menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 23:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Program Edukacyjny Rak piersi od A do Z – podsumowanie i perspektywy - komentarze


Komentarz do artykułu: Program Edukacyjny Rak piersi od A do Z – podsumowanie i perspektywy
--------------------
Zamiast seminariów kobiety powinny mieć natychmiastowy dostęp do lekarza, do badań do miejsca w szpitalu. Na badania czeka się kilka miesięcy, na miejsce w szpitalu również. Czemu służy to "bicie piany"? Gdybym nie zrobiła operacji prywatnie to prawdopodobnie czekając na miejsce w szpitalu zeszłabym z tego padołu. Jestem w tym temacie na bieżąco, trzeba mieć końskie zdrowie żeby chorować na raka. Za leki rzekomo refundowane od marca b.r. płaci się ciężkie pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 23:08
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Czytać sie juz tego wszystkiego nie chce,moze ktos madry by sie pokusił i lekarzy U s w i a d o m i ł ,ze przy każdym badaniu sprawdziłby piersi kobiecie i od tego należałoby zacząć.Ja tez dzieki znajomemu /przyjacielowi/ chirurgowi zostalam szybciutko zoperowana i guz sna szcęscie nie zdążyłsię uzłoośliwić.Gdybym dzisiaj miala walczyć z nowotworem nie wiem czy dalabym rade.a Media ,no cóż musza na czyms zarabiac.Pozdrawiam i wszystkim kobietom zdrowych piersi życze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 21:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moje drogie badajcie piersi same -tp nic trudnego-w Czestochowie jest teraz program dla kobiet po 50 roku zycia -mammografie robi sie w bardzo krotkim czasie.szukajcie tych progeamow-ja dostalam zaproszenie na badaie do domu,ale ze mam taki a nie inny stosunek do badan i do walki z npl na badania nie poszlam.Aloe polecam.U nas operacje po badaniu robi sie w przeciagu 2-3 tygodni,leczenie po operacji tez jest natychmiastowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 21:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

znowu kupe bledow zrobilam ,ale to dlatego ze jednoczesnie czytam fajna ksiazke
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 21:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Eluś,jak zadzwoniłam do naszego Medyka na Wolności ,to termin był 3 miesiące.Więc zrobię sobie prywatnie od ręki..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 22:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie wiem dlaczego ciagle traktuje się nas jak wiejskie baby z zamierzchlych czasów ,ktore na slowo pierś nerwowo zaczynały wymachiwac rekami czyniac
w panice znaki religijne i mamroczac zdrowaski.Takich bab już chyba nie ma -umiemy bdać sobie piersi -tyle ,ze nie umieją a wlasciwie nie chca tego robić lekarze pierwszego kontaktu-co powinno byc rutyną .Do mojej przyjaciolki w innym kraju jej publiczna sluzba zdrowia wydzwania namolnie przypominając o terminach badań mammografii itd .Natomiast lili dano trzy miesiące czekania na badanie dość podstawowe, a w niektorych przypadkach bywa ,żę za trzy miesiace moze byc juz po problemie -raz na zawsze -więc po cholere to bicie piany.Szkolenia ,pogawedki itd .Rozumiem ,że parę osob mialo potrzebe zarobienia paru zlotych.Bo jednoczesnie w naszym katolickim kraju lekarz chyba z obrzydzenia -jesli już przepisuje srodki antykoncepcyjne mlodej prokreatywnej to nie zada sobie trudu zeby jej je dobrac indywidualnie (mowie o publicznym lekarzu) i podszkolic w wadach i zaletach -tylko wali jakiś standard bez wzgledu na cechy osobnicze pacjentki -i gdzie tu logika pytam?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 04-10-2007 o 22:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 22:36
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Lilis a po diabla Ty sie pchasz na Wolnosci-to olbrzymia przychodnia.Teraz naprawde na Parkitce byl program o ktorym]wyzej pisalam-skorzystalo z tego mnostwo kobiet-tylko te strajki-nie wiem czy juz doszlo do jakiegos porozumienia czy nie.Czytaj ogloszenia-programy sa - recze glowa.I szybkie terminy-tesciowa mojej corkin skorzystala z tego-bardzo szybka operacja teraz chemia-tez blyskawiczna-bez jakiejkolwiek mojej pomocy.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 22:46
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Małgorzato! Co Ty - pierwszykontakt i piersi??? Mnie nie bada (no... może małoatrakcyjna jestem?) nawet jak jestem chora, tylko pyta - jak się pani czuje i co pani zapisać. Grzeczny nawet, nie powiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

