menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 10-07-2009, 20:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

I przeczytałam jeszcze raz cala historie Rodziny-twierdze, że istnieja tam rzeczy o których tylko ta rodzina wie,i nie mam prawa ani oceniac, ani dawac rad- Tam wszyscy potrzebuja pomocy= bardzo fachowej i bardzo profesjonalnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 10-07-2009, 20:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zlych nawyków sam czlowiek się nie uczy- nie ma takiej opcji-jeszcze raz powtarzam , nie mam prawa ingerowac w sprawy Rodziny- ale pytanie samo cisnie się na usta- dlaczego dziewczynki byly z Ojcem a nie z Ojcem i Matka.Ja koncze dyskusje- za duzo tu niepawidłowosci....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 10-07-2009, 20:32
szrekmen66 szrekmen66 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 5
Domyślnie

złych nawyków można się nauczyć bardzo szybko - na zasadzie zakazanego owocu, który najlepiej smakuje... zaś poszukując odpowiedzi na pytanie : dlaczego były związane z Ojcem a nie z obojgiem Rodziców to odpowiedź jest prosta : Rodzice nie byli ze sobą wystarczająco emocjonalnie związani, a na dokładkę Ojciec zarabiał więcej i więcej kasy dawał pannicom... pisałem o tym..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 10-07-2009, 20:35
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
I przeczytałam jeszcze raz cala historie Rodziny-twierdze, że istnieja tam rzeczy o których tylko ta rodzina wie,i nie mam prawa ani oceniac, ani dawac rad- Tam wszyscy potrzebuja pomocy= bardzo fachowej i bardzo profesjonalnej.


Babcielu, nie ma watpliwosci ze zostaly popelnione bledy wychowawcze ale juz jest za pozno na ich naprawianie.
One juz zostaly zle wychowane.
Dziewczyny sa dorosle i jedyna szansa jaka jest aby naprawic sytuacje to to aby sie oddzielic od nich.
Oddzielajac sie od mamy wydorosleja i zaczna innymi oczami widziec sytuacje one same.
To bedzie najlepsza kuracja moim zdaniem.
Jeszcze nie wszystko jest stracone
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 10-07-2009, 20:38
szrekmen66 szrekmen66 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 5
Domyślnie

a co do "koniecznej pomocy fachowca"... wybacz, nie wiem o jakiego fachowca i od jakich dolegliwości Ci chodzi.. fakt, że Ty sama Babcielu wychowałaś we właściwy sposób swoją dziatwę nie oznacza, że wszystkim może się udać dokładnie tak samo. Ja jestem człowiekiem z pokolenia, gdzie d...pa nie była szklanką i nigdy się nie zbiła ... teraz nad obecnym pokoleniem tak zapanować się nie da.. chyba , że przy pomocy policji, którą i tak gówniarze maja głęboko w ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 00:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
A moze zaproponowac dziewczynom osobne mieszkanie za ktorego wynajem Marzka bedzie doplacac?? ( Na poczatku)
WTEDY SIE WYMELDUJA
Asiu dlaczego Marzka ma dopłacać -dopłaci raz i wszystkie nasze dobre rady szlag trafi -chodzi o to ,żeby NIE dopłacała bo to chyba trochę w całym kontekście bez sensu.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 00:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał szrekmen66
biorąc pod uwagę, że Paulina ma lat 18 raczej nie należy oczekiwać z jej strony przychylności co do wizyty u psychologa.. żyje w swoim świecie i jest jej dobrze... a że ja jestem na przegranej pozycji - to akurat brałem pod uwagę od początku związku z Marzką... nie będę jednak przyzwalał na rzucane obelgi pod swoim jak i pod adresem Marzki... DZIECKO NIE MA PRAWA STAWIAĆ SWOICH WARUNKÓW!!!
Jesteś w super trudnej sytuacji -nie wiem skąd te obawy o ocenianie Marzki czy ciebie -można wam tylko współczuć .Myślę ,że ten psycholog (mam zresztą na temat poradni rodzinnych podobne zdanie jak ty) potrzebny jest raczej Marzce -dziewucha nie pójdzie .Mówię i powtarzam z tego co czytam jedyne- wyjście z sytuacji to "jadący przed siebie" wóz meblowy z Paulinką i wszystkim co do niej należy.
Oczywiście będzie, że wredna matka wyrzuciła dziecko z dzieckiem z domu -ale trudno to są koszty-niech tatuś płaci jak chce -wy nie musicie otrzymywać dorosłych bab z przychówkiem ,szczególnie ,że nie ma tu żadnej wzajemności.To będzie Marzkę bardzo bolalo i tylko ona musi zdecydować (perzy twoim 100% wsparciu-a wyglądasz mi na fajnego faceta) wóz czy przewóz.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 01:11
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Asiu dlaczego Marzka ma dopłacać -dopłaci raz i wszystkie nasze dobre rady szlag trafi -chodzi o to ,żeby NIE dopłacała bo to chyba trochę w całym kontekście bez sensu.


