menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 03-12-2013, 10:23
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Ocalmy od zapomnienia ten wspaniały wątek. Przeczytałam wszystko od pierwszej strony. Mam prawnuczkę Madzię
już pięcioletnią i to dla niej będę zbierała Wasze przypomnienia dawno wydanych książek, dzisiaj już niedostępnych jak "Cudowna podróż" itp. Piszcie, proszę. Przydasię!!!
Mamom, babciom i prababciom. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 03-12-2013, 23:41
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie Bajki naszego dzieciństwa

Jakże żałuję, że nikt nie odezwał się i wątek spadł do archiwum.
Pewnie powinnam też coś napisać. Postaram się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 04-03-2021, 14:03
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
W czasach dzieciństwa mojego syna, w telewizji był film w odcinkach produkcji japońskiej o tym samym tytule.Cała rodzina i ci starsi i młodsi oglądaliśmy wszystkie odcinki.
Próbowałam zdobyć ten film - niestety nie udało mi się.
Polecam go gorąco - pouczający, zresztą tak samo jak książka.
Gdyby ktoś wiedział jak można dostać ten film, proszę o wiadomość.

Pół godzinki masz tutaj https://www.youtube.com/watch?v=mqABLvGJm7M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 04-03-2021, 14:10
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Do czytania i podziwiania zbiorów najstarszych
bajek i opowiastek
dotarłam tutaj https://polona.pl/search/?filters=me... TextContent:0

książki otwierają się , można poczytać i opowiadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 04-05-2021, 10:22
ai$ha ai$ha jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2021
Posty: 29
Domyślnie

A serię Musierowicz czytałyście? To są przepiękne, pełne ciepła powieści i warto je promować wśród młodzieży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 14-11-2021, 13:09
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Z prawdziwym wzruszeniem czytałam ten wątek. Większość wymienionych tytułów jest mi znana i bliska, po wielokroć czytane w dzieciństwie. Dorzucę jeszcze parę pozycji:
Rogaś z Doliny Roztoki;
Opowiedział dzięcioł sowie;
Lassie, wróć!
Od Apeninów do Andów;
Królowa śniegu;

Miałam starsze siostry, więc stosunkowo wcześnie czytałam po kryjomu, pod kołdrą książeczkę (chyba) Elżbiety Jackiewiczowej "O czym chcą wiedzieć dziewczęta" - to było jedyne moje uświadomienie. W tamtych czasach rodzice na ogół nie rozmawiali z dziećmi o "wstydliwych sprawach".

Trochę później przyszedł czas na cykl "Ani z Zielonego Wzgórza". A Małgorzatę Musierowicz przeczytałam w całości, ale już jako bardzo dorosła kobieta, bo wcześniej nie dało rady
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 15-11-2021, 22:49
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Znowu ja Dzięki wątkowi znalazłam książkę, którą czytałam nie mając jeszcze żadnej wiedzy o prawach przyrody, fizyki, chemii itp. i byłam nią zafascynowana. Pamiętałam tylko tytuł i to niedokładnie. Wczoraj olśniła mnie odkrywcza!!!!! myśl, że można przecież poszukać w Googlach. I znalazłam, jest dostępna, i zamówiłam.



To jest wydanie 3., z 1961. roku. Ja czytałam wcześniejsze wydanie, bo w 61. roku już uczyłam się fizyki. Nie pamiętam okładki, prawdopodobnie była obłożona w szary papier, jak wszystkie książki w bibliotece.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 20-11-2021, 18:14
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Otrzymałam książkę, o której pisałam wyżej. No cóż, przeżyte lata, nagromadzone doświadczenie i wiedza odbierają człowiekowi radość z rzeczy prostych. Część przeczytałam, część przejrzałam, ale nie poczułam tak wielkiego wzruszenia, jakiego spodziewałam się.
I zastanawiam się, czym może zafascynować się obecny 10-latek, bo przecież nie zasadami działania np. kalejdoskopu, bumerangu czy latawca.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 21-11-2021, 17:21
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Hej! To ja znowu... Tak piszę, sobie a muz..., a może ktoś jednak tu zajrzy? Temat dzieciństwa z im dalszej perspektywy, tym wdzięczniejszy.
Niedawno zdarzyło mi się być w Pułtusku. Tu mieszkał i tworzył Wiktor Gomulicki, tu umieścił akcję "Wspomnień niebieskiego mundurka". Czytaliśmy? Ha, jakżeby nie!



Tam, gdzie kiedyś mieściło się gimnazjum Witka Sprężyckiego, obecnie jest Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi.



W październiku przy jednym z wejść na dziedziniec szkoły stanęła grupa 3 rzeźb przedstawiająca starego pedela (pedla?) z dzwonkiem i dwóch biegnących gimnazjalistów.



Towarzystwo sprawia bardzo sympatyczne wrażenie i naprawdę zrobiło mi się ciepło mimo zimnej i mokrej pogody.
A "Wspomnienia niebieskiego mundurka" obowiązkowo muszę przeczytać znowu...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bajki, piosenki i inne interesujące strony dla dzieci Melissa Jestem babcią, jestem dziadkiem 23 19-12-2012 16:12
Stare fotografie, albumy, pamiątki rodzinne hannabarbara Rodzina bliższa i dalsza 502 16-02-2010 12:44
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat Tesa Muzyka - wątki archiwalne 510 28-04-2009 23:03
Kochajmy stare samochody FSM Syrena Majsterklepka.eu Hobby, pasje 29 12-09-2008 09:59
Stare komputery - rzeczywiste problemy. wielebny eSenior 3 25-07-2008 18:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.