U nas w Polsce piersi badaja ginekolodzy i to jest obowiazkowe badanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:15
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

ok ale do rodzinnego pytacza chodzi się jednak czesciej,,w naszym wieku (puk puk odpukuje bo ja szczesliwie nie chodzę)a ginekolog to i owszem bada.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:17
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
U nas w Polsce piersi badaja ginekolodzy i to jest obowiazkowe badanie.
Babcielu, kochana jesteś naprawdę Tylko my w jakiejś innej Polsce żyjemy Do ginekologa chodzę wyłącznie prywatnie, bo "państwowo" to tak samo jak u pierwszego kontakta - jak się pani czuje, co zapisać: żadnego kotaktu fizycznego, uchowaj Boże! Może taki lekarz boi się podejrzeń o molestowanie pacjentek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:17
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Babcielu ,myślalam,ze Gdańsk to tez Polska,ale z tego wynika,ze nie bo u nas ginekolodzy nie badaja iersi.Gdybym sama nie badala i nie wyczula guzówi nie pobiegła do lekarza to nie wiem jak bysie to skończyło.Widocznie w innej Posce mieszkamy.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Albo tak sobie narzekacie albo ja juz jestem kompletnie zdemenciala i wiele rzeczy widze w rozowych kolorach.Cholera ,nie wiem.Bylam w sierpniu w Niemczech,Szwajcarii,Francji i tam wcale ani leczenie ani profilakyka nie wyglada tak rozowo-jedynie szwajcaria jest na tym tle dosz pozytywna.Poza tym kazda wizyta u lekarza kosztuje circa 10 euro,mimo ze jest to lekarz majacy kontrakt z ichniejsza kasa chorych-nawet w Szwajcarii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:18
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Widze Aniu,ze jednocześnie posta napisałysmy i te same doswiadczenia mamy.Pozdrawiam i zdrówka zycze.animal12.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

To do cholery jasnej zadajcie tych badan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:21
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Babcielu mnie nie obchodzi Francja ,Szwajcaria i inne tam,mnie obchodzi jak w Polsce jest traktowany pacjent.Pozdrawiam.,i nie jestes zdemenciala,tylko bedziesz trakrowana zawsze troszke inaczej bo jesteś lekarzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:21
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Babcielu, jeżeli ma Ci to zapewnić komfort psychiczny, to ja już nie będę Tylko małe pytanie (retoryczne zupełnie): jak się ma to 10 euro do ich zarobków?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:22
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

No ,to żadamy i czekamy potem na mammografie po kilka miesięcy.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Albo tak sobie narzekacie albo ja juz jestem kompletnie zdemenciala i wiele rzeczy widze w rozowych kolorach.Cholera ,nie wiem.Bylam w sierpniu w Niemczech,Szwajcarii,Francji i tam wcale ani leczenie ani profilakyka nie wyglada tak rozowo-jedynie szwajcaria jest na tym tle dosz pozytywna.Poza tym kazda wizyta u lekarza kosztuje circa 10 euro,mimo ze jest to lekarz majacy kontrakt z ichniejsza kasa chorych-nawet w Szwajcarii
Babcielo jak cie uwielbiam i szanuję CO TO JEST 10 euro w Szwajcari????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-10-2007, 23:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tez zdrowka zycze,i pozytywnych wrazen z wizyt u ginekologow.Pa ide spac ,bo jutro robie za nianke moich wnuczat.I kiedy ja odpoczne?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Program Leonardo da Vinci – edukacja przez całe życie - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 12 14-10-2008 01:48
Program Kapitał Ludzki szansą dla bezrobotnych 50 – latków - komentarze Jagoda Ogólny 0 07-02-2008 11:59
Zapalenie stawu kolanowego a rak płuc - komentarze hubertk Ogólny 0 05-10-2007 18:12
Warszawa – Wola, program „Starszy Pan, Starsza Pani” - komentarze Jadka.Z Ogólny 6 17-09-2007 15:25
Rak piersi - współczesna epidemia - komentarze Basia. Ogólny 0 01-10-2006 12:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.