menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Wszystkie zwierzęta duże i małe
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Wszystkie zwierzęta duże i małe Nasi podopieczni w domach i inne "co skaczą i fruwają"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6421  
Nieprzeczytane 01-01-2023, 02:21
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Życzeń ciąg dalszy, teraz na nowy rok: sierściuchom - ciepełka, miękkiego posłanka i zawsze pełnej miski. Nam - właściwie tego samego

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6422  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 11:30
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Dziś Światowy Dzień Kota – wszystkim Mruczkom, Perełkom, Łatkom, Tomom, Garfieldom, Bonifacym, Filemonom, Behemotom oraz kotu Schrödingera, a także innym kotowatym życzymy wiele zabawy, dobrych drapaków, przyjemnego miejsca do wylegiwania się oraz opiekuńczych i dających sobą rządzić właścicieli - Curek z Kaimą.


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6423  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 12:05
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 344
Domyślnie

„Właściciele psów niechaj zauważą, że jeśli zapewnią im żywność, wodę,
schronienie i miłość, te pomyślą, że jesteście Bogiem.
Natomiast właściciele kotów muszą zdać sobie sprawę, że jeśli zapewnią im żywność, wodę i miłość,
te dojdą do wniosku, że one są Bogiem”.

Christopher Hitchens

Czyż to nie oddaje prawdziwej natury kotów?

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6424  
Nieprzeczytane 17-02-2023, 12:07
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 344
Domyślnie

Cytat:
Dziś Światowy Dzień Kota – wszystkim Mruczkom, Perełkom, Łatkom, Tomom, Garfieldom, Bonifacym, Filemonom, Behemotom oraz kotu Schrödingera, a także innym kotowatym życzymy wiele zabawy, dobrych drapaków, przyjemnego miejsca do wylegiwania się oraz opiekuńczych i dających sobą rządzić właścicieli - Curek z Kaimą.
Kaimo, dołączam się do życzeń z Luigim, od dzisiaj
czasowo jest u mnie, bo jego pańcia podróżuje po świecie
Wszystkiego najlepszego dla Curka

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 17-02-2023 o 19:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6425  
Nieprzeczytane 08-03-2023, 08:14
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6426  
Nieprzeczytane 08-03-2023, 08:19
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie



Curek pozdrawia wszystkie puszyste milutkie koteczki i życzy im przyjemnego świętowania.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6427  
Nieprzeczytane 17-03-2023, 09:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Dzisiaj kościół wspomina św. Gertrudę z Nijvel (ur. ok. 626, zm. 17 marca 659), ksienię benedyktyńskiego klasztoru w Nijvel .
Gertruda jest patronką podróżnych, ogrodników, szpitali, karczmarzy, więźniów, wdów, kotów, przywoływana jest przeciwko gorączce, chorobom psychicznym, szaleństwu, w strachu przed myszami, przeciw szczurom, myszom, szczególnie myszom polnym.

W ikonografii św. Gertruda z Nijvel przedstawiana jest jako ksieni trzymająca książkę, kądziel, z kotem w pobliżu, z myszami.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6428  
Nieprzeczytane 01-04-2023, 09:14
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Prima Aprilis!!!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6429  
Nieprzeczytane 07-04-2023, 07:02
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie



Wesołych, pełnych słońca i radości Świąt z wesołymi kotkami i zajączkami życzy Curek z Kaimą.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6430  
Nieprzeczytane 25-04-2023, 00:23
lebuj's Avatar
lebuj lebuj jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Pierwoszyno , Pomorskie , PL
Posty: 6 539
Domyślnie

Ja mam dwa kociaki, oba rude.
Ten starszy, to Leo, a młodszy to Redko, bo przywieziony
z Redkowic, jak Leo zaginął.
Córka koniecznie chciała rudego, no i tata znalazł jednego
na OLX, ale przeszło 70 km musiał po niego jechać.
Pojechał, przywiózł z Redkowic, radochy było co niemiara,
a po 2 tygodniach znalazł się Leo, no i teraz są dwa.

