menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-01-2008, 11:51
LENA LENA jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 1
Post Niedosłuch: prawdy i mity - komentarze


Komentarz do artykułu: Niedosłuch: prawdy i mity
--------------------
mam 67 lat i niedosłuch, ktory obniza mi komfort zycia. Chciałabym kupic sobie aparat, dobrej klasy. Moze udaloby sie na raty. Chce prosic o informacje, jak dobiera się taki aparat. Jak sprawdza prawidlowosc kalibracji. Bylam w zakladzie protetycznym. Zaproponowano mi aparat "BERNAFON BRITE 503". jEST TO BARDZO DROGI APARAT. Jak powinna być sprawdzona poprawnosc jego dzialania. widzialam, jak dopasowuja komus aparat. Bylo to na zasadzie - "no jak? lepiej pan słyszy"?
Boje sie, ze kupie bardzo drogi i pewnie dobry aparat i na skutek zlego ustawienia nie bede miala z niego pozytku. bardzo prosze o porade moze doswiadczony protetyk, a moze pacjenci, ktorzy juz przez to przeszli. Pozdeawiam LENA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 10:46
kathe kathe jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1
Post

mam 28 lat i już dobrze wiem co znaczy nie słyszć doskonale. To schorzenie w niezmiernie dużym stopniu obniża moje samopoczucie i i sprawia dyskomfort. Mam pracę wymagającą kontaktu z ludźmi, a nie raz chętnie bym się poprostu od nich odcięła. Jestem załamana. Nie wyobrażam sobie noszebie aparatu słuchowego w tym wieku w uszach czy we włosach. Czy jest jakiś sposób w zupełnie nie widoczny 'pomagający' słyszeć? Będę bardzo wdzięczna za poradę!! Pozdrawiam Kasia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 10:44
Twój Protetyk Słuchu Twój Protetyk Słuchu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 17
Uśmiech metoda prób i błędów

Kochane, ja mam 30 lat i od 10 lat pracuję jako protetyk.
Obawiam się że niema lepszego sposobu sprawdzenia aparatu niż jego noszenie. Oczywiście robi się jakieś testy akustyczne ale i tak nie jest to tzw życie codzienne. Uwierz mi że lepiej kupić drogi aparat, ponieważ z takim możesz chodzić do protetyka co dwa tygodnie aby ci go wyregulował i w końcu to się uda. Tanie aparaty nie mają takiej możliwości. Wiem że z moich ust nie koniecznie brzmi to prawdziwie ale za taki aparat możesz zapłacić tylko połowę ceny, tylko trzeba postarać się o dofinansowania.
Co do widoczności aparatów to bardziej widoczne jest to gdy ktoś prosi o powtórzenie kilkakroć niż to że ktoś nosi aparat. Są one na tyle małe że widzą je tylko osoby takie jak. Skrzywione zawodowo. Będzie tylko Jedna jedyna osoba nosząca aparat szła miastem, wśród kilkuset ludzi to ja ją zawsze zobacze. Reszta nie zwraca uwagi na to czy to aparat słuchowy czy słuchawka do telefonu.
Będzie dobrze. Musicie tylko chcieć wrócić do aktywnego trybu życia, nie ograniczonego niedosłuchem.
Pozdrawiam Was cieplutko i nie dajcie się. Pa,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-04-2012, 00:09
~gość: 77.209.59.xxx's Avatar
~gość: 77.209.59.xxx
 
Posty: n/a
Post

Czy niezdiagnozowana wada słuchu może mieć negatywny wpływ na ocene psychiatryczną, psychologiczną osoby starszej? Po 90-tym roku życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Odchudzanie - fakty i mity - komentarze aleksa5 Ogólny 2 08-06-2015 13:36
Kremy przeciwzmarszczkowe - prawdy i mity - komentarze arczia Ogólny 21 28-05-2014 16:37
Niedosłuch - głuchota starcza - komentarze kw-gd Ogólny 16 02-09-2012 21:08
Ptasia grypa, AIDS, BSE - fakty i mity. kufa86 Choroby, badania, terapie 36 22-04-2008 20:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.