menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #110721  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 17:29
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Rzetelnie opisana sytuacja

Cytat:
Kazimierz Marcinkiewicz
Wczoraj o 14:08
Jestem przerażony

Jestem przerażony wszechobecnym kłamstwem, kłamstwem w żywe oczy, kłamstwem bez zająknięcia, oszustwem i manipulacją, krętactwem i przeinaczeniem faktów, pomijaniem niewygodnej prawdy. Kłamie prezydent i premier, TVP kłamie jak najęta, kłamią ministrowie i posłowie, kłamią instytucje państwa, kłamie trybunał konstytucyjny i parlament. Kłamią z rana i w południe i wieczorem, a najwiecej kłamią w nocy. Ale nie ich wina jest największa. Absolutną winę za rozpanoszone w Polsce kłamstwo ponosi Jaroslaw Kaczyński. Mając pełnie władzy nie tylko na to pozwala, daje przykład.

Jestem przerażony powszechnym chapaniem, braniem ile wejdzie, grabieniem pod siebie, czerpaniem z państwowego bez opamiętania, chochlą i wiadrami, walizkami i siatkami. Jeszcze jedna premia, jeszcze dodatkowa pensja, jeszcze kolejna nagroda, jeszcze dobrze płatne pół etatu, jeszcze dodatkowa komisja, jeszcze rada nadzorcza. Na naszą gazetkę i na nasze radyjko, jeszcze na uczelnię i dodatkowo na muzeum, a pózniej na wody termalne i na powietrze, na kolejne szkolenia, na drogie reklamy. Dają ministrowie, dają państwowe instytucje, dają europejskie fundusze, dają spółki państwowe. Kto ma państwowe, ten daje lekką ręką ile się da a nawet więcej. Bo Jaroslaw Kaczyński wskazał nasz kraj i powiedział: bierzcie z tego wszyscy, którzy posłuszni wobec mnie jesteście. I biorą pełnymi garściami, codziennie.

Jestem przerażony nepotyzmem i kolesiostwem. Nie ma zatrudnienia bez poparcia jedynej słusznej partii. TKM rozbudowane do doskonałości. Jeszcze dla córki leśnika i żony sąsiada, jeszcze dla kuzyna i teścia darmozjada. Jeszcze dla chłoptasia bez wykształcenia i jakiegokolwiek pojęcia, ale przecież naszego. Jeszcze w tym urzędzie i tamtej instytucji, jeszcze w spółce państwowej i instytucji rządowej. I jeszcze, i jeszcze, i jeszcze. Niech tam „funkcjonują” i chapią, „bo nam się należy”. Jaroslaw Kaczyński pozwolił na TKM do kwadratu. Zbudował władzę opartą na kolesiostwie i nepotyzmie w rozmiarach absurdu.

Jestem przerażony skalą rasizmu, ksenofobii i nacjonalizmu. Nie spodziewałem się, że żyje w takim brunatnym kraju. Jeszcze trzy lata temu tak nie było, ale Jaroslaw Kaczyński dał przykład i otworzył Polskę na „brunatną zarazę”, która jak stonka zżera co napotka. Niszczy nas wszystkich, niszczy stosunki między ludźmi i niszczy Polskę. Kaczyński zgodził się by Polska karlała, próchniała, by od środka zżerał Ją antyludzki, mały, podły, głupi nacjonalizm.

Jestem przerażony chamstwem i bezczelnością, kopiącymi w życiu publicznym, co tam kopiącymi, lejącymi się jak wodospad. Być może pierwsze były moherowe berety. Ale czymże one są wobec drugiego sortu, komuniści i złodzieje, zdrajcy którzy muszą siedzieć, muszą być usunięci z życia publicznego. Znów za to nieustająco kapiące chamstwo odpowiada, poza trybem, Jaroslaw Kaczyńskim ze swoimi „kanalikami”, „zabiliście go”. Tak to Jaroslaw Kaczyński pozwolił na schamienie Polski i Polaków.

