menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9221  
Nieprzeczytane 15-05-2017, 08:21
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie


Krysiu-dzięki ,ale czy dobry ?u mnie jak na razie pochmurnie(chyba w nocy też padało),ale co tam zobaczymy co będzie .Ja mam cd. zabiegów (do piątku)Dzisiaj faktycznie Zośki-jak w w/w wierszyku jest nadzieja na dużą poprawę pogody-pokazywali w Tv ,ze w tym tygodniu ma być do 27st. w niektórych rejonach-a póżniej znowu ochłodzenie
Pozdrawiam i życzę Wszystkim fajnego poniedziałku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9222  
Nieprzeczytane 15-05-2017, 16:01
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie




Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.
Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”😊
-Maria Konopnicka
U mnie po pięknej słonecznej pogodzie przed południem ,ani śladu -ponownie zaczęło padac
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9223  
Nieprzeczytane 15-05-2017, 22:24
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Helenko, ten wierszyk o niezapominajkach bardzo często był wpisywany do pamiętników. Mam jeszcze taki pamiętnik z podstawówki i zajrzałam do niego. Wpisały mi go dwie koleżanki, z jedną czasem spotykam się na Wszystkich Świętych, a druga dokądś wyemigrowała i słuch o niej zaginął. Przy okazji powspominałam wszystkie pozostałe. Niestety, wielu już nie ma.

https://www.youtube.com/watch?v=0W3fZ7ParRY

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9224  
Nieprzeczytane 15-05-2017, 22:28
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Dobranoc!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9225  
Nieprzeczytane 16-05-2017, 06:52
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hura!!Czyżbym była pierwsza?Witam serdecznie!Wczoraj zasnęłam szybko bo o 22,00i dziś wstałam o 5,30!Nie mogę się długo wylegiwać bo i mnie bolą kości!Pogoda nadal wiosenna a zapowiadają upały do 30 stopni.Zielono tu jest w ogrodzie.Dzien wczorajszy minął mi szybko,w zasadzie niewiele zrobiłam,bo nic w ogrodzie!!Dziś wezmę sie za truskawki które znalazłam w dalekiej części ogrodu zachwaszczone bardzo.Są tam tez 2 jabłonki.Ciekawe czy maja smaczne jabłka?Grałam tez z dr.w chińczyka ale pzregrałam 4 razy.Oszukiwał okrutnie,rzucał po 2 razy.A niech mu tam będzie-on jest już jak dzieciak!Niech się cieszy!
Dziś posiedzi po południu w ogrodzie jak jest ładna pogoda!
To na tyle-miłego dnia i stawiam wodę z cytryną i miodem!

http://www.suzylife.pl/wp-content/up...da_cytryna.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9226  
Nieprzeczytane 16-05-2017, 07:20
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Hej, Danusiu! Dzień dobry wszystkim! Danusiu, u nas też pogoda naprawdę majowa, słonecznie, bezwietrznie i bezchmurnie.
Wybieram się do przychodni, bo od pewnego czasu mam dziwne bóle w klatce piersiowej. Nie są silne i stałe, ale powtarzają się z różną częstotliwością.
Zapraszam na wiosenną kawkę!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9227  
Nieprzeczytane 16-05-2017, 08:45
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam rankiem!


