menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 19:46
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Jak widzisz przyszłość...Polski ?


Polska jaka jest, każdy widzi. Ale, jak widzimy jej przyszłość w Zjednoczonej Europie.Naród zdecydował w referendum,że jest za przyłączeniem. Teraz, gdy w niej jesteśmy,co my właściwie o niej wiemy ? Czy potrafimy się w niej urządzić ? Czy zajmiemy w niej miejsce zgodne z naszymi ambicjami ? Czy zajmiemy odpowiednie stanowiska w jej władzach ? Itd,itd...

Wątek "Quo Vadis...Polsko ?" to, moim zdaniem, chwila bieżąca. Mnie chodziłoby o nasze osobiste
widzenie przyszłości Polski,nasze fantazje na ten wiek.
  #2  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 20:10
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Bedzie dobrze

Wierze w madrosc i rozsadek mlodego pokolenia.
Bedzie inaczej, ale swiat zmienial sie zawsze.

panta rhei kai ouden menei
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #3  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 21:41
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

To może w punktach...
1. Na pewno jestesmy w NATO i we Wspólnocie
2. Od wielu lat tak nie było, żebyśmy byli po dobrej stronie
3. Nawet postkomuchy to zrozumialy i wprowadziły kraj na salony Europy, za tym poszły konkretne transfery kasy, naprawdę na naszą rzecz...
4. Następny krok to wprowadzenie Euro
5. Koniecznie zmiana elit politycznych, bo interes państwowy obejmuje duzo więcej niz interes partii politycznych
6. Uporzadkowanie prawne ksiąg wieczystych wszędzie, ale szczególnie na Ziemiach Zachodnich...
7. Edukacja, przede wszystkim edukacja...
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 22:29
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
To może w punktach...
1. Na pewno jestesmy w NATO i we Wspólnocie
2. Od wielu lat tak nie było, żebyśmy byli po dobrej stronie
3. Nawet postkomuchy to zrozumialy i wprowadziły kraj na salony Europy, za tym poszły konkretne transfery kasy, naprawdę na naszą rzecz...
4. Następny krok to wprowadzenie Euro
5. Koniecznie zmiana elit politycznych, bo interes państwowy obejmuje duzo więcej niz interes partii politycznych
6. Uporzadkowanie prawne ksiąg wieczystych wszędzie, ale szczególnie na Ziemiach Zachodnich...
7. Edukacja, przede wszystkim edukacja...