Kazimierz Marcinkiewicz
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110722  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 17:29
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Czytając i cytując ludzi, chwilę lub dłużej trzeba pomyśleć co przekazuje ktoś.
Co dla ciebie jest mądre a co głupie nie wiem.
Chyba, że przyjmujesz na wiarę to co pisze i mówi w/g ciebie autorytet....a podobno jesteś niewierząca
.


Czytam dużo, bo już jestem w takim wieku i w takim stanie zdrowia, że większość czasu spędzam samotnie w domu. Komputer jest moim przyjacielem. Największym szacunkiem darzę ludzi mądrych i uczciwych. Nic nie przyjmuję "na wiarę", wszystko analizuję, mam własne doświadczenia i poglądy. Dzięki internetowi mam wielu przyjaciół i ludzi których lubię. Dyskutuję z ks. Wojciechem Lemańskim i ks. Stanisławem Walczakiem, mam przyjaciół internetowych w Izraelu.

Porzuciłam religię po zapoznaniu się z historią Watykanu i osobistych doświadczeniach w tej dziedzinie. Niektórą wiedzę przyjmuje się " na wiarę" bo nie musi się udowadniać teorii Kopernika, Einsteina i innych uczonych, chociaż wiem ,że w różnych dziedzinach wiedzy, nauka nieustająco czyni postępy. Natomiast nie wierzyć w gusła, jest oznaką mądrości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110723  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 17:47
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Adam Mazguła zadał na Fb pytanie: "Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński - dlaczego Pan to robi? Za co tak Pan nienawidzi Polaków?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110724  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 18:05
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Czytam dużo, bo już jestem w takim wieku i w takim stanie zdrowia, że większość czasu spędzam samotnie w domu. Komputer jest moim przyjacielem. Największym szacunkiem darzę ludzi mądrych i uczciwych. Nic nie przyjmuję "na wiarę", wszystko analizuję, mam własne doświadczenia i poglądy. Dzięki internetowi mam wielu przyjaciół i ludzi których lubię. Dyskutuję z ks. Wojciechem Lemańskim i ks. Stanisławem Walczakiem, mam przyjaciół internetowych w Izraelu.

Porzuciłam religię po zapoznaniu się z historią Watykanu i osobistych doświadczeniach w tej dziedzinie. Niektórą wiedzę przyjmuje się " na wiarę" bo nie musi się udowadniać teorii Kopernika, Einsteina i innych uczonych, chociaż wiem ,że w różnych dziedzinach wiedzy, nauka nieustająco czyni postępy. Natomiast nie wierzyć w gusła, jest oznaką mądrości.

każdy ma swoje oglądy, doświadczenia i poglądy i mnie nic do tego...pozdrawianki.
Odkąd ks Lemański chodził z kodem, kiedy wyrzucili go z Kościoła nie wysłuchali w Watykanie i kiedy teraz została zdjęta z niego suspensa.
Jako ksiądz i jako człowiek jest dla mnie osobą w tym co robi, czy będzie robił osobą podejrzaną.

No bo wiesz, spowiadać ludzi będzie, o nastrojach wśród ludzi będzie wiedział
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110725  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 18:18
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Adam Mazguła zadał na Fb pytanie: "Panie Prezesie Jarosławie Kaczyński - dlaczego Pan to robi? Za co tak Pan nienawidzi Polaków?

nooo weź ...Wandeczko ten pan walczy żeby było tak jak było
Cytat:
Adam Józef Mazguła – pułkownik dyplomowany rezerwy Wojska Polskiego, harcmistrz, działacz społeczny i polityczny, członek PZPR.
doczytaj wszystko jak chcesz wiedzieć

Chcesz by było tak jak było?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110726  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 18:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Rzetelnie opisana sytuacja


Czuję / fuj!/ że znów nadaje z kibla.

https://demotywatory.pl/uploads/2018...yc_fb_plus.jpg

Jaki tron, tacy apologeci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110727  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 18:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
nooo weź ...Wandeczko ten pan walczy żeby było tak jak było

doczytaj wszystko jak chcesz wiedzieć


Czemu tlumaczysz?
Wandeczka to SLD, więc rozumie ścieżki zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110728  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 18:22
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czemu tlumaczysz?
Wandeczka to SLD, więc rozumie ścieżki zdrowia.

