menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 07-02-2023, 19:30
ewelina117's Avatar
ewelina117 ewelina117 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2016
Miasto: Łódź
Posty: 2 796
Domyślnie

Ostatnio przeczytałam niezły angielski kryminał - "Dobre maniery a morderstwo. Poradnik prawdziwej damy" napisany przez Dianne Freeman.
Wiktoriańska Anglia, intrygi, niedopowiedzenia i skrywane tajemnice okraszone poczuciem humoru i nagłymi zwrotami akcji sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od tej historii?
Frances Wynn, hrabina o amerykańskim pochodzeniu, jako wdowa cieszy się wolnością. Wraz z córką wynajmuje dom i przygotowuje się na przyjęcie pod swój dach siostry Lily - która do Londynu ma przybyć z Nowego Jorku.
Jednak życie nie jest usłane tylko różami i wkrótce kobiecie przyjdzie przekonywać inspektora Delaney?a, że nie ma ona nic wspólnego ze śmiercią męża. Co nie przeszkodzi jej oczywiście informować inspektora o szokujących okolicznościach tego wydarzenia. A do tego wszystkiego, nowy, niezwykle pociągający sąsiad George Hazelton okaże się być jedną z dwóch osób, które znają całą prawdę.
Zajęta wprowadzaniem siostry na salony Frances zamartwia się, czy Reggie faktycznie został zamordowany. Aby odkryć prawdę wykorzysta nie tylko sąsiada, ale także swój spryt i talent do plotkowania. Czy morderca skrywa się w towarzystwie?

Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 13-05-2023, 09:02
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Jestem pierwszy raz tutaj, dużo się dowiedziałam i skorzystałam z niejednej podpowiedzi.
I przy okazji, odpowiadam na pytanie gracji50.
Tą autorką jest Katarzyna Puzyńska.
Przeczytałam wszystkie jej książki w kolejności, mam jeszcze do przeczytania trzy książki o Policjantach. Ale, po przeczytaniu wszystkich, musiałam się zabrać za jakieś inne, w tym wypadku komedie kryminalne, ponieważ Puzyńska jest znakomita, ale tragiczna,
Tu link do portalu, z którego korzystam, gdy chcę wiedzieć coś na temat autora.
https://lubimyczytac.pl/cykl/4446/lipowo
Mam nadzieję że trafiłam...!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 14-05-2023, 00:04
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 591
Domyślnie

Dziękuję Iluzja za podpowiedź. Ale to nie ta autorka. Poszperałam w sieci i wydaje mi się że autorem był Zygmunt Zeydler-Zborowski a głównym bohaterem Major Downar. Kryminałów niestety w bibliotece nie ma. Swoją drogą poszukam książek i tej autorki, którą wymieniłaś.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 14-05-2023, 06:32
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 737
Domyślnie

Wyjaśniło się to co mi się wydawało dziwne.
Gdy napisałaś Gracjo, że to stare książki, to byłam zdziwiona, bo niedawno odkryłam Katarzynę Puzyńską i w niej jest właśnie taki Policjant dwumetrowy i mamusia-sekretarka piekąca ciasta!
Książki bardzo dobre ale ciężkie. I trzeba je czytać w kolejności.
Pozdrawiam wszystkich czytających...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 12-08-2023, 07:52
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Polecam polski kryminał polityczny Tomasza Sekielskiego "Sejf". Duża rzecz - 3 tomy umieszczone w jednym woluminie - ponad 1000 stron. Ale dobrze się czyta, mimo że bolą ręce. Powieść, wiadomo, fikcja, ale do złudzenia przypomina wiele postaci i wydarzeń z naszego życia politycznego ostatnich lat.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 20-11-2023, 13:55
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 344
Domyślnie

Douglas Kennedy, amerykański pisarz mieszkający w Londynie, zdobył międzynarodową
sławę dzięki dwóm oryginalnym powieściom sensacyjno-psychologicznym.
Kilka jego książek przetłumaczono na język polski.

Zwłaszcza polecam bardzo dobrą książkę "Fotografik", "Posadę" czy"Pokusę".
Jego książki określane są jako thrillery psychologiczne, pierwsza z nich "Fotografik" stała się światowym
bestsellerem, przetłumaczonym na 14 języków.
Polecam, żeby od niej zacząć, jest świetna, czyta się jednym tchem.
Cytat:
Namacalne wręcz napięcie, porywajaca i wiarygodna intryga.
"Times"
Thrillery psychologiczne Kennedy'ego nazywane przez krytykę "moral thrillers" uznano za niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju;
trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Na moją prośbę biblioteka ściągnęła mi z innej filii książkę "Błękitna Godzina".
Też czyta się dobrze, akcja jest ciekawa, to nie jest zwykły kryminał czy thriller,
a pomysł osadzenia fabuły w egzotycznym i nadal mało znanym Maroku okazał się strzałem w dziesiątkę.
To poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie w nieznanym świecie.

Teraz czeka na mnie ostatnia pozycja tego autora "Kobieta z Piątej Dzielnicy", określana jako proza psychologiczna.
Została zekranizowana w 2011 r. w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, jeszcze nie widziałam filmu.

Warto też sięgnąć po "Grzęzawisko", które nie jest kryminałem, choć zawiera jego elementy,
ale jest ciekawym studium depresji poporodowej.
Kennedy ma talent do obserwacji charakterów i relacji międzyludzkich.

__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto lubi wakacje w przyczepie ? aka210 Podróże, turystyka 0 20-11-2013 16:10
Kto lubi pracę z drewnem i mógłby pomóc? Zdzisławka Hobby, pasje 0 14-06-2012 01:00
Czego skóra nie lubi zimą - komentarze 67.221.255.xxx Ogólny 0 10-03-2012 12:26
Kręgosłup lubi pływać! - komentarze 77.65.12.xxx Ogólny 0 15-11-2011 18:31
Czego kobieta nie lubi... Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 228 22-04-2008 14:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.