W pełni zgadzam się z Twoją 7-punktową opinią,Stalińciu, i cieszy mnie,że "związek nasz bratni ogarnął eurpejski lud" i stał się, śmiem to powiedzieć, cud.
Byłem świadkiem wielkiej rzeczy, powstania Europy Ojczyzn, kiedy Niemiec staje się Polakowi bratem. Wiem,że zostanę tu na forum okrzyczany zdrajcą narodu, ale czuję się wolnym człowiekiem jak nigdy przedtem.
Gdy powiedziałem tu na forum,że powinniśmy przede wszystkim ułożyć dobrosąsiedzkie stosunki z Rosjanami,Niemcami,Ukraińcami,Litwinami i Białorusinami, współforumowicze,gdyby mogli, toby mnie chyba zlinczowali.
Powoli ustosunkuję do wszystkich wymienionych przez Ciebie punktów.
Podzielam z Melą Jej optymizm, bo w końcu tworzymy tą wspólną Europę dla naszych wnuków a nie dla sibie.
  #5  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 23:26
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Gdy powiedziałem tu na forum,że powinniśmy przede wszystkim ułożyć dobrosąsiedzkie stosunki z Rosjanami,Niemcami,Ukraińcami,Litwinami i Białorusinami, współforumowicze,gdyby mogli, toby mnie chyba zlinczowali.
.
Ja również podzielam zdanie Stalina jak również Twoje Kazimierzu.Uwazam ,że dość już było animozji między sąsiadami i pora aby było wreszcie,jak nie można przyjażniej,to chociaż poprawniej.Mimo wszystko pojedyncze stosunki między sąsiadami są lepsze,aniżeli sądzą o nich niektórzy politycy.
__________________
  #6  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 23:39
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Dobra, przykład konkretny...
Jak raz moje mieszkanie raz na tydzień sprzata jedna fajna Ukrainka, doszlismy do wniosku, że załatwimy jej zaproszenie bo to ułatwia otrzymanie wizy, z kolei ona zaprosiła nas do się - znaczy trzeba dojechac do Lwowa a później tylko 18 godzin pociagiem... Bo Ukraina to duży kraj...
A jak przyjmowali mojego kumpla do pracy w Niemczech - no jak raz chodziło o stanowisko kustosza w muzeum, to jego szef powiedział, że strzelal do Polaków bo go armii go wzięli przed 1939.. I co, on nie odmówił stanowiska a ja nie odmawiam wycieczki... Paru innych rzeczy tez nie odmawiam zresztą....
__________________
  #7  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 23:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wystarczajaco propagandowy temat .Zastanawia mnie tylko to komu i czemu ma sluzyc .
Ludzie ktorzy potrafia korzystac z osiagniec internetu na taka propagande sie nie nabiora ,bo przeciez czytac potrafia nie tylko na tym portalu.
Kazimierzu !
Stara agitka juz dawno przeminela ,zapraszam na "wiernipolsce",tam nie prowadzimy nieudolnej propagandy i kazdy bez cenzury moze wyrazac swoje mysli,co zapewnia nam to Konstytucja (jeszcze polska).
  #8  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 02:49
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Stalinie ja również uwazam,że nie wszyscy Niemcy szli z ochotą na wojaczkę.Niejednokrotnie zostawiając rodziny,dzieci.Przecież to tacy sami ludzie jak my,mający takie same uczucia w stosunku do bliskich.Narobili masę krzywdy,ale takiego mieli przywódcę.Dlatego również nie podobała mi się poprzednia ekipa rządząca,która miała największe uwagi do najbliższych sąsiadów.Pewnie nie można sobie dać wejść na glowę,ale też nie należy zaogniać stosunków sąsiedzkich.
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 06:29
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie Witajcie.

Witam was z rana.
Co do dobrosiąsiedzkich stosunków to Was z pełni popiera.
Kazimierz masz 100% racji-wpierw tutaj trzeba było szukać pomocy aby nasze towary opchnąć.Pogniewali sie na całe życie a Ruskie to nas Olali.Pomimo jakie mamy animozje ale Rosja to ogromny kraj,a w sprawach gospodarczych i w rozliczaniu finansowych wrogów sie nie widzi.
Mamy pełno Hameryki i wychodzimy jak sami to widzimy!!!.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #10  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 12:48
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bachakuj,Stalińciu!

Cieszę się,że się rozumiemy w pół słowa,ale wkrótce zjawią sie wrony i kruki, przeciwnicy naszej obecności w UE. SenioAP,który odsyła mnie na stronę Wierni Polsce. Poglądy polityczne Seniora AP są mi już dobrze znane,podobnie jak Dariusza Kosiura, którzy tam występują .
Dziekuję,ale dość już mam z nim dyskusji. Wierzę w ich dobre intencje,ale myślę,że naszą koncepcję przyszłości wiążemy z UE.
Chciałbym też Was poinformować, że zamierzam korzystać z prawa założyciela wątku i korzystać z trójkącika, w przypadku, gdy forumowicz będzie pisał nie na temat i robił wycieczki osobiste,pod moim czy innych adresem.
  #11  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 13:06
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Ja tam nie widzę tutaj żadnej propagandy.. A UE jest moim zdaniem koniecznością...
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 15:13
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
6. Uporzadkowanie prawne ksiąg wieczystych wszędzie, ale szczególnie na Ziemiach Zachodnich...
...

