menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Emerytura, renta, ZUS
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-08-2007, 18:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Egzekwowanie prawa w Polsce

nie jest sprawą prostą, ale niekoniecznie skazaną na niepowodzenie, więc zalecam upór, bez którego słabe są szanse na victorię. Urzędnicy często liczą na zmęczenie materiału, czyt. petenta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-08-2007, 21:08
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Pod względem finansowym dochodzę do granic możliwości kredytu odnawialnego i niedługo ogłoszę upadłość i chyba przestanę płacić rachunki.
Pod względem psychicznym to chyba trzeba będzie zarejestrować się u psychiatry.
Całe życie brali ode mnie i od moich rodziców (mama zmarła w wieku 53 lat a tato brał emeryturę jakieś 15 lat) po to żeby zgodnie z przepisami przejść w stan spoczynku. I co teraz mam?
ZUS decyduje co mam zjeść, w co mam się ubrać, z jakich rozrywek korzystać, gdzie wyjechać itp., a właściwie zabrania mi korzystać z tego wszystkiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 01:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Boleslawie -upadlosc nie była takim zlym wyjsciem z sytuacji ...ale w USA przed zmiana przepisow (teraz tez juz nie) mozna tylek uratowac przy duzym zadłuzeniu inaczej nie warto bo tak i tak przepada co się da ..Psychiatra tez nie jest zlym wyjsciem bo przynajmniej poprawia samopoczucie
Ale twoje rozgoryczenie rozumiem i popieram tyle ,ze co nam z tego przyjdzie....a moze jakieś zajęcie by się znalazlo coby pomoglo ci się trochę podreperować ....????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 08:45
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Bolesław!

Znam ten ból z autopsji! U mnie co prawda nie "kredyt odnawialny", a "debet dopuszczalny" - ale dno przeziera wyraźnie...
Upadłość - tak myślę - nie jest dobrym rozwiązaniem, bo żadnych perspektyw na poprawę nie przynosi...
Ja próbuję jakąś pracę złapać i wreszcie mi się uda przecież!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 10:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie Moi kochani....

Linka Wam nie dam,bo ostatnio źle bardzo to się skończyło,gdy Małgorzata solidarnie ruszyła ''na odsiecz wiedeńską '' i Kara Mustafa nas pognębił,zamiast odwrotnie.Na dodatek wziął,obraził się i poszedł,zostawiając nas w żalu nieutulonym nigdy...

Ale wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę na forum Gazety Wyborczej w jakimkolwiek mieście /jak mniemam / ...angrusz - autor.
Pan ów pochodzi z Częstochowy.Jest nauczycielem i kandydował w ostatnich wyborach chyba z PO .Więc ma szansę...
Otóż zrobił on krajową nagonkę na emerytów,pod hasłem ''kto przeputał Polskę - niech płaci ''.Apeluje o zmniejszenie emerytur,ponieważ dzisiejsi emeryci ''przeżarli'' kredyty zaciągnięte przez Gierka a wnukom zostawiają biedę.
Założył setki wątków ,we wszystkich chyba miastach..

Oczywiście ,odzew był największy w Częstochowie,gdzie znany jest z imienia i nazwiska...i chyba w Zakopanem ??
Ludzie użyli sobie na nim ile wlezie.Ale byli i tacy ,co rozumieli.
A jego uczniowie ?
Czy przypadkiem jest ta agresja ? A zawsze najłatwiej skrzywdzić najsłabszego.

Jak będziecie mieli czas ,to wziąć coś na uspokojenie i poczytać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 14:34
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Lilu,

nie wlezę na żadne forum i nie będę czytała, bo dbam jak mogę o ciśnienie i swoje niezdrowie psychiczne.
Natomiast chętnie zrobiłabym zrzutkę na znalezienie tego... - nie będę się wyrażała - powiedzmy: tej kanalii. Dogonię i pogryzę.
Kilka osób się do mnie pewnie przyłączy, no nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 14:37
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Oj, tak...

...resztki mojego debetu bym na to przeznaczyła, żeby s...wiela dorwać i pokazać mu osobiście, co jest wart!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 15:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ależ on jest znany....mnie osobiście z imienia i nazwiska oraz plakatów wyborczych.Na szczęście ostatnie wybory przerżnął..Jego personalia były podane na forach..

Muszę przyznać,że wyżyłam się na nim.Wprawdzie kulturalnie,ale niezwykle jadowicie jak na mnie...
Napisałam mu ,aby nie jeździł po mojej drodze- gierkówce,tylko wynosił się na polną ścieżkę,oraz nie chodził chodnikami,które ja kładłam w czynie spolecznym.Najwyżej niech płaci myto..

No,reszta poszła tropem i dołożyła dziadowi.Ale co z tego.On działa w całej Polsce..
Ostatnim jego pomysłem było ograniczenie dostępu emerytów do leków,bo rzekomo mają zapasy ..
Opadła mi szczęka oraz ręce i nogi....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 15:20
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie To jakaś podobna kanalia mieszka obok moich 50-nowożeńców.

