menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #112301  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 12:35
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

amelio,nie obracaj kota do góry ogonem.Skoro twierdzisz,że konfabuluję,to -zakładam,że nie jesteśmy w maglu - elementarna przyzwoitość nakazuje poprzeć to konkretem.
Ja napisałem co usłyszałem i tego się trzymam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112302  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 12:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

I taki wist pod adresem Matousza M co umi negocjować


Cytat:
- Konstytucja była i jest cały czas łamana. Przyzwolenie na to dała Platforma Obywatelska, PSL, a dzisiaj również Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała Husiew.
Następnie stwierdziła, że PiS "wrzucił na fotel premiera Mateusza Morawieckiego, który jest 'banksterem'". Według niej jako prezes Banku Zachodniego WBK Morawiecki "podjął decyzję o udzielaniu tych toksycznych instrumentów finansowych". Przypomnijmy, że obecny szef rządu był prezesem zarządu BZ WBK w latach 2007-2015 był prezesem zarządu BZ WBK.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112303  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 12:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujek
amelio,nie obracaj kota do góry ogonem.Skoro twierdzisz,że konfabuluję,to -zakładam,że nie jesteśmy w maglu - elementarna przyzwoitość nakazuje poprzeć to konkretem.
Ja napisałem co usłyszałem i tego się trzymam.

Więc pytamy oboje z Amelią gdzieś to słyszał i kiedy.
A pytamy, żeby magla nie było.
I żeby elementarna przyzwoitość na doznała uszczerbku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112304  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 12:49
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał amelia
Jeszcze raz,
senator Rulewski użył innych słów,
skoro ty użyłeś innych niż on,
to udowodnij, że masz rację.
W kontekście udowodnionych PiSowskich kłamstw może to mieć znaczenie
Amelio, przecież zarówno w cywilizowanym systemie prawnym jak i zwykłych przyzwoitych relacjach międzyludzkich, ciężar dowodu spoczywa na oskarżającym, stawiającym zarzuty.
Jesli pan x twierdzi, że pan y uczynił albo powiedział coś zdrożnego, jeśli pan z zarzuca pani z czyli żonie zdradę, to oni, ci panowie muszą tego dowieść, czyli przedstawić dowody zarzucanych czynów, a nie domagać się aby posądzeni, a być może pomówieni udowodnili, że zarzuty są niesłuszne.
Śmiesznie, coraz śmieszniej w tym kicimęcie, gdzie najwiekszy ignorant peroruje na dowolny temat, a największy chuligan poucza wszystkich co do netykiety.
A to Polska właśnie.......
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112305  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 12:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał wujek
amelio,nie obracaj kota do góry ogonem.Skoro twierdzisz,że konfabuluję,to -zakładam,że nie jesteśmy w maglu - elementarna przyzwoitość nakazuje poprzeć to konkretem.
Ja napisałem co usłyszałem i tego się trzymam.


Wujek, KŁAMCA zostanie KŁAMCĄ.

https://www.youtube.com/watch?v=yqURoxHOTPE

Co jeszcze une chcom? I co się dziwić skoro
Cytat:
najwiekszy ignorant peroruje na dowolny temat, a największy chuligan poucza wszystkich co do netykiety.

Wynika z powyższego, że heroina Platformy
nazwała chuliganem Admina.

Admin, widzisz to?
Zresztą nie bierz do serca....starość nie radość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112306  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 13:01
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Dzięki Lila!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112307  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 13:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

To całkiem niezły projekt na hasło i plakat wyborczy na każde wybory z pisem w tle
Cytat:
Europoseł PiS do dziennikarza TVN: Odejdź stąd, szczylu jeden!


"Podstawowym prawem dziennikarza jest zadawanie pytań. Szczególnie politykom, którzy sprawują ważne funkcje takie jak szef rządu. Żaden polityk nie ma prawa odbierać dziennikarzom tego prawa, szczególnie w taki sposób jak poniżej" – napisał na jednym z portali społecznościowych Radomir Witt.

i taki komentarz PiSolubnego Warzechy

Cytat:
Łukasz Warzecha‏Konto zweryfikowane @lkwarzecha

Widzę, że tego typu zachowania stają się dla polityków partii rządzącej standardem. Spirala schamienia postępuje.

W końcu dał im przykład sam KACZYŃSKI
jak zwyciężać mają
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112308  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 13:54
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał pluto37
To całkiem niezły projekt na hasło i plakat wyborczy na każde wybory z pisem w tle


i taki komentarz PiSolubnego Warzechy



W końcu dał im przykład sam KACZYŃSKI
jak zwyciężać mają
Ten sam poseł, Tomasz Poręba, który do dziennikarza zwraca się per "szczylu" i jak trzecioligowy piłkarz naciera na niego i odpycha ramieniem, by go zepchnąć z drogi, aby było zabawniej, dzień wcześniej wygłosił pogadankę na temat obowiązku dobrych obyczajów w polityce.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...lem-teraz.html
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polit...-jeden/qs5yk72
Ale coż się dziwić, przecież kilka dni temu prezes jednej ze stadnin dał popis chamstwa najpierw w prostacki sposób odzywając się do dziennikarza, a potem kopnął go.

