menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11001  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 00:18
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Muszę się wam wyżalić, bo nie mam komu. Byłem dziś w przychodni chirurgii naczyniowej z rutynową wizytą. Lekarz stwierdził, że mam zrobić tomografię lewej nogi, bo może weźmie mnie do szpitala i dał mi skierowanie. Rejestracja była na tym samym piętrze, idę tam, a tam mi dają termin na 30 lipca, a odbiór wyników po trzech tygodniach. Dwa lata temu były terminy tygodniowe. Więc w jakim kraju my żyjemy? Wynik mam mieć za cztery miesiące... Oni chyba liczą, że odwalę kitę i spokój.
No, wygadałem się...
Jak to miło pomyśleć, że rano chociaż Kaima przygotuje kawę z mleczkiem.
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11002  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 01:02
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Witam nocką . Helenka będzie miała dłuugą majówkę a ja do pracy będę chodzić w kratkę . Nie wiem czy jestem bardziej zła czy rozźalona . Urlop letni ponoć od 6-go sierpnia (dwa tygodnie) , niczego nie zaplanowałam ale muszę choć na kilka dni gdzieś pojechać i naładować akumulatorki . Januszku na naszą służbę zdrowia to tylko pluć i to będzie za mało . Może próbuj w innym miejscu ? Kawa Krysi jest znakomita , to fakt ... U mnie też chłodniej ale da się wytrzymać , Zmykam bo trzeba troszkę odsapnąć po ciężkim dzionku . Pozdrawiam wszystkich .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11003  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 06:19
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam to Danusiu będziesz pracować szkoda...ale i tak bywa.Na temat służby zdrowia...to wszystko jest chore...terminy ...czasami jeszcze traktowanie pacjentow jak rzeczy ale ...nie można się poddać choć czasami ma się dość...pozdrawiam wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11004  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 07:13
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Dzień dobry! Chłodno, ale słonecznie, potem się ociepli.
Ramzesie, nie masz innego wyjścia, musisz uzbroić się w cierpliwość. Kogo nie boli, temu powoli, łatwo radzić. Nie mogę zrozumieć, co się stało... Przecież kiedyś zapisy były tylko w profesorskich poradniach, a do mniej utytułowanych lekarzy, nawet specjalistów, dostawało się tego samego dnia, jeśli tylko odpowiednio wcześnie ustawiło się w kolejce. Też byłam w poniedziałek zarejestrować się do pulmunologa, bo od kilku tygodni mam dziwny kaszel. Zaproponowano mi sierpień, ale po usilnych prośbach znalazł się termin w końcu maja.
Na pociechę zapraszam na kawę, z mlekiem... Smacznego!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11005  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 11:42
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Witajcie dziewczyny . Kaimo, dziękuję za kawkę, po kawie człowiek patrzy na świat z większym optymizmem. Nie będę kontynuował dyskusji na temat służby zdrowia, nie warto.
Helenka i Dancia - dlaczego wy właściwie pracujecie, czyżbyście były takie juniorki, że nie macie wieku emerytalnego? W każdym razie współczuję, mnie się nie chce nawet palcem kiwnąć, już się napracowałem.
Kaimo, w moim przypadku 20 lat po maturze był akurat zjazd całej szkoły. Miałem wtedy niecałe czterdzieści lat. Były i tańce, i hulanki i swawola. Potem już nie było spotkań. Życzę ci jutro zabawy na całego, ciekawe ile tańców wytrzymasz...
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11006  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 13:15
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

