menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 15:02
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Wybierz sie do okulisty Elen, moze masz problem z kanałami łzowymi? Czasem sie zatykaja ...a tak ogólnie to uwazam,ze menopauza to nie choroba lecz naturalna kolej rzeczy i bardzo wiele zalezy od naszego nastawienia, może czasem zbyt wiele poswiecamy jej uwagi? Zioła, ruch , zajecie to napewno najlepsze lekarstwo, ja tak robię bo panicznie boje sie stosowania hormonów...A szałwi nie próbowałam, spróbuje, moze lepiej bedzie mi sie spało?
Kupiłam sobie kropelki świetlika, troszeczkę jest jakby lepiej.Prawda też jest i taka,że bez przerwy coś czytam albo oglądam.Przed chwilą skończyłam właśnie oglądać "Stworzenie Ziemi"czyli 1,5 godz kolejna zagwozdka dla oczu, ale nie umiem inaczej żyć.Pozdrawiam cieplutko i na razie idę na herbatę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 19:48
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ninka50
Ruszać się ruszam nogami troszkę fikam szałwię piję zobaczymy może ''poty'' miną?
Poty miną .
Dla pocieszenia kawał :

Pana żona śmierdzi potem , a pana ...........
przedtem i potem.


Ninko50 mała moja rada. Jak pachniesz brzydko potem , to ......
nie perfumuj się na ten pot, bo.......

będziesz pachniała jak.... g***** w lesieSORRY
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 18:53
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

ewikomego po jakim Ty lesie spacerujesz jak ciągle do g.... wchodzisz? Widzisz moja mama ''mawiała'' najpierw woda i mydło potem smarowidło to sprawdzona metoda na higienę osobistą.A dla Ciebie rada patrz pod nogi w tym lesie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 21:48
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Ciekawe, bo mnie te poty specjalnie nie przeszkadzają. Ustaliłam sama z sobą, że lubię ciepło i jak mi tak dogrzeje wewnętrznie, to jest zupełnie fajnie.
Ustaliłam też, że zdarza się to częściej, kiedy jestem spięta i w nerwach i zawsze przynajmniej raz w nocy. Kompletnie nie widzę problemu. Najwyżej ściągnę sweterek, wykopię się z pod kołdry albo rozepnę guziki. Ubieram się na cebulkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 31-01-2012, 18:19
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

najgorsza jest ta nieprzewidywalność potów - niby człowiek już ogarnia, co i jak, a i tak potrafią zaskoczyć. I potrafią zrujnować wysiłek włożony w staranny makijaż czy fryzurę... To może wpłynąć na postrzeganie siebie, ale wcale nie musi - zawsze można zmienić sposób uczesania tak, żeby go atak nie zrujnował, makijaż można zastąpić czymś delikatnym, a zamiast pudrów stosować matujące kremy. Do wszystkiego się można przyzwyczaić, grunt to się nie poddawać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 31-01-2012, 19:29
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Jestem pogodzona z tym co jest każda z Nas przechodzi ten etap inaczej .A samopoczucie?-raz lepsze raz gorsze z przewagą tego pierwszego!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 31-01-2012, 19:31
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Woj@ o poddawaniu niema mowy!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 07:24
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ninka50
Woj@ o poddawaniu niema mowy!!

dobrze mówisz! Grunt to z optymizmem przed siebie, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 10:19
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Woj@
najgorsza jest ta nieprzewidywalność potów - niby człowiek już ogarnia, co i jak, a i tak potrafią zaskoczyć. I potrafią zrujnować wysiłek włożony w staranny makijaż czy fryzurę... To może wpłynąć na postrzeganie siebie, ale wcale nie musi - zawsze można zmienić sposób uczesania tak, żeby go atak nie zrujnował, makijaż można zastąpić czymś delikatnym, a zamiast pudrów stosować matujące kremy. Do wszystkiego się można przyzwyczaić, grunt to się nie poddawać
przestałam się malować już dawno, kiedy zauważyłam, że makijaż szalenie postarza i powoduje karykaturalność ("nie pomoże puder róż kiedy gęba stara już")... włos mam w artystycznym nieładzie, wyszłam naprzeciw wyzwaniom swojego wieku, dostosowałam swój styl życia, nadrabiam dobrym humorem i temperamentem... myślę, że nic mi to nie odjęło kobiecego uroku i tego wszystkim życzę - pogodnej akceptacji i szacunku do siebie.. a potki sa fajne, zwłaszcza w ten okropny mróz (uwaga - ciężkie ostre jedzenie, ogniste przyprawy i wszelakie używki, a zwłaszcza stresujący tryb życia - pogarszają, odkąd jestem na warzywach i owocach i nie pracuje tak jak kiedyś - jest to po prostu słabsze)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 17:55
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
przestałam się malować już dawno, kiedy zauważyłam, że makijaż szalenie postarza i powoduje karykaturalność ("nie pomoże puder róż kiedy gęba stara już")... włos mam w artystycznym nieładzie, wyszłam naprzeciw wyzwaniom swojego wieku, dostosowałam swój styl życia, nadrabiam dobrym humorem i temperamentem... myślę, że nic mi to nie odjęło kobiecego uroku i tego wszystkim życzę - pogodnej akceptacji i szacunku do siebie.. a potki sa fajne, zwłaszcza w ten okropny mróz (uwaga - ciężkie ostre jedzenie, ogniste przyprawy i wszelakie używki, a zwłaszcza stresujący tryb życia - pogarszają, odkąd jestem na warzywach i owocach i nie pracuje tak jak kiedyś - jest to po prostu słabsze)
Witam podpisuję się pod tym co napisałaś obiema rękami ale mięsko też jest dobre.A powiedzenie fajne (o różu)Ty wiesz jakie jest zakończenie tego powiedzenia?bo ja wiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 20:55
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Nie, nie wiem, ale poszukalam w necie, o tym mowisz? - "Nie pomoże puder róż gdy mordeczka stara już, nie pomogą wody wisły kiedy jaja juz obwisły", z tymi wodami Wisły wyczuwam jakowąś abstrakcję
Jeszcze jest takie - "Nie pomoże puder róż kiedy gęba stara już Nie pomoże zwierciadło kiedy panna czupiradło"
I takie - "Nie pomoże uczoność, ani nieskończoność, ani fura sprzętu, jak nie ma talentu."