Wschodnich tez.. a to juz nie jest takie latwe
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #13  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 15:23
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

no tam to niestety może być cholernie trudne....
__________________
  #14  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 17:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Uporzadkowanie prawne ksiąg wieczystych na Ziemiach Zachodnich i Północnych jest konieczna, aby uniknąć takich kompromitacji, jak ta ostatnia sprawa, kiedy sąd musiał wydać wyrok na niekorzyść polskich mieszkańców,bo nowi mieszkańcy nie dokonali zmian w księdze wieczystej, po wyjeździe tej Niemki-właścielki prawnej. Wynikało to z zaniedbań polskich władz,a Niemka to wykorzystała.Takich spraw toczy się ponoć w Polsce setki.
Chodzi tu o roszczenia Niemców do ziem,które opuścili nieszkając już po wojnie w Polsce.
Ale, o wiele poważniejszy problem stanowią roszczenia Niemców do własności (ziemi,budynków) pozostawionej w Polsce po ich wysiedleniu na mocy decyzji aliantów. (Stalin maczał w tym palce ).
Jest to, moim zdaniem,wielka kość niezgody między Polakami i Niemcami,na której teraz zbija kapitał wyborczy Erika Steinbach, szefowa BdV, i NPD. Nie ma co chować głowy w piasek i tłumaczyć "sprawiedliwością dziejową".
My straciliśmy ziemie na wschodzie, to należała nam rekompensata na zachodzie.
Ale, czy chociaż Polacy, mieszkający na tych ziemiach, są już teraz prawnymi właścicielami ziemi i budynków, mają zapisy w księgach wieczystych. Czy czasem przesiedleńcy nie figurują jeszcze w księgach wieczystych jako właścieciele ?
Pamiętajmy,że wojna nie przekreśla "świętego prawa własności".
Ps.nie jestem entzjastą tego prawa.
A co Ty myślisz o tym, Stalińciu?
Ostatniej chwili :"Minął termin, który urzędy miały na uporządkowanie ksiąg wieczystych nieruchomości. Mimo to w dokumentach prawie 30 tys. domów, gruntów i lasów na Warmii i Mazurach wciąż są błędy. Przez to dawni właściciele mogą ubiegać się o zwrot majątków ."

