menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4081  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 10:29
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

znalazłam dla Iluzji-a może zna
http://wwell.net/
__________________


  #4082  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 10:35
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witaj Qrystyno, jest tłumaczenie do wersji PI XL, to jest niższa jak X, można kupić u Marka. Ale tuto są do wersji 12, czasem można znaleść do innych.
Jasiu, ja odinstalowywałam też takim specjalnym programem, no ale to, to trzeba bardzo sprawdzać.
Ja sobie wypróbowałam narzędzia do malowania w PSP, to nimi pomalowałam i zniekrztałciłam, żeby wygładało jak malowane.

.........
__________________
  #4083  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 10:51
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Basiu, to już widzialam, właśnie jest do różnych wersji, ale po angielsku. Te tuto podaje Maryshia u Dz. Janka.
A program jest bardzo interesujacy, bo można nim robić fantastyczne detale i maski. Często, ktoś kto specjalizuje się w detalach do scrapkow, albo robi maski, pisze, że zrobione są w PI albo w Ps... dlatego zwróciłam uwagę na ten program. Oczywiście można w nim robić wszystko i nasze pluginy tam działają, to może być program dla kogoś kto zaczyna, i dla kogoś kto chce robić jakieś szczególne drobiazgi. Problemem jest to, że jest po angielsku!!! Ja chcę go poznać dla detali i masek.
Co nie znaczy, że takich rzeczy nie można zrobić w PSP... ale jak nie zabiorę sie do nauki, to będzie nudno, a tak, czegoś się nauczę i potem zabiorę sie do Ps. I potem... coś wymyślę.
__________________
  #4084  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 13:43
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Domyślnie

Witam .
na początek ,to muszę powiedzieć ,że nie stać mnie na drugi komp i jakoś muszę dzielić jeden z małżonkiem. Jestem więcej przy nim niż on i nie ma problemów.

Uporałam się z napisami w kole i z przestrzenią.



Teraz zacznę instalować inne pluginy .
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
  #4085  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 15:30
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Sprawdzając w PSP jak wszystko działa zrobiłam obrazek.
Mróweczko ja tylko napisałam tak jak myślę, grafika dużo czasu zajmuje,
ale każdy robi w miarę swoich możliwości.
__________________
  #4086  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 19:09
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Poczytałam co piszecie. Muszę zajrzeć do Basi odnośnie awansowania zaznaczenia.
Tak samo jak pisze Jasia do zrzutów najwygodniejszy dla mnie jest PhotoFiltre. PFS całkowicie porzucam, bo w porównaniu z PSP wydaje mi się niepotrzebnie skomplikowany i niewygodny.
Ostatnio trochę gifów zamieniałam na .png i świetnie czyściło mi się w PSP brzegi pędzlem zmiekczania.

Obrazek z koronkowym parawanem.

~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
  #4087  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 19:56
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Urszulka piękny Twój obrazek z kotkiem, mam zdjęcie mojego kotka jak podziwia zimę pierwszą w jego życiu, dodałam padający śnieg.
Jeśli chodzi to ja programy odinstalowuję programem Revo Unistaller i koniecznie zrobić jeszcze programem Registry First Aid jest to potrzebne by całkowicie usunąć rejestry programu by potem nie było kłopotów w razie czego
gdy chcemy z powrotem zainstalować ten sam program, nie wiem czy Irenka tak zrobiła.
Programy te mam po polsku, można spolszczyć.
  #4088  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 20:43
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Jasiu ale masz ślicznego kotka. Ten na moim obrazku to działkowa kicia.
Ja boję się używać różnych agresywanych programów do odinstalowania, bo kiedys wyczytałam, że przy okazji mogą pousuwać składniki innych programów i wtedy one będą żle działały. Jest tak, że programy mają niektóre takie same składniki i taki program agresywnie usuwa wszystko.
Czytałam też wypowiedż Dziadka Janka, gdy odpowiedział Irence i to mnie utwierdziło w tym że ja prawidłowo odinstalowuję.
Głowne odinstalowanie to poprzez Panel Sterowania. Po tym odinstalowaniu trzeba jeszcze wejść do Plików Programowych /Program Files/ i usunąc folder programu, który został odinstalowany.
__________________
  #4089  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 20:56
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Urszulko gdy odinstalujemy program przez Panel Sterowania, zostają nam śmiecie usuwamy ręcznie tak jak piszesz, ale dlaczego pozostają nam rejestry programu i nie możemy potem zainstalować tego samego programu, oczywiscie
chodzi tu o nie wszystkie programy, jeżeli cokolwiek usuwamy trzeba zwracać uwagę co usuwamy, te programy co podałam, a szczególnie Registry First Aid
prowadzą nas za rączkę,mimo że miałam w grany teraz System od nowa, pozostały śmiecie po od instalowanych programach, dopiero tym programem usunęłam.
Dodam że programik wszystko mi naprawił tak jak bym chciała, programy działają, więc nie widzę przeszkód by go używać.

