menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 14:39
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 680
Domyślnie

Witam wszystkich

Masz rację Nika,że nasze sny prawdopodobnie wynikają z głębokiej podświadomości.Często mam sny,że gine,szukam rozpaczliwie drogi,jestem gdzieś w labiryncie.
I w rzeczywistości miewam takie lęki jak jadę samochodem w nie znane mi miejsce,martwię się co będzie jak zabłądzę.
Haniu,nie wiedziałam,że malujesz,pokaż swoje prace albo tu albo na watku "amatorsko spod pędzla" będziemy podziwiać.
A jesli chodzi o spokój wewnetrzny osiągnięcie tego jest trudną sztuką,trzeba dużo ze sobą pracować,a nie każdy dla siebie potrafi być psychologiem,komuś jest łatwiej radzić,gorzej sobie.
Dzień dziś szary i bury,więc zyczę wszystkim pogody ducha.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #262  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 16:03
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ostatnio pisałem genealogie. Trwało to półtora roku ponieważ musiałem jeździć po parafiach i szukać źródeł przodków z 18 wieku. Niektóre dokumenty nadania ziemi mam nawet z 17 wieku, niektóre też są opatrzone pieczęciami Cesarza Wszech Rossii(dlaczego Cesarza?). Ale do rzeczy. Ponieważ od najmłodszych lat zajmuję się fotografią, to zdjęć mam ok 8.tyś moich, plus ok tyś zabytkowych rodzinnych. Wszystko to łącznie musiałem przejrzeć, odpowiednie jak również te nie moje z początku ub wieku zeskanować, sformatować i przepuścić przez PhotoFiltre (program do obróbki). Znalazłem zdjęcia o których nawet nie myślałem. Rozgadałem się, pozdrawiam.
To "kawał roboty" zaliczyłeś.W moim środowisku zaczyna się teraz moda na "zkrzykiwanie" całej rodziny razem na chwilę, aby zrobić zdjęcie całej rodziny.Żartuję sobie, że muszą się śpieszyć póki nestorzy żyją
Odpowiedź z Cytowaniem
  #263  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 17:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał elen49
To "kawał roboty" zaliczyłeś.W moim środowisku zaczyna się teraz moda na "zkrzykiwanie" całej rodziny razem na chwilę, aby zrobić zdjęcie całej rodziny.Żartuję sobie, że muszą się śpieszyć póki nestorzy żyją
Pewne fakty z przekazów ustnych niestety uciekły bezpowrotnie.Za młodych lat miałem inne sprawy na głowie i nie było czasu porozmawiać z rodzinnymi nestorami.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #264  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 17:24
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Bry wieczór

Chyba Hani nie odpowiedziałam o skanowaniu zdjęć, czy mi się wydaje?

Haniu ja skanuję sama, mam taki prosty skaner. Trochę jest z tym pracy. Może jakaś firma w okolicy zrobi to za ciebie? W każdym razie zdjęcia zapisane cyfrowo możesz z dysku zapisać na jakimś serwerze i już.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #265  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 17:35
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

O harmonii wewnętrznej mówicie? W moim przypadku sprawdza się zasada, że porządkowanie emocjonalne należy zacząć od uporządkowania przestrzeni, w której się żyje. Jak mam porządek nawet w najmniejsze szufladce to od razu mi się lżej na duszy robi

Pozbywam się rzeczy gromadzonych latami, już mi niewiele zostało. Staram się nie kupować drobiazgów, bez których mogę się obyć. Jeśli już koniecznie muszę sobie poprawić nastrój kupując na przykład nowe podkładki pod talerze, to jednocześnie te najbardziej zniszczone lub znudzone muszą opuść dom.
Ostatnio wyniosłam do piwnicy cały karton "durnostojek". Poleżą z rok i jeśli do nich nie wrócę będą musiały się wyprowadzić

Coś mi nie idzie malowanie...długą przerwę miałam. Muszę się rozruszać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #266  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 18:12
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Nawet takie sztuczki robią:


zdjęcie z reklamy jednej z firm skanujących
Odpowiedź z Cytowaniem
  #267  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 18:16
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Bry wieczór

Chyba Hani nie odpowiedziałam o skanowaniu zdjęć, czy mi się wydaje?

