menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Fotografia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Fotografia Forum poświęcone fotografowaniu - zamieszczamy wyłącznie AUTORSKIE (wykonane przez siebie lub bliskie osoby, nie ściągnięte z netu) zdjęcia. Dyskusje na temat szeroko pojętej fotografii, technik fotografowania, sprzętu etc.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 14:53
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Witam.
Miłego dnia dla gospodarza i jego gości i przepraszam za zmianę repertuaru fotograficznego.
przecież ogrody to na wątku Lulki. Tutaj natomiast piesza wędrówka na Górę Gradową w Gdańsku.





__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Ostatnio edytowane przez Paula : 07-10-2013 o 16:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 19:40
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Czerwcowy świt

Lulko, jedyne czego zazdroszczę swoim dzieciom teraz, to tego właśnie, że mogą tak swobodnie podróżować praktycznie po całym świecie. Innych rzeczy im nie zazdroszczę, nie chciałbym nawet być w ich wieku i musieć teraz pracować.

Paulo, cieszę się, że zaglądasz tutaj ze swymi fotkami.

Moje fotki są z wycieczki rowerowej z 19 czerwca tego roku - zaczynał się upalny dzień z temperaturą ponad 30 st. C.







Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 07-10-2013, 21:39
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Witam ..
A ja wczoraj takimi wertepami chodzilam ..
ale bylo fajnie i bazanty widzialam i sojke co sie za morze wybierala..

. . . . .

. . . . . .

. . . . . .
A teraz w ktorą strone pojsc ?

. . . . . .

. . . . . .
a teraz .. to jest najprawdziwszy mini labirynt..
A to wszystko bylo w Lasku na Piaskowce

Ostatnio edytowane przez tar-ninka : 08-10-2013 o 07:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 07:41
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
..A ja wczoraj takimi wertepami chodzilam ..
ale bylo fajnie i bazanty widzialam i sojke co sie za morze wybierala..

Też uważam, że nie potrzeba wyruszać w dalekie wyprawy, aby zobaczyć coś pięknego. Raczej oczy szeroko otwarte są do tego potrzebne.

Pozdrawiam zaglądających tutaj, ruszajmy na spacerki; w niedzielę widziałem babie lato. I weźcie swoje aparaty. I pokażcie potem fotki - może z babim latem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 07:58
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 411
Domyślnie

Jakie cudne zdjęcia!
Andrzeju, Tar-ninko, pozdrawiam, będę po południu, miłego dnia

Ode mnie 'brzuszki"

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 08-10-2013, 08:41
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Brzuszki .. oj Lulko wiesz czym mnie uradowac
Witaj gostbiker
Masz racje nie trzeba wyruszac na dalekie wyprawy aby zobaczyc jak jest pieknie .
w kazdej porze roku inaczej ..

. . . . . . . .
To jest trasa moich częstych wypraw.
. . . . . .

Moje towarzyszki mnie zostawiaja .. /te dwie w przodzie /

. . . . . . .
a ja przeciez musze chociaz na chwile zatrzymac sie przy ulubionej mlodziutkiej brzezince.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 07:04
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Z wczorajszej wycieczki

Zainteresowania widzę mamy tutaj podobne - ja też żadnej brzezince i brzuszkom nie przepuszczam.

Wczoraj byłem na dłuższej wycieczce rowerowej. Pogoda była piękna, jesienna przyroda przepiękna, byłem w pięknych miejscach, kilometrów zrobiłem prawie 100, zdjęć ponad 100 - w większości zupełnie... niepięknych. Odradzam wszystkim kupno aparatu Samsung WB150. Jest to totalna klęska - nie wiem, czy wszystkie są takie, czy tylko ja miałem takie "szczęście". Spośród tej ponad setki wybrałem trzy względnie udane, z których jeszcze jedno musiałem usunąć, bo niebo po umieszczeniu w Galerii Seniora okazało się ...zielonkawe .





Dodam jeszcze, że w rzeczywistości było tam znacznie ładniej, tylko te fotki nie oddają tego. Zdjęcia były zrobione w parkach w Morawie i Mściwojowie. Na babie lato niestety nie trafiłem wczoraj.

Ostatnio edytowane przez gostbiker : 09-10-2013 o 07:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 07:46
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Fotki czerwcowe

...i wrócę jeszcze do swych zdjęć z czerwca ( ciekawe, czy do końca roku będę już na bieżąco).

..trochę wcześniejsze stadium tego, co Tar-ninka tutaj pokazała.
A ten spacer Tar-ninko, to był z kijkami?





