menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 21:08
marcelka marcelka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 8
Domyślnie opieka nad starszą, chorą osobą w domu, w szpitalu, w dps'ie


czy znajdę tutaj opiekunów starszych, chorych osób? Proszę o pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 21:35
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Marcelko, ja też szukam opieki dla dziadka i nie masz pojęcia jakie to trudne. Gdzie nie zapukam tam mur. Dalej szukam. Miejsc brak. To długa droga a bardzo trudna. Życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 14:44
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Trudno znaleźć uczciwą i chętną osobę do opieki nad starszą osobą.Miałam z tym także kłopot.Ale wierzcie mi,najlepiej stary człowiek czuje się we własnym domu.Nie zastąpi domowych warunków żaden super ośrodek.Tam nikt nie przejmuje się staruszkiem,najchętniej podają środki uspakajające,by ludzie byli otępiali i spali.Personel ma wtedy spokój.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 15:25
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Jezeli sie nie myle

to nasza Bianka chciala sie opiekowac starszymi osobami..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 15:59
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Ale w innym kraju.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 16:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Emko nie chce rozdzielac wlosa na trzy

ale po co pracowac w innym kraju jak we wlasnym kraju i we wlasnej kulturze mozesz znalezc ta sama prace za te same pieniadze..????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 16:51
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Oczywiście,że lepiej we własnym,tylko nie jestem pewna czy pieniądze takie same.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 16:52
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
ale po co pracowac w innym kraju jak we wlasnym kraju i we wlasnej kulturze mozesz znalezc ta sama prace za te same pieniadze..????
Za te same pieniądze? to chyba lekka przesada, bo w Polsce jako opiekunka maksymalnie zarobi 1000zł. My płacimy 600, ale w W-wie pewnie trochę więcej. Natomiast w UK np. mimimalna stawka to 5f na h, więc w najgorszym wypadku wyjdzie 600f na m-c, czyli ponad 3000PLN.
Syn ma znajomą opiekunkę, która zarabia 700funtów na m-c. Do tego ma darmowy pokój i wyżywienie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 18:02
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Jezeli ktos bardzo porzebuje

kogos do opieki nad starsza osoba to placi tyle ile ta osoba zarzada. To samo jest z budowlancami... wszyscy wyjechali za granice a jednak cos sie buduje w Polsce ..tylko ze jezeli chce sie miec dobrych to trzeba zaplacic... Stawki sa juz na tym samym poziomie co w Europie Zachodniej.. a w porownaniu z tym co kosztuja tutaj robotnicy to duuuuzo wyzsze.. Rozmawialam z budowlancem moim tutaj i jak mu powiedzialam ze w Poslce palci sie od 1000zl na metr do 3-4 tys. to za glowe sie zlapal..
Jakos Polska dobra jest dla Ukraincow, Wietnamczykow, etcetc ale nie dobra dla Polakow... Czy my musimy exportowac po swiecie "sluzbe" ja sie pytam???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 18:15
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
kogos do opieki nad starsza osoba to placi tyle ile ta osoba zarzada. To samo jest z budowlancami... wszyscy wyjechali za granice a jednak cos sie buduje w Polsce ..tylko ze jezeli chce sie miec dobrych to trzeba zaplacic... Stawki sa juz na tym samym poziomie co w Europie Zachodniej.. a w porownaniu z tym co kosztuja tutaj robotnicy to duuuuzo wyzsze.. Rozmawialam z budowlancem moim tutaj i jak mu powiedzialam ze w Poslce palci sie od 1000zl na metr do 3-4 tys. to za glowe sie zlapal..
Jakos Polska dobra jest dla Ukraincow, Wietnamczykow, etcetc ale nie dobra dla Polakow... Czy my musimy exportowac po swiecie "sluzbe" ja sie pytam???
Nie wiem czy służbę, ale na przykładzie mojego syna wiem, że w Polsce zarobiłby w najlepszym wypadku 2tys.zł a w UK zarabia 4 razy tyle i nie jest "służbą", tylko programistą w dużej firmie.
Nie chodziło mu zresztą tylko o kase, jak wyjeżdżał. Zarówno on jak i jego koledzy twierdzą, że żyją tam normalnie. Nie ma naburmuszonych i robiących łaskę urzędasów, w pracy jest przyjemna atmosfera a na ulicy ludzie się do siebie uśmiechają. Może wrócą kiedyś, jak tu będzie tak samo.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 18:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Słowikowo,

co Ty mówisz? Kto zapłaci opiekunce tyle, ile zażąda? A jak zechce ponad 3000 zł miesięcznie?

Ukrainka za sprzątanie bierze od 10 do 12 zl za godzinę. Jej się to opłaca. Sprząta w kilku domach. Na ogół 1-2 razy w tygodniu.

Nie każdy w Kraju zarabia 10 000 netto!
Dopóty, dopóki będą tak niskie np. emerytury, ludzie będą jezdzili tam, gdzie godnie im zapłacą. Nie ma się co oburzać. Takie są realia.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 10-10-2007 o 18:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 18:26
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu

Czyli w Polsce jestesmy skazani na brak opiekunow??Brak lekarzy, brak inzynierow.. brak informatykow... tylko ksiezy jest w brud... Moze i ich bedziemy eksportowac?

Iwo ja nie mowie ze Polska exportuje TYLKO sluzbe ale w 50 % tak ... ato nie przyczynia sie do tego abysmy sobie podreperowali troche nasza reputacje w oczach cudzozoemcow..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 18:29
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
kogos do opieki nad starsza osoba to placi tyle ile ta osoba zarzada. Czy my musimy exportowac po swiecie "sluzbe" ja sie pytam???