Opis programu, jest to wersja Trial , ale i tak można zainstalować i sobie porządek zrobić.
Narzędzie stworzone w celu naprawy uszkodzeń rejestru systemowego. Registry First Aid skanuje rejestr systemu Windows w celu odnalezienie nieużywanych już wartości oraz kluczy po plikach od instalowanych programów. W wypadku przeniesienia plików w inne miejsce program automatyczne odszukuje je i poprawia wpisy. Program pozwala także przeprowadzać defragmentację rejestru oraz tworzyć kopie zapasowe. Nowoczesny interfejs programu i polska wersja językowa dają możliwość wykorzystywania produktu nawet przez nie zaawansowanych użytkowników komputera. W wersja Platinum zawarto dodatkowo m.in. funkcję pozwalająca zarządzać plikami BHO przeglądarki IE, jej menu oraz paskami narzędziowymi.
Wersja Trial pl

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 03-01-2010 o 21:17.
  #4090  
Nieprzeczytane 03-01-2010, 23:20
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie,poczytałam o czym piszecie i włosy stają mi dęba ,mam troszkę śmieci i mam tego świadomośc ale boję się tego ruszyć.
Dzisiaj taki zimowy obrazek
__________________
  #4091  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 06:44
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie... poczytałam to o czym mówicie i dowiedziałam się, czegoś, chodzi mi o te rejestracje, to chyba fakt, że byłam zarejestrowana gdy instalowałam PI12SE, nie pozwoliło mi zarejestrować się drugi raz, po odinstalowaniu PI, dokładnym, ale... jak w takim razie zlikwidować tę poprzednią rejestrację ?
Gdy program ma taką specjalną ikonkę do odinstalacji, to robię to naciskając na tę ikonkę, i sprawdzam czy nie ma gdzieś jeszcze pozostałości, a ostatnio, likwiduję programy i pluginy nie posiadające ikonki specjalnej, programem CCleaner, pokazał mi informatyk jak to robić, i znakomicie to działa. Ale zaczynam zawsze od sprawdzenia czy program nie ma gdzieś ikonki do dezinstalacji.

Piękne obrazki porobiłyście, pooglądałam sobie. Ja nic nie zrobiłam, tylko drobiazgi do PFS.
Dzisiaj idę rano do dentysty a jest u mnie minus 7, będzie problem z samochodem. Jak widzicie, napisałam minus bo nie mogę znaleśc znaku minus, gdy piszę po polsku. Gdzieś się ukrył.

Przypomnę wam obrazek zrobiony z zeszłym roku w PFS...

.......
__________________
  #4092  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 08:55
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie. Dziękuję Jasiu za dokładne wyjaśnienie i opis programów do uporządkowania rejestru po odinstalowywaniu. Zapisałam sobie te programy, które polecasz.
Na razie to chciałabym, a boję się tak jak Ania i wszystko robię recznie tak jak Irenka i dodatkowo też stosuję Ccleaner.
Na razie wszystko jako tako działa, to niech tak zostanie.
We Wrocławiu rano -8. Irenko minus czyli kreseczka - u mnie jest w tym rzędzie gdzie cyfry, zaraz po 0.
__________________
  #4093  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 10:29
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witaj Urszulko. - Dziękuję za podpowiedż!!! -
Właśnie wróciłam od dentystki, i mam teraz spokój przez miesiąc, potem znowu. Ale już się dentysty nie boję!!! to, to tylko przechadzka.
Zaczynam się zabierać do drobiazgów.