Tu starszy Leo pomaga pańci na zlewozmywaku...



a młodszy Redko, jak panienka z okienka...



obserwuje, jak pańcia sprząta...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6431  
Nieprzeczytane 22-06-2023, 23:09
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

"Od kilku dni na terenie Polski odnotowano kilkanaście przypadków zachorowań u kotów, z objawami neurologiczno-oddechowymi" - czytamy na stronie SpecVet - Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej. Wśród objawów między innymi: otępienie, sztywność kończyn, duszność, drgawki i ataki padaczkowe."Obecnie żadne zastosowane leczenie nie przynosi rezultatu. Jest duża śmiertelność, a chorują zarówno zwierzęta młode i zdrowe, jak i stare czy chore".
Nie ma żadnych dowodów, a w szczególności wyników badań laboratoryjnych, które mogłyby stanowić przesłankę do twierdzenia, że opisywane w mediach objawy, obserwowane u kotów, wynikają z zakażenia wirusem grypy ptaków i nastąpiły po zjedzeniu surowego mięsa jakiegokolwiek gatunku zwierzęcia rzeźnego" - poinformował Główny Lekarz Weterynarii.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6432  
Nieprzeczytane 29-06-2023, 22:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Obecnie wiadomo już, że chorobę wywołuje wirus ptasiej grypy. Głównymi objawami zarażenia są duszności, zaburzenia ze strony układu nerwowego, gorączka, osłabienie i brak apetytu.
Do zakażenia może dojść zarówno przez spożycie ptactwa dzikiego, na które polują koty swobodnie wypuszczane poza dom, jak i drobiu, który dostają zwierzęta karmione surowym mięsem lub szukające resztek żywności w śmietnikach. Poza tym H5N1 jest wydalany wraz z fekaliami, więc kontakt z nimi też może doprowadzić do infekcji – mówi dr. hab. Piotr Rzymski, profesor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Pociechą jest to, że nie ma możliwości transmisji wirusa z kota na innego kota, na psa, czy na człowieka.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6433  
Nieprzeczytane 29-06-2023, 23:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Jurek, Twój Leo jest podobny do mojego Curka. On też lubi asystować przy zmywaniu z najwyższego poziomu, tj. z gzymsu kuchennej zabudowy. Wskakuje na szafkę, na okap i na gzyms. Często tam sypia.





Nie wspominałam jeszcze tutaj o Marcypanie, bezdomnym kocie, którym opiekuję się trzeci rok. Najpierw przychodził pod śmietnik na kolację, a ostatnio zostaje na śniadanie i cały dzień spędza w pobliżu bloku.



