menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 23:10
basia5555 basia5555 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 25
Post Polacy masowo się rozwodzą - komentarze


Komentarz do artykułu: Polacy masowo się rozwodzą
--------------------
Rozwod w Polsce w tak katolickim kraju?Wazne tradycje wystroj kosciola wesele na 100osob ,nauki przedmalzenskie udzielane przez laikow,snobizm w kazdym calu.Przygotowanie do zycia w rodzinie prowadza katecheci lub zajadle puzdysie zamiast profesjonalistow psychologow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 23:10
basia5555 basia5555 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 25
Post

Rozwod w Polsce w tak katolickim kraju?Wazne tradycje wystroj kosciola wesele na 100osob ,nauki przedmalzenskie udzielane przez laikow,snobizm w kazdym calu.Przygotowanie do zycia w rodzinie prowadza katecheci lub zajadle puzdysie zamiast profesjonalistow psychologow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 23:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Lepszy rozwód niż tkwienie na siłę w toksycznym związku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 23:22
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Po prostu kobiety przestały chcieć tkwić za wszelka cenę w nieudanym małżeństwie ,nie ma już odium bycia rozwódką ,kobiety nie są uzależnione finansowo od mężów, .Ludzie chcą żyć ,a nie tylko spełniać wyimaginowane obowiązki wobec niewiadomokogo i dla pozornego dobra dzieci.A pozatym ten polski katolicyzm -jest powiedziałabym mocno przesadzony.To w koncu XXI wiek i malzeństwo juz dawno stalo się umowa dwojga ludzi a nie świętym sakramentem ,a od umowy jak wiadomo można odstąpić z większą lub mniejszą stratą w zależności czy da się to załatwić polubownie czy trzeba się wpędzić w koszta sądowe.Czasem gra jest nieczysta z jednej lub obu stron ,ale zdarza się i ugoda.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 00:00
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia5555
Rozwod w Polsce w tak katolickim kraju?Wazne tradycje wystroj kosciola wesele na 100osob ,nauki przedmalzenskie udzielane przez laikow,snobizm w kazdym calu.Przygotowanie do zycia w rodzinie prowadza katecheci lub zajadle puzdysie zamiast profesjonalistow psychologow.

Coś podobnego!!! Żeby działy sie takie rzeczy w katolickim kraju.
Trzeba by kogoś za to powiesić.
Ale kogo?
....może te zajadłe puzdysie powiesimy? Co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 00:04
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Post

Małżeństwa rozpadają się częściej bo partnerzy maja coraz mniej czasu dla siebie.Często mieszkaja nawet w różnych krajach mamy nawet problem euro sierot.Cioś za coś i w końcu którejś ze stron nie starczy siły by ten ciężar udżwignąć.Nawet najlepsz miłość jeśli jest nie potrzymywana musi zgasnąć.Zostaje wtedy żal do drugiej osoby ,podejrzliwość i po co w tym tkwić?Aby to przerwać zmęczeni,przegrani uczuciowo decydują się na rozwód...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 04:27
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dlatego tez lepiej sobie spokojnie żyć "na kocią łapę" rozstanie jest równie bolesne ,ale przynajmniej nie zawyża statystyk
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 06:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia5555
Rozwod w Polsce w tak katolickim kraju?Wazne tradycje wystroj kosciola wesele na 100osob ,nauki przedmalzenskie udzielane przez laikow,snobizm w kazdym calu.Przygotowanie do zycia w rodzinie prowadza katecheci lub zajadle puzdysie zamiast profesjonalistow psychologow.
Basiu w tej statystyce są też inne wyznania, są ci co nie brali ślubu kościelnego. Też uważam, że lepszy rozwód cywilny (unieważnienie małżeństwa w kościele) niż walka na noże i nie tylko, wśród patrzących na to ze zgorszeniem zagubionych często dzieci.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 07:50
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Cytat:
Napisał basia5555
Komentarz do artykułu: Polacy masowo się rozwodzą
--------------------
Rozwod w Polsce w tak katolickim kraju?Wazne tradycje wystroj kosciola wesele na 100osob ,nauki przedmalzenskie udzielane przez laikow,snobizm w kazdym calu.Przygotowanie do zycia w rodzinie prowadza katecheci lub zajadle puzdysie zamiast profesjonalistow psychologow.
Nie wiedziałam że jesteśmy krajem KATOLICKIM. Kiedy staliśmy się krajem wyznaniowym ? Trzeba emigrować !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 09:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał helenka
Nie wiedziałam że jesteśmy krajem KATOLICKIM. Kiedy staliśmy się krajem wyznaniowym ? Trzeba emigrować !

Chyba musisz emigrować.
90% procent Polaków - jak wykazał sondaż GW- określa siebie jako katolików.
To forum nie jest reprezentatywne dla ogółu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 13:37
Markbiz's Avatar
Markbiz Markbiz jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Kraków
Posty: 125
Domyślnie

Bez przesady nie ma aż tak strasznego wzrostu rozwodów.
Jest natomiast wzrost ilości Singli jako sposobu na życie.
I to jest problem...nie ma ślubów kościelnych i wpływów do kasy. Jest kryzys małżeństwa ale to co innego.
"Kraj katolicki" nie to kraj potężnej nietolerancji dla innych, kraj gdzie nagminnie narzuca się innym swój sposób myślenia.
Chyba że kraj katolicki będziemy rozumieli jako kraj zacofany.
A wyjechać owszem można tylko nie wolno się wtedy przyznawać że jest się z Polski. To smutne ale to prawda.
Mam w rodzinie tak jak większość z nas emigrantów którzy nigdy już do kraju nie wrócą.
__________________
Pozdrawiam Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 14:19
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
A wyjechać owszem można tylko nie wolno się wtedy przyznawać że jest się z Polski.

