menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 09:58
Wieslaw_ww Wieslaw_ww jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 102
Post Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków - komentarze


Komentarz do artykułu: Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków
--------------------
Ja zaliczam się własnie do tych, którzy uważają, że zdrowo się odżywiają. W sumie to zasługa mojej żony, bo ona dba o odpowiednią dietę. Ale co może być niezdrowego w gotowanym mięsku, rybie, warzywach, owocach czy suplementach (bo leków biorę bardzo mało, można by rzec jak na lekarstwo). Nawet mi lekarz powiedział, że taki suplement jaki łykam to spokojnie mogę brać. I wiecie co, nawet czuję sie zdrowy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 11:04
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Na pewno ostatnimi laty nastąpiła zmiana w nawykach kulinarnych Polaków,chętnie sięgamy po dania kuchni śródziemnomorskiej.Zastępujemy oliwą smalec,jemy sporo warzyw...inna sprawa,ze jakość naszej żywności pozostawia wiele do życzenia-większośc produktów nafaszerowana jest chemią,niestety.Wciąż jeszcze za mało przywiązujemy wagę do ruchu,często uważając-że wystarczy spacer do sklepu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 12:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tak ,ale czytając np.obiadek stosowny -to nie a bardzo .Duzo tam potraw mącznych panierek masełek,śmietany i słodkosci.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 13:00
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Post

Także uważam że nie tylko zdrowo sie odżywiam ale i prowadzę zdrowy tryb życia.Do ruchu też przywiązuje dużą wagę,wierzę w soacery i rower.Czytając wątek "obiadek stosowny"też widzę błędypodane przez Małgorzatę 50. Dodam jeszcze że osobiscie nie korzystam z przypraw do potraw typu rosołek,warzywko itp zastępując je warzywami z działki i solą o obniżonej zawartości sodu lub nie solę wcale. jako przypraw używam zioła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 13:29
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Masz rację,Małgosiu, na naszym obiadkowym wątku króluje raczej tradycyjna polska kuchnia,tłustawa,kaloryczna,ciężkostrawna.Widoczni e siła przyzwycczajenia-tak gotowały nasze babcie i mamy/ach,te zasmażki, zupy zabielane mąką i śmietanką,pyszne zawiesiste sosy.../.Mam jednak wrażenie,że kobitki są bardziej postępowe niż faceci,to oni chętniej domagają się schabowego z zasmażaną kapustą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 16:43
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

A ja stale sie "zdrowo odzywialam",odmawialam sobie wiele przyjemnosci kulinarnych,stosowalam zamienniki,zeby bylo mniej kalorycznie i zdrowo!I wiecie co?! Od roku zrezygnowalam z tego!Jem wszystko co mi smakuje a czego nie jadlam od ok. 30 lat!I jestem szczesliwa,zdrowa i wcale nie przybralam na wadze!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 17:14
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Ja nigdy nie miałam i nie mam problemów z nadwagą, choć nie przestrzegam żadnych zasad i godzin posiłków. Mój organizm sam mi podpowiada, czego mi brakuje i na co mam ochotę. Jest to jednak sprawa genów.
Ale ze względu na męża problemy gastryczne [ zaleczone wrzody] zmieniłam proces obróbki. Potrawy gotuję na parze, bez soli i przypraw...naprawdę są bardzo smaczne. Aczkolwiek, gdy mąż jest w pracy, pozwalam sobie na rozkosz podniebienia i zajadam coś smażonego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-10-2009, 12:15
King King jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 23
Post

Cytat:
Napisał Rozia
A ja stale sie "zdrowo odzywialam",odmawialam sobie wiele przyjemnosci kulinarnych,stosowalam zamienniki,zeby bylo mniej kalorycznie i zdrowo!I wiecie co?! Od roku zrezygnowalam z tego!Jem wszystko co mi smakuje a czego nie jadlam od ok. 30 lat!I jestem szczesliwa,zdrowa i wcale nie przybralam na wadze!
Gratuluję! A co Toba kierowało, że taki bunt? Ja miałem kopa energii po suplemencie z żeń szeniem, wiadomo jak żeń szeń wpływa na facetów i to potęgowało mój dobry humor, aczkolwiek suplement, Bodymax, nie jest suplementem na TE problemy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 20:37
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

King - co mna kierowalo? Nie wiem,chyba zmiana pracy,moze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-10-2009, 20:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
Ja nigdy nie miałam i nie mam problemów z nadwagą, choć nie przestrzegam żadnych zasad i godzin posiłków. Mój organizm sam mi podpowiada, czego mi brakuje i na co mam ochotę. Jest to jednak sprawa genów.

A może i wieku? Młoda jesteś dziewczyna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.