menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 20:40
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Ciekawa jestem co zmoblizowaloby seniora do skorzystania z pomocy psychoterapeuty.
Jak senior będzie miał dość stanu w którym jest i zechce szukać pomocy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 20:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewa-gawa
Pisałam, że pracuję w oddziale dziennym psychoterapeutycznym. Dla jasności rozmowy dodam, że jestem praktykującym i pomagającym psychologiem od ukończenia studiów i psychoterapeutką od 20 lat. Ciekawa jestem co zmoblizowaloby seniora do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Bo bezsenność nie, dołek nie, stres nie, kłopoty rodzinne nie. To co?
Nie mamy nawyku chodzenia do psychologa (źle się kojarzy). Niestety z własnej obserwacji dość trudno trafić na dobrego psychologa. Miałem kontakt z kilkoma w czasie terapii alkoholowej i o dwóch mogę się pozytywnie wypowiedzieć. Trzeci to ten co wyciągnął bliską osobę z depresji.

ps i zgadzam się z przedmówczynią
Cytat:
Jak senior będzie miał dość stanu w którym jest i zechce szukać pomocy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 21:24
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewa-gawa
Pisałam, że pracuję w oddziale dziennym psychoterapeutycznym. Dla jasności rozmowy dodam, że jestem praktykującym i pomagającym psychologiem od ukończenia studiów i psychoterapeutką od 20 lat. Ciekawa jestem co zmoblizowaloby seniora do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Bo bezsenność nie, dołek nie, stres nie, kłopoty rodzinne nie. To co?
Odpowiedź na pytanie powinnaś sama udzielić.Zapytaj swoich podopiecznych dlaczego tak późno trafiają.Według mnie lekarze pierwszego kontaktu podejmują się leczenia nie mając do tego przygotowania. Przepisują leki zamiast skierować do fachowców.
Ponadto, wejście do przychodni psychiatrycznej to wyzwanie.
Osoby leczące się w takiej przychodni są źle postrzegane w naszym społeczeństwie, więc ociąganie się z wizytą jest jasne.
Na zadane przez Ciebie pytanie, ja odpowiadam- otoczenie winno wskazać właściwe drzwi. Świadomość ludzi z depresją jest inna, nam nie chce się żyć, więc po co gdziekolwiek się ruszać?
To nie dotyczy tylko seniorów, ale wszystkich cierpiących na depresję.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 21:32
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

witam. Ja chętnie poddałabym się takiej terapii gdyby Twój
oddział był w moim mieście. Tu gdzie mieszkam jest Poradnia
Zdrowia Psychicznego a w niej jeden psychiatra, który przyjmuje
2 razy w tygodniu po 2 godziny. Można sobie wyobrazić kolejki, a wizyta kończy się przepisaniem tabletek nasennych.
Moja bezsenność jest wynikiem trudnej sytuacji rodzinnej z którą
nie zawsze sobie radzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 21:46
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

koziorożec szukaj poradni rodzinnej chyba przy kościele działa i są tam "cywile" fachowcy lub fachowiec ksiądz.
Od czegoś trzeba zacząć a oni pokierują cię dalej jeśli będzie trzeba.

powodzenia
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 21:51
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Świadomość społeczna...

Sądzę, że należymy do pokolenia, gdzie psycholog i psychiatra kojarzy się nam negatywnie...
Co nie oznacza, że nie korzystamy z takich poradni.
Ten, kto naprawdę potrzebuje leczenia, wcześniej czy później tam trafia. Szkoda tylko, że możliwości takich poradni są mocno ograniczone /zapisy, długie terminy oczekiwania/. Mam na myśli państwowe placówki zdrowia.
Jeszcze raz zwracam uwagę na szerokie propagowanie tego typu placówek i uświadamianie społeczeństwu ich roli.
W końcu nasze zdrowie to nie tylko ciało, ale i dusza...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 22:28
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Sądzę, że należymy do pokolenia, gdzie psycholog i psychiatra kojarzy się nam negatywnie...

ja nie mam negatywnych skojarzeń.

Cytat:
Ten, kto naprawdę potrzebuje leczenia, wcześniej czy później tam trafia.

nie zawsze...ale umili życie rodzinie tak, że ktoś z rodziny pewnikiem skorzysta.