Ja tam byłem i "tu i tam" i nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby sie nie przyznać, że jestem z Polski.
Jakoś nikt mnie z powodu mojej "plemiennej" przynależnosci nie dyskryminował.

ps. mówię Ci Eda, że jak nie przestaniesz mi "jechać" na moja nację, to normalnie dostaniesz wciry
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 16:08
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Kurcze myślałam żem oblatana osoba ale kliknijcie mi co to są "zajadłe puzdysie " za groma nie mogę tego sklasyfikować.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 17:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Markbiz
Bez przesady nie ma aż tak strasznego wzrostu rozwodów..

Jest ogromny.
Mówią o tym statystyki sądowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 18:28
Markbiz's Avatar
Markbiz Markbiz jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Kraków
Posty: 125
Domyślnie Okey

Cytat:
Napisał Lila
Jest ogromny.
Mówią o tym statystyki sądowe.
Jak to procentowo wynosi? Może się pomyliłem...
__________________
Pozdrawiam Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 19:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Markbiz
Jak to procentowo wynosi? Może się pomyliłem...
Wyczytałam w prasie , że liczba rozwodów dobija do 80.000, a w roku 2004 było 55.000.Wiem,że sądy juz nie wyrabiają i dlatego bardzo często pomija się rozprawę pojednawczą.

A może zwiększyła się liczba zawieranych małżeństw?
Procentowo nie umiem powiedzieć.Trza by co poczytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 21:09
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Cytat:
Napisał Markbiz
Bez przesady nie ma aż tak strasznego wzrostu rozwodów.
Jest natomiast wzrost ilości Singli jako sposobu na życie.
I to jest problem...nie ma ślubów kościelnych i wpływów do kasy. Jest kryzys małżeństwa ale to co innego.
"Kraj katolicki" nie to kraj potężnej nietolerancji dla innych, kraj gdzie nagminnie narzuca się innym swój sposób myślenia.
Chyba że kraj katolicki będziemy rozumieli jako kraj zacofany.
A wyjechać owszem można tylko nie wolno się wtedy przyznawać że jest się z Polski. To smutne ale to prawda.
Mam w rodzinie tak jak większość z nas emigrantów którzy nigdy już do kraju nie wrócą.
JAK MOŻNA NIE PRZYZNAWAĆ SIĘ,ŻE JEST SIE Z POLSKI,Z KRAJU CHOCIAŻBY NASZEGO PAPIEŻA?...
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 21:24
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosinek
JAK MOŻNA NIE PRZYZNAWAĆ SIĘ,ŻE JEST SIE Z POLSKI,Z KRAJU CHOCIAŻBY NASZEGO PAPIEŻA?...

No własnie jak można. I nie tylko Papieża, ale wielu, bardzo wielu wspaniałych i madrych ludzi.

Zocha!!! Tak trzymać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 21:49
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
No własnie jak można. I nie tylko Papieża, ale wielu, bardzo wielu wspaniałych i madrych ludzi.

Zocha!!! Tak trzymać

Jacku, mysle, ze zaszlo nieporozumienie i zle zrozumielismy Edwarda. Wiem co chcial powiedziec. Byles krotko za granica, pracowales u kogos sympatycznego - tak zrozumialam z poprzednich wypowiedzi (kiedys tam).Miales dobre uklady z pracodawca i odwrotnie. Szkoda, ze nie wszyscy tacy byli.

Nie zawsze jest tak pieknie jak sobie wyobrazamy. Naturalnie nie nalezy uogolniac - ale "za granica" od dosc dlugiego czasu Polacy nie ciesza sie najlepsza opinia. Jezeli sie nie myle zaczelo sie to w latach 80-tych, kiedy przybyla na zachod "nowa" emigracja, ta cwaniacka - z "porfela" Walesy. Nie byl to prezencik. Mieszkalam wtedy jeszcze w Szwajcarii i benevolnie spelnialam role tlumacza w Wysokiej Komisji dla Uciekinierow (UNHCR). To mi wystarczy.
Bylo wielu prawdziwych uciekinierow ale byly tzw menty spoleczne, ktore bardzo zaszkodzily Polakom w Szwajcarii...i ta opinia ciagnie sie do dzisiaj.
Napewno wiesz, ze otworzono wiezienia i poradzono wiezniom wyjechac za granice....wlasnie takie elementy trafily do Szwajcarii.

Na pocieszenie musze dodac, ze np emigracja wojenna i powojenna(np. oficerowie z oflagow na terenie Szwajcarii) zostali przyjeci z otwartymi ramionami, sprawowali wysokie funkcje w administracji Szwajcarskiej. Szwajcarowi czesto z Polakiem - kojarzyl sie Paderewski i ciezko im bylo zrozumiec zachowanie emigracji po roku 1980.

Mysle, ze to mial na mysli Edward. O dzisiejszej emigracji nie moge sie wypowiedziec, nie mam z nimi kontaktow ale czytam i slysze, ze tez nie jest rozowo. Znowu nie nalezy uogolniac - ale czasami dobrze prawdzie spojrzec w oczy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 21:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napewno wiesz, ze otworzono wiezienia i poradzono wiezniom wyjechac za granice....wlasnie takie elementy trafily do Szwajcarii.

Pierwsze słyszę.

I co tu mieć pretensje do warszawskich pasażerów MPK z innego wątku.??
Emigranci to menty.Idąc tokiem rozumowania z postu powyżej, oczywiście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.