No witam! Nic tu u mnie nowego. Najwyżej to,że wiosna jest całą parą a dziś właściwie lato.26 stopni a w słońcu to że 35!! Ja jestem weteranką w pracy z podopiecznymi. Ale chcę pracować!! Czuję się potrzebną. A,że przy okazji wpadnie trochę euro . I tak mało bo gdzie indziej zarobilabym więcej. Piekę ciasto ale chyba zepsułam bo dałam zbyt dużo proszku do pieczenia. Pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11007  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 17:25
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Ramzesie, jestem weteranką szkolnych zjazdów. W szkole, w której pracowałam, zjazdy są organizowane co pięć lat. Na ostatnim nie byłam, bo akurat leżałam w szpitalu, ale myślę, że i tak nie poszłabym. Dużo się zmieniło. Teraz inna moda, inna atmosfera - już mniej zależy na spotkaniu z dawnymi kolegami, na rozmowie, a bardziej na tym, aby więcej wypić piwa czy innych trunków. To już nie uroczystość, to impreza.
W mojej Alma Mater w innym mieście było tylko 2 zjazdy. W 2003. jako przymiarka do obchodów 100-lecia szkoły i w 2008. zjazd jubileuszowy. Ależ to była gala!
Mniej oficjalnie mój rocznik spotyka co roku, ale nie zawsze uczestniczę.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11008  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 17:26
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Danusiu, placek udał się?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11009  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 19:33
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Cytat:
Helenka i Dancia - dlaczego wy właściwie pracujecie, czyżbyście były takie juniorki, że nie macie wieku emerytalnego? W każdym razie współczuję, mnie się nie chce nawet palcem kiwnąć, już się napracowałem.
Ramzesie pracuję bo chcę ...nie chcę siedzieć samotnie w domu...nie mam dużej emerytury a jak dlugo jeszcze popracuję jak na razie to ja o tym decyduję i moje zdrowie...więc...pozdrawiam i życzę wszystkim milutkiego wieczoru.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11010  
Nieprzeczytane 19-04-2018, 21:39
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Witajcie wieczorkiem. No tak, jeżeli pracujecie żeby nie być samotnymi a przy okazji powiększyć emeryturę, to się nie dziwię. Danusiia, z Niemcami łatwiej, ale jak ty dogadywałaś się kiedy pracowałaś w Grecji?
Kaimo, nie wiem jak to jest teraz na zjazdach, ale myślę, że masz rację. Ludzie się unikają, bo n ie mają o czym gadać, a jak już się spotkają, to tylko impreza. Takie czasy. Ale już starożytni Rzymianie narzekali: o tempora, o mores! hahaha...
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11011  
Nieprzeczytane 20-04-2018, 00:41
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Dobry wieczór . Ależ okropne buciska tu reklamują . Januszu odnośnie mojej pracy to niestety - nie mam jeszcze wieku emerytalnego i pracuję . Ale myślę , że gdybym była na emeryturce i zdrowie pozwoliło to pewnie dorabiałabym , nawet na pół etatu . Wydaje się mi , że jak zasiedzę się w domu to poczuję się chora , stara i niepotrzebna . Helenko masz już jakieś plany na ten długi weekend majowy ? Krysiu może masz niedoleczoną jakąś infekcję i stąd ten kaszel ? Danusiu jak sobie chcesz ale cały czad Cię podziwiam za Twoją wytrwałość i siły . Ale pozdrawiam wszystkich piszących i zaglądających i dobrej nocki życzę .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11012  
Nieprzeczytane 20-04-2018, 06:20
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Danusiu wziełam sobie 3 dni urlopu i będę miala 9 dni wolnego...b ardzo sie cieszę! Czy pojadę gdzies jeszcze nie wiem choć chciałabym ale do rodzinki ciągnie mnie i nie a jechac gdzieś i być tam sama nie bardzo to jeśli będzie pogoda na rowerek no i sobie odpocznę...Krysiu zdrowka...pozdrawiam wszystkich i zyczę milutkiego piątku.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11013  
Nieprzeczytane 20-04-2018, 07:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Dzień dobry! Widzę, że już myślicie o majówce. Wybieram się ze znajomymi na jeden dzień do Liwu. To miasteczko z długą historią położone na pograniczu Mazowsza i Podlasia, około 150 km. ode mnie. Moglibyśmy jechać każdego innego dnia, ale przecież wszyscy wyjeżdżają na długi weekend, więc i emeryci też nie są gorsi, i też pchają się w największy tłok.
Zapraszam na kawę!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11014  
Nieprzeczytane 20-04-2018, 09:15
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej Wam. Januszu,jak pojechałam do Grecji to umiałam tylko parę słów. Miałam też rozmówki. Ale po 3 miesiącach rozmawiałam już płynnie! To bardzo łatwy język. Zostałam sama z podopiecznym leżącym i musiałam nauczyć się szybko aby zrozumieć o co mu chodzi!! Tu w niego po 3 tygodniowym kursie też mówiłam całymi zdaniami i wysłano mnie. Nie wolno uczyć się tylko słówek!! Bo to mało co daje. Wczoraj była córka dr. ta przyjezdna , i poszłam na spacer. Potem postawiła butelkę włoskiego wina i wypilysmy pół. Jeszcze śpią wszyscy tylko ja poranne ptasze już piję kawę. Danusiu ja też czuję się potrzebną i nie wyobrażam sobie już życia bez wyjazdów. Plany na majówkę są takie same jak co dzień! Trzeba obsłużyć staruszka,potowarzyszyc mu w jego codzienności.Ale za to w maju od 14. Piza i Rzym czekają na mnie!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11015  
Nieprzeczytane 20-04-2018, 10:44
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