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 23-11-2009 o 17:58.
  #15  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 19:42
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Sprawa Frau Agnes Trawny we wsi Narty gm.Jedwabne jak i wiele innych, podobnych spraw z ziem Mazurskich oraz Śląska, Opolszczyzny i ziemii Lubuskiej, to zadawniony grzech polskiego sądownictwa, które po objęciu władzy przez komunę, zobowiązane było przejąć notariaty i księgi wieczyste i uporządkować zapisy zgodnie z treścią wydanych na mocy traktatu 4-ch mocarstw Aktów Uwłaszczeniowych. Ale sądy jak to sądy - są niezawisłe. I jak im ktoś nakazuje to one na złość NIE. No i do tej pory, mimo upływu ponad 50 lat nie zrobiły tego, co powinny załatwić spokojnie w 2 -3 lata. Jak działała administracja Komuny, tak i AWS , PiS i PO. Żadna nie zadbała o to. A najbardziej mam pretensję do PSL, które będąc w każdej koalicji rządowej, nie zadbało jak należy nigdy o interesy Polskiego chłopa. A teraz chcą nam jeszcze odebrać prawa wynikające z Konstytucji.
  #16  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 19:45
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Właśnie przed chwilą dałem wyraz swoim marzeniom odnośnie przyszłej polityki w swoim blogu:
http://patrze-i-komentuje.blog.onet.pl/
No, przedstawiłem trochę utopii, ale co mi tam, pomarzyć zawsze można.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #17  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 21:33
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Właśnie przed chwilą dałem wyraz swoim marzeniom odnośnie przyszłej polityki w swoim blogu:
http://patrze-i-komentuje.blog.onet.pl/
No, przedstawiłem trochę utopii, ale co mi tam, pomarzyć zawsze można.
Romualdzie ! Czytałem Twoj blog i nie uważam, aby były to marzenia "sciętej głowy". Twoje zdegustowanie niektórymi politykami wynika raczej,moim zdaniem, z Twoich sympatii politycznych. Nie darzysz sympatią przede wszystkim polityków określonej partii i tylko dla pokazania swojej bezstronności wymieniasz nazwiska ich adwersarzy z partii przeciwnej. Jesteś zdegustowany ich wypowiedziami,ale konkretnie nie wymieniasz żadnej ich bulwersującej Cię wypowiedzi. Ja również jestem zdegustowany obecnymi politykami i jeśli będę musiał wybierać, to na zasadzie "nie mam wyboru" i wybiorę "mniejsze zło". Obecnie, dla mnie takim "mniejszym złem" jest DT. Ale,może w ostatniej chwili wyskoczy ktoś "deus ex machina" ? Inteligentny,elokwentny i przystojny polityk.
Jeśli chodzi o marzenia,to czasami mi staje (jak Zychowi) obraz Polski dorównującej pod względem politycznym innym krajom, z kandydaturą Polaka na prezydenta Zjednoczonej Europy,który byłby wymieniany jako jeden z kiczących się poważnie wśród kandydatów z Niemiec, Francji i Anglii. No, co pomarzyć nie można, jeśli taki malutki przeszedł ?
  #18  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 21:55
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Sprawa Frau Agnes Trawny we wsi Narty gm.Jedwabne jak i wiele innych, podobnych spraw z ziem Mazurskich oraz Śląska, Opolszczyzny i ziemii Lubuskiej, to zadawniony grzech polskiego sądownictwa, które po objęciu władzy przez komunę, zobowiązane było przejąć notariaty i księgi wieczyste i uporządkować zapisy zgodnie z treścią wydanych na mocy traktatu 4-ch mocarstw Aktów Uwłaszczeniowych. Ale sądy jak to sądy - są niezawisłe. I jak im ktoś nakazuje to one na złość NIE. No i do tej pory, mimo upływu ponad 50 lat nie zrobiły tego, co powinny załatwić spokojnie w 2 -3 lata. Jak działała administracja Komuny, tak i AWS , PiS i PO. Żadna nie zadbała o to. A najbardziej mam pretensję do PSL, które będąc w każdej koalicji rządowej, nie zadbało jak należy nigdy o interesy Polskiego chłopa. A teraz chcą nam jeszcze odebrać prawa wynikające z Konstytucji.
Siekierka ! Ale, w końcu okazało się, że jesteśmy państwem praworządnym:"Agnes Trawny, Niemka, która w latach 70. wyjechała z Polski ostatecznie wygrała wieloletnią batalię o zwrot majątku pozostawionego na Mazurach.", i myślę,że następne roszczeniowe pretensje Niemców będą rozstrzygane zgodnie z prawem.
Nie możemy, moim zdaniem, wszystkich Niemców traktować jako neonazistów.Musimy z nimi współżyć pod jednym dachem, którym jest Wspólna Zjednoczona Europa
  #19  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 00:59
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Przyznaję,że odnośnie wyroku w spr.tej pani Trawny doznaję uczuć bardzo mieszanych.Bardziej świadczy on o naszych w stosunku do niemców kompleksach i ukazuje nas jako nadgorliwych neofitów.Nie ma czegoś takiego jak jakaś uniwersalna sprawiedliwość w stosunkach między państwami.Obowiązkiem każdego państwa jest przede wszystkim bronić swoich obywateli.Jak potrzeba również za pomocą wybiegów prawnych.Stosunki polsko-niemieckie na płaszczyżnie prawnej nie są symetryczne.Niemcy w Polsce mają status mniejszości,co rodzi określone konsekwencje; reprezentacja w sejmie,dofinansowywanie przez nasze władze niemiecko-języcznej prasy,nauki j.niemieckiego,działalności kulturalnej itd.Natomiast w Niemczech,polacy mimo iż są po turkach drugą co do liczebności grupą narodową mają tylko status grupy etnicznej,co wg prawa nie daje im żadnych specjalnych praw i stawia ich w sytuacji gorszej nie tylko od tychże turków ale także od mniej licznych duńczyków i cyganów.Znany jest przypadek,że w mieszanej rodzinie władze Hamburga zabroniły ojcu zwracać się do dziecka po polsku.
I jakoś nikt Niemcom nie zarzuca,że są państwem niepraworządnym.
  #20  
Nieprzeczytane 24-11-2009, 07:19
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Przyznaję,że odnośnie wyroku w spr.tej pani Trawny doznaję uczuć bardzo mieszanych.Bardziej świadczy on o naszych w stosunku do niemców kompleksach i ukazuje nas jako nadgorliwych neofitów.Nie ma czegoś takiego jak jakaś uniwersalna sprawiedliwość w stosunkach między państwami.

