menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 11:30
TobiaszMalinski's Avatar
TobiaszMalinski TobiaszMalinski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Racibórz
Posty: 11
Domyślnie E-book Internet dla seniora


Witam wszystkich. Nazywam się Tobiasz, jestem studentem informatyki. Od dwóch tygodni chodzi mi po głowie myśl napisania książki o obsłudze internetu przeznaczonej dla seniorów. Na polskim rynku brak jest rzetelnych publikacji o tej tematyce właśnie dla osób 50+. Z materiałów zamieszczonych w sieci wynika że tylko 7% seniorów korzysta w Polsce z internetu! To bardzo mało w porównaniu z innymi krajami, np.: z Holandią. Na własne oczy widziałem tam dwa lata temu książki traktujące o komputerach i internecie dla seniorów. I tak jestem zaskoczony ilością osób 50+ która jest zainteresowana internetem oraz technologiami, ale przyznacie chyba Państwo, że rozwój technologii w tym świata wirtualnego jeśli chodzi o seniorów dopiero zaczyna w Polsce kiełkować.

Klub cafe jest największym w Polsce miejscem w sieci skupiającym seniorów, dlatego do Państwa kieruję następujące pytania:

Czego oczekiwaliby Państwo od zawartości merytorycznej takiej publikacji?

Co zdaniem Państwa powinno na 110% znaleźć się w takiej książce?

Wszelkie sugestie i komentarze są naprawdę mile widziane

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam też do odwiedzenia mojej strony www.hyip-inwestycje.com
__________________
Informacje inwestycyjne wyprzedzające rynkowe trendy
www.tobiaszmalinski.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 18:00
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie dancepleasure (ale nick!)

na Twoją stronę zaraz zajrzę.
Ja spodziewałabym się po takiej publikacji przede wszystkim pisania łopatologicznego, w żadnym przypadku nie żargonem informatycznym.
Poza tym przykłady ilustrowane też byłyby pożądane - przynajmniej przeze mnie, jestem zielona kompletnie.
Swoją przygodę z komputerem zaczęłam korzystając jedynie ze wskazówek syna.
Mam wydane przez GW "Easy PC" w trzech ciężkich, nieporęcznych segregatorach - ale jest tam wiele nieaktualnych informacji i - jak wspomniałam - wielkie i nieporęczne toto. Poza tym w 2001 r. Helion wydał >ABC Internetu< Krzysztofa Pikonia. Dawno, więc też niezbyt aktualne.

Na pewno odezwą się hurmem inni forumowicze. A Ty możesz poczytać sobie nasze wołania SOS na kilku poświęconych tym sprawom wątkach Tam informacji dla Ciebie cała masa.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 01-10-2007 o 18:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 18:07
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

No właśnie - nikt z ciekawych naszego bytowania nie próbuje najpierw poczytać o naszych problemach tylko chcą mieć wszystko "podane na talerzu" a przecież po zaznajomieniu się z tematem łatwiejsze byłoby prowadzenie dialogu...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 22:48
TobiaszMalinski's Avatar
TobiaszMalinski TobiaszMalinski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Racibórz
Posty: 11
Domyślnie

Dziękuję za komentarze, poczytałem wołania SOS - są przydatne, koncepcja zaczyna mi się powoli układać w całość
__________________
Informacje inwestycyjne wyprzedzające rynkowe trendy
www.tobiaszmalinski.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-10-2007, 22:56
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie A wątek o fotkach i obrazkach też?

Bo te nasze >zieloności< komputerowe są rozwleczone w wielu wątkach, dlatego nie podawałam Ci nazw.
Wątki muzyczne też pełne jęków m.in.
Powodzenia życzę i dużych tantiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 09:00
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Dancepleasure,witam.Nick taki, że klawisze się zacinają.
Ja zaczynałam przygodę z kompusiem na UTW. Zaopatrzono nas w publikację: Podstawy obsługi komputera - Podręcznik dla Seniorów autorstwa Barbary Kaszkur-Niechwiej.
Wiedza w tej książce bardzo szybko okazała się niewystarczająca...jest tylko na poziomie ledwie przedszkolnym.My tutaj wymagania mamy dużo większe, uczymy się szybko, ale wyjaśnienia powinny być proste /łopatologiczne/. Na ogół nie mamy wiedzy informatycznej i stąd pewne trudności z terminologią. Niemniej sięgamy chętnie do prasy komputerowej jak: "Niezbędnik" czy "Komputer Świat".
Nowa publikacja dla Seniorów bardzo byłaby przydatna pod warunkiem, że będzie spełniać wszystkie kryteria, o których była mowa powyżej.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 11:06
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Dancepleasure

I ja dorzucę kilka uwag.Jeśli przeczytałeś uważnie nasze wątki SOS to zapewne zauważyłeś,że korzystając z komputera chcemy dzielić sie z innymi swoimi zbiorami muzycznymi,zdjęciami itp.Więc interesują nas łatwe programy umożliwiające te sprawy,jak ściągać,zapisywać i przekazywać dalej muzykę,pps-y,zdjęcia.Jal radzić sobie z wirusami i innymi zagrożeniami w kompie,i masą innych rzeczy.Wiele z nas rozumie pewne zwroty terminologii komputerowej,ale dla wielu to czarna magia,więc dobrze by było tak przedstawić sprawy,by zrozumieć.Nie napisałam chyba nic nowego,ale musiałam wtrącić swoje trzy grosze.Życzę powodzenia w pisaniu,i oby było to przydatne wszystkim,którzy zaczną po 50 swoją przygodę z kpmputerem.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-10-2007, 15:02
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Taki "apel" był mi potrzebny. Vide POMOC, tam jest mój problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-10-2007, 10:05
Jadka.Z's Avatar
Jadka.Z Jadka.Z jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Mazowsze Polska
Posty: 762
Domyślnie

