menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Seniorzy i praca
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Seniorzy i praca Dyskusje na temat sytuacji seniorów na rynku pracy, bezrobocia, możliwości zarabiania na emeryturze, poszukiwania pracy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-02-2011, 17:04
PiotrK PiotrK jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Uśmiech To nie jest koniec świata!


Czy utrata pracy osoby z zacnego pokolenia 50+ to już koniec perspektyw? Fakt, że znalezienie nowego stałego zajęcia zgodnego z doświadczeniem, kompetencjami i oczywiście za rozsądną płacę w tym wieku graniczy z cudem. Wiem coś o tym, bo sam znalazłem się w podobnej sytuacji a pierwsze sześć, a właściwie pierwsze dwie cyfry Pesela działają niestety na niekorzyść. Ale podstawowa zasada: nie należy się załamywać, trzeba szukać do oporu, wykorzystywać wszelkie możliwe kontakty.
To nie jest jeszcze koniec świata!
Z zaistniałej sytuacji trzeba jednak wysnuć pewne wnioski.
Wniosek pierwszy: kolejna praca na etacie ( gdy się oczywiście ją wreszcie znajdzie) da pewne bezpieczeństwo, znów małą stabilizację ale z drugiej strony jaką mamy gwarancję, że za jakiś czas sytuacja się nie powtórzy i znów nie zostaniemy na lodzie?
Wniosek drugi: należy równolegle poszukać jeszcze czegoś co może przynieść jakieś dochody. I daleko nie trzeba szukać, trzeba wykorzystać te olbrzymie narzędzie jakim jest Internet. I nie ma co wątpić, że to za trudne - wszystkiego można się nauczyć począwszy od bogatej literatury, wykorzystując zarówno wiedzę naszej światłej młodzieży a także masę informacji w samym internecie .
Ja właśnie natknąłem się na bardzo ciekawą propozycję zarabiania tylko przez internet i zacząłem ją wdrażać w życie. Jest to projekt jak dla mnie nowatorski i interesujący, mający w perspektywie dość ciekawe rezultaty. Oczywiście trzeba temu poświęcić trochę czasu i posiadać pewną wiedzę i wprawę ale autorzy tego projektu praktyczne krok po kroku wprowadzają w temat, dają też bardzo duże wsparcie – również techniczne. Propozycja jest skierowana praktycznie do wszystkich, którzy poznali już zalety internetu i myślę, że dla naszego pokolenia jest jak najbardziej atrakcyjna.
Z przyjemnością podzielę się wszelkimi informacjami, bo uważam, że warto spróbować.
Proszę zatem osoby zainteresowane o kontakt na adres e- mail: pkubiszewski@gmail.com
Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-03-2011, 01:25
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

Mnie bardzo interesuje praca w internecie i poszukując , znalazłam i zapisałam się do kilku programów partnerskich. Uważam to za dobrą formę zarabiania, uczenia i wzajemnej pomocyi Tutaj o nich piszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-03-2011, 17:34
dziadzia777 dziadzia777 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 5
Domyślnie

w moim przypadku zakończenie pracy etatowej było wybawieniem postanowiłem wykorzystać wolny czas na własny rozwój pod kątem dorabiania w Internecie i tak jak kolega wyżej napisał - programy partnerskie i marketing sieciowy dają taką możliwość.
czytam ciekawego bloga młodego chłopaka, który opisuje wiele sprawdzonych form zarabiania w internecie

http://marketing-internetowy24.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-10-2012, 12:34
alka3 alka3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 3
Domyślnie

Jestem początkująca na tym portalu, ale już znalazłam ciekawe tematy i ciekawych ludzi. Właśnie się zastanawiam, co robić na emeryturze? Zajmować się wnukami czy działać w utw? Pozdrawiam. Alka3

Ostatnio edytowane przez Lila : 16-10-2012 o 17:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-10-2012, 17:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał alka3
Jestem początkująca na tym portalu, ale już znalazłam ciekawe tematy i ciekawych ludzi. Właśnie się zastanawiam, co robić na emeryturze? Zajmować się wnukami czy działać w utw? Pozdrawiam. Alka3


Witaj Alka na naszym forum.
A może tak jedno i drugie dasz radę?

ps. serdecznie przepraszam za wpis o edycji. To tylko moderatorska wpadka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy to koniec wojny polsko-polskiej? Karol Polityka - wątki archiwalne 21 24-02-2011 19:44
Czy to koniec (pogrzeb) KSC?? tadeusz50 Różności - wątki archiwalne 188 21-01-2010 11:23
Nieodwołalny koniec naszego świata kufa86 Różności - wątki archiwalne 21 08-05-2008 20:46
Koniec świata ??? destiny Różności - wątki archiwalne 56 21-04-2008 00:24
koniec reklamówek? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 24 16-04-2008 14:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.