Pani Trawny psiada nadal obywalelstwo polskie, a obowiazkiem panstwa jest dbac o to by swiete prawo wlasnosci bylo ZAWSZE respektowane.
Nie jest moralne by je ograniczac ze wzgledu na jakiekolwiek okolicznosci.
Wyjatek stanowi tylko nieuczciwe i nielegalne wejscie w jego posiadanie.



Cytat:
Napisał jano43
Obowiązkiem każdego państwa jest przede wszystkim bronić swoich obywateli.Jak potrzeba również za pomocą wybiegów prawnych.Stosunki polsko-niemieckie na płaszczyżnie prawnej nie są symetryczne.Niemcy w Polsce mają status mniejszości,co rodzi określone konsekwencje; reprezentacja w sejmie,dofinansowywanie przez nasze władze niemiecko-języcznej prasy,nauki j.niemieckiego,działalności kulturalnej itd.

Mniejszosc Niemiecka w Polsce to jedna z wielu grup etnicznych, ktore w wyniku zawirowan wojennych i ukladu facetow z Jalty znalazly sie w granicach innego panstwa niz wczesniej.
To daje im pewne prawa ustanowione przez miedzynarodowe gremia.

Cytat:
Napisał jano43
Natomiast w Niemczech,polacy mimo iż są po turkach drugą co do liczebności grupą narodową mają tylko status grupy etnicznej,co wg prawa nie daje im żadnych specjalnych praw i stawia ich w sytuacji gorszej nie tylko od tychże turków ale także od mniej licznych duńczyków i cyganów.Znany jest przypadek,że w mieszanej rodzinie władze Hamburga zabroniły ojcu zwracać się do dziecka po polsku.
I jakoś nikt Niemcom nie zarzuca,że są państwem niepraworządnym.

Polacy w Niemczech sa grupa etniczna naplywowa. Przybyli tam z wlasnej nieprzymuszonej woli wiec specjalne przywileje im nie przysluguja.
O te przywileje dla Polakow nasze panstwo powinno bardziej zadbac w panstwach po naszej wschodniej granicy, bo tam nasi rodacy zostali przymusowo wcieleni do innych niz Polska panstw i tam sa ograniczane ich prawa wynikajace ze statusu mniejszosci narodowych.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Konferencje TED Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 152 18-11-2011 15:26
Jacy jesteśmy naprawdę ? Jak widzisz siebie? basialwica Społeczeństwo - wątki archiwalne 82 01-11-2009 14:14
Jan Kobuszewski – „Patrzę w przyszłość (i przeszłość) z uśmiechem i radością” - komentarze Ludgarda Ogólny 10 10-05-2009 18:54
Polacy boją się o swoją przyszłość - komentarze es55ca Ogólny 37 04-12-2008 23:51
Jan Rokita: przyszłość należy do ludzi starszych - komentarze ciekawski Ogólny 2 12-11-2008 10:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.