Urszulko, tę trawę na twoim obrazku zrobiłaś pędzelkiem?
Bardzo mi się efekt podoba.
Miłego dnia życzę, wrócę jak coś zrobię i zobaczyć co słychać.

.........

Obrazek zrobiony bardzo dawno temu, był to moment, kiedy nauczyłam się dzielić obrazek przez HTLM w PFS. Był to okres kiedy robiłyśmy parawany.
__________________
  #4094  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 11:22
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witaj Irenko Urszulko, napisałam o usuwaniu śmieci z komputera, śmiecie mamy różne,jednak każdy kto instaluje programy i je po jakimś czasie usuwa, dobrze jest usuwać wszystko, tak nie robiłam i potem miałam problem z instalacją PI, za pierwszym razem po instalacji program działał, po od instalacji i następnie zainstalowaniu program nie działał, trzeba wiedzy by naprawić problem, dlatego piszę o rejestrach i ich usunięciu,kto nie instaluje programów i ich nie usuwa, to wystarczy zwykłe usuwanie śmieci, po drugie PI wymaga czegoś więcej by działał, czasem wystarczy coś doinstalować, takiej wiedzy nie posiadam, a jak coś wiem jednak za mało by rady dawać, jednak gdy zrobiłam porządek tym programem wszystko znalazło swoje miejsce, aż podziwiam.
Obrazek zrobiłam dużo skryptami, działają mi, miałam kłopoty, duplikaty program mi usunął.
PS:Rejestry mamy zainstalowane w komputerze wraz z programem zainstalowanym, po od instalowaniu programu trzeba usuwać, śmiecie oraz dodatkowo nie potrzebne rejestry innymi programami, do tego przeznaczonymi tzw usuwanie rejestrów.
__________________
  #4095  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 11:47
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witaj Jasiu, świetnie ci to wyszło. Dobrze, że powiedziałaś o tych rejestrach, jak będę miała okazję, to zapytam informatyka jakiegoś jak to się robi i czym.
A ja sprawdzając pluginy podstawowe w PFS sprawdziłam plugin który robi planche obrazków albo zdjęc. To znajduje się w narzędziach. Mam tak dość nazw angielskich w programie spolszczonym, że do przeglądu usunęłam spolszczenie. Trzeba teraz sprawdzić czy coś takiego znajduje sie w PSP i gdzie, może już ktoś wie?



__________________
  #4096  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 12:21
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Domyślnie

Witam .
Bardzo ładne są Wasze prace.
Odrobiłam już zadanie na forum Dz. Janka. Teraz wypad na zakupy , mróz u mnie trzyma. Jak przyjadę do dalsza nauka. Wciąga mnie ,to bardzo. :-)
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
  #4097  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 12:24
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja tez od dwóch dni porządkuje w laptopie. Usuwam już wszystkie świąteczne i noworoczne pliki, coby miejsca nie zajmowały i nie plątały mi się.Będę w to miejsce zbierać, jak trafie, walentynkowe i wielkanocne.
Usuwam tzn. przenoszę na pendraiva, przecież za 11 mcy znowu sie przydadzą.
A to jedna z ostatnich pracek zimowych z maską.

__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #4098  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 16:17
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Mój kotek tak wypoczywa.
Irenko czy chciałabyś widzieć foldery z obrazkami w PSP to wiem,każdy wie,więc chyba nie o to Ci chodzi
folderów nie wyświetlam , a może lepiej by było, posprawdzam.
PSdodatkowo mamy przeglądarkę efektów zmienia kolory obrazków, nic o tym nie piszemy.
edytowałam wyszło z uśmiechem ale odkrycie.

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 04-01-2010 o 16:41.
  #4099  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 17:18
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Domyślnie

Witam ponownie. Tak mnie wciągnęła zabawa formy w przestrzeni i poznawanie jakie maja działanie nowe wgrane pluginy ,że pokazuje moje dzieło.
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
  #4100  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 22:07
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Mnie wciągnęła zabawa malowanie pędzlem, trochę poszło na ramki, pierwszy raz tym sposobem zrobiłam.

__________________
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 822 22-04-2024 04:40
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.