Przeca mowie ze tylko na poczatku
Tatulek tez moze dolozyc.. co nie co i dziewczyny sie wyprowadza..
A jak juz beda wyprowadzone to nie beda mialy zadnych praw do mieszkania.. Capito??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 01:25
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Dziewczyny,chyba w cuda wierzycie.A gdież one -te córunie się wyprowadzą,gdzie im lepiej będzie.przeciez jak zabraknie kaski,to kto nakarmi,kto poosprzat,kto sie dzieckeim zajmie?Teraz to tylko na cud trzeba licyzc.To sa juz uksztaltowane "charakterki" nauczone przez mamusię nicnierobienia i przez tatusia brania kasy.Wiem,ze to glupio brzmi,ale to Marzka powinna pomyslec o sobie i tak wykombinowac,ze "córeczki" jej będą alimenty płaciły /przeciez jest bez pracy,nawt jeżeli tymczasow zpowodu choroby/i nie jest w stanie płacic za nic,jeszcze udac sie do psychiatry,leczyc sie/nawet jak to leczenie jej jest niepotrzebne,jednak mysle,ze jest,ale" podkładka "będzie/Na takie "Cudowne dzieciaczki" to tylko sposobu trzeba,bo podobroci juz było,po złości tez.Teraz tylko sposobem,pwoli aczkolwiek do skutku.Pozdrawiam Marzko i powodzenia zyczę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 01:25
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Przeca mowie ze tylko na poczatku
Tatulek tez moze dolozyc.. co nie co i dziewczyny sie wyprowadza..
A jak juz beda wyprowadzone to nie beda mialy zadnych praw do mieszkania.. Capito??
Capito ,capito!!!! Spędziłam 7 godzin w pociągu ( do tego byłam w nim chyba najstarsza)to i szare mi zaczęły zanikać.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 01:54
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Capito ,capito!!!! Spędziłam 7 godzin w pociągu ( do tego byłam w nim chyba najstarsza)to i szare mi zaczęły zanikać.



Oooo !! To fajna przygoda!! Tak jak ja jechalam ostatnio do Bielsko Bialej.. i piorun trafil w pociag.. he he
Tez bylo fajnie
Lubie byc z mlodymi
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 07:23
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witaj Marzko, to bardzo przykre co Cie spotkalo i bardzo Ci wspolczuje ale nie mozesz sie poddac, znam zycie nie jedno przeszlam ale nie wyobrazam sobie juz powtorki, trzymaj , zycze powodzenia
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 10:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No cóż, nie ma tak iż nie ma wyjścia.
Na wiele wpływu już nie macie , ale chyba trzeba zacząć od tego , na co macie wpływ.Czyli nie wpuszczać do domu zięcia, nawet za cenę narażenia się jemu i jego bliskim.
Policja zawsze zainterweniuje, szczególnie w wypadku jego odsiadki, która -paradoksalnie - jest waszym sprzymierzeńcem.
Paulinka pewnie pójdzie za ukochanym.I tylko w tym wypadku macie możliwość jej wymeldowania, co nie jest równoznaczne z brakiem pomocy dla niej.

ps.co do błędów wychowawczych - były niewątpliwie.
Ale nie upoważnia to dorosłej dziewuchy do zatruwania życia matce.Mam w swojej rodzinie taką Paulinkę, którą matka samotnie wychowała, głaszcząc po główce za wszystko, nawet za ciążę w liceum.

Niedawno pokazywała mi siniaki i wyszarpane włosy.Matka oczywiście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 11:21
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Moje miłe koleżanki. Czytajcie dokładniej. Marzka ma domek jednorodzinny i ma go zostawić "córeczkom" a samej się wynieść. No lepszego kawału nie słyszałem. Sory za brutalność ale aż wróciłem się sprawdzić swoją pamięć. Córeńki może by gołe mury zostawiły.
Idąc dlej liczniki na media prąd, gaz, ciepła i zimna woda itd na Marzkę. Córcie będą płacić a po co jak matka musi zapłacić, kolosalne zadłużenie i co? A dzieci dokąd by nie odcięli pewni by nie oszczędzały.
I tak płaci za wszystko Marzka. A jak będa chciały dom doprowadzić do ruiny to i tak doprowadzą.Marzka nie będzie miała siły się obronić.Co lepsze? W miarę spokojne życie z partnerem,czy ciągła wojna z córkami,które i tak robią w domu co chcą.Marzka pilnuje,sprząta, płaci rachunki i karmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 11:35
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucy4na
Prawda! byłam przekonana,że mieszkają w bloku. Niedoczytałam. Wypowiedzi o wymeldowaniu potwierdzały moje przekonanie.
Ja zostawiłam domek. W domku warsztat samochodowy , który przynosił niezłe dochody i odeszłam ,żeby się uwolnić od bardzo podobnej sytuacji. Moje zdrowie było wazniejsze od cegieł i pustaków. Mąz doprowadził dom do ruiny i zmarł z przepicia.Gdybym została pewnie by jeszcze żył, pił i bił.
Dziś mam tylko nerwicę i depresję. Co byłoby gdybym trwała z powodu domku? Bóg jedyny wie. Wróciłam do domku bo był moją własnością i sprzatam i sprzatam. Mam siłę i ochotę. A już byłam zdecydowana popełnić samobójstwo , bo nie widziałam wyjścia.
Wyjście było. Podjełam pracę. Mam emeryturę i żyję. Żadne przedmioty nie zastąpią spokoju i radości z życia. Domek też nie!

