menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 13:46
Bogdan1 Bogdan1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Polska
Posty: 1
Domyślnie Energia słoneczna, oświetlenie solarne.


Witam serdecznie wszytkich forumowiczów. Chciałbym zapytać czy ktoś z was ma bądź używa urządzenia wykorzystujące energię słoneczną? Jak to się sprawdza w polskich warunkach?

Mam niewielką działkę poza miastem, niestety nie mam tam prądu. Planuje zakup oświetlenia solarnego. Szukałem dużo po internecie i znalazłem ciekawe lampy solarne. Zastanawiam się nad zakupem i w związku z tym moje pytanie. Czy ktoś używa tego typu oświetlenie. Chodzi mi o lampę do altany. Znalazłem coś takiego:

http://www.formentor.pl/oswietlenie-...na-pilota.html

W sumie to jest na rynku tyle różnych lamp i zastanawiam się nad opinią.


Moje drugie pytanie czy używacie solary do ogrzewania wody? Czy warto je zakładać?

Pozdrawiam

Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 19:52
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Jeśli chodzi o oświetlenie solarne, to powiem Ci tak: latem kupiłem z ciekawości w Praktikerze taka małą lampkę za 2.50, początkowo świeciła kilka godzin, dziś nadal świeci ale już tylko godzinkę, mam ja na balkonie. Sadzę więc, że skoro taka lampeczka jak moja działa, to, to co pokazałeś na zdjęciu powinno działać bez zarzutu, zauważ, że niektóre oświetlenia przejść dla pieszych na drogach są też zasilane przez światło, parkometry w moim mieście też.
Ogrzewanie wody za pewne zależy od odpowiednio dobranych kolektorów, , ale w znajomym internacie takie ogrzewanie zasila kuchnię i łazienki, w razie braku jest jednak wspomagane przez gazowe.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 20:43
kazio's Avatar
kazio kazio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kosmos
Posty: 525
Domyślnie Swiatełko

W okresie jesienno- zimowym ten typ oświetlenia nie spełni pokładanych nadziei w stosunku do poniesionych nakładów, w okresie letnim jak najbardziej, o ile nie spodoba się sąsiadowi . Rozwiązanie zapewnie bardziej złożone technologicznie ale o dużej niezawodności można zobaczyć pod tym adresem:

http://galeria-dobrego-nastroju.isto...l?partner=1984

Ale tak serio, mam dwa akumulatory żelowe, 12V / 7 Ah, waga ok 1 kg, spokojnie zapewniają zasilanie lampki podobnej na foto, ładuję w domu, używam na zmianę, intensywnie, w cuda strach się bawić bo wszystko ukradną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oświetlenie LED: fakty i mity - komentarze 176.107.36.xxx Ogólny 5 17-08-2020 21:17
Energia witalna zdzislaw.bedrylo Choroby, badania, terapie 9 25-10-2012 20:28
Energia z ziaren kawy – kilka sposobów na pozytywny dzień - komentarze juniorka Ogólny 0 30-12-2009 12:13
Amarantus - energia indiańskiego zboża - komentarze Ewa54 Ogólny 1 10-06-2008 23:13

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.