menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 11:17
Edmund Edmund jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Bierzwnik-zachodniopomorskie
Posty: 2
Post Rola dziadków według Watykanu - komentarze


Komentarz do artykułu: Rola dziadków według Watykanu
--------------------
Sądzę,że dziadkowie to ważna grupa w życiu rodziny.Ale jej rola w dużej mierze zależy od postawy rodzicow,czy szanują rodzicow,czy chetnie ich odwiedzają....niejako pokazuja wzorce zachowań swoim dzieciom.Oczywiście dziadkowie też musza ułatwiac zadziałanie tego procesu.Im nie wolno dac sie zepchnac na margines-ale muszą byc taktowni i...pokazywac wnukom,ze w ich zyciu-rodzice są ,powinni byc na pierwszym planie.I ...dziadkowie zajmujac sie wnukami musza jednak podzielac zdanie swoich dzieci a rodziców tych wnuków.Nawet wtedy jak maja obiekcje.A ewentualne uwagi omawiac z rodzicami wnukow -ale jakby poza wnukami.W wychowaniu MUSI BYC KONSEKWENCJA I JEDNOLITY FRONT.Przynajmniej w sprawach zasadniczych.Choc w piosence mowi sie,ze rodzice sa od wychowania a dziadkowie od rozpieszczania-ale to moze dotyczyc NAPRAWDE BŁACHOSTEK.Choc dziadkowie mogą,powinni byc bardziej tolerancyjni,ugodowi i pobłazliwi na drobiazgi.Prawdą jest,że dziadkowie wiecej z reguły czasu poswiecaja wnukom,bardziej je chołubia jak swoje kiedyś dzieci.I dobrze,dysponują czasem -najczesciej,mają wiecej doswiadczenia i tzw madrosci zyciowej.Ale muszą pamietac-że jednak wszystkich rozumow nie pozjadali i TYLKO POMAGAJA RODZICOM,CZASEM DAJĄ IM ODPOCZĄĆ.Dziecko ma kochac dziadkow,liczyc na nich,dzielić sie z nimi swoimi troskami,czasem wyplakac w rękaw ...ale biec po ratunek i pomoc do rodziców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 14:13
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Jezeli zdarzy sie ze dziadkowie musza wychowywac swoje wnuki.. bo rodzicow nie ma albo sa daleko.. to zauwazylam ze te dzieci sa nadzwyczaj dojrzale..
Znalam kilka takich przypadkow..

Jezeli jest prawda ze do 2 roku zycia zaszczepia sie dziecku to czym bedzie w przyszlosci.. to nie myslicie ze duza rola w tym jest dziadkow?? Ja tak. Ja ten "zaszczep" nosze we mnie jak order
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 15:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Temat warty dyskusji ,na poczatek napisze,ze rola dziadkow w wychowaniu (na dzien dzisiejszy) wnukow jest bardzo znikoma,wynika to z wielu powodow.
Babcie i dziadkowie zadbajcie bardziej o siebie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 21:20
bernarda's Avatar
bernarda bernarda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 51
Uśmiech

Temat na czsie ,konsumpcyjne podejście pokolenia młodych"nie wszystkich" rolę dziadków uwidacznia,tu nie pomoże Watykan,życie jest życiem,my nie możemy przejmować roli rodziców nad wnukami,moje córki były poprostu kochane przez moich rodziców,to ja je wychowywalam,mojego wnuczka bezgranicznie kocham i podziwiam cud natury od dnia narodzin,nie dopuszczam nawet myśli że mam wyręczyć dzieci,dla niego jest rozmowa,bo ja mam czas ,czerpię z tego kontaktu pozytywne fluidy młodnieję,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 27-07-2008, 07:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jako "doświadczony" dziadek wypowiem się ponownie choć już naprawdę wielokrotnie wyrażałem swój pogląd. Wiele sytuacji rodzinnych jest tak skąplikowanych,że trudno jednoznacznie określić rolę dziadków. Jestem dziadkiem i próbuję zastąpić rodzica swoim oby wnuczkom bo tak chciał niezbadany los.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-07-2008, 12:23
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Uwielbialam mego Dziadka

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Jezeli zdarzy sie ze dziadkowie musza wychowywac swoje wnuki.. bo rodzicow nie ma albo sa daleko.. to zauwazylam ze te dzieci sa nadzwyczaj dojrzale..
Znalam kilka takich przypadkow..

Jezeli jest prawda ze do 2 roku zycia zaszczepia sie dziecku to czym bedzie w przyszlosci.. to nie myslicie ze duza rola w tym jest dziadkow?? Ja tak. Ja ten "zaszczep" nosze we mnie jak order

Moji dziadkowie, jeden prawdziwy, drugi przyszywany byli dla mnie najwspanialszymi mezczyznami na swiecie. Niech spoczywaja w pokoju i blogosci tam gdzie sa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.