...a na tej czerwcowej fotce mając tylko 7 km do domu zupełnie spokojnie "złapałem" nadchodzącą burzę. Troszkę się przeliczyłem niestety i za chwilę ta nadchodząca burza złapała mnie. I już nie puściła. Aż do domu. Po przyjeździe sucho miałem tylko w gardle:

Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 10:22
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Fotki czerwcowe

W stadninie koni w Jaroszówce:





Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 10:45
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie Fotki czerwcowe

Wycieczka nad Odrę.

Nowy most przez Odrę w Radoszycach:



widok z mostu:



na drugim brzegu:



kościół w Jemielnie:

Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 09-10-2013, 10:46
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 411
Domyślnie

Cytat:
Napisał gostbiker
...a na tej czerwcowej fotce mając tylko 7 km do domu zupełnie spokojnie "złapałem" nadchodzącą burzę. Troszkę się przeliczyłem niestety i za chwilę ta nadchodząca burza złapała mnie. I już nie puściła. Aż do domu. Po przyjeździe sucho miałem tylko w gardle:
Hihi, ale mnie rozbawiłeś od rana
Wspaniałe masz plenery, Andrzeju i to tak niedaleko od domu.
Ja muszę wyruszać trochę dalej, choć ciągle sobie przyrzekam, że kupię rower i zawsze jest coś ważniejszego.
A lubię bardzo jazdę na rowerze, wspominam Pieniny i trasę do Czerwonego Klasztoru wzdłuż Dunajca...miodzio

Tar-ninko








__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 09-10-2013 o 10:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 10-10-2013, 00:56
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lulka
.... wspominam Pieniny i trasę do Czerwonego Klasztoru wzdłuż Dunajca...

Ja akurat mam, można powiedzieć, niezbyt przyjemne wspomnienia związane z Pieninami. Mianowicie na egzaminie wstępnym z geografii otrzymałem takie pytanie " Omów piękno Tatr na przykładach". W Zakopanem byłem wcześniej raz, jako dwunastolatek i na żadne tam piękno nie zwracałem specjalnej uwagi. Coś tam więc plotłem trzy po trzy i napomknąłem o przełomie Dunajca przez Pieniny, którego w ogóle nie widziałem.
Pani egzaminator tak się do niego przypięła, że z trudem nędzną trójczynę wybroniłem. Muszę koniecznie się tam wybrać. Dobrze, że pokazałaś te zdjęcia - w razie ponownego egzaminu już chyba lepiej by mi poszło


... i jeszcze ostatnie moje czerwcowe fotki:

Rynek w Dzierżoniowie:



mury obronne w Dzierżoniowie:



Krzyżowa - miejsce historyczne - spotkali się tu kanclerz Kohl i premier Mazowiecki:



w Kościele Pokoju w Świdnicy - przerwa w koncercie młodych muzyków z Niemiec:

Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 10-10-2013, 09:32
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 411
Domyślnie

Cytat:
Napisał gostbiker
Ja akurat mam, można powiedzieć, niezbyt przyjemne wspomnienia związane z Pieninami. Mianowicie na egzaminie wstępnym z geografii otrzymałem takie pytanie " Omów piękno Tatr na przykładach". W Zakopanem byłem wcześniej raz, jako dwunastolatek i na żadne tam piękno nie zwracałem specjalnej uwagi. Coś tam więc plotłem trzy po trzy i napomknąłem o przełomie Dunajca przez Pieniny, którego w ogóle nie widziałem.
Pani egzaminator tak się do niego przypięła, że z trudem nędzną trójczynę wybroniłem. Muszę koniecznie się tam wybrać. Dobrze, że pokazałaś te zdjęcia - w razie ponownego egzaminu już chyba lepiej by mi poszło
Hihihi, to masz nie najlepsze wspomnienia a Pieniny...przecudne, uważam, że jedne z najładniejszych polskich gór i...trochę niższe jak Tatry, choć tez można się nachodzić

To najsłynniejsza polska sosna na szczycie Sokolicy, w dole 300 metrów niżej, przełom Dunajca,
tu nie można mieć lęku wysokości



Na Trzy Korony też trzeba się wydrapać



i rafting na Dunajcu można uprawiać

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 10-10-2013 o 09:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 10-10-2013, 09:59
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

gostbiker ja nie chodze z kijkami.. nawet rowerem nie jezdże ..juz nie moge .
Tak sobie truchtam po swoich trasach nie bardzo dalekich..
Moglabym jeszcze gdzies dalej ale nie mam z kim , moi znajomi rowiesnicy wszystko bolejące ... leniuchy
Samej nie jest bezpiecznie sie w lasy wybierac.
Za Wami to chętnie sobie pochodze .
Pozdrawiam serdecznie
Lulko
W pieninach bylam tratwą plynelam ,rowerzystow widzialam i... zazdroscilam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 10-10-2013, 14:19
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Pieniny,spływ przełomem Dunajca..........piekne wspomienia,zaliczyłam te tereny z mężem w latach siedemdziesiatych ...........jak odnajdę zdjęcia to pokażę.
Pozdrawiam.
__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 11-10-2013, 08:54
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 411
Domyślnie

To jeszcze Pieniny, na dobry dzień
Hela, czekamy na zdjęcia.