A to co napisałam o ciężkim ostrym i jedzeniu, o pełnym używek stylu życia - nie ja wymyśliłam, tylko powtarzam, ale sprawdziłam na sobie i zgadza się. Zwłaszcza nerwy szarpią. A z jedzeniem? Faktycznie teraz się czuję znacznie lepiej niż 7 lat temu. A własnie 7 lat temu zaczęłam uderzeniowy proceder.
Twój mięskowy aplauz został zauważony i zaakceptowany ale dla mnie ono dobre nie jest więc mnie nie przekonasz i się nie przyłączę.

Oddalam kosmetyki upiększające dziecięciu, chociaż miałam cały kufer, bo przez jakiś czas robiłam ślubne makijaże. Miałam też farbki do malowania twarzy. Zawsze będąc przy tym temacie przypomina mi się 'pseudohrabina' z sąsiedztwa, która kocham i uwielbiam bo ma klasę kobieta i jest cudowna, a kiedyś była piękna. Farbuje włosy na czerń, z pod której różowieje zalotnie jej coraz bardziej widoczna łysinka. Brew ma też mocną i czarną, oko oczywiście podkreślone i ust koral niebywale mocny. I przy tym wszystkim widać jaka jest stara, pomarszczona. Mocne kolory tylko uwypuklają jej mocne zmarszczki na twarzy. Wygląda jak czarownica na urlopie, bez miotły chwilowo. Masakra, z przyzwyczajenia to robi i jej się wydaje, że się jej poprawia wygląd .... Zapomina że nie ma już 30 lat, wtedy faktycznie to miało sens, bo jej skóra była gładziutka jak alabaster a włosów piękna gęstwa. Mocny makijaż zwraca uwagę na niedobory i wady. Jest jak lampa która to podkreśla i wyostrza, wręcz pokazuje. Ale cóż, malowanie najczęściej nie służy wcale poprawianiu wyglądu, to rodzaj kodów i symboli, jak u ludów pierwotnych.
Apage.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 22:19
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Rebelio a witam Ciebie serdecznie.
Postanowiłam ustosunkować się do Twego Postu.
Moja Sąsiadka,zawsze elegancka Kobieta,super zadbana z wielkim czarnym "Kokiem" uszminkowana,jak piszesz w swoim poście i czerwień wyłaziła jej z warg.
PANI CAŁĄ GĘBĄ.

Ja jak zwykle w sowim zwykłym Paletku,uśmiechnięta i pełna energii po latach ją spotkałam.

Stara wiedżma na pierwszy rzut.,.

Kok,był wargi czerwone,ale zmarchy pozostały,obrzydliwość i tyle.
Myślałam że widzę CZarownicę, i taka w myślach na starość u mnie pozostała.
Gdzie podziała się jej WIELKO_PAŃSKOŚĆ>
Heee.........

Rebelio pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 12-02-2012, 09:49
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Tak więc podejdę do tematu zawodowo:
uwypuklają starcze zmiany szminki perłowe, bardzo intensywne kolorystycznie, perłowe cienie do powiek powodują rozświetlenie zmarszczek, źle robią mocne kolory, zwłaszcza czarny (w ogóle ciemne), mocne kreski (jeśli kreski - to proszę je rozmazać i złagodzić, mają być miękkie), ostry kolor włosów zamienić na delikatny, po prostu image ze zdecydowanego kolorystycznie przerobić na delikatniejszy i subtelniejszy.

Oczywiście to dotyczy tylko zainteresowanych, bo znam takie panie które nieco straszą estetycznie ale są pewne siebie i mają wielbicieli do wyboru, bo nie w wyglądzie koniecznie rzecz leży. Pomimo wszystko inteligencja ma swój niezaprzeczalny seksapil o ile w ogóle komuś na tym zależy. Ale wieść gminna niesie że kiedy się płci przeciwnej podobamy - nastrój lepszy mamy.