no i słuchać, milczeć, wykonywać też?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110729  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 18:44
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
https://twitter.com/i/status/1021050827685998598

Strug: To nie jest rzekomy postkomunizm w sądach, tylko praktyczny. To, że nie przeprowadzono dekomunizacji i lustracji było błędem założycielskim tego systemu. W tej kwestii to Kaczyński miał rację a nie oponenci. Zainfekowano życie państwowe, w tym sądownictwo, sowieckim HIV-em

skoro zmiana to też uważam, że systemy sądowe należałoby zbudować od podstaw.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110730  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 18:51
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Małgorzata Manowska widziana jest jako I prezesem SN

wiki-->https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Manowska
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110731  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 19:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Czytam dużo, bo już jestem w takim wieku i w takim stanie zdrowia, że większość czasu spędzam samotnie w domu. Komputer jest moim przyjacielem. Największym szacunkiem darzę ludzi mądrych i uczciwych. Nic nie przyjmuję "na wiarę", wszystko analizuję, mam własne doświadczenia i poglądy. Dzięki internetowi mam wielu przyjaciół i ludzi których lubię. Dyskutuję z ks. Wojciechem Lemańskim i ks. Stanisławem Walczakiem, mam przyjaciół internetowych w Izraelu.

Porzuciłam religię po zapoznaniu się z historią Watykanu i osobistych doświadczeniach w tej dziedzinie. Niektórą wiedzę przyjmuje się " na wiarę" bo nie musi się udowadniać teorii Kopernika, Einsteina i innych uczonych, chociaż wiem ,że w różnych dziedzinach wiedzy, nauka nieustająco czyni postępy. Natomiast nie wierzyć w gusła, jest oznaką mądrości.




Czyli lewactwo jest głupie, skoro wbija w szpilki w laleczki woodo.
Proste?
Poza tym przyjaciele w Izraelu mają o czymś świadczyć?
Internetowi?
Ja mam w Rosji, wśród dysydentów i coś z tego wynika?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110732  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 19:37
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
nooo weź ...Wandeczko ten pan walczy żeby było tak jak było

doczytaj wszystko jak chcesz wiedzieć

Chcesz by było tak jak było?
C o jest haniebne w życiorysie Adama Mazguły?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110733  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 19:41
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

A ja mam w Grecji, Francji, Kanadzie, Australii,Szwecji, Norwegi, Anglii i USA i to nie są internetowi przyjaciele, tylko znajomi osobiście i co z tego wynika.Odwiedzają mnie ilekroć są w Polsce i bardzo chwalą zachodzące tu zmiany i tę swobodę na ulicach i kwitnące życie towarzyskie.
A na kodziarzy i tym podobne towarzystwo patrzą z politowaniem i nutką ironii.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110734  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 19:43
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

I treściom w internecie nie należy bezkrytycznie ufać.Materiał w watykańskiej gazecie,odnoszący się do zmian w polskim sądownictwie,którego fragment przytoczyła wankabor, pochodził z artykułu sprzed roku.Ogarnięty zacietrzewieniem Onet nie spojrzał na datę i potraktował go jako aktualny.Teraz prostuje i przeprasza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110735  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 19:58
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
C o jest haniebne w życiorysie Adama Mazguły?

tak na szybko-->https://www.youtube.com/watch?v=Bdp0EfptoZo

internet ma wiadomości proponuję doszukać i ocenić samej co jest haniebne w życiorysie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110736  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 20:40
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

I znowu partactwo

Cytat:

...w pośpiechu PiS nie zadbał o jakość przygotowanych przepisów i w nowej ustawie są luki, które paraliżują cały zamysł szybkiej pacyfikacji instytucji.

...nie ma komu zwołać Zgromadzenia Ogólnego sędziów SN, które to wybrałoby nowego prezesa.

