menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-01-2008, 13:47
makar makar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 2
Post Bóle stawów – przyczyny i zapobieganie - komentarze


Komentarz do artykułu: Bóle stawów – przyczyny i zapobieganie
--------------------
Moja mama 62 lata cierpi od wielu lat na bóle stawów zwłaszcza kolanowych.Nie śpi nocami z powodu bólu.Jak się rozchodzi ,to ból jest mniejszy.Ma za sobą dużo wizyt lekarskich.Podejrzewano promieniowanie od kręgosłupa,od bioder,zapalenie stawu kolanowego.Miała robione blokady[działały krótko],robiła wyniki na tarczycę. była dwykrotnie na turnusach w szpitalu rehabilitacyjnym w Górowie Ił.,raz Gołdapi oraz w prywatnej klinice Ruda.Ból chwilowo łagodniał,a póżniej się nasilał.BARDZO PROSZĘ O RADĘ,do kogo się udać i pod jakim katem leczyć.

Zbigniew Makarewicz

e-mail; stal-gaz.zbyszekm@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-01-2008, 14:10
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Nie wiem

czy Ci pomogę ale spróbuję
Miałam podobny problem kilka lat temu.Wszelkie zabiegi rehabilitacyjne nic nie dawały.Kierowano mnie już na operację kolana.I zupełnie przypadkiem trafiłam do lekarki ortopedy która zastosowała mi leczenie drogie ale bardzo skuteczne.Lek nazywa się HYALGAN są to ampułkostrzykawki stosowane do stawowo.Kuracja to minium 5 takich zastrzyków w kolano.Problemem jest tylko cena tego leku.Najtańsze jakie znalazłam w naszych aptekach(bo ceny się nieco różnią) to około 190 zł jeden zastrzyk.Ale efekty przynajmniej u mnie rewelacja! Może warto zapytać lekarza leczącego Twoja mamę
co sądzi o tym sposobie leczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 12-01-2008, 14:38
makar makar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 2
Post

Dziekuję Sosna za informację. napisz w jakich odstępach czasu stosuję się lek Hyalgan i po jakim czasie jest poprawa oraz jak długo działa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-01-2008, 18:07
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie

Cytat:
Napisał makar
Dziekuję Sosna za informację. napisz w jakich odstępach czasu stosuję się lek Hyalgan i po jakim czasie jest poprawa oraz jak długo działa
Zastrzyki bierze się co 2 tygodnie
ale nim zacznie się kurację trzeba wziąć przynajmniej 2 blokady w odstępie 2 tygodniowym.Jest to konieczne ale nie wiem dlaczego ,lekarz powie
Poprawa następuje niemal natychmiast tak było u mnie
u innych pacjentów których znam podobnie.U mnie działa juz 3 rok mam nadzieje ze jeszcze będzie nadal
życzę zdrowia
sosna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-03-2008, 20:32
fionna fionna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 26
Post

W takich przypadkach przyda sie tez zastrzyk recover, tylko jeden a bardzo pomaga w odbudowie uszkodzonych tkanek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-04-2008, 12:56
Jad Jad jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1
Post

Witam,mam problem z kolanami,a konkretnie z jednym-lewym.Juz 2 razy miałam altroskopie (10 lat i 1,5 roku temu).Po prostu mi "wypada" i wtedy mam taki przykurcz pod kolanem,ze nie mozna nie tylko wyprostować nogi,ale i stanać na niej.Ból jest okropny.Ostatnio stało sie to miesiąc temu,mialam szyne gipsowa (juz zdjeta) i teraz czekam na rehabilitację i smaruję róznymi maściami.Lekarze nie bardzo wiedzą co mi jest i zawsze pytają co to znaczy "wypada",bo literatura nie podaje takiego określenia,a ja nie potrafie inaczej tego nazwać.Może ktoś miał taki przypadek i wie co robić,do kogo się udać i jak sobie pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 11:58
ewelka173 ewelka173 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 2
Post

ja też mam podobny problem moja babcia też ma problem ze stawami w kolanach i kostkach u stóp ma maść Ketoprom ale łagodzi ból na chwilę była też już u tylu lekarzy ale nic to nie pomaga proszę o pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 16:03
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wy radzicie w zakresie farmakologii ja podrzuce coś z "natury".W wątku gabinet naturalnych...."pisałam, ze wszelkie działania naturalne wspomagające leczenie wymagają wyjatkowej systematyczności, konsekwencji, długotrwałego stosowania i wysiłku.Ale cóż to jest wobec mozliwości poprawy jesli lekarstwa nie pomagają...a w chorobach stawów mamy do czynienia najczęściej z bardzo długim i skomplikowanym procesem chorobowym a więc warto sobie pomagać róznymi sposobami.

