menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12541  
Nieprzeczytane 15-01-2023, 22:32
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Dobry wieczór! Temat, który poruszyliście, to bardzo istotny dla nas, ludzi w podeszłym wieku. Dzieci nie mam, więc, podobnie jak Gynek, biorę pod uwagę siostrzeńców. Mam ich sześcioro, majątku nie mam tyle, żeby każdego obdzielić i chyba nawet nie chciałabym. Długo przyglądałam się ich życiu i w końcu zapisałam notarialnie całość jednej osobie. Do tej pory zachowują się wobec mnie przyzwoicie, zresztą, nic od nich nie wymagam. Ale w ich rodzinie zaczęło się źle dziać, co mnie niepokoi. Jeszcze poczekam, testament mogę zmienić w każdej chwili.
Innym problemem jest to, kto się nami zajmie, gdy już będziemy niedołężni. Ale to temat na inną dyskusję.
Pozdrawiam Was i życzę dobrej nocy!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12542  
Nieprzeczytane 15-01-2023, 22:42
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Dobrannoc Wszystkim.

Gienku ładnie i obrazowo wszystko opisałeś. Nie przejmuj się, takie jest życie, a człowiek samotny doznaje różnych kłopotów i często zostaje na przegranej stronie, trzeba stanowczo i pilnować dobra dla siebie, chociaż jest przykro bo to rodzina. Podziwiam Ciebie , jesteś tzw. "złota rączka". Ala/T.
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12543  
Nieprzeczytane 16-01-2023, 10:23
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 863
Domyślnie

Tak Kaima, testament zawsze można zmienić. Ale przy spisywaniu powinien być prawnik. Wtedy testamentu nikt nie podwarzy, nie ma prawa.
Ciekawa sprawa będzie u mnie , po roku dopiero. Wtedy będzie brat mnie nachodził, chciał żeby cicho siedzieć nic nie rozgadywać . Po cichutku przepisać . Wiecie - co wtedy by było same jaja ,ja niewolnikiem. Ja pisałem do jednej pani do Krakowa , dała mi pozytywna odpowiedź.
Ja już wiedziałem jak postępować wcześniej , nic nie gadałem mu.

Tylko słuchałem jego dalszych wypowiedzi. Ma gospodarkę , a jest nas 4 rodzeństwa . Zrzekłem się swojej darowizny, jemu zawsze mało , szczególnie jego żonie. Ona chytra jak cholera . Nawet za mleko brała pieniądze ode mnie, początkowo.
Pozdrawiam poniedziałkowo miło was.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12544  
Nieprzeczytane 17-01-2023, 20:05
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Część wieczorowa porą! Co się tyczy tego zapisy- darowizny to widzi mi się,że dobrze zrobiłam bo to było na mnie a córka co rusz zadłużał a je!Teraz też zalali jakiś sprzęt z Plusa i musi zwrócić kasę ale nie oddaje i rosną odsetki!
Ciężko ale mnie już to nie dotyczy.Ostatni raz dałam każdemu po 100 zł na Zajączka kiedy zjechałam do domu z Niemiec! Bo w kwietniu była 13 i nie żałowałam im.A wszyscy dostali tj.800 zł.
Jeszcze latem byłam u córki i wnuków to nawet nikt nie usiadł że mną do stołu do posiłków tylko córka przyniosła talerz z obiadem i sama usiadła że mną.Dobra już nic o tym.Tak,że pomyslcie że macie dobrze,lepiej jak ja!
Jest mi lżej jak zwierzyłam się!
Miłego wieczoru życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12545  
Nieprzeczytane 17-01-2023, 21:36
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Danusiu, dobrze, że podjęłaś postanowienie i trwasz w nim. Gdybyś tak każdemu dawała po 100 zł co miesiąc, to pewnie byliby zadowoleni. Ale to niemała kwota i chyba lepiej przeznaczyć ją na własne potrzeby albo odłożyć na przysłowiową czarną godzinę. Swoich siostrzeńców nie przyzwyczaiłam do datków. Dopóki byli dziećmi kupowałam okolicznościowo zabawki, w średniej szkole dawałam przy różnych okazjach niewielkie sumki, ale gdy zaczynali pracę - nic już nie dostawali. Podobnie było z ich dziećmi, a teraz jest tak z wnukami. I wydaje mi się, ze nie oczekują ode mnie stałego finansowego wsparcia.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12546  
Nieprzeczytane 21-01-2023, 15:47
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Nie Witam!