To jest ich styl, to jest edukacja pobierana w niedzielnej szkółce od Jojo Brudzińskiego, Kuchcińskiego, Pawłowicz i całej reszty ferajny. Bo dał im przykład gensek, że tak można, że tak trzeba !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112309  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 14:06
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Czy państwo,amelia i pluto Czcigodny są usatysfakcjonowani?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112310  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 14:29
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarek!
Nie jestem znawcą zwyczajów wychodźców z dawnych kresów RP, ale zdaje mi się, że dziś formalnych przeszkód na taką imigrację nie ma.
Istnieje karta Polaka i możliwości uzyskania/odzyskania obywatelstwa polskiego istnieją.
Więc dziś z tą tęsknotą to bym nie przesadzał.

A tak przy okazji to masz jakiś sposób na selekcję ludzi pod kątem wnuk banderowca, czy może wręcz przeciwnie.
Jak chodzi o Polaków to mówię o zesłańcach. Natomiast przyjmując Ukraińców do pracy nie mam wiedzy o pochodzeniu. Banderowcy, nacjonaliści, faszyści, żydokomuna, gubię się w tym wszystkim. Gdyby to ode mnie zależało wszystkich bym ......
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112311  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 14:59
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jeszcze raz o sukcesie Matołuszka w Sandomierzu
"Pięknie to wyglądało w telewizji – premier stał na rynku w Sandomierzu i mówił, jak to negocjował nasze członkostwo w Unii, a dookoła stał tłum i skandował imię premiera. Okazuje się, że przynajmniej część stojących słuchających premiera zwieziono autokarami w ramach bezpłatnej wycieczki krajoznawczej opłaconej przez PiS."
https://natemat.pl/247001,mateusz-mo...tnej-wycieczki
Wracając do zwyczajowych wycieczek krajoznawczych naszych władców, obiecane linki do australijskiej prasy.
Przepraszam za niszowe gazetki, ale w głównych nie było ani słowa.
http://www.sunraysiadaily.com.au/sto...ing-australia/
https://leaderpost.com/pmn/news-pmn/...7-89bb13f55fd7
Mój australijski kolega po raz pierwszy dowiedział się o istnieniu takich tytułów mimo 30 lat pobytu w Australii. Wyemigrował przez obóz w Austrii w grudniu 1980 roku to tak w odpowiedzi na insynuacje o wiadomym pochodzeniu. Myślę, że wybitni znawcy polityki międzynarodowej z KSC dodadzą jakieś linki do głównych australijskich gazet, które być może umknęły mojemu koledze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112312  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 15:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
...


i taki komentarz PiSolubnego Warzechy...
On ma swoją audycję w PR24 i muszę przyznać, że stara się być obiektywny mimo sympatyzowania z pisiakami. .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112313  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 15:21
~gość: maja59.'s Avatar
~gość: maja59.
 
Posty: n/a
Domyślnie

I kolejny sukces, a tylu fenomenalnych znawców z PiSu nawet na KSC, aż dziwne, że nie startują w konkursach, pewnie im się nie chce .
"Przesądzony wydaje się los prezesa stadniny w Michałowie, Macieja Grzechnika. Jak wynika z informacji dziennikarza RMF FM, przełożeni z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa nadzorującego hodowle, odmówili mu niedawno urlopu, który chciał wziąć tuż po aukcji. Warto też wspomnieć, że to stadnina w Michałowie wzięła na siebie w tym roku główny ciężar organizacji Pride od Poland.
Grzegorz Czochański, pełniący obowiązki prezesa stadniny w Janowie Podlaskim też najpewniej pożegna się ze stanowiskiem - choć jego rola od początku była tymczasowa.
Problem w tym, że może być duży kłopot ze znalezieniem nowych szefów - wielu rozmówców, znających dobrze polską hodowlę koni arabskich podkreśla, że brakuje chętnych specjalistów, którzy zgłosiliby się do kierowania prestiżowymi stadninami. Powód jest prosty - nie chcą wchodzić na pokład tonącego okrętu.
Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...ampaign=chrome
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112314  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 16:26
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Idzie nowe?

Jesienią czeka rząd kolejne przewietrzenie.
Podobno Zalewska, specjalistka od wygaszania gimnazjów, w nagrodę za skuteczność w demolce edukacji ma obiecaną jedynkę do PE.