Tym samym na jaw wychodzi ponownie, że prawo ustanawiane przez PiS jest jakościowo na poziomie makulatury. Rządzący sami nie rozumieją konsekwencji swoich działań, przepisy stają się dziurawe i niespójne ze sobą nawzajem. W tym przypadku jednak niechlujstwo i pośpiech PiS może mieć ten pozytyw, że opóźni upadek kolejnej instytucji wymiaru sprawiedliwości. Kluczowy staje się zatem wyścig o to, czy PiS zdąży opanować SN przed wyborami samorządowymi.

https://crowdmedia.pl/legislacyjny-b...ucic-do-kosza/
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110737  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 20:46
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
.
Jako ksiądz i jako człowiek jest dla mnie osobą w tym co robi, czy będzie robił osobą podejrzaną.

No bo wiesz, spowiadać ludzi będzie, o nastrojach wśród ludzi będzie wiedział




Bardzo lubię czytać homilie ks. W. Lemańskiego . Zaczynają się od fragmentu z Ewangelii, a następnie przenosi ten fragment do czasów współczesnych. Nie podejrzewam ks.Lemańskiego o niegodne czyny. Przeżył wiele cierpienia. Inny na jego miejscu pewnie odszedłby ze stanu kapłańskiego. On trwa. Z pewnością jak każdy z nas ma przyjaciół i wrogów, no cóż, religia katolicka nie jest religią miłości i miłosierdzia.

Do " spowiedzi " mam bardzo krytyczny stosunek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110738  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 22:59
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Bardzo lubię czytać homilie ks. W. Lemańskiego . Zaczynają się od fragmentu z Ewangelii, a następnie przenosi ten fragment do czasów współczesnych. Nie podejrzewam ks.Lemańskiego o niegodne czyny. Przeżył wiele cierpienia. Inny na jego miejscu pewnie odszedłby ze stanu kapłańskiego. On trwa. Z pewnością jak każdy z nas ma przyjaciół i wrogów, no cóż, religia katolicka nie jest religią miłości i miłosierdzia.

Do " spowiedzi " mam bardzo krytyczny stosunek.

czyli ks. interpretuje słowa jak mu się widzi fragment w czasach współczesnych.
Fakt, fragment z mądrej i tajemniczej księgi.
Nie jestem mu wrogiem.

Może sama lepiej czytaj przecież jest napisana po polsku zamiast przyjmować czyjś punkt widzenia.
Jak widzę twój punkt widzenia że religia katolicka nie jest religią miłości i miłosierdzia to zastanawia mnie twój zachwyt księdzem katolickim
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110739  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 23:32
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Może sama lepiej czytaj przecież jest napisana po polsku zamiast przyjmować czyjś punkt widzenia.


Jak widzę twój punkt widzenia że religia katolicka nie jest religią miłości i miłosierdzia to zastanawia mnie twój zachwyt księdzem katolickim


Zapoznając się z czyimś stanowiskiem na dany temat, poznaje poglądy autora. Nie jestem religioznawcą , a więc nie znam wszystkich dominujących religii. Uważam , że każda religia to mitologia. Powinnam o nich mieć jakąś wiedzę, ale nie muszę być ich wyznawcą. Oceniam ludzi na podstawie ich działalności dla dobra ludzkości , a nie ze względu na wyznanie. W naszych dziejach byli księża wielce zasłużeni jak St. Staszic, H.Kołłątaj i byli najwięksi zdrajcy (Targowica). Tak jest i obecnie, ks. Boniecki i zakonnik Rydzyk ( syn Kordaszewskiego) - nie ma porównania. W każdej dziedzinie są ludzie wspaniali i nikczemnicy. Wybór należy do nas, kto nam odpowiada i kogo darzymy zaufaniem i szacunkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110740  
Nieprzeczytane 22-07-2018, 23:42
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Polscy strażacy jadą na pomoc do Szwecji. Mieszkańcy witają ich przy drogach. "Dziękujemy, Polsko"
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...cy-witaja.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 11:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 22:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 15:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 08:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 16:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.