__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 11-10-2013, 12:06
gostbiker's Avatar
gostbiker gostbiker jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 1 202
Domyślnie

Lulko, Twoje bardzo ciekawe zdjęcia z Pienin skłoniły mnie do takich oto poszukiwań . Mam stare zdjęcia rodzinne z Zakopanego i okolic z 1931 r. i 1934r. W Zakopanem byłem, ale bardzo dawno, więc praktycznie w ogóle go nie znam. Twoje zdjęcie Trzech Koron, a także inne zdjęcia Trzech Koron wyszukane w internecie porównywałem do tego sprzed lat. Czy na tym z 1931 r. są Trzy Korony?:



Helenko, liczę na Twoje fotki.

Tarninko, spacer bez kijków i bez roweru, a na pewno bez samochodu najbardziej sprzyja fotografowaniu. Ja wczoraj wybrałem się na wycieczkę rowerową nad Odrę i dosłownie nie szło przez las jechać - przez te jesienne kolory, co chwila schodziłem z roweru i robiłem foty. I jeszcze te grzyby - kanie, które prawie rzucały się pod rower. Wziąłem ich sześć, a pozostałym tłumaczyłem, że rower to nie samochód ciężarowy . Pokażę tutaj później troszkę tych jesiennych zdjęć.

Pozdrawiam zaglądających tutaj
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 11-10-2013, 17:55
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Tarninko, spacer bez kijków i bez roweru, a na pewno bez samochodu najbardziej sprzyja fotografowaniu.

Kijki racja .przeszkadzaja przy fotografowaniu
Ale jak sie dostac do lasu na starych ....butach
Żeby choc było z kims wespól zespól , samej strach po wertepach czy lesie się plątac ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 11-10-2013, 18:09
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 411
Domyślnie

Cytat:
Napisał gostbiker
Lulko, Twoje bardzo ciekawe zdjęcia z Pienin skłoniły mnie do takich oto poszukiwań . Mam stare zdjęcia rodzinne z Zakopanego i okolic z 1931 r. i 1934r. W Zakopanem byłem, ale bardzo dawno, więc praktycznie w ogóle go nie znam. Twoje zdjęcie Trzech Koron, a także inne zdjęcia Trzech Koron wyszukane w internecie porównywałem do tego sprzed lat. Czy na tym z 1931 r. są Trzy Korony?:


Andrzeju, myślę, że to nie są Trzy Korony, one mają jednak całkiem inny kształt, to nie są takie iglice w niebo, tylko bardziej trójkątne, no i porośnięte lasem, na tej fotce są nagie skały, czyli wyższe jak Pieniny, tak wydedukowałam.
Poza tym za blisko położone.
Wstaw tę fotkę do wątku Zakopane i Tatry w dziale "małopolskie", tam są ludzie gór, którzy znają dobrze Tatry.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 11-10-2013, 18:14
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 411
Domyślnie

Cytat:
Napisał gostbiker
Ja wczoraj wybrałem się na wycieczkę rowerową nad Odrę i dosłownie nie szło przez las jechać - przez te jesienne kolory, co chwila schodziłem z roweru i robiłem foty. I jeszcze te grzyby - kanie, które prawie rzucały się pod rower. Wziąłem ich sześć, a pozostałym tłumaczyłem, że rower to nie samochód ciężarowy
O matulu, Andrzeju, kanie zostawiłeś!
Trzeba je było przywiązać i ciągnąć za sobą
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moje,bydgoskie fotki. Doc Bydgoszcz 9616 04-06-2022 00:06
Relax - literki i fotki. Kasandra1 Humor, zabawa 16069 29-03-2021 09:08
Sanktuaria maryjne - cel majowych wycieczek cz. II - komentarze e.gajewska Ogólny 0 22-06-2011 07:09
Informacje o imprezach Turystycznych i rowerowych tomeh Podróże, turystyka 1 22-02-2011 15:54
Program spacerów dla osób dojrzałych – zaplanuj odpowiednie ćwiczenia - komentarze Lusia Ogólny 3 01-03-2009 12:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.