Ja nauczyłam się obsługi komputera w pracy w księgowości i tylko na poziomie programu księgowego. Od roku uczę się korzystać z internetu, wielu rzeczy uczę się od przyjaciół w klubiku a trochę sama buszując. Książka jest potrzebna, ma być przystępna i w zakresie jak opisały przedmówczynie. Czekam na książkę i pozdrawiam.
__________________
Jadka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 13:47
TobiaszMalinski's Avatar
TobiaszMalinski TobiaszMalinski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Racibórz
Posty: 11
Domyślnie

Trochę czasu minęło od mojej ostatniej wizyty na tym forum, ale to z powodu, że byłem nieco zajęty.

Pragnę ogłosić, że 3 tygodnie temu zakończyłem pisanie książki, która wczoraj została wydana przez Złote Myśli .

Można ją znaleźć pod tym adresem, zapraszam zainteresowanych.

http://internet-w-praktyce.zlotemysli.pl/3200986.php

PS. Aż sam nie mogę uwierzyć, że napisałem swoją pierwszą książkę .
__________________
Informacje inwestycyjne wyprzedzające rynkowe trendy
www.tobiaszmalinski.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 15:17
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Czy to nie jest aby tak, że najpierw powstała książka a potem dopiero zjawiła się prośba o informacje?
Myślę, że uczciwiej byłoby zwrócić się do nas z prośbą o recenzję, np. w celu ulepszenia kolejnego wydania.
Czasy kupowania - jak leci - czyli kota w worku, już minęły, co nawet a może zwłaszcza, seniorzy, zauważyli.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 16:11
TobiaszMalinski's Avatar
TobiaszMalinski TobiaszMalinski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Racibórz
Posty: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
Czasy kupowania - jak leci - czyli kota w worku, już minęły.


Moim zdaniem nigdy nie było czasów kupowania kota w worku...Nikt rozsądny nie kupuje na "ślepo", dlatego w każdej chwili można pobrać darmowy fragment książki ze strony wydawnictwa, aby osobiście przekonać się o jakości informacji w niej zawartych.
__________________
Informacje inwestycyjne wyprzedzające rynkowe trendy
www.tobiaszmalinski.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 00:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

GRATULACJE!!!!!Dancepleasure i zycze ci następnych!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 02:54
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

ja też dziękuję szkoda, że nie za całość...36.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 08:57
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Dancepleasure,

przyłączam się do gratulacji!

Ponieważ jestem gapiowata i nie wiedziałam, jaką objętość ma darmowy fragment (mam stareńkiego laptopa z zadyszką), napuściłam syna, żeby sprawdził.

Przeczytał i wydał opinię "Omawia raczej szczegółowo, językiem prostym i obraz(k)owym... jest w stanie uporządkować Twoją wiedzę i nazewnictwo...nie wiem, czy wszystkie informacje się przydadzą, ale nie wzbudza rezerwy".
To jest opinia nieskorego do pochwał faceta.
Zamówiłam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 09:48
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Alu-Alsko,pozwoliłam sobie skorzystać z opinii Twojego Syna,i też zamówiłam własnie drukowaną wersję książki.
Mam nadzieję,że rozwieje różne komputerowe mroki w mojej głowie.A jeśli nawet nie,to będę mieć poczucie,że zrobiłam wszystko co w mojej mocy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 09:56
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Autorowi podręcznika,wstępnie gratuluję.
Wypowiem się szerzej po bliższym zapoznaniu się z książką.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 09:58
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Promyczku, na wszelki wypadek ogłaszam: Za błędy syna swego rodzonego nie odpowiadam!!!
Hihihi, on bardzo rzadko się myli :-))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 17:25
TobiaszMalinski's Avatar
TobiaszMalinski TobiaszMalinski jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Racibórz
Posty: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Przeczytał i wydał opinię "Omawia raczej szczegółowo, językiem prostym i obraz(k)owym... jest w stanie uporządkować Twoją wiedzę i nazewnictwo...nie wiem, czy wszystkie informacje się przydadzą, ale nie wzbudza rezerwy".
To jest opinia nieskorego do pochwał faceta.

Kurcze, wielkie dzięki za taki komentarz. Osobiście bardzo krytycznie odnoszę się do wszystkiego co zrobię i zazwyczaj wszystko bym najchętniej poprawił. Obawiałem się pierwszych reakcji czytelników, ale widzę, że powyższa opinia jest pozytywna. Dziękuję, wam drodzy forumowicze, za wsparcie i za to, że udzieliliście mi ważnych wskazówek zanim zabrałem się za pisanie. Przydały się
__________________
Informacje inwestycyjne wyprzedzające rynkowe trendy
www.tobiaszmalinski.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 17:32
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Dancepleasure,

jak Ci tak dobrze zrobiło, to jeszcze jedno zdanie: "Nie ma się do czego przyczepić". Może być?
Ale pamiętaj, to zdanie mojego syna. Z książki ja będę korzystała
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupidyn zawojował Internet - ostrożność w sieci - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 129 10-04-2014 20:48
Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze wrocławianka Ogólny 14 12-01-2013 14:09
Praca przez internet Ewita Seniorzy i praca 74 04-04-2011 20:43
Sprzedaż leków przez Internet legalna - komentarze POLA Ogólny 4 08-06-2007 22:59
Komisja Europejska chroni kupujących przez Internet - komentarze Basia. Ogólny 23 09-04-2007 16:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.