menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-01-2015, 00:21
radekstudent radekstudent jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 2
Domyślnie Aplikacja internetowa dla seniora


Szanowni państwo,
jestem studentem 3 roku jednego z kierunków informatycznych. W ramach mojej pracy licencjackiej wybrałem sobie temat "Aplikacja internetowa 50+". Chciałem zwrócić się do państwa z prośbą o pomoc w doprecyzowaniu mojego projektu.

Czego brakuje państwu w sieci? Czy istnieją aplikacje/strony dobre, ale potrzebujące pewnych ulepszeń? A może sami państwo mają jakąś ideę, którą chcieliby wdrożyć, ale nie mają państwo zdolności programistycznych?

Jestem otwarty na państwa opinie/sugestie/pomysły jak również chętnie nawiążę współpracę. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 10:09
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał radekstudent
Szanowni państwo,
jestem studentem 3 roku jednego z kierunków informatycznych. W ramach mojej pracy licencjackiej wybrałem sobie temat "Aplikacja internetowa 50+". Chciałem zwrócić się do państwa z prośbą o pomoc w doprecyzowaniu mojego projektu.

Czego brakuje państwu w sieci? Czy istnieją aplikacje/strony dobre, ale potrzebujące pewnych ulepszeń? A może sami państwo mają jakąś ideę, którą chcieliby wdrożyć, ale nie mają państwo zdolności programistycznych?

Jestem otwarty na państwa opinie/sugestie/pomysły jak również chętnie nawiążę współpracę. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas.
Mnie ucieszyłaby dobra wyszukiwarka forumowa, pozwalająca na podstawie zapamiętanych fraz (może nawet tylko słów) wyfiltrować posty napisane bardzo dawno temu. Ale to chyba zbyt ambitny cel...

Pozdrawiam,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 12:43
radekstudent radekstudent jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 2
Domyślnie

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Moja praca ma być stworzona od podstaw, więc nie może to być modyfikacja forum dodająca jakieś opcje do niego. Poza tym ilość różnych forów sprawia, że ciężko byłoby stworzyć uniwersalne rozwiązanie.

Zainteresował mnie sposób w jaki chciałby pan wyszukiwać dane, mógłby pan podać przykład, jak miałoby to działać? Bo wyszukiwarki pozwalają na wyszukiwanie starszych postów na podstawie podanej frazy, ale co pan ma na myśli pisząc o 'zapamiętywaniu' fraz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-01-2015, 13:29
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie

Cytat:
Napisał radekstudent
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Moja praca ma być stworzona od podstaw, więc nie może to być modyfikacja forum dodająca jakieś opcje do niego. Poza tym ilość różnych forów sprawia, że ciężko byłoby stworzyć uniwersalne rozwiązanie.

Zainteresował mnie sposób w jaki chciałby pan wyszukiwać dane, mógłby pan podać przykład, jak miałoby to działać? Bo wyszukiwarki pozwalają na wyszukiwanie starszych postów na podstawie podanej frazy, ale co pan ma na myśli pisząc o 'zapamiętywaniu' fraz?
Myślę, że Pańskie zadanie można by rozłożyć i na pracę licencjacką i na magisterską. Bowiem stworzenie dobrze działającego forum, to zadanie naprawdę niebanalne. (Przepraszam, to taka zawodowa dygresja.)

Teraz napiszę dokładniej, co miałem na myśli. Otóż – jak wiadomo – forum służy do wymiany informacji między jego uczestnikami. Bywa, że w prowadzonej dyskusji chcemy powrócić do jakiegoś faktu (zacytować go lub samemu sobie przypomnieć), o którym wiemy, że kiedyś pojawił się w dyskusji, ale nie potrafimy zlokalizować postu, w którym był zawarty. W naszej pamięci utkwiła jakaś charakterystyczna fraza z tego postu, którą zamierzamy wykorzystać do jego odnalezienia. Na przykład pojawiła się w nim fraza "Ada Falcon" i traktując ją jako punkt zaczepienia próbujemy odnaleźć wszystkie posty zawierające tę frazę (ale tylko te posty), wpisując ją do pola poszukiwań. Możliwe jest dalsze filtrowanie: jeśli pamiętamy, kto był autorem postu (np. my), możemy zawęzić obszar poszukiwań do tego autora. W ten sposób nie musimy przekopywać się w historii poprzez tysiące postów, a pracę poszukiwawczą pozostawiamy komputerowi. A szybko odnaleziony stary post możemy wykorzystać w aktualnej dyskusji, np. powołując się na wątek, w tórym sie pojawił i na jego numer w tym wątku. (Gdyby program powstawał w systemie linuksowym, myślę że w użyciu pojawiłby się rozkaz "grep".) Mam nadzieję, że dosyć jasno wyłożyłem, o co mi chodzi.

Życzę udanej realizacji pracy dyplomowej,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaka tania drukarnia internetowa adka Seniorzy i praca 16 12-12-2022 07:46
Strona internetowa, foto galeria dla seniora dydymus Kupię, sprzedam, zamienię 2 16-03-2022 13:53
Przeglądarka internetowa Firefox. Stefan eSenior 453 30-11-2020 14:13
Internetowa przychodnia slav012 Opieka 28 21-08-2014 11:37
Telewizja internetowa krise1 Różności - wątki archiwalne 1 21-01-2007 16:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.