menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 11:16
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Wiewz Aniu zanim rzucilam palenie ...obserwowalam ludzi palących , ich wygląd...nie zapomnę widoku bezzęnej staruszki ktorą często przechodzila kolo mojego bloku trzymając w ustach malutkiego peta ...i do tego nie chcciałam dopuscic u siebie...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 13:39
janusz987's Avatar
janusz987 janusz987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: polska
Posty: 21
Domyślnie

Czasem właśnie terapia szokowa odnosi skutek. Jednak nie ma złotego środka. Rzucający palenie z dnia na dzień to zaledwie 15% ogółu. Tak więc panie wykazałyście się wielką siłą woli i hartem ducha. Niestety pozostali muszą się posiłkować czy to "wspomagaczami" dostępnymi na rynku, czy też nawet pomocą lekarską.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 14:02
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Smutny

Wyzbycie sie kazdego nalogu jest niesamowicie trudne, jestem z siebie bardzo dumna. Ale tez wiem, co po operacji krtani przezywal moj malzonek, ktory palil duzo wiecej jak ja. Ja palilam jeszcze przez piec lat, palilam za dwoch, bo malzonek nawet w nocy mnie budzil i prosil zebym palila, bo jego organizm domagal sie tego smrodu i ja palilam. Po pewnym czasie skonczylo sie palenia dla meza, zostal tylko moj nalog(3 paczki dziennie), a malzonek zaczal byc niezadowolony z mojego palenia. Stwierdzilam, ze trzeba sie wziac w garsc i skonczyc z puszczanie z dymkiem niemalch pieniedzy i udalo sie. 27 marca minelo 8 lat. Dalej uwazam, ze chciec to moc, czlowiek jest istota rozumna i powinien sam dac sobie rade z pewnymi dolegliwosciami!
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 15:01
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Ja tez tak uważam! w poprzednim poscie nie napisałam ...żułam nicorett i....jednoczesnie palilam...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 15:34
zula's Avatar
zula zula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 17 694
Post Witam serdecznie

Ja nie pale już pół roku.Ale nie wiem,czy wytrzymam,bardzo lubiłam zapalić sobie do kawy.Teraz bardzo mi tego brakuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 15:41
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Uśmiech

Krysiu, postaraj sie wytrwac, zapewniam Cie, ze warto. Bedziesz z siebie dumna, a inni beda Ci zazdroscic. Trzymam za Ciebie kciuki!
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 15:46
zula's Avatar
zula zula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 17 694
Post

Dziękuję Ci Aniu,ale bywają takie chwile,że myślę tylko o papierosach,mimo,że już tyle nie palę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 31-08-2012, 20:49
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
Domyślnie

Widok chorych ludzi w szpitalu np na astmę i raka płuc - od razu
odrzuca od papierosa na zawsze ..... Potem poprawia się węch
a przede wszystkim czujesz nowy zupełnie smak potraw - tak jak
w dzieciństwie ....Z zamkniętymi oczami można poznać np gatunek sera ...... Rzucaj palenie od razu - mnie się udało już 8 lat ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 01-09-2012, 08:08
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Smutny

Calkowicie sie z Toba zgadzam, chociaz twierdze, ze nie na wszystkich to dziala. W naszym domu mieszkalo rodzenstwo,starszy brat i obok w mieszkaniu, siostra z przyjacielem. Brat umieral na raka pluc, mial astme, przejscie kilku krokow sprawialo mu ogromna trudnosc, co kilka dni zabieral go helikopter do szpitala. Po kolejnym powrocie do domu, siostra tez astmatyczka, pielegnowala swoje brata z papierosem w ustach. Facetka odpala jednego od poprzedniego, pali na okraglo przez 24 godz na dobe. Widziala w jakich meczarniach umieral jej brat, niedociera to do niej, wydaje jej sie, tak jak wielu innym palaczom, ze ich to akurat nie zlapie. Smutne, ale prawdziwe, dlatego tak ciezko jest niektorym rzucic to swinstwo!
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 01-09-2012, 08:17
zula's Avatar
zula zula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 17 694
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachor
Widok chorych ludzi w szpitalu np na astmę i raka płuc - od razu
odrzuca od papierosa na zawsze ..... Potem poprawia się węch
a przede wszystkim czujesz nowy zupełnie smak potraw - tak jak
w dzieciństwie ....Z zamkniętymi oczami można poznać np gatunek sera ...... Rzucaj palenie od razu - mnie się udało już 8 lat ....
Masz rację,najlepsze jest to,że czuję jak wszystko pachnie

