanej wycieczki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-06-2007, 23:12
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

A ja radziłałabym zabrać zestaw leków na dolegliwości żołądkowo-jelitowe.Zmiana jedzenia,a szczególnie wody u wielu osób wywołuje b.nieprzyjemne objawy.W zaprzyjażnionej aptece farmaceutka zaproponowała,że przygotuje mi taki zestaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 23:08
ZbyszekK ZbyszekK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 34
Domyślnie Żel, podkolanówki i leki ziołowe...

Poradnik podróżnika.
Wątek - jak się wydaje - podupada. No to trzeba go ożywić.
W tak ważnej kwestii jak podróżowanie, zwłaszcza latem i długą lub b. długą trasą (Europa), brakuje opinii lekarza.
Ale i szczypty rozsądku. Proszę rozważyć.
W upalne lato i to w wielogodzinną podróż autokarem, w pozycji siedzącej, w ,,kucki'', z półgodzinnymi postojami na parkingach przy stacjach paliwowych, w ogonku do WC, nie wysłałbym swoich rodziców. A i sam nigdy się nie wybiorę. Innym też nie radzę.
Jeśli do tego dołożymy tak powszechnie praktykowaną jazdę nocą, bez noclegu, dla większej oszczędności/zysku, to podróż taką bez oporów można uznać za okrucieństwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-08-2008, 23:19
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Wiem, że to okropieństwo.
Ale znasz inny sposób. Ja w taki sposób zwiedziłam całą Europe.
Można lecieć samolotem, ale na miejscu też masz podstawiony okropny autokar który Cię wozi . Często w upale.
Coś za coś. Ja lubię zwiedzać i musiałam się godzić na takie warunki. W polskich biurach podróży nikt Ci innych nie zagwarantuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 11:06
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Uważam, że biura podróży powinny mieć do wyboru 2 wersje wycieczek, o różnych porach roku, dla jednych,tańsze,lubiących szybkość i wersja z tylko dziennymi przejazdami i normalnym zwiedzaniem z noclegami na całej trasie. Przecież kierowcy są zmęczeni i znużeni, stąd wciąż się słyszy o wypadkach autobusowych. Ja osobiście lubię autokarowe wycieczki, ale szukam ofert bez nocnych przejazdów.Wolę dopłacić do noclegu, ale mieć przyjemność podróżowania, a nie ryzyko i męczarnie nocne w autokarze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 00:36
ZbyszekK ZbyszekK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 34
Domyślnie

Wiem, że to okropieństwo.
Ale znasz inny sposób. Ja w taki sposób zwiedziłam całą Europe.


Zwiedziłem i ja część Europy autokarem, ale było to wiele lat temu. Moja pierwsza podróż zagraniczna to była Czechosłowacja, a rok bodajże 1961. To była wielka frajda. Czechosłowacja i zagranica. Przeżywałem to głęboko, ale też Orbis nie dopuszczał do niszczącego zmęczenia - wszystkie noclegi w hotelach.
Minęło kilkadziesiąt lat, zebrało się sporo wiedzy, pamiątek, fotografii, a ubyło sił.
Nie stać nas, Polaków, na kosztowne i luksusowe podróże zagraniczne. Polsce Seniorzy mogą sobie jednak pozwolić na względnie wygodne podróżowanie np. koleją, na noclegi u znajomych lub nieznajomych. Trzeba się jednak zorganizować, zaufać i korzystać z wiedzy nagromadzonej przez długie lata i liczne podróże.
Temu celowi może służyć projekt ,,Wymiana'' lub ,,Klucze do mieszkania''.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 00:39
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Jest taki wątek,poszukaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-08-2008, 10:42
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

A ja uważam, że jakieś znane biuro powinno sobie przypomnieć, że istnieją ludzie 50 i... chcące zarobić na wycieczkach po sezonie,kiedy jest spokojniej a i hotele czekają na turystów, gdzie można wynegocjować ceny dla grup i organizować specjalny program dla seniorów jak to jest za granicą, zresztą widać to jak się jedzie np. w kwietniu lub pod koniec września, ale u nas w kraju o tym się nie myśli, tutaj jest euforia młodości i biznesu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 16:44
robin robin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kundzia
Ja przed dłuższym wyjazdem po konsultacji z lekarzem zażywam leki poprawiające krążenie żylne,przeważnie ziołowe,jak wyciąg z kasztanowca.Dobrze jest mieć przy sobie żel do nóg,w aptekach są różne i jak Pola radziła najlepiej spytać jednak lekarza lub dobrego zaufanego farmaceute.
Tylko żeby te poprawiacze przy okazji nie działały moczopędnie bo może być kłopot w podróży...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja najpiękniejsza podróż Eliza Podróże, turystyka 250 22-10-2009 12:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.