Tak Krysiu -pamiętam te pamiętnikowe wpisy ,ale jakoś nie pozostał mi zaden pamiętnik,a szkoda,tak ,tak upływa to życie ....
Danusiiu !widzę ,ze oprócz podstawowych obowiązków dodatkowo szukasz sobie jeszcze inne-to się rzadko zdarza -niestety,a co do truskawek dobrze jest zasilić je granulatem wówczas są dorodniejsze -moje już zaczynają kwitnąc (mam taki gatunek co 2razy owocuje )i w zależnosci od pogody na jesieni też mozna cieszyć sie ich smakiem.
Krysiu !nie zwlekaj i idz do lekarza -koniecznie .
Co tam słychać u Danczi?nie pisze,ale chyba wszystko w porzadku?
Jak na wątek -dotyczący SAMOTNYCH SENIORÓW -coś NAS jakoś mało?Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9228  
Nieprzeczytane 16-05-2017, 21:35
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Zajęte jesteśmy cały dzień, jedynie rano i wieczorem zaglądamy.
Byłam w przychodni i już wiem, co mi dolega. Z sercem w porządku, a bóle, które odczuwałam, to były bóle międzyżebrowe, towarzyszące zwykle półpaścowi. No i właśnie tego się nabawiłam. Wysypkę zauważyła lekarka, widocznie pojawiła się w nocy, bo wcale mi nie dokuczała. Ale teraz już ją czuję... Wszystkie zakaźne choroby przeszłam we wczesnym dzieciństwie, łącznie z ospą wietrzną, i nie myślałam, że jeszcze dopadnie mnie półpasiec. Lekarka powiedziała, że przynajmniej 10 dni mam unikać kontaktów z ludźmi. A co z tymi, z kim spotykałam się do dzisiaj. A żeby było straszniej, to czekając na wizytę zajrzałam do sklepu i kupiłam spódniczkę - trzecią z przymierzonych. Czy mam iść i powiedzieć, żeby zdezynfekowano te, których nie kupiłam?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9229  
Nieprzeczytane 16-05-2017, 23:41
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Witajcie , witajcie . Wczoraj weszłam ale było późno , sama również byłam ,,padnięta , poczytałam tylko Wasze
wpisy i nie miałam sił już klikać . W tym tygodniu wracam
późno a przed pracą nie mam za bardzo czasu na wejście
tutaj.... U mnie praktycznie bez zmian , pogoda może być
bo w dzień +20 st , jutro ma być troszkę chłodniej .
Czekam na pierwszego wnusia , wiem , że na imię ma mieć
Piotr .... nie wiem dlaczego ale skoro młodzi tak chcą ?
Wtrącać się w to nie będę .
Krysiu , moja macocha miała kiedyś półpasiec , zajął jej
głowę a właściwie czoło , wtedy była w szpitalu . Nawet nie
wiedziałam , że to jest choroba zakaźna .
Ale dobrze ,że byłaś u lekarza .
Helenko w tym tygodniu tak pracuję , że odzywam się nocką i nie za często . Odnośnie samotnych seniorów to
na pewno jest ich więcej ale może nie chcą lub nie mogą
tu klikać ? Może być i tak , że dla niektórych komputer to
ciemna magia ? Albo brak dostępu ?
Danusiu ...... masz naprawdę ogromne pokłady energii
skoro wynalazłaś zapomniane przez wszystkich truskawki ...... Podziwiam Cię po prostu ......
Ale kończę bo rozpisałam się a nocka przecież .
Już teraz życzę Wam i zaglądającym wspaniałej środy
i pozdrawiam serdecznie .

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9230  
Nieprzeczytane 17-05-2017, 06:52
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Dzień dobry! Danciu, tak po cichu weszłaś nocą, że mogłaś pisać, a pisać - wcale nie było słychać, że ktoś buszuje po internecie. A co do obecności seniorów w internecie, to myślę podobnie, jak Ty - brak znajomości komputera i internetu, a do tego przeświadczenie, że "to nie dla mnie, za stara jestem". Z moich koleżanek tylko dwie potrafią poruszać się w necie, ale robią to sporadycznie i raczej szukają informacji, a nie kontaktów.
Pełnia lata u mnie, myślę, że będę mogła wyjść przy takiej temperaturze, bo muszę do apteki po lek, a i spacerek albo rowerek by się przydał.
Miłego dnia życzę wszystkim!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9231  
Nieprzeczytane 17-05-2017, 07:59
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dzien dobry!Dziś muszę powiedzieć o nowości w moim domu.Tak piszę w moim bo traktuje dom dr.jak swój!!
Przyjadą koledzy na karty do dr.Vonhoffa!!Musze przygotować wyżerkę i dowiedziałam się,ze będa jedli:chleb,kiełbasę,sery,masło,pomidory i do tego wino!!
A więc nowy obowiązek spada na nas.Bo i zmienniczka tez będzie ich gościć!Z jednej strony cieszę się bo nie muszę zajmować sie nim przez te 4-5 godzin chyba że będzie chciał pójść do toatety!Teraz druga sprawa:będe współautorką książki polsko-niemieckiej wydanej przez moją firmę!!To przepisy kulinarne które gotuję i które smakują mojemu podopiecznemu.Podałam już 3 a będzie ich więcej.Nie tylko ja będe w tej książce bo inne opiekunki też pochwalą się swoimi zdolnościami.Jak były dziadka urodziny to córki ugotowały szparagi w żółtkowo-maślanym sosie z plasterkami szynki i ziemniakami w mundurkach.A więc poznałam jeszcze kuchnię niemiecką-przyglądałam się jak się to wszystko robi.Też zrobie samodzielnie!

http://durszlak.pl/przepis/szparagi-...i-po-niemiecku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9232  
Nieprzeczytane 17-05-2017, 21:20
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

O ho ho, Danusiu, wydajesz przyjęcie! Kiedy ten dzień? Kciuków trzymać nie trzeba, bo z powodzeniem dasz sobie radę. A książka będzie dostępna w sprzedaży?
Zajrzałam na Twój blog i widzę, że zaniedbałaś własną twórczość...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9233  
Nieprzeczytane 17-05-2017, 21:44
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam wieczorkiem!