Jeżeli ma.A przy obecnych zarobkach niestety musimy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 18:49
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Słowikowo droga , reputację to tracą nasi rządzący to oni sie powinni wstydzic. Polacy natomiast jako pracownicy sa bardzo cenieni za granica . Wiem o tym dobrze.
W Chicago opiekunce placą :jezeli nie zna jezyka to w polskiej rodzinie dostanie 50-70 $ dziennie . Jezeli zna język a jeszcze ma prawo jazdy , dostanie nawet do 120 $ dziennie
Prace musi szukac przez agencje, Jezeli agentka znajdzie jej prace to trzeba takiej agecji zapłacic 2 tygodniówki ! czaem jak praca dobrze platna i nie cięzka /babka na chodzie/ to nawet trzy tygodniowki .Zdarza się ze jak zaplacisz te dwie tygodniowki to babka cie wyrzuca .robia to w porozumieniu z agentem . Dziela się zyskiem. Dwa tygodnie pracujesz za darmo a pracy niemasz . Niestety agencje pracy prowadza polacy i rosjanie . Z tym ze rosjanie o swoich dbaja a polacy nie .
Radze wszystkim . Jezeli macie okazje ochote i sily aby wyjechac "za chlebem" to jedzcie bo przy okazji zawsze mozna cos zobaczyc ,cos przezyc ,ale omijajcie Chicago . Chyba turystycznie. Niema wiekszego dranstwa jak tamtejsi Polonusy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 19:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie no wlasnie

Tarninko... wlasnie na takie traktowanie trudno jest przystac... Serce mnie boli jak o tym slysze...
Nie mysle ze bieda w Polsce jest wina jedynie rzadu.. bo trudno jest przelac z pustego w prozne ...Zreszta bieda jest wszedzie nawet w bogatych panstwach...
Ale czy Polak musi kojarzyc sie zawsze z jakas pomoca domowa...?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 19:07
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie O, i tego powinniśmy się wstydzić,

tego "bagażu", o którym pisze Babcia Oli. A nie tego, w jakim kto charakterze pracuje!!!

PS Odnoszę wrażenie, Pani Słowikowo, że Ty trochę pomiatasz służbą. Czemu z takim niesmakiem o niej mówisz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 20:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko

PS Odnoszę wrażenie, Pani Słowikowo, że Ty trochę pomiatasz służbą. Czemu z takim niesmakiem o niej mówisz?

Slowo pomiatanie kimkolwiek jest zupelnie nieadekwantne Alu.. ja nikim nie pomiatam... nawet robakiem do lowienia ryb..
Ale musze przyznac ze boli mnie jak slowo Polak kojarzy sie tylko z mniej ambitnym typem pracy... I denerwuje mnie jak ludzie dziwia sie ze w Polsce mamy lekarzy, profesorow, pisarzy i dziennikarzy... bo jedynych jakich tu widac to tych ktorzy sprzataja..
Moze faktycznie troche sie do tego uprzedzialam .. bo wiesz jak to jest ...co za duzo to nie zdrowo...
Ale sama przyznasz ze zadna matka nie marzy o tym aby jej dziecko kiedys bylo slawnym "sprzataczem" cudzych brudow..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 20:37
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Pani Słowikowo,

mój syn, a także b. mąż dużo podróżowali po świecie. Ten ostatni w ramach oddelegowania przez pracodawcę (inżynier mechanik, specjalność konstruktor samochodów) był prawie wszędzie. Syn jako student, a potem pracownik dużego przedsiębiorstwa jezdził po Europie. I żaden z nich nie spotkał się z lekceważeniem naszego Kraju przez cudzoziemców dlatego, że nasi krajanie pracują jako opiekunowie lub pomoc domowa. Mamy opinię b. zdolnych i - o dziwo dla mnie - pracowitych.
Mam przyjaciół (po studiach) za granicą. Wielu z nich, zanim znalezło pracę w swoim zawodzie, nie gardziło żadną pracą.

Nie martwiłabym się więc tak bardzo, że psują nasz wizerunek.
Ten wizerunek psują pijacy, złodzieje i łapówkarze.

Nie, nie marzę, żeby mój syn był np. zamiataczem ulic. Ale gdyby tu przymierał na głodowej pensyjce, to kto wie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 21:07
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ja wam powiem,że chętnie poszłabym na taki kurs gdzie pokażą jak opiekować się np.leżącą osobą i nauczą najwazniejszych zasad.Sama pamiętam jak nie wiedziałam nawet jak pomóc przekręcić na drugi bok mamę ,aby jej nie dołożyć bólu ,byłam bezradna i bałam się,że zrobię jej krzywdę.Nic nie nauczyłam się,bo odeszła szybko,ale do dziś wstydzę się mojej bezradności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 21:22
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu tych spraw nie wyczuwa sie jak ktos podrozuje

tylko jak sie jest na miejscu.. bo nikt dobrze wychowany nie mowi takich rzeczy komus w oczy..
Ja nawet nie znam zadnych lapowkarzy, oszustow i cinkciarzy..
Tych zreszta jest duuuuuuzo wiecej z innych nacji..
Zadna praca sie nie gardzi i wiele osob zaczynalo od zera ale mieli chociaz ambicje na cos lepszego...
Ech co tu gadac.. nie rozumiecie mnie..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 14:47
mieszkanie z osobą starszą Kry_chaa Praca, wolontariat 7 20-12-2008 18:12
Opieka nad osobą starszą na wózku inwalidzkim shandrila Praca, wolontariat 1 13-10-2008 13:39
opieka nad osobą z chorobą Alzheimera marcelka Opieka 8 21-11-2007 22:56
Skandal w szpitalu MSWiA - komentarze POLA Ogólny 18 23-02-2007 00:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.