Właśnie!! Tak myślę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 11:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Propozycja do postu Lucyny. Albo uzupełnienie. Wszystkie liczniki na media energia, gaz, woda itd przepisać na córkę. W razie powstania zadłużenia ona będzie ponosić konsekwencje. Chodzi o Rejestr Długów. Marzka może mieć później problemy z kredytem i innymi podobnymi sprawami. Pozdrawiam. Milknę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 11-07-2009, 11:53
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No cóż Marzko, masz dwa pasożyty w domu. Nie uczą się, nie pracują i dały sobie bezmyślnie zrobić dzieci, wiem, że okrutnie napisane. Jeszcze śmią wyzwać matkę od najgorszych, tylko za co, za to, że martwi się o pannice. Nie będę pisała co masz zrobić, tylko przejrzyj na oczy kobieto. Postaw na siebie i swego partnera. Postaw twarde warunki, ale jakie to już musisz się poważnie zastanowić i bądż konsekwentna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 12-07-2009, 13:59
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 792
Domyślnie Rada....

Cytat:
Napisał Marzka67

.....Jestem już zmęczona tym wszystkim...
Jak pomóc sobie i jej...?

Marzko, dostałaś wiele rad i pouczeń.... Jedne trafione, drugie mniej trafione, ale udzielane - z serca - przez osoby posiadające jedynie duże doświadczenie życiowe.... Wszyscy stwierdzają - Ty zresztą też, że konieczna jest pomoc psychologa.....

Przyznajesz, że masz problemy z córkami - problemy wychowawcze, są konflikty rodzinne, występuje przemoc psychiczna i agresja. Nie ma skutecznej "recepty" na wyjście z tej sytuacji kryzysowej. Kryzys narastał wiele lat i miał wielu "ojców". Teraz ma charakter bardzo ostry i tylko specjalistyczne, kompleksowe działanie może coś pomóc. Ja uważam, że prócz psychologa, potrzebna Wam będzie pomoc rozjemcy rodzinnego, prawnika, terapeuty uzależnień, czy socjologa ....
Tu, na forum takiej fachowej pomocy nie uzyskasz (co najwyżej jakieś wsparcie, czy radę)....

Proponuję zwrócić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w swoim miejscu zamieszkania. Takie Ośrodki powinny być w każdym mieście powiatowym przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Jeśli nie ma takiego Ośrodka tam gdzie mieszkasz, możesz udać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej, który swym zasięgiem obejmuje teren całego województwa. Wysłuchają i pomocy udzielą Wam fachowcy z długoletnim doświadczeniem w rozwiązywaniu konfliktów i problemów rodzinnych.
Nie zastanawiaj się długo i zacznij działać..... dla swego dobra i dobra swoich córek.
Życzę powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 08:33
Marzka67 Marzka67 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 13
Domyślnie

Wszystkim,którzy przejęli się moim losem,którzy próbowali wspomóc mnie radą...bardzo dziękuję i obiecuję,że jeżeli coś zmieni się w moim życiu podzielę się z wami właśnie na tym forum...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 09:26
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Mrzanko trzymam kciuki za Twoje mądre decyzje ,a przede wszystkim za to ,eby w Twojej rodzinie zwyciężyła miłość - córek do Ciebie (bo wierzę ,że ona tam jest tylko sie trochę pogubiła)
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moja matka oszalała? Anonymous Miłość, przyjaźń, związki, samotność 84 01-12-2009 00:04
Zastępcza matka Basia. Rodzina bliższa i dalsza 16 10-06-2009 12:06
Jestem Matka,Ojcem,Babcia, Dziadkiem blizniakow Mar-Basia Rodzina bliższa i dalsza 28 10-05-2009 17:27
Matka prezydenta Francji nie zgadza się na kolejny ślub syna - komentarze Lila Ogólny 4 27-12-2007 16:47

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.