W sklepie się jakiś babiszon wyżywał głośno na emerytach, bo jej się przez nich zle żyje.
Na ci moja Ruda "Święta racja, psze pani. A co w aptece robią!!! Leki 100-procentowo płatne wykupują i żrą".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 15:24
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie I myślisz, Alu...

...że paskuda zrozumiała? A toż nawet jakby chcieć siekierą wyrąbać rzeczywistość - to takie stworzenie nie zrozumie...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 16:31
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Zarejestrowałem się w urzędzie pracy i stowarzyszeniu "Integracja". Dzisiaj byłem na wstępnej rozmowie w integracji a 6 września w urzędzie pracy. Oprócz tego mam zamiar szukać na własna ręke. Mam nadzieję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 17:39
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Bolesławie,

powodzenia życzę z całego serca
A co to jest za stowarzyszenie? Nie słyszałam o nim?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 19:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja tez Boleslawie ci życze z czałego serca żeby jakaś fajna praca ,a do tego dobrze platna tam na ciebie czekala!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 21:37
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Bolesław!

A powiesz, jak się coś uda załatwić?
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 22:47
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Domyślnie

Integracja to takie stowrzyszenie wspierane z EFS, które pomaga w znalezieniu pracy osobom niepełnosprawnym. Ponieważ na komisji przy urzędzie pracy przyznano mi umiarkowany stopień niepełnosprawności to postanowiłem skorzystać z ich pomocy.
Więcej na temat stowarzyszenia na http://www.integracja.org
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-08-2007, 22:56
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Super

Cytat:
Napisał Ewita
A powiesz, jak się coś uda załatwić?
Oczywiście, że się pochwalę i wierzę w sukces.

W planie miałem po osiągnięciu sześcdziesiątki zapisać się do UTW i rozwijać swoje hobby, a być może odkryć w sobie coś nowego. Razem z żoną jesteśmy słuchaczami ZUTW.
Ja należę do klubu fotograficznego oraz uczyłem się angielskiego. Z żoną jesteśmy też w klubie turystycznym. Niestety w związku z planowaną pracą zrezygnuję z angielskiego, ale może od nowego roku powrócę.
Serdeczne dzięki wszystkim, którzy mi dobrze życzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-09-2007, 21:44
boleslaw_p's Avatar
boleslaw_p boleslaw_p jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Zielona Góra
Posty: 190
Super

Z moją pracą wygląda tak:
Nie wiadomo kim jestem, rencistą czy emerytem.
Już miałem podjąć pracę w ochronie w firmie, w której przedostatnio pracowałem, ale na świadectwie pracy miałe zwolnienie za porozumieniem stron z powodu przejścia na emeryturę. Ponieważ jestem w sporze sądowym z ZUSem to traktują mnie jako emeryta. Zakład pracy zatrudniając mnie dostaje dotacje , ale tylko przy grupie inwalidzkiej, najlepiej dwójce. Natomiast do emertów państwo nie dopłaca, pomimo grupy. Muszę więc szukać coś innego i zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 11-09-2007, 23:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Boleslaw nie przy grupie inwalidzkiej tylko przy stopniu niepelmosprawnosci(MOPS).przy stopniu lekkim pracodawca dostaje 400 PLN przy umiarkowanym 800PLN.Sprobuj uzyskac ten stopien latwiej wtedy o prace
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 07:55
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Bolesław!

Rozwinę to, co Babciela napisała, bo może nie wiesz. Aby dostać rentę inwalidzką - zgłaszasz się do ZUS. Ale do celów pozarentowych - leczniczych, rehabilitacyjnych, ulg wszelakichi dofinansowań - składasz wniosek do Zespołu Orzekania o Inwalidztwie - informacje i wnioski dostaniesz w MOPS-ie. Też jest komisja lekarska, przyznają ci stopień niepełnosprawności - czasowo lub na stałe. To bardzo przydatne. Sama mam rentę ZUS i tzw. pierwszą grupę (niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji) czasowo, do 2009 roku, a niezależnie od tego znaczny stopień niepełnosprawności na stałe. I właśnie o tym pisze Babciela - pracodawcy chcą takiego właśnie orzeczenia.
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 12-09-2007, 09:00
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Szukam osoby, która mieszka za granicą, a w Polsce pobiera emeryturę.Chcę porównać fakty dotyczące odpisu podatkowego. Załatwiam nie swoje sprawy i stąd to pytanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
emerytura a kredyt Anonymous Senior w banku 17 06-06-2022 01:35
Dla kogo wcześniejsza emerytura? - komentarze boleslaw_p Ogólny 5 16-04-2012 22:04
WczeŚniejsza Emerytura Nauczycieli Miecia Emerytura, renta, ZUS 11 14-07-2010 01:29
emerytura ela Emerytura, renta, ZUS 6 23-02-2008 23:31
Wcześniejsza emerytura dla kobiet urodzonych po 1948 roku - komentarze jawornr1 Ogólny 0 29-11-2007 14:51

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.