Cytat:
Szkoda tylko, że możliwości takich poradni są mocno ograniczone /zapisy, długie terminy oczekiwania/. Mam na myśli państwowe placówki zdrowia.

czy sprawdziłaś osobiście jakie są terminy?
nie gadaj, że macie jedną przychodnię do której możesz iść bez skierowania...na fundusz.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 22:40
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
ja nie mam negatywnych skojarzeń.
Ja mam
Cytat:
nie zawsze...ale umili życie rodzinie tak, że ktoś z rodziny pewnikiem skorzysta.
tu sie zgadzam...
Cytat:
czy sprawdziłaś osobiście jakie są terminy?
nie gadaj, że macie jedną przychodnię do której możesz iść bez skierowania...na fundusz.
U mnie jest jedna poradnia zdrowia psychicznego....
Prywatnie psychiatra by się znalazł , ale kobieta iść nie chciała, bo bala się niedyskrecji, a wszyscy się tu znają (no prawie). Opowiadała mi o wizycie w poradni i reperkusjach na mieście z powodu długiego jęzora psycholożki.!!
Do sąsiedniego miasta zgodziła się pojechać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 25-09-2009, 22:43
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Zaniechałam...

Cytat:
czy sprawdziłaś osobiście jakie są terminy?
nie gadaj, że macie jedną przychodnię do której możesz iść bez skierowania...na fundusz.

Na dzień dzisiejszy nie korzystam, ani też nie zabiegam o takie porady.

Sięgając pamięcią wstecz...dostać się do takiej poradni, to był kilkumiesięczny okres wyczekiwania.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 20:38
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

w małych środowiskach niestety jeszcze tak jest....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 20:45
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

O ile dobrze pamietam do poradni zdrowia psychicznego nie trzeba mieć skierowania i przyjmują na terenie całego kraju. Inna rzecz kolejki do lekarza.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 22:05
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

poradnia psychologiczna a
poradnia psychiatryczna
to dwa rózne światy
a piszecie jakby było wsio równo
ech ludzie innym dajecie porady

dobranoc dobrej nocy psychicznej życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 22:21
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
poradnia psychologiczna a
poradnia psychiatryczna
to dwa rózne światy
a piszecie jakby było wsio równo
ech ludzie innym dajecie porady

dobranoc dobrej nocy psychicznej życzę

zazwyczaj nazwę ogólną taka poradnia ma:
Poradnia zdrowia psychicznego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 26-09-2009, 22:24
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewa-gawa
Pisałam, że pracuję w oddziale dziennym psychoterapeutycznym. Dla jasności rozmowy dodam, że jestem praktykującym i pomagającym psychologiem od ukończenia studiów i psychoterapeutką od 20 lat. Ciekawa jestem co zmoblizowaloby seniora do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Bo bezsenność nie, dołek nie, stres nie, kłopoty rodzinne nie. To co?


Sama mam klopoty ze spaniam, a moja zmarla w wyniku depresji przyjaciolka mawiala, ze w jej rodzinnych stronach lepiej miec w rodzinie samobojce niz kogos kto leczy sie u psychiatry.
Leczyla sie psychiatrycznie i prawdopodobnie przedawkowala, podejrzewam celowo leki antydepresyjne.
Nie zgodzila sie na psychoterapie bo kojarzylo sie jej to z wiwisekcja.
Depresja to straszna choroba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 27-09-2009, 19:57
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

W dużych miejscowościach zapewne jest inaczej , ale w małych miastach trafic na dobrego psychiatrę w poradniach publicznych to prawie cud. U nas czeka sie tygodniami na wizyte, a kiedy juz sie rozpocznie leczenie kazda wizyta to nowy lekarz, najczęściej młody, bez doswiadczenia, albo taki którego pewnie nie chcieli gdzie indziej.Zraziłam sie dokumentnie bo zupełnie nie było kontaktu ani zaufania.W razie potrzeby korzystam z usług prywatnego gabinetu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 18:16
Damian17 Damian17 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: dolnyslask
Posty: 58
Domyślnie

Trzeba utrzymać równowage tu napewno pomaga zioła dieta i spacer rozmowa i uśmiech.