Naprawdę piękny był dzisiaj dzień -idąc na zabiegi przez park widziałam sporo ludzi opalających się na ławeczkach -fajny widoczek i to w maju.Krysiu!to Ci naprawdę współczuję - też nie wiedziałam ,że jest to choroba zakażna-kurcze skąd takie coś się do człowieka "doczepi"
Danciu! podziwiam Ciebie ,że jeszcze Masz na tyle siły(po pracy) ,zeby zajrzec na wątek i trochę popisać
Danusiiu!gratuluję -super sprawa
milego wieczorku i dobranoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9234  
Nieprzeczytane 17-05-2017, 21:50
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Helenki dzisiaj nie było... Dancia pewnie zajrzy około północy... nie będę czekać, jestem chory człowiek. Zapłaciłam dzisiaj w aptece za lekarstwo 190 zł i myślę, że za taką cenę wyzdrowieję w okamgnieniu.
Dobranoc!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9235  
Nieprzeczytane 17-05-2017, 21:52
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

O, jest Helenka! Działam na zwolnionych obrotach i dosyć długo pisałam post, a Ty przyszłaś w tym czasie. Miłego wieczoru!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9236  
Nieprzeczytane 17-05-2017, 22:07
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Witam dziewczynki

Kaimę dopadło ho, coś na 190 zeta...no lecz zdrowie bezczenne. Trzymaj się ciepło by nie było powikłań

Obejrzałam przepis Danusi na szparagi, wykonanie proste...tylko te szparagi nie umiem ich kupić.
Jakieś takie włókniste mi się trafiły i nie mam ochoty już na potrawę z nimi...a szynka do nich to wędzona taka półsurowa chyba
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9237  
Nieprzeczytane 18-05-2017, 06:23
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 699
Domyślnie

Dzień dobry!
Cześć, Aniu! Szparagi kupowałaś w Lidlu? Też miałam zamiar, ale dowiedziałam się, że są niesmaczne. Widocznie przerośnięte.
Jestem rozdrażniona i zła na cały świat. Czuję się byle jak i na dodatek zobaczyłam dzisiaj rybika w łazience. Będę Was czytać, z pisaniem poczekam, aż będzie lepiej.
Pozdrawiam wszystkich!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9238  
Nieprzeczytane 18-05-2017, 08:53
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam!

Za oknem pogoda -marzenie-juz jest cieplutko ,a ma być u nas 27st.chyba bede musiała wyjść trochę wcześniej na zabiegi -bo nie lubię takiego upału -najwyżej posiedzę sobie w parku na ławeczce i powdycham zapachu czosnku niedżwiedziego -oj! pięknie pachnie
Krysiu!nie dziwie Ci sie ,ze nie Masz humorku -dla poprawy podsyłam Ci widoczek kwitnących rododendronów -jak na razie kwitną tylko żółte

Jeżeli chodzi o szparagi -to jakos za nimi nie przepadam Po południu mam do flancowania
Pozdrawiam serdecznie i życze Wszystkim cudownego czwarteczku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9239  
Nieprzeczytane 18-05-2017, 11:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dzien dobry!Twórczość zaniedbałam,poczekam na deszczowy dzień!Żadnego przyjecia nie wydaję,a szparagi kupię jak dostanę białe.Lepsze byłyby zielone.Dzis ugotowałam jaglankę z warzywami i pieczarkami-miała być zupa a wyszedł kit!!To nic-najemy się i będzie nas trzymać do wieczora!
Dr.spał dziś do 10,30 taki był zmęczonygraniem w skata i piciem wina!Daj nam P.Boze takie zdrowie jakie on ma!!Ale jako chirurg dbał o siebie.Żylaki ma usunięte,zołądek zoperowany,serce też,a w buzi implanty i złote koronki!!
Książka nie będzie ogólno-dostępna tylko dla podopiecznych i ich rodzin!Niestety nawet dla siebie będe musiała jeden egzemplarz kupić!Albo i nie kupię bo po co?Wszak mam wszystko w głowie!!Inne opiekunki teżwstawią swoje przepisy co ich podopieczni najchętniej jedzą?Co im rewelacyjnie smakuje?
To konczę i pozdrawiam.Nie wiem czy zajrzę dzis!Pa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9240  
Nieprzeczytane 19-05-2017, 00:07
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Hej , witajcie nocką (jak zwykle) . Może w weekend uda się
mi wejść o przyzwoitej porze . Dziś dostałam zdrowe nowalijki od koleżanki , która ma działkę więc po
powrocie z pracy ratowałam rzodkiewkę , szczypiorek i
sałatę . W końcu ekologiczne .
Czym różnią się szparagi białe od zielonych ? Sorki ale tu
jestem i ja ,,zielona '' .
Krysiu mam nadzieję , że półpasiec szybko minie ale dbaj
o siebie i szybciuśko zdrowiej .
Danusiu wczoraj weszłam na różne przepisy na stronce ,
którą podałaś i przyznam , że są ciekawe tylko muszę
przekonać się do kaszy jaglanej .
Helenko jak się czujesz po zabiegach , pomagają Ci choć troszkę ?
Aniu miło , że nas odwiedziłaś i pissz częściej jeśli możesz ,
ostatnimi czasy mamy tu ,,babiniec '' .
Pogoda i u mnie w końcu upalna a dziś było tak duszno i
parno jak przed burzą ale niebo czyste , pełne gwiazd .
Kończę powoli bo czas odpocząć , pozdrawiam cieplutko

__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.