Haniu ja skanuję sama, mam taki prosty skaner. Trochę jest z tym pracy. Może jakaś firma w okolicy zrobi to za ciebie? W każdym razie zdjęcia zapisane cyfrowo możesz z dysku zapisać na jakimś serwerze i już.
A ja nie skanuję . Skanera, drukarki nie mam/gabaryty mieszkanka mojego na kurzej łapce małe-zagracać nie chcę/ Nie mam i nie chce mi się chodzić skanować. O!
Robię zdjęcie ze zdjęcia i ... chyba nie jest źle -przykład wyżej.

Haniu spróbuj .
Kryteria ówczesnych czasów są inne i wiele osób uważa , że wypada mieć to , czy tamto. NIEPRAWDA./

Wiesz Haniu -kiedyś takiej "młódce"mówiłam, że u mnie w domu nie było pralki Frani.
Jedynie jak przychodziła praczka-liczyłam i spisywałam rzeczy oddawane jej do prania, a ta młoda osoba z rozdziawioną buzią na mnie Ten przypadek tyczy się , również obecnych standardów -chociażby - każda kobitka powinna mieć samochód , a ja wolę samochód z przystojnym kierowcą

Dzisiaj dzień w stolicy byle jaki-zimowy.
Z mężem byłam u fryzjera. On obcięty jak przystało na hrabiego, a ja na ...........
........szlachcica , twuuuu szlachciankę, z krótkimi włosami
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #268  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 18:22
~gość: gorzko's Avatar
~gość: gorzko
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
W moim przypadku sprawdza się zasada, że porządkowanie emocjonalne należy zacząć od uporządkowania przestrzeni, w której się żyje.

Masz na myśli stosunki przestrzenne, cokolwiek miałoby to znaczy? Na innym forum o nich rozmawiano ale nie zrozumiałam o co chodzi. Tłumaczenia były bardzo pokrętne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #269  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 18:27
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Nie wiem o co chodzi ze "stosunkami przestrzennymi" ? Powiedz coś więcej, Gorzko, zaciekawiłaś mnie.

Ewikomego - można reprodukcję zrobić, masz rację
Odpowiedź z Cytowaniem
  #270  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 18:54
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Grono miłośników wątku powiększa się.nikuś,też tu trafiłaś i myślę,że będziesz częstym gościem.
Szkoda,że ja nie mam czasu na dłuższe polemiki,bo toczą się tu ciekawe dyskusje.Przyznaję,że patrzenie oczami duszy jest cechą ludzi o dużej wrażliwości na krzywdę innych.Bogaty jest nie ten który ma,lecz ten,który daje.Szczęśliwy jest człowiek,który potrafi cieszyć się małymi rzeczami i ja jestem szczęśliwa,bo posiadłam tę cechę.Na pytanie mieć,czy być,zawsze odpowiem być.
__________________
Nigdy nie będzie szczęśliwy ktoś,kto zadręcza się myślą,
że inni są od niego szczęśliwsi.
(Seneka)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #271  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 20:15
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jolcik,ja tu wpadłam już na początku,tylko czasu brakuje na systematyczność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #272  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 21:35
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Znów dzień minął,,,, jeszcze kilka dni i luty,,,,szaleńczo czas ucieka,.
Emerycki czas jest chyba najlepszym okresem na smakowanie i podziwianie barw życia. Dla mnie osobiście to najspokojniejszy, dobry dla zaspokojenia mojej ciekawości otaczającego świata czas. Wyciszenie wewnętrzne, rozwijanie przyjacielskich znajomości, przyjazna dusza przy mnie, czas na przyjemności,
O tym zawsze marzyłam w gonitwie codziennych zajęć w młodości, teraz tylko zdrowie żeby dopisywało,..i chwilo trwaj,...


Haniu, jak wyniki????
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #273  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 21:48
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Jadziu,masz rację,ja nigdy w młodości nie wyobrażałam sobie,że emerycki okres ma tyle barw. Gdy byłam wykończona pracą,dziećmi i wszystkimi obowiązkami,z którymi musiałam radzić sobie sama,marzyłam o spokojnej leniwej emeryturze. teraz,kiedy na niej jestem,chciałabym góry przenosić,ale zdrowie nie pozwala.Jest tyle sposobów na wypełnienie doby,że gdyby była dłuższa,też nie starczałoby czasu na realizację wszystkich pragnień. Samo uczestniczenie na forum jest "złodziejem czasu"Na szczęście bardzo miłym złodziejem. Jeśli człowiek lubi ludzi,jest otwarty na znajomości,to nie sposób nudzić się na emeryturze.
__________________
Nigdy nie będzie szczęśliwy ktoś,kto zadręcza się myślą,
że inni są od niego szczęśliwsi.
(Seneka)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #274  
Nieprzeczytane 19-01-2012, 22:49
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 499
Domyślnie

