menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 22:50
Dorotka50 Dorotka50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie Danutar

Nie wiem jak w Wysowej,ja bylam w Ciechocinku i bylo tez super.Ale faceta nie poderwalam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 22:54
danutar1958's Avatar
danutar1958 danutar1958 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: niedaleko od Krakowa
Posty: 95
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dorotka50
Nie wiem jak w Wysowej,ja bylam w Ciechocinku i bylo tez super.Ale faceta nie poderwalam

To nie pojechałaś się leczyć!?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 08-12-2010, 22:57
Dorotka50 Dorotka50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Polska
Posty: 2
Domyślnie

A To co???? z samotnosci nie trzeba sie leczyc?Nawet nie wiecie jak mozna zle sie czuc bedac samotnym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 03:34
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Najgorsze sanatorium w/g mnie w jakim byłam to Solec Zdrój...

Zawsze znajdą się tacy, co bedą uważać, że Solec Zdrój jest dobrym sanatorium pod względem kurortu.
Uciążliwością dla ludzi starszych, schorowanych może być tylko fakt, że na zabiegi trzeba dojeżdżać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 11:34
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Pytanie

Cytat:
Napisał danutar1958
Ja byłam w Wysowej w maju 2010r. Było super towarzystwo i wogóle, ale drugi raz tam bym nie chciała. Teraz mam nr 26685. To kiedy pojadę??? Ktoś mi odpowie?


Z tymi numerami to dziwna sprawa, bo są tygodnie gdy przesuwam się po kilka lub kilkanaście oczek, a dzisiaj (09.12.2010) sprawdzam i okazuje się, że od 02.12.2010 przesunąłem się o 741 miejsc !!! Jestem więc 3802 w tym ogonku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 14:36
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lema
Przyznali mi turnus rehabilitacyjny od 3 do 31 stycznia do Kołobrzegu / Sanatorium Uzdrowiskowe "Bałtyk"/ A kilka dni temu byłam 64 w kolejce.
Ojej, tylko pozazdrościć. Kołobrzeg... BAŁTYK ....Super miejscowość, super sanatorium. Rok temu też byłam w Kołobrzegu , tylko że KOMBATANCIE. Też było super.
Natomiast dziś moja teściowa wylądowała w Ciechocinku. MASAKRA. Od wielu lat jeździ do kurortów ale tak obskurnych warunków nigdzie nie miała. Jest wręcz załamana bo ma tam spędzić święta.Dlaczego jedne sanatoria potrafią sobie radzić, poprawiać warunki socjalne, dbać o kuracjuszy a inne totalnie nic nie robią? Ich czas zatrzymał się na PRL...... Czy liczy się tylko kasa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 19:00
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Ojej, tylko pozazdrościć. Kołobrzeg... BAŁTYK ....Super miejscowość, super sanatorium. Rok temu też byłam w Kołobrzegu , tylko że KOMBATANCIE. Też było super.
Natomiast dziś moja teściowa wylądowała w Ciechocinku. MASAKRA. Od wielu lat jeździ do kurortów ale tak obskurnych warunków nigdzie nie miała. Jest wręcz załamana bo ma tam spędzić święta.Dlaczego jedne sanatoria potrafią sobie radzić, poprawiać warunki socjalne, dbać o kuracjuszy a inne totalnie nic nie robią? Ich czas zatrzymał się na PRL...... Czy liczy się tylko kasa?
Jak nazywa się to sanatorium w Ciechocinku? Trzeba się bronić przed pobytem w razie co.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 20:49
danutar1958's Avatar
danutar1958 danutar1958 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: niedaleko od Krakowa
Posty: 95
Uśmiech

Cytat:
Napisał lahatiel
Z tymi numerami to dziwna sprawa, bo są tygodnie gdy przesuwam się po kilka lub kilkanaście oczek, a dzisiaj (09.12.2010) sprawdzam i okazuje się, że od 02.12.2010 przesunąłem się o 741 miejsc !!! Jestem więc 3802 w tym ogonku
Według mnie to średnio schodzi 100 nr dziennie. Więc pojedziesz za 38 dni.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 20:50
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Jak nazywa się to sanatorium w Ciechocinku? Trzeba się bronić przed pobytem w razie co.
Ależ bardzo proszę, jest to ZACHĘTA . Nazwa to jakaś ironia. Teściowa jest tak załamana że chce wracać do domu. Nie rozumiem jednego. Dlaczego NFZ podpisuje z takimi przybytkami kontrakty. Dlaczego płacimy takie same pieniądze za pobyt np. w ARCE czy BAŁTYKU w Kołobrzegu i te same kwoty ida właśnie do ZACHĘTY. Jutro mam zamiar dzwonić do NFZ-tu w tej sprawie. Niestety nie mamy wpływu na to do którego sanatorium trafimy...przynajmniej tak mi sie wydaje.
Omijajcie ZACHĘTĘ z daleka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 21:02
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Cieszę się, że jadę do Kołobrzegu. Zaskoczył mnie tylko termin wyjazdu, bo miałam jechać pod koniec marca, a tu taka niespodzianka. Nudzić się na pewno nie będę. Plaża jest długa, a ja lubię dużo spacerować. Będąc tam zrobię zdjęcia by Wam pokazać, jak tam teraz jest.
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 22:09
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

