menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 17:35
mars mars jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 2
Post Poszukiwana 45+: rzetelność, zaangażowanie, doświadczenie” - komentarze


Komentarz do artykułu: Poszukiwana 45+: rzetelność, zaangażowanie, doświadczenie”
--------------------
Mam już własne doświadczenie w kwestii dyskryminacji kobiet po 45 roku życia.Przeżyłam ostatnio duży szok związany z dyskryminacją, tylko dlatego że jestem kobietą w wieku 50 lat związaną zawodowo z jednym zakładem pracy kompetentną, doświadczoną i o uregulowanych sprawach rodzinnych(wykształcone ,samodzielne dzieci), startując w konkursie na Naczelnika Urzędu przegrałam z trzydziestoletnim mężczyzną, bez stażu na stanowisku kierowniczym, bez wiedzy zawodowej niezbednej dla tego stanowiska.Jestem rozgoryczona , gdyż posiadam: kwalifikacje(od 16 lat kieruję dużymi grupami pracowników), wiedzę zawodową (ukończyłam wszystkie wymagane kursy w przedsiębiorstwie), wykształcenie(byłam absolwentką roku 2007 renomowanej szkoły wyższej).Poddawana jestem również mobingowi przez dyrektora przedsiębiorstwa, który tą funkcję piastuje od 2 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-01-2008, 18:00
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Firma nie warta ciebie..
Poszukaj innej .. moze sie na tobie poznaja. Nie wszystkie organizacje sa takie" glupie". Teraz w Polsce jest raczej deficyt fachowcow.. Sprobuj moze sie uda.. Satysfakcja z takiej "zemsty " bylaby ogromna..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 07-02-2008, 18:48
Jagoda Jagoda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: woj. mazowieckie
Posty: 26
Domyślnie

I tak jest na każdym kroku. Młodzi są bardziej elastyczni m.in łatwiej ich namówić do złego albo i sami w imię kariery z wiarą,że się nie wyda robią coś czego stary pracownik nie zrobi i co byłoby karalne gdyby się wydało. Młody dla kariery zrobi prawie wszysko co mu każą i czego mu nie każą to zrobi też.Wiem co mówię. W tej chwili zbrzydła mi praca w mojej firmie a kiedyś biegłam do niej na skrzydłach. Inne czasy, inni ludzie. Obecnie szukam pracy.... normalnej. Też mam wyższe wykształcenie, skończyłam wiele kursów, studia podyplomowe itp. Kiedyś nie wyobrażałam sobie zmiany zakładu pracy (pracuję w nim wiele lat) a teraz jak najbardziej. Tylko jeszcze się waham; może lepiej założyć jakąś działalność gospodarczą? Nie mam w tym zakresie doświadczenia ale może spróbuję?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 07-02-2008, 18:55
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 131
Domyślnie

Jagodo...do odważnych świat należy, jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Młodzi teraz mają wyścig szczurów, nie liczy się nic ani nikt, nie uznają lojalności, przyjażni w pracy, prą do przodu całą siłą nie bacząc, że po drodze krzywdzą innych....ale może mają rację...Mnie się to nie podoba, ale cóż...każde pokolenie inaczej funkcjonuje i ma inne priorytety...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
poszukiwana pani do prowadzenia domu z zamieszkaniem animus Praca, wolontariat 4 04-09-2011 17:42
Poszukiwana - Poszukiwany jolita Różności - wątki archiwalne 520 05-05-2009 14:11
Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan o programie „Solidarność pokoleń - 50+” - komentarze Margherita Ogólny 1 01-06-2008 23:13
„Mała Moskwa” – film o trudnych dla Polaków i Rosjan czasach PRL-u - komentarze Mietek Legnica Ogólny 2 27-04-2008 13:11
Warszawa – Wola, program „Starszy Pan, Starsza Pani” - komentarze Jadka.Z Ogólny 6 17-09-2007 14:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.