Zima wróciła , zasypało świat śniegiem,seniorzy gdzieś się pochowali.Zrobiło się smutno! Zostało powiedzonko "byle do wiosny". No to ja czekam z utęsknieniem, pozdrawiam Ala/T
pobrany-plik.jpg
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12547  
Nieprzeczytane 21-01-2023, 18:17
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Jestem jestem tesiu! Byłam dziś na długim spacerze z kijkami nordic walking i po intensywnym marszu i po pysznej grochówce z wkładką sen mnie tak zmorzył że spałam od 13:30 do 16:00! Był to marsz karnawałowy około 4 km no i oczywiście w strojach bal przebierańców tak zwany. Powoli więc wracam do życia te 4 km to bardzo długo,przeszłam z półtorej godziny. Zaczęłam maszerować od grudnia ludzie bardzo się ucieszyli z grupy że mnie widzą.
W przedszkolu dla seniorów w piątek miałam dyżur razem z koleżanką gotowałyśmy na 23 osoby! Rano zrobiłyśmy sałatkę śledziową z buraczkami na drugie śniadanie galaretkę z brzoskwiniami a na obiad pstrąg smażony i pieczony ziemniaki i surówka z kiszonej były z nami na dyżurze też jeszcze dwie koleżanki ale one tak zwane pomoce kuchenne odbierały ziemniaki marchew kroiły tą kapustę kiszoną drobniej obierały cebulę. Bardzo lubię zajęcia kulinarne.
Zapomniałam wam napisać że przebrałam się w stylu retro miałam diadem z łańcucha do choinki z takich perełek mocny makijaż wachlarz i pelerynę z futerka.
Pozdrawiam was serdecznie i życzę miłego śnieżnego wieczoru!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12548  
Nieprzeczytane 21-01-2023, 22:00
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Witam Danusiu.

Widzę że Twój Klub Seniora prężnie i ciekawie działa, zazdroszczę Ci tego. Ja kiedyś w moim miasteczku też należałam do K. Seniora, kilkanaście lat, ale niestety brak działania i pomysłów no i martwota , nuda skończył się. Dużo zależy od przewodniczącej a i od członków też. Szczytem rozrywki była kiełbasa z ogniska!Pozdrawiam Cię Danusiu , a z kijkami też chodzę sama , nie mam towarzyszki, super dla zdrowia. Ala/T
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12549  
Nieprzeczytane 24-01-2023, 19:04
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Puk, puk...

Pozdrawiam ! cisza , jest tu KTOŚ?? A/T

__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12550  
Nieprzeczytane 24-01-2023, 19:11
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cześć! Jestem wieczorowa porą.Zmarla nasza koleżanka emerytka na raka.Jutro pogrzeb.Juz nie męczy się z bólami.
Delegacja i ja też idziemy na modlitwę.Takie jest życie a na cholernego złośliwca nie ma ratunku!!
Życzę wam odwiedzającym zdrowia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12551  
Nieprzeczytane 25-01-2023, 18:29
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Już po ostatnim pożegnaniu. Trochę jestem zniesmaczona bo jutro po nasz Dom Seniora organizuje zabawę noworoczną! Dziś pogrzeb jutro wesołość! Nie pójdę jutro obejdzie się beze mnie ta impreza!
Według mnie tak nie powinno być! Ale to ich sprawa niech sobie robią jak chcą! Jak w zeszłym roku zmarł inny senior który chodził długości nas to odwołali imprezę a ta Terenia to byla tylko 3 miesiące to nie liczy się?
Czy spotkaliście się z czymś takim.Moze to ja nie mam racji?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12552  
Nieprzeczytane 25-01-2023, 19:09
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Nie Witam!

Danusiu masz w zupełności rację, ludzie tak szybko odchodzą i trzeba o nich pamiętać , każdy ma jakieś sumienie i poglądy. Pozdrawiam Cię Ala/T
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12553  
Nieprzeczytane 25-01-2023, 19:32
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 863
Domyślnie

W zupełności dobrze zrobiłaś ,że odpowiedziałaś . Trza uszanować coś takiego Danusiu.
Ja bym też ie poszedł . Jak oni myślą te seniorzy popieprzyło im się w głowach. Przecież to człowiek był nie zwierz. Żałobę powinni mieć z 3 dni.
Dosyć ciepło na dworze jest
Dobrej nocy.