To kot, który koniecznie potrzebuje domu. Zaprzyjaźnił się ze mną, lubi wejść mi na kolana gdy usiądę na ławce, lubi być miziany. Bardzo chce wejść do mieszkania, przychodzi pod drzwi na 1. piętro. Podejrzewam, że miał kiedyś dom, był pieszczony, a potem coś się stało i znalazł się na ulicy. Żal mi kociska, on tak prosi, aby go przygarnąć, ale nie mam możliwości. Jest także agresywny - już parę razy podrapał mnie i zagryzł, i trochę boję się go.
Mój kot jest wyraźnie niezadowolony z obecności Marcypana, bije go i usiłuje odstraszyć - ale tylko wtedy, gdy jestem w pobliżu. Gdy jest sam nie atakuje, trzyma się z daleka.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6434  
Nieprzeczytane 17-07-2023, 00:01
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Może ktoś znajdzie radę i podpowie mi, jak postępować. Umówiona jestem z behawiorystką, ale wiele się nie spodziewam po tym spotkaniu, jako że babka koncentruje się na psach.
Wyhodowałam sobie koci konflikt z szybko pogłębiającymi się konsekwencjami. Wcześniej wspominałam o bezdomniaku Marcypanie, który kręci się wokół mojego bloku i którego dokarmiam. Otóż Marcypan poczuł się gospodarzem, zaanektował całą przestrzeń przy domu i goni mojego Curka. Mnie zresztą też dyscyplinuje - jeśli nie siadam na ławce, aby on mógł wejść na kolana, to drapie mnie po nogach. Tak samo, jeśli oddalam się od osiedla, poza trasę naszych spacerów. Przed chwilą wróciłam z takiego spaceru. Curek schował się w krzakach, nie chciał iść razem, a gdy chciałam go pogłaskać, wszedł do śmietnika i nie chciał wyjść. Stracił apetyt, jest smutny, boi się każdego głośniejszego odgłosu i boi się wychodzić na dwór - bardzo przeżywa tę sytuację. Nie mogę go wziąć na kolana, przytulić, bo nigdy tego nie lubił. Żal mi obydwu kocurów i naprawdę nie wiem, co robić. Najlepiej byłoby, aby Marcypan znalazł dobry dom i wyprowadził się, ale to raczej niemożliwe.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6435  
Nieprzeczytane 28-07-2023, 14:45
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Już kilka dni temu odbyłam konsultację z panią behawiorystką. Potwierdziły się moje obawy. Kot miejsce, w którym zdobywa pożywienie (w tym przypadku pełna miska), uważa za swoje terytorium i broni przed innymi kotami. W dodatku miał jeszcze moją przychylność... Marcypan jest niekastrowany i mój Curek nie ma z nim szans, bo kastraty przez tych 100% samców są uważane za półkoty albo jeszcze mniej. Nie mają też bojowego ducha i zawsze będą ustępować, co może odbijać się na psychice.
Problem jest nie do rozwiązania, bo jedynym wyjściem jest pozbycie się Marcypana. A na to nie ma sposobu. Nie mogę przestać karmić go, bo przecież nie zrozumie, dlaczego nagle zabrakło jedzenia. Tylko już nie stawiam miski przy drzwiach, a noszę na drugą stronę ulicy. Nie siadam też na ławce, aby mógł wskoczyć mi na kolana. Staram się też nie patrzeć na niego, bo ma w oczach tyle prośby, tyle oczekiwania, że płakać mi się chce.
Tak by to wyglądało w skrócie. Dowiedziałam się też wiele ciekawych rzeczy na temat sygnałów wysyłanych przez koty, przyczyn ich zachowań, różnych upodobań itp.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6436  
Nieprzeczytane 31-07-2023, 19:18
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6437  
Nieprzeczytane 31-07-2023, 19:36
Bachorek's Avatar
Bachorek Bachorek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa Polska
Posty: 5 067
Mruga oczkiem (żart)

Z przymróżeniem oka...

pozdrawiam...

Kaimo a moźe mój pies się zmieści tutaj bo jest łatwiejszy w obsłudze ?

__________________


Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wisława Szymborska

Ostatnio edytowane przez Bachorek : 31-07-2023 o 19:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6438  
Nieprzeczytane 01-08-2023, 09:36
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Bachorku, Curek macha do Frajdy!



A to, że psy są łatwiejsze w obsłudze, to prawda. A przy tym jakie kulturalne...

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6439  
Nieprzeczytane 16-08-2023, 18:24
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6440  
Nieprzeczytane 16-08-2023, 19:21
Bachorek's Avatar
Bachorek Bachorek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa Polska
Posty: 5 067
Domyślnie

Frajda lubi koty...się zaprzyjażnią...







__________________


Nie ma rozpusty gorszej niż myślenie.
Wisława Szymborska
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ktoś wygrał z tym "Prominentem" i odzyskał kasę? konris Zarządzanie finansami 2 25-09-2012 13:34
Czy ktoś tu kocha koty? Część II. weronika1 Wszystkie zwierzęta duże i małe 500 06-05-2010 23:57
Czy ktoś tu kocha koty? GracekristGold Wszystkie zwierzęta duże i małe 547 06-05-2010 21:06
Wątek fotograficzny - "Czy znasz swój kraj ?" częśc XIV ignesja Podróże, turystyka 527 23-04-2010 00:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.