Słusznie. Niech się kobita dorobi, a poza tym - należy pole oczyścić ze śmieci i w ramach porządków wysłać za granicę.
No i niech mówi po angielsku, bo język ojczysty kaleczy niemiłosiernie, a podobno kończyła polonistykę.
Noże na jakimś kursie poza trybem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112315  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 16:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jesienią czeka rząd kolejne przewietrzenie.
Podobno Zalewska, specjalistka od wygaszania gimnazjów, w nagrodę za skuteczność w demolce edukacji ma obiecaną jedynkę do PE.

Słusznie. Niech się kobita dorobi, a poza tym - należy pole oczyścić ze śmieci i w ramach porządków wysłać za granicę.
No i niech mówi po angielsku, bo język ojczysty kaleczy niemiłosiernie, a podobno kończyła polonistykę.
Noże na jakimś kursie poza trybem?
Tak bardzo się nie dorobi. Deputowani pis MUSZĄ oddawać 1/3 netto prezesowi co miesiąc
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112316  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 16:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Tak bardzo się nie dorobi. Deputowani pis MUSZĄ oddawać 1/3 netto prezesowi co miesiąc

Link!
Za chwilę zapytam o to kogoś z posłów PO , najlepiej Wójcika
z odnośnikiem do tego forum.
Jeśli to prawda, niech się tłumaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112317  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 16:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jesienią czeka rząd kolejne przewietrzenie.
Podobno Zalewska, specjalistka od wygaszania gimnazjów, w nagrodę za skuteczność w demolce edukacji ma obiecaną jedynkę do PE.

Słusznie. Niech się kobita dorobi, a poza tym - należy pole oczyścić ze śmieci i w ramach porządków wysłać za granicę.
No i niech mówi po angielsku, bo język ojczysty kaleczy niemiłosiernie, a podobno kończyła polonistykę.
Noże na jakimś kursie poza trybem?



Napisz koleżeństwu jakie miernoty / bez podobno/
wystawia PO.
Dostaną szoku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112318  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59.
I kolejny sukces, a tylu fenomenalnych znawców z PiSu nawet na KSC, aż dziwne, że nie startują w konkursach, pewnie im się nie chce .
"Przesądzony wydaje się los prezesa stadniny w Michałowie, Macieja Grzechnika. Jak wynika z informacji dziennikarza RMF FM, przełożeni z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa nadzorującego hodowle, odmówili mu niedawno urlopu, który chciał wziąć tuż po aukcji. Warto też wspomnieć, że to stadnina w Michałowie wzięła na siebie w tym roku główny ciężar organizacji Pride od Poland.
Grzegorz Czochański, pełniący obowiązki prezesa stadniny w Janowie Podlaskim też najpewniej pożegna się ze stanowiskiem - choć jego rola od początku była tymczasowa.
Problem w tym, że może być duży kłopot ze znalezieniem nowych szefów - wielu rozmówców, znających dobrze polską hodowlę koni arabskich podkreśla, że brakuje chętnych specjalistów, którzy zgłosiliby się do kierowania prestiżowymi stadninami. Powód jest prosty - nie chcą wchodzić na pokład tonącego okrętu.
Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...ampaign=chrome


Skąd te szpile, końska znafffczyni, skierowane na KSC?

Jak rozumiem, masz trudności z arabami?
Nie pomożemy ci, niestety. To za delikatny koń.
Może jakiego fryza zaadoptujesz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112319  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Jak się okazuje, nie tylko ja jestem zaniepokojona brakiem programu opozycji.
Zniecierpliwienie sięgnęło nawet najgorszego sortu Rzepy;

Cytat:
Im bliżej wyborów, tym trwożniej popiskuje opozycja: trzeba koniecznie coś obiecać!
Obiecać więcej, niż obieca PiS.
Obiecać za wszelką cenę, bo inaczej dostaniemy łomot straszniejszy niż w nieszczęsnym 2015 r.

No to obiecujta.

Czekamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112320  
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Tym co wczoraj tak rozpaczali nad ''adrianem'' w Australii
niosę słowa pociechy.
Jak mniemam, ich poczucie wartości i duma z polskości
znacznie wzrosną;

Cytat:
Kongresmeni USA z wizytą u o. Rydzyka.
"To jest wielkie wydarzenie"

Cytat:
Duchowny i amerykańscy kongresmeni spotkali się też z Siostrami Rodziny Maryi, które opowiadały m.in. o bohaterstwie Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej.
O. Rydzyk opowiadał także o mediach, które powstały z jego inicjatywy.
– Niezależnie od poglądów gratuluję wam prezydenta, który wprowadza z powrotem normalność, to znaczy naturalne prawo, prawo do życia – dodał.



Prawda jakie milutkie?
Tylko nie piszcie, że znów wam się coś nie podoba.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.