Nie dopuszczać do nadwagi( nadmierne obciążenie stawów)
Unikać zimna, wilgoci, nagłych zmian temperatur
Ruch,ruch i jeszce raz ruch( ruch pozwala zachować sprawnosc niszczejącym stawom i zapewnia odpowiednie odżywianie ,bezruch prowadzi także do degeneracji mięśni)Gimnastyka czasem wiąże sie z bólem i wobec tego chorzy często sie z niej rezygnują robiąc podstawowy błąd)
ograniczyć spożywanie miesa do minimum, sól oraz palenie



Specyfiki naturalne
ocet jabłkowy( osobiscie robiony z obierek jabłkowych- nie kupny).Czyści krew, odtruwa, usuwa złogi w nerkach co bardzo istotne w chorobach reumatycznych( nie mogą go używać osoby z nadkwasotą i chorobą wrzodową)- pic 3x w tygodniu 2 łyżki octu w szklance wody
liście brzozy(teraz piękna, młoda) - napar z 10-12 liści( 2x dziennie po szklance)
Do worka bawełnianego narwac liście brzozy włożyc nogi, lub ręce do kolan, lub łokci - "moczyć" na sucho.Liście powinny otaczac chorą kończynę na grubosć 1cm z każdej strony.Kończyna będzie sie silnie pocić.Kiedy liście będa mokre od potu , wymienic na nowe(2 x dziennie).Po kilku zabiegach - ulga
gałązki brzozy pod prześcieradło
Nalewka na pączkach brzozowych, lub maść na paczkach brzozowych wcierana w chory staw
Jałowiec- żucie kilku sztuk jagód dziennie( pojedyńczo)
Kapusta - liście umyte,nerwy liścia lekko rozwałkowane przyłożyć na zbolały staw, owinąć folią i ściereczką na parę godzin a nawet na noc (rozgrzewająco, przeciwbólowo) 1 raz dziennie
kąpiele w słomie owsianej
olej dziurawcowy, nalewka dziurawcowa do nacierań
amol do okładów
nalewka bursztynowa do nacierań
nalewka kasztanowa ( z kwiatów kasztana) do nacierań
36 kasztanów w tapczanie , w okolicach telewizora TYLKO NA OKRES 0,5 ROKU -PO TYM CZASIE KASZTANY STAJĄ SIE SZKODLIWE - WYRZUCIĆ
"kapiele suche" w gorczycy ( wkłada sie obie kończyny do wiaderka z gorczycą - jesli dolegliwości od pasa w górę-ręce, jeśli od pasa w dół nogi, trzyma ok 10 minut 2x dziennie)
inne" jad pszczeli(apiterapia),chłostanie stawów pokrzywą, picie naparu z korzenia pokrzywy i inne zestawy dostepne w sklepach zielarskich, lek homeopatyczny w granulkach pn. rhus-dagomed.
To takie specyfiki dostepne dla każdego za małe pieniądze, albo wcale, ale stosowane systematycznie w tych przewlekłych dolegliwosciach pomagają czasem zaskakująco lepiej niż drogi lek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 16:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Malwino