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12554  
Nieprzeczytane 26-01-2023, 08:31
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Danusiu, też myślę, że imprezę w klubie trzeba było odłożyć, przecież karnawał jeszcze trwa.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12555  
Nieprzeczytane 27-01-2023, 17:44
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cześć! Dziś było bardzo dobrze,bo pocieszył mnie lekarz ortopeda,że jak na mój wiek (69 lat) mam całkiem dobre stawy biodrowe i kolanowe! Nie trzeba żadnej protezy! Trochę kolano boli bo mało mam kolagenu i trze o kość i lekarz zrobi mi zastrzyk na pół roku z kwasem hialuronowym.
Jutro idę na gimnastykę na piłce.Tylko ruch mnie ratuje. Potem zrobię obiadek i odkurze mieszkanko.No i poczytam książkę o Marii Luizie założycielce sióstr zakonnych elżbietanek.Zaczelo się wszystko w Nysie.Tytul książki to Kiedy szarość jaśnieje.Bardzo ciekawa jest.Pozdrawiam Was i życzę miłego i zdrowego weekendu!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12556  
Nieprzeczytane 27-01-2023, 21:56
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Dobry wieczór! Danusiu, dobrze, że nie musisz martwić się o stawy. Mam sąsiadkę, która od kilku lat chodzi z wielkim trudem. Boi się poddać operacji i męczy się. Ty byłaś i jesteś aktywna fizycznie, a to dużo znaczy dla ogólnego stanu zdrowia. Moja sąsiadka była krawcową, życie spędziła siedząc i teraz są tego skutki.
Ja w ostatnie zimy zaniedbałam się. Kiedyś prawie codziennie chodziłam na kilkukilometrowe spacery, a teraz robię to bardzo rzadko - zawsze znajdę jakiś pretekst aby zostać w domu. Wiosną i latem dużo jeżdżę na rowerze, bardzo to lubię i jeśli jest dobra pogoda, a ja nie mogę jechać, to jestem niepocieszona.
Jutro u nas w bloku kolęda, muszę rano wstać uprasować obrus, a potem pilnować kota, aby nie ułożył się na nim spać, bardzo lubi świeżo prasowane rzeczy.
Alu, Danciu, Janku, Gynku - dobrej nocy!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12557  
Nieprzeczytane 29-01-2023, 14:00
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cześć moi mili!
Dziś dzień nie nastraja mnie pozytywnie.Rano padał deszcz ze śniegiem,potem po śniadaniu znów spałam.Jakas słaba jestem.To prawda, że ta zima dłuży się i czekam wiosny jak zbawienia.
Rehabilitantka nakleiła mi plastry na mięśnie kolanowe omijając rzepkę. Nigdy takich nie miałam!Przy dłuższym chodzeniu mają ochraniać mięśnie.Ten masaż to też nie jest typowy. To akupresura uciskanie mieści przez 2 minuty.Ale był ból! Nawet nie wiedziałam,że jestem taka spięta.Pewnie to pomoże
?
Jutro do "przedszkola" dla seniorów idę.Zycze Wam miłej niedzieli!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12558  
Nieprzeczytane 31-01-2023, 19:29
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie! Wczoraj nic nie napisałam bo byłam padnięta po gimnastyce. Zalecono mi dodatkowo i wolna gimnastykę na plecach na materacu.Przez 45 minut! Jutro też idę.Musze zacząć powoli ruszać się.Z kijkami to nie bardzo często bo pogoda nie sprzyja.
Teraz znów pada u nas mokry śnieg! Będzie ślisko rano.Dobrze,że wożą nas do Seniorka.
Dziś byliśmy w przedszkolu na kolędowaniu.Dzieci w wieku 5-6 lat śpiewaly nam i przedstawiały jasełka.
Powoli wracam do życia i nie mogę doczekać się wiosny!A Wy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12559  
Nieprzeczytane 31-01-2023, 19:36
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 863
Domyślnie

Po takim gimnastyce , zaraz będziesz młodsza, dobrze wpływa na ciało duszę.



Pozdrawiam was miło.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12560  
Nieprzeczytane 05-02-2023, 19:56
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Smutny Witam !

Na wątku od dawna pusto, tylko się cieszyć , że nikt nie jest SAMOTNY i takiej potrzeby nie ma. Więc ja też rezygnuję z pisania, bo głupio pisać do pustego! Życzę łagodnej zimy i dobrego zdrówka -Ala/T ( samotna ).
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.