Zajrzałam do was- jak widać późno,
ale się bardzo ucieszyłam czytając dzisiejsze- "szepty codzienności"..
tyle ciekawych postów napisaliście,
bardzo, bardzo się cieszę z tego,
jak i z tego że jak na razie każdy pisze co chce napisać i jest miło i przyjaźnie
Postaram się jutro odnieść do interesujących mnie postów.

A dzisiaj mówię -DOBRANOC-
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #275  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 00:14
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

A ja przyszłam wstawić dobranockę na zakończenie
codziennych szeptów i zgasić światło .

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #276  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 08:28
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Dzień dobry!

Jolcik napisał :
"Jeśli człowiek lubi ludzi,jest otwarty na znajomości,to nie sposób nudzić się na emeryturze."- to prawda,ale na nudę nie narzekają też osoby, które z pewnych względów nie mogą lub nie mają możliwości na kontakty towarzyskie.Emerytki maja niezwykle zdolne rączki, wspaniałe pomysły-malują, fotografują, dziergają cudeńka szydełkiem lub na drutach.to również daje im wiele satysfakcji.Ważne, by jakąkolwiek pasję rozwijać.Czytać-bo nareszcie mamy czas, pisać-nawet dla siebie czy rodziny-kroniki, wspomnienia. Hodować kwiaty lub zioła pogłębiając wiedzę o nich. Mamy czas na muzea, spacery. Możliwości jest wiele.Życzę wam ciekawych pomysłów na siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #277  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 08:35
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

http://wgrywacz.pl/images/321anigifDZIE_DOBRY1.gif
Witam pięknie,dzisiaj mam "bawienie"dziewczynek(2latka i 1roczek)
tak będzie do południa a do tego zaplanowałam pierogi...
Pa,pa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #278  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 09:08
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Babciuelu-z takim maluszkami sporo zajęcia,bo ruchliwe nad wyraz.A i z pierogami huk roboty,ale kto nie lubi pierogów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #279  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 17:05
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Zaglądam na ten ciekawie zapowiadający się wątek ,a tu zaskoczenie,chwilowy zastój.Nikuś,z pewnością kobietki są zajęte sprawami,o których piszesz,bo forum to nie miejsce dla leniuszków,tylko pracusiów realizujących się w różnych dziedzinach.Zostawiam pozdrowienia i zmykam do swoich obowiązków.
__________________
Nigdy nie będzie szczęśliwy ktoś,kto zadręcza się myślą,
że inni są od niego szczęśliwsi.
(Seneka)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #280  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 17:43
hary hary jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 93
Domyślnie

To i ja się dołoże , chociaż jestem zapracowana jak Wy, Pierogi -pycha, ale nie moge bo cukrzyca, co najwyżej skubnac, Robie na wigilie i mam wtedy pomoc ........ to co innego, nie?
Dopóki nie jestem emerytka odkładam na zaś: szydełko, druty, hafciki, a przede wszystkim grafiki w kompie- moj ostatni konik.
Jako nie-emerytka ,musze walczyc o grosik na chleb, to zajmuje mase czasu, zwlaszcza urzedy -jestem na dzialalnosci.
Dlatego zazdroszcze Wam czasu wolnego.......... moj zasuwa jak gupi, nie nudze sie nigdy. Wrecz wyszarpuje kawalki by tu wpadac, bo milo mi.
SERDECZNOŚCI

u mnie w Szczecinie nic nie pada, pycha!

Ostatnio edytowane przez hary : 20-01-2012 o 18:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prawdziwe oblicze polskiej codzienności (większości Polaków) konris Zarządzanie finansami 7 28-01-2010 20:55
Jak minął dzień cz.III Nika Różności - wątki archiwalne 336 10-08-2008 07:34
jak minął dzień cz. II Nika Różności - wątki archiwalne 500 23-08-2007 08:22
Jak minął dzień? Nika Różności - wątki archiwalne 507 06-07-2007 14:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.