(Równowaga jakiegokolwiek układu w przyrodzie jest stale zaburzane przez wymianę materii i energii ze środowiskiem .Jej utrzymanie wiec wymaga od nas zawsze zaangażowania ,uwagi ,czasu ,jednym słowem nakładu pracy .To dlatego bałagan w szafie robi się sam ,a żeby zrobić porządek ,potrzeba wysiłku…)
__________________
Niezależnie od tego, kto był ojcem choroby, zła dieta była na pewno jej matką.

http://blog.badzzdrowy.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 19:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Damian17
Trzeba utrzymać równowage tu napewno pomaga zioła dieta i spacer rozmowa i uśmiech.

(Równowaga jakiegokolwiek układu w przyrodzie jest stale zaburzane przez wymianę materii i energii ze środowiskiem .Jej utrzymanie wiec wymaga od nas zawsze zaangażowania ,uwagi ,czasu ,jednym słowem nakładu pracy .To dlatego bałagan w szafie robi się sam ,a żeby zrobić porządek ,potrzeba wysiłku…)
Cóż zachęcić osobę z depresją na uśmiech i spacer? Jak to zrobić?
Oj pewnie nie wiesz o czym piszesz.
To tak jak alkoholikowi w ciągu alkoholowym powiedzieć "nie pij"
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 30-12-2009, 19:19
myncia's Avatar
myncia myncia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
.......
Prywatnie psychiatra by się znalazł , ale kobieta iść nie chciała, bo bala się niedyskrecji, a wszyscy się tu znają (no prawie). Opowiadała mi o wizycie w poradni i reperkusjach na mieście z powodu długiego jęzora psycholożki.!!
Do sąsiedniego miasta zgodziła się pojechać.

Nawet wyjazd do sąsiedniego miasta nic nie da, jeżeli się pracuje i w zakładzie trzeba przedłożyć zwolnienie lekarskie wystawione przez takiego specjalistę. Piszę to z własnego doświadczenia. Po śmierci mamy psychicznie wysiadłam. Lekarz psychiatra (notabene bardzo dobry) dał mi zwolnienie lekarskie, które przedłożyłam w zakładzie pracy. Nie wspomnę tutaj o plotkach jakie krążyły wśród współpracowników na mój temat, ale w wyniku tego odsunięto mnie od prowadzenia spraw tajnych w mojej instytucji.
__________________
www.wioskisos.org
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 08:03
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Zgadzam się z Damianem. Nie twierdzę że byłam w głębokiej depresji, ale "doła" według mnie nie do przeskoczenia już zaliczyłam . I prosze uwierzcie, zawsze pomaga mi wyjazd w moje ukochane góry. Tam żyję jakby w innym świecie. Wystarczy weekendowy wypad.Każdy z nas ma takie "swoje" miejsca. W zeszłym roku towarzyszyła mi siostra która mnie wspierała . Teraz szykuję się z przyjaciółką z dzieciństwa. Musi to być osoba która nas rozumie i potrafi słuchać. "Doła" łapię zawsze o tej porze roku , jest to ściśle związane z brakiem światła.
Zaznaczam , nie jest to depresja więc doskonale zdaję sobie sprawę że mój sposób na życie nie dla wszystkich będzie przydatny.
A tak na marginesie.....w moim mieście psychiatrzy przyjmują w szpitalu . Aby dojść do gabinetów trzeba przejść przez długaśny korytarz oblegany przez tłumy pacjentów aby w końcu dotrzeć do drzwi z wielkim napisem PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO. I to już na wstępie dla wielu z nas jest barierą nie do pokonania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 08:16
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam moój sposób na doła? muszę po prostu wyjść z domu i zmęczyć sie fizycznie a więc, rower, szybki marsz i jest dobrze..pozdrawiam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Depresja - komentarze siekierka Ogólny 99 16-08-2012 20:12
depresja malgos651 Choroby, badania, terapie 169 17-02-2011 18:45
Depresja często towarzyszy chorobom reumatycznym - komentarze LOTOS Ogólny 5 14-12-2010 11:35
Depresja, a styl życia - komentarze Ircia Ogólny 17 11-08-2010 17:26
Depresja w jesieni życia - skomplikowana, ale uleczalna - komentarze rybka Ogólny 19 22-02-2008 20:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.