Kontynuuję - mocne kolorowe i błyszczące na perłowo paznokcie zwrócą uwagę patrzącego na plamy, zwiotczenia i zniszczenia waszych dłoni. Rozumiemy się? Podobnie rzecz się ma z biżu. należy czasem podejść do tematu mniej szufladkowo i popatrzeć świeżym okiem - bo wszystko co mocne, zdecydowane i agresywne kolorystycznie z zasady jest rodzajem przywabiacza i zwraca uwagę na te fragmenty ciała które są w pobliżu, należy się zastanowić, czy koniecznie chcemy je wysuwać na pierwszy plan. Krechy na powiekach podkreślą zmarszczki wokół oczu, a błyszcząca mocna szminka zwróci uwagę na marszczuneczki promieniście okalające wargi i tak dalej długo by można.

Miłej niedzieli, u mnie synogarlice szaleją, jak słodko, zupełnie jak w czerwcu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 11:45
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

ja tak jeszcze w temacie szałwii i jej naturalnej mocy

http://www.menopauza.pl/natura/alter...lna_moc_1.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 19:42
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał Woj@
ja tak jeszcze w temacie szałwii i jej naturalnej mocy

http://www.menopauza.pl/natura/alter...lna_moc_1.html

Ślicznie dziękuje za link. Przeczytałam na wątku o skutecznym działaniu szałwi. Kupiłam w aptece szałwie w szaszetkach. Przeczytałam zastosowanie i zostawiłam ją w szafce. Nie wiem czy można ją pić ? Po przeczytaniu zastosowania zwątpiłam -- piszą ... do użytku zewnętrznego.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 13:44
Gabrielka's Avatar
Gabrielka Gabrielka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 17
Domyślnie

Ja piję dwa razy dziennie... Też kiedyś myślałam, że służy tylko do płukania jamy ustnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 16:15
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Kiedyś myślałam podobnie jak wy drogie Panie,ze szałwia tylko do
użytku zewnętrznego .Przekonałam się o jej właściwościach na przykładzie mojej mamy,
która zasłyszaną kurację szałwią zastosowała u siebie.Pomogło picie ziółek i uniknęła operacji kamieni w woreczku żółciowym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 16:19
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Poruszę trochę inny temat.
Ostatnio dostałam od znajomej -taki moim zdaniem niesmaczny kawał o Paniach po menopauzie i....................... powiedzenie
CO PANIE NA TO????
PROSZĘ O KOMENTARZE

Cytat:
Mały Jaś zwraca się do babci

- babciu, a czy ty możesz mieć dzieci ?

- Nie

Jaś odwraca się do rówieśnika Franka i mówi na głos

- A mówiłem ci przecież, że babcie - to samce.




I POWIEDZENIE:


Dla pań po 50-ce/po menopauzie / sferą do działania są już tylko 3 x K. (z niemiecka : Kinder, Kirche, Küche)

CO PA IE NA TO???
Taki mały powiedzmy wąteczek w wątku

Ja jestem ZSZOKOWANA CHOĆ Z NATURY JESTEM WESOŁA I NA WIELE SPRAW PATRZĘ Z PRZYMRUŻENIEM OKA, ale to niesmaczne i przekazane mi przez osobą kulturalną /tak myślę/.


Czy to taktowne? Przekazywać takie kawały kobiecie tak jak ja po 50-ce??????
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 22-02-2012 o 16:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 17:12
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Cytat:
Napisał Woj@
ja tak jeszcze w temacie szałwii i jej naturalnej mocy

http://www.menopauza.pl/natura/alter...lna_moc_1.html

Szałwię stosuję ale za podpowiedż dzięki wiedzy nigdy niema za dużo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 18:25
Gabrielka's Avatar
Gabrielka Gabrielka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 17
Domyślnie

A ja w temacie dowcipu... Opowiem, co mi się nie tak dawno przydarzyło podczas mycia okien. Na dole bawiło się kilkoro dzieci w wieku 5-7 lat. Kilka dni wcześniej zmarła prababcia (a może prapra...) jednego z chłopców, miała ponad 90 lat. No i usłyszałam taka rozmowę:
-Wiem, anioły w niebie płakały, bo była dobrą kobietą...
A na to drugi chłopiec:
-No co ty, jaką kobietą, chyba BABCIĄ!
I tym sposobem dowiedziałam się, że babcia to nie kobieta...
A co Wy na to?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
menopauza kristof 1970 Menopauza/Andropauza 242 09-02-2023 13:01
Menopauza admin Menopauza/Andropauza 5 13-03-2019 13:30
Atrakcyjny wygląd – to nie takie trudne - komentarze grazyna Ogólny 67 21-03-2012 05:55
Sposoby na młody wygląd - komentarze lecher Ogólny 45 14-12-2010 10:58
Wygląd tego, czego nie ma... Bajadera07 Humor, zabawa - wątki archiwalne 155 07-03-2009 03:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.