menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-07-2022, 14:19
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 490
Domyślnie Minimalizm w życiu codziennym


Czy są tu kobiety, które kierują się ideą minimalizmu w prowadzeniu domu/organizacji zycia codziennego itd.? mamy swoje mieszkanie od roku i ciągle szukam inspiracji, bo jest jeszcze trochę do urządzenia, przemyslenia, a jednak minimalizm jest bliski memu sercu.
Opiszcie jak to u Was wygląda
__________________
tak to jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-07-2022, 07:13
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 893
Domyślnie

Tak, ułatwia mi to bardzo sprzątanie
Staram się mieć wszystko pochowane, tylko na szafce od telewizora mam 3 świeczki i dwa cyprysiki. W mieszkaniu 60m starcie kurzy co tydzień zajmuje min10 minut
Nie mam dodatkowych foteli, stoliczków, lamp, półek z figurkami itp. Odkurzanie to bajka
W komodach rzeczy mam w większości posortowane w koszyczki.
Łazienke mam niewielką, ale wydaje mi się, ze sprytnie rozwiązałam w niej kwestię przechowywania:
https://lazienka-rea.com.pl/przechow...ganizowac.html

Na stronie jest kilka porad jak zorganizować pomieszczenie.
W kuchni mam prawie puste blaty (tylko ekspres do kawy, czajnik, ręcznik kuchenny oraz patera na owoce), robot planetarny często używam, ale trzymam go w szafce. Utrzymanie takiej kuchni w czystości nie sprawia mi problemów, często myję ją codziennie gdy gotuję i czekam to w międzyczasie przecieram fronty, uchwyty i blaty.
Ciuchów też mało kupuję, kosmetyki kupuję, gdy mi się kończą, nie mam 5 kremów do twarzy i 3 balsamów do ciala itp.
Za to mam dużo rzeczy do kuchni ponieważ lubię gotować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-07-2022, 15:23
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Ja też lubię minimalizm i dlatego w domu jak remont będę robić to aranżację będę mieć industrialną. Tutaj https://notodo.pl/ widziałam ciekawe meble w tym stylu właśnie, coś na pewno zamówię bo spodobały mi się, są ręcznie robione jak czytałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-10-2022, 12:08
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Pralnia osobno, garderoba, thermomix, zmywarka. Lodówka z połączeniem do wody i kostkarką. granitowy blat kuchenny.
Bardzo chcę też suszarkę do ubrań.

A jeśli chodzi o kwestię minimalizmu, jak również praktycznego urządzenia wnętrz, to możę dobrze byłoby skontaktować się z projektantem wnętrz? Który mógłby Ci takie rozwiazania podpowiedzieć?
https://marengo-architektura.com/oferta-projektanta/

Od siebie polecam tego dekoratora wnętrz z Krakowa, projektował mi mieszkanie i jestem osobiscie bardzo zadowolona z pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pomoge w zyciu codziennym osobie starszej ewegos Różne 0 30-10-2013 08:29
Jak znaleźć ciszę w codziennym hałasie - komentarze CAS Ogólny 0 27-08-2012 14:20
pomoge w codziennym zyciu wzamian za mieszkanie Luisa Praca, wolontariat 0 09-08-2011 13:41
Super jedzenie, czyli czego nie może zabraknąć w codziennym menu - komentarze 83.21.65.xxx Ogólny 5 30-03-2011 10:07
Magia w naszym życiu Nika Różności - wątki archiwalne 211 20-03-2008 23:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.