A ja właśnie dziś dostałam skierowanie do Krynicy Zdrój do sanatorium "Lwigród". Czy ktoś tam był? Jakie tam są warunki? Ja pamiętam ten obiekt jak długi czas był w ruinie. Teraz ponoć już szczury nie latają ale co jest w środku; czy stołówka i zabiegi na miejscu??? Wyczytałam że to bardziej Spa niż sanatorium, a nie o to mi chodzi.Bardzo jestem ciekawska. Czekam zwierzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 22:53
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do Bogi!!! Ciesz się dziewczyno!!! Lwigród w Krynicy - moje marzenie!!! Jest odremontowany, unowocześniony - klasa LUX!!! Pojechałabym prywatnie, ale jest dosyć drogi - a Ty masz go na friko!!Koniecznie podziel się wrażeniami po powrocie!! Ja jeździłam sobie przez kilka lat z rzędu do "ZGODY" w Krynicy - cena naprawdę przystępna, wszystko na miejscu- OK, a Lwigród oglądałam z nostalgią!!! Pozdrawiam!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 09-12-2010, 22:54
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do piszę jeszcze kilka słów: Była w Lwigrodzie moja znajoma, wróciła zachwycona!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 11:28
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Dzięki Ansty. Ja byłam obok w Continentalu ale wówczas patrzyłam na Lwigród jako na piękną ruinę bo tak to wówczas wyglądało. Dzięki za pocieszenie. Ja nie mam duzych wymagań tylko nie lubię wstawać wcześnie i daleko biegać na śniadanie, a za to lubię wieczorem potańczyć lub popływać w celach gimnastycznych. Dzięki.Trochę boję sie tej dalekiej jazdy ale kocham Krynice.Dzieki pa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 13:24
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Ależ bardzo proszę, jest to ZACHĘTA . Nazwa to jakaś ironia. Teściowa jest tak załamana że chce wracać do domu. Nie rozumiem jednego. Dlaczego NFZ podpisuje z takimi przybytkami kontrakty. Dlaczego płacimy takie same pieniądze za pobyt np. w ARCE czy BAŁTYKU w Kołobrzegu i te same kwoty ida właśnie do ZACHĘTY. Jutro mam zamiar dzwonić do NFZ-tu w tej sprawie. Niestety nie mamy wpływu na to do którego sanatorium trafimy...przynajmniej tak mi sie wydaje.
Omijajcie ZACHĘTĘ z daleka.
Chyba wiem które to domy.Byłam w lecie niedaleko,bo na ul.Mickiewicza w Ośrodku Wczasowym "Kameralna".To sanatorium składa się z kilku obiektów,z których chyba jeden jest wyremontowany.Widziałam te smutne domy,nie pomalowane,bez balkonów.W środku pewnie jest fatalnie.Twoja teściowa rzeczywiście ma pecha.Próbowałam znależć jakieś zdjęcia w necie lecz to sanatorium nie ma strony.Jest tylko zdjęcie wyremontowanego obiektu.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 15:36
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Chyba wiem które to domy.Byłam w lecie niedaleko,bo na ul.Mickiewicza w Ośrodku Wczasowym "Kameralna".To sanatorium składa się z kilku obiektów,z których chyba jeden jest wyremontowany.Widziałam te smutne domy,nie pomalowane,bez balkonów.W środku pewnie jest fatalnie.Twoja teściowa rzeczywiście ma pecha.Próbowałam znależć jakieś zdjęcia w necie lecz to sanatorium nie ma strony.Jest tylko zdjęcie wyremontowanego obiektu.Pozdrawiam.
Wcale nie dziwię się że nie mają fotek, przecież nie mają czym się pochwalić.... Współczuję wszystkim którzy tam trafiają, zwłaszcza w ten świąteczny okres.
Cieplutko pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 16:43
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Od kilku dni w błyskawicznym tempie przesuwam się na liście oczekujących na wyjazd do sanatorium...
Z pewnością dostaniemy skierowanie w styczniu....wiec zdecydowałam dzwonić o zwroty....wtedy mogę się zgodzić na dane sanatorium albo nie....ale czy mi się uda ????
Pani w NFZ powiedziała, ze po tej niedzieli juz będą mogli mi coś zaproponować na styczeń.
Zobaczymy ...

Ostatnio edytowane przez Jadzia P. : 10-12-2010 o 21:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 17:01
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Jadziu,
zrobiliśmy nowe badania - tydzień temu złożyliśmy - dziś przyszło skierowanie
jestem w szoku : dostaliśmy w Szczawnicy, Willa "Julia" ( Centrum Wczasowo-lecznicze SOLAR) od 4 do 25 stycznia
Może i wam się uda - czy też chcecie w góry ??...a może w pobliżu ?
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 17:52
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
A ja do Wysowej chętnie bym pojechała po raz drugi....a może i póżniej trzeci....bardzo podobała mi się ta miejscowość i jej okolice...byłam tam w ubiegłym roku jesienią...

Jadziu ja też nie narzekam i pobyt w Wysowej
bardzo miło wspominam,byłam w sanat.Glinik .
Tyle że ja miałam na myśli to że po kolacji już tylko
w ośrodku trzeba było czas spędzać z powodu szybkich
ciemności i do wioski nie było po co schodzić.Ale tereny
piękne i z chęcią pojechałabym tak jeszcze raz ale
w lepszym sezonie kiedy tak szybko nie zapada zmrok.

Ostatnio edytowane przez sellenhel : 10-12-2010 o 21:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 10-12-2010, 21:50
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Mireczko może uda nam się ponownie przebywać gdzieś blisko siebie....ale byłoby fajnie...
Oczywiście , że my chcemy góry....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.