menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-10-2011, 11:24
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie Komornik-zajęcie części emerytury/renty


Czy ktoś z was ma problemy z Komornikiem?,czy została mu zajęta częśc renty bądz emerytury.Porozmawiajmy o tym temat jest drażliwy ale bardzo ważny bo napewno cześc z nas jest w takiej sytuacji bo braliśmy jakies kredyty a teraz mamy problemy z ich spłaceniem.Często jest to wina Banków które dawają kredyty bez opamiętania czasem nawet po 15.000 zł. bez sprawdzenia czy kredytobiorca ma zdolnośc kredytową,a pózniej to tylko duże problemy typu windykacja-telefony ponaglające abyśmy spłacili zobowiązanie,i w konsekwencji Komornik który nam zajmuje częsc renty bądz emerytury.Wynika to z tego że Banki nas nie informują tak naprawdę ile możemy wziąśc kredydu przecież wiedzą że emyrytury czy renty są bardzo niskie,i taki człowiek będzie miał problemy ze spłatą.No należy jeszcze wspomniec o tym ze pracownik Banku który udziela tego kredytu otrzymuje premie za spisanie takiej umowy,nie interesuje go czy pózniej ten biedny emeryt spłaci ten dług ważne że jemu kasa wpadła do kieszeni kosztem najsłabszych ludzi.Proszę o opinie na ten temat,co o tym myslicie,jak sobie pomóc? Pozdrawiam
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-10-2011, 12:17
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Banki widząc, że jest stały dochód, namawiają wręcz do kwoty maksymalnej.
Ale przecież też mamy swój rozum i wiemy jaką ratę m-cznie jesteśmy w stanie spłacić.
Ja brałam tylko 1000, -zł na załatanie dziury, bo wiedziałam, że 100 zl to mogę m-cznie oddać, ale nie więcej.
Nie chciałam też być związana na kilka lat. Rok i koniec.
Pan zdziwił się, że taki niski kredyt chcę.
Trzeba być czujnym i rozważnym to i nie będzie problemów potem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-10-2011, 12:18
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Bodzio - dlaczego winą obarczasz Banki?
Przecież emeryt czy też rencista to dorosły człowiek, z bagażem doświadczeń i powinien do tego umieć liczyć. Jeśli idziesz do Banku sądząc, że da Ci za frico kredyt - to podstawowy błąd, i to tylko wyłącznie wina kredytobiorcy. Jeśli masz np. emeryt. 2000 zł, musisz brać pod uwagę ile z tego wydajesz na bieżące opłaty i życie. Jeśli, po zapłaceniu powyższego, zostaje Ci np. 500 zł, to rata kredytu nie może przekraczać tej kwoty - proste jak drut.
Przede wszystkim to kredytobiorca powinien mierzyć siły na zamiary. Przykre, ale myślenie się kłania. Powinienieś iść do Banku i prosić o ponowne przeliczenie (sensowne raty) oraz o wstrzymanie egzekucji komorniczej. Powodzenia.- Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-10-2011, 12:26
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła

Bodzio2,ja Tobie odpisuję po swojemu.

Reklamy Bankowe przychodzą do nas często i zaraz wyrzucam do kosza.Jak ja mogę wziąć "Kredyt" jak mam Emeryturę-Rentę i zobowiązania płatnicze,co miesięczne jak;światło telefon,Internet,śmieci,lekarstwa.
Życie też kosztuje,chleb,masło itd.
To nie Banki są winne,że dają a Ludzie bezmyślni którzy po te pieniądze maszerują.

Potem jest wielkie aj-waj,że nie mam za co żyć.
Bo wnucek chce Telefon komórkowy i ja mu muszę kupić.
Byłam na prezentacjii i słuchałam tych starych Ludzi i ich stękania.
Sami są winni,powiadam sami są winni.
Nikt inny im pieniędzy do Kieszeni na siłę nie wkłada i składaja swój podpis za swoje nierozważne poczynania.
Oczywiście jeżeli jest już za daleko z płatnościami to Komornik potrąca z Renty tyle ile się da.
Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-10-2011, 12:37
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Mimoza masz rację ale mi chodzi głównie o to żeby Banki uczciwie podchodziły do klienta zwłaszcza do takiego który nie jest w stanie sobie wyliczyc pewne sprawy.takTy oczywiscie potrafisz to zrobic.To chyba jest proste że Banki zawsze będą namawiac na wysoki kredyt bo z tego żyją a uczciwości z ich strony nie za wiele,tylko to ładnie wygląda w reklamach np.kredyt 6% wez teraz a okazuje się że w skali roku to jest nawet do 30%,a koszta dodatkowe sporządzenie umowy 5% calości kredytu,ubezpieczenie obowiązkowe znowu ryczałt 350 zł.i długo by tu wymieniac jakie jeszcze dodatkowe opłaty sa zawarte.Chodzi mi głownie o dostateczna informację żeby kredytobiorca wiedzial dokładnie co składa się na koszt całego kredytu a Banki niestety tak sporządzają swoje umowy aby one były dobre ale tylko dla siebie,i przykre jest wykorzystywanie nie wiedzy ludzi powinni doradzac a nie oszukiwac.Jest to moje subiektywne odczucie,bez urazy
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-10-2011, 12:46
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Bodzio rozumiem, ale idąc do Banku trzeba pytać, pytać i jeszcze raz ... zadawać pytania. Klient musi dostać tzw. symulację całkowitej wartości kredytu i wysokość rat miesięcznych. Niestety naiwność kosztuje. Zapewne nie raz się o tym przekonałeś. A co do wiarygodności Banków? Nie byłabym taką pesymistką. Gorzej jest kiedy zaciąga się dług w "bankach" pożyczkowych typu PROVIDENT. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-10-2011, 13:04
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Masz rację pozdrawiam i życzę miłego Dnia
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opieka nad wnukami - bardzo wyczerpujące zajęcie - komentarze zrycla Ogólny 7 04-10-2012 23:19
Czy okres pobierania renty ZUS zaliczy mi do okresu nieskładkowego? kciuki Emerytura, renta, ZUS 13 18-09-2010 22:49
Bez prawa do renty, bez możliwości pracy bikmak Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 30-12-2009 17:15
Wysokosc emerytury Andrzej_ze_Stokow Emerytura, renta, ZUS 37 31-05-2008 23:43
Emerytury nauczycielskie e-lina Emerytura, renta, ZUS 6 10-05-2008 21:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.