muszę to napisać bo inaczej peknę JESTEŚ SUPER!!!!!!!!!!! To nie jest kadzenie, to najszczersza prawda pod słońcem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 16:15
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dzięki Basiu , ale ja z tym na codzień , to dla mnie normalka."Mieszkam w ziołach"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-08-2008, 22:35
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Witaj,Malwino.Czytam z wielkim zainteresowaniem wszystkie Twoje porady.Jaka Ty jesteś mądra! Dzięki za nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 00:37
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Marta co Ty ? Ja w medycynie naturalnej siedzę zawodowo od 96 roku i po prostu co nieco musze wiedziec, ale to jest tak ogromna wiedza, że moja to ziarnko.Zawstydzasz mnie, bo ja nic takiego nie robię, żebym zasługiwała na dziękczynienia.No coś Ty...Lepiej codziennie trenuj tę giczołę swoją-
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 20:07
ewelka173 ewelka173 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 2
Smutny

moja babcia ma problem z nadwagą wyciągam ją na spacer kiedy tylko się da ale czasem jak babcia się źle czuje nie chodzi zbyt dużo a właśnie teraz bolą ją strasznie nogi w kolanach najbardziej że nie da rady za dużo chodzić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-08-2008, 21:06
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

jak człowiek nie chodzi systematycznie, nie dużo, ale systematycznie tzn codziennie to wtedy właśnie bolą nogi(biodra, kolana, kostki) , kregosłup.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-08-2009, 12:10
rysiek610 rysiek610 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1
Post

Witam. Mam 24lata mam od paru dni problemy ze stawami ból i sztywnienie dłoni palców tak jakby byly spuchniete najgorzej jest rano mam to od 3 dni. Pierwszy raz mi sie to zdarzylo. Jestem aktywny fizycznie (silownia basen). Bolą mnie tez kolana i sztywnieje kark tak jak bym maiał cały czas zakwasy na mięśniach. Proszę o rade.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-01-2010, 11:37
babjanka babjanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 4
Domyślnie

mam osteoporozę jakie zrobić badania?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-01-2010, 02:21
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał babjanka
mam osteoporozę jakie zrobić badania?

Witaj Babjanko Aby określić gęstość mineralną kości wykonuje się badanie densytometryczne. W przypadku stwierdzenia osteoporosy powinnaś otrzymać skierownie do ortopedy. Podaję Ci stronę opisującą tę chorobę. Kliknij w ten poniższy czerwony link a otworzy Ci się ta strona.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Osteoporoza

Przepraszam, że wykładam kawę na ławę. Piszesz w innym wątku, żeby Ci pomóc, więc staram się pisać dokładnie.
Kliknij w ten link poniżej, otworzy Ci się strona "Klub Senior". Kliknij w "esenior" po lewej stronie, następnie kliknij w wybrany watek i na ostatniej stronie tego wątku, na końcu pisz w edycji, pytając o wszystko. To są wątki dla uczących się. A poza tym możesz pytać na kazdym innym wątku, tak jak poprzednio. Zawsze ktoś Ci pomoże, wszyscy w ten sposób zaczynaliśmy. Nie zniechęcaj się, pytaj do skutku. Pozdrawiam.
http://www.klub.senior.pl/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 06-01-2010 o 03:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-01-2010, 12:49
janusz1956 janusz1956 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 16
Domyślnie

jestem tutaj "na forum " dopiero od 4 dni ... powiem że jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy...... co tam moje doświadczenia ... ale w tej sprawie powiem co pomaga mi i moje żonce ...... jakiś czas temu dość dawnopani w aptece Apo Napro - zapytaliśmy dr rodzinnej - zapisała bierzemy doraźnie działa - wiadomo choroba się nie cofnie ale lżej nawet spać
__________________
janusz'56
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 11-01-2010, 10:42
rooster78 rooster78 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 12
Domyślnie

cześć
witam WAS - ja z własnego podwórka również polecę WAM apo napro- niezbyt drogi dobry preparat ale jak zawsze - konsultacja lekarska to podstawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-01-2010, 02:16
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

A co zrobić jeśli marzną mi kolana. Stopy są ciepłe a kolan nie mogę rozgrzać.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 08:27
Bóle reumatyczne, stawów i inne madalena49 Profilaktyka i zdrowy styl życia 81 01-07-2013 14:30
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 14:10
Felietony – wspomnienia – komentarze Karol Książka, literatura, poezja 20 02-01-2008 22:16
Tai chi rekomendowane dla chorych na zapalenie stawów - komentarze Boga Ogólny 4 12-11-2007 20:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.