Witam panie miło . Danciu, jeśli nie masz wieku emerytalnego to cię nie żałuję - młoda, zdrowa, to do roboty . Helenko, nie jedź sama - podróże mają sens o tyle, o ile możesz z kimś dzielić radość wycieczki, w przciwnym razie byłabyś samotna w tłumie, co jest straszne
.Danusiiu, podziwiałem cię, ale za ten grecki to należą ci się laury. Mój grecki ogranicza się do kalimera, kalisphera i sas parakalo. Życzę miłego dnia.
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11016  
Nieprzeczytane 20-04-2018, 16:05
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 593
Domyślnie

Kiedyś znałam grekę klasyczną. Miałam nawet plany nauczyć się współczesnej, ale najpierw zabrakło czasu, a potem i ochoty. Może gdybym mieszkała w Warszawie i utrzymywała ściślejszy kontakt z koleżeństwem z czasu studiów to kto wie? Teraz już nawet czytać nie potrafię.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11017  
Nieprzeczytane 21-04-2018, 00:15
ramzes101's Avatar
ramzes101 ramzes101 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: łódzkie
Posty: 2 568
Domyślnie

No to rano pewnie kawki nie będzie bo gospodyni będzie odsypiała bal
__________________
JanuszJanuszJanusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11018  
Nieprzeczytane 21-04-2018, 01:28
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Hej kochani . Jestem zadowolona bo w końcu i ja weekend świętuję .
Helenko ale przynajmniej odpoczniesz i oby Ci pogoda dopisała , to ważne .
Januszu może jestem młodsza ale nie taka zdrowa , wiesz ?
Mam nawet grupę inwalidzką więc jednak troszkę mnie pożałuj .
Krysiu mam nadzieję , że bawisz się dobrze bo właściwie o to chodzi .
Danusiu do maja niedaleko i cieszę się , że zwiedzisz te wspaniałe miejsca , to Ci się należy....
Weekend rozpoczęłam , planów konkretnych nie mam jeszcze bo nocka , okaże się w dzień . Troszkę domowych obowiązków czeka ale damy radę .
Wszystkim bez wyjątku życzę wspaniałego weekendu i pozdrawiam .


__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11019  
Nieprzeczytane 21-04-2018, 01:37
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Gdyby rankim nie było naszej Krysi to zostawiam kawę z mlekiem w termosie .

Smacznego.....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11020  
Nieprzeczytane 21-04-2018, 08:19
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Danusiu kawa wspaniala mniam , mniam...u mnie piekny słoneczny poranek, piję kawkę,chlebek się piecze,ogarnę trochę mój światek i ....sprobuję na rowerku...może wywieją mi z głowy te zatoki.Ramzesie na temat samotności można by dużo ,oj dużo .Wlaśnie dlatego nie chcę jechać bo w tłumie jest gorzej...no ale samo życie nie mam co narzekać.Milutkiego dnia dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 22:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 09:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 19:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 22:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 15:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.