Witaj Aniu!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 01-09-2012, 08:19
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam ale wydaje mi się jednak ze rzucenie palenia to jednak tylko silna wola...tylko wola bo przecież to tylko zależy od nas...ja sobie tak tłumaczylam nie jestem gorsza ...skora któś rzucil to ja tez muszę! i cieszyłam się kazdym dniem...że mozna żyć bez tego...
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 22:36
janusz987's Avatar
janusz987 janusz987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: polska
Posty: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał zula
Dziękuję Ci Aniu,ale bywają takie chwile,że myślę tylko o papierosach,mimo,że już tyle nie palę

Można wnioskować że papieros jest nie tylko uzależnieniem fizycznym ale też a może przede wszystkim psychicznym. Po takim czasie niepalenie na pewno organizm nie domaga się nikotyny a głowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 03-09-2012, 08:48
zula's Avatar
zula zula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 17 694
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz987
Można wnioskować że papieros jest nie tylko uzależnieniem fizycznym ale też a może przede wszystkim psychicznym. Po takim czasie niepalenie na pewno organizm nie domaga się nikotyny a głowa.

Ja myślę Januszu,że wszystko dzieje sie w głowie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 04-09-2012, 15:40
janusz987's Avatar
janusz987 janusz987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: polska
Posty: 21
Domyślnie

A więc co? Wskazana psychoterapia, czy środki działające łagodząco na układ nerwowy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 04-09-2012, 15:49
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam , nadal uwazam że zaden środek nie pomoze jesli nie będziemy chcieli rzucić palenia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 04-09-2012, 16:02
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
Witam , nadal uwazam że zaden środek nie pomoze jesli nie będziemy chcieli rzucić palenia.
Do rzucenia palenia nie,ale ,żeby się utrzymać w przekonaniu,ze nie palę,czasami trzeba się wesprzeć łagodnymi środkami na uspokojenie .Ja musiałam.Paliłam ponad 30 lat,dużo,dwie paczki,ostatnio 30 szt,dziennie i rzuciłam nagle,jednego dnia/przygotowywałam się miesiąc do tego ,afirmując,medytując/ Minęło sześć lat i nie palę.Ale łatwo nie było.Nie mogłam spać,pociłam się,trzęsły mi się ręce i lekki środek uspokajający mi pomógł/zapisała mi lekarz rodzinna//.Nie palę do dzisiaj,ale czasami jeszcze myślę o paleniu.
Wszystko jest w głowie i jak sobie poukładasz,do podświadomości przekażesz,da się rzucić.I jest fajnie,wszystko inaczej smakuje,pachnie i kasa w kieszeni zostaje.
Wszystkim chcącym rzucić palenie,tym co walczą ,życzę powodzenia i wytrwałości..Pozdrawiam cieplutko
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 04-09-2012, 17:30
zula's Avatar
zula zula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 17 694
Post

Mnie pomógł przypadek,znalazłam się w szpitalu,miałam zabieg.Byłam obolała,i wcale nie chciało mi się palić.Po wyjściu do domu,po kilku dniach bez papierosa,zauważyłam,że wcale tak bardzo nie tęsknię za paleniem. Postanowiłam spróbować.
Na razie się udaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 04-09-2012, 18:33
H.ania's Avatar
H.ania H.ania jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Polska
Posty: 7 985
Domyślnie

Nie palę już od 22 lat.
Rzuciłam od razu. Chodziłam jak w amoku,źle się czułam.
Paliłam dużo ,w ciągu dnia w pracy-bo można było,a po południu w spółce ,siedziałam z prezesem i obydwoje paliliśmy jak smoki.
Rzuciłam bo by mnie chyba zjadły.
Ale chciałam rzucić. Trzeba chcieć.

Wyobraź sobie wagę szalowa na jednej szali połóż chcę palić a na drugiej nie chcę palić.
Trzeba sobie wyobrazić tę sytuację i zobaczyć myślami która szala przeważy.Tak szczerze,uczciwie.Sam sobie odpowiedzieć .Jak nie chcę palić to bardzo dobrze a jak ta druga to nie ma co mówić o rzucaniu nałogu.Mówić ,że nie mogę rzucić.Wcale nie chcesz rzucić palenie, po prostu chcesz żeby ci się nie chciało palić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 04-09-2012, 20:42
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
Domyślnie

35 lat palenia - szpital - tylko widok chorych - ślinotok przez długi czas na myśl o papierosie i wstyd przed dziećmi .. nie palę ....i żadne z moich dorosłych dzieci ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 06-09-2012, 10:36
Anulka_09's Avatar
Anulka_09 Anulka_09 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: rzeszów
Posty: 32
Domyślnie

Sanatorium Górnik w Iwoniczu ma w swojej ofercie Turnusy z programem antynikotynowym jeśli to coś pomoże
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie palę papierosów. es55ca Uzależnienia 573 18-09-2009 23:31
Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze elizka Ogólny 28 25-02-2009 10:21
Palenie papierosów a cukrzyca - komentarze xyz58 Ogólny 1 02-06-2008 14:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.