menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 09:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja myśle, że chłopak jest mocno zakompleksiony-zwroccie uwage, ze odpowiada mu rola przywodcy.Rozladowuje te swoje kompleksy i frustracje w sposób opisany -wlasnie jako przywodca, agresja,złościa do calego swiata- o nie zna innego sposobu.Na pomoc, jest niestety -troche za pożno- jeszcze ta burza hormonalna.Może wybitny psycholog dalby rade.Dojrzeje- niestety- jako człowiek mocno niedowartosciowany, i bedzie próbowal znależc sie w srodowisku niestety przestepczym, a ma charyzme , wiec widze go jako przywodce tej grupy.To scenariusz najczarniejszy ale najbardziej prawdopodobny.Drugi to, ze teraz spotka dziewczyne silniejsza i nie zakompleksiona i ona nim madrze pokieruje- bo to da sie zrobic- nie mial matki, wiec za silna poleci " w cały swiat".Ojca mi troche zal, topił swoje smutki w alkoholu pewnie, i jak to glupi chłop myslal, ze dzieciak sam sie wychowa...KLęska i nauczycieli i ojca. Szkoda..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 09:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

babciela
cytuję
Ojca mi troche zal, topił swoje smutki w alkoholu pewnie, i jak to glupi chłop myslal, ze dzieciak sam sie wychowa...KLęska i nauczycieli i ojca. Szkoda..

I wypraszam sobie tego głupiego chłopa nie uogólniaj bo baby też bywaj głupie
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 10:03
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Chyba Tadeuszu jesteś zbyt wyczulony na te sprawy ......dotyczące mężczyzn.....to nie są przytyczki do Ciebie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 10:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jadziu może i jestem wyczulony ale dlaczego jak chłop to głupi. Gdyby było bez tego głupiego nie zareagowałbym. Czasem trzeba trochę pomyśleć zanim coś się palnie z grubej rury
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 11:19
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tadeusz, przepraszam, chcialam napisac myslacy inaczej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 13:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Wiem, że odezwą się głosy pełne oburzenia

ale oprócz środowiska ogromny wpływ mają geny, taka jest prawda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 16:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie, dlaczego-to jest swięta prawda-geny -tak- nie zawsze wychodzi patologia, ale wystarcza niesprzyjaja ce okoliczności i ta patologia -niestety jest na wierzchu.Ale przy prawid lowych warunkach zewnetrznych nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 16:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Może nie "nie"- ale nie zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 20:14
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Małgorzata opisała sytuację w szkole, nie oczekując rady, jak zrozumiałem, nad sytuacją panuje i chwała jej za to, ale temat jest ciekawy i warto podyskutować.
Oczywiście, że geny mają znaczenie w rozwoju, ale nie należy ich przeceniać.
Człowiek rodzi się właściwe bez osobowości, rodzi się z białą kartą, którą dopiero życie zapisuje.
To jaka będzie ta karta, czyli osobowość człowieka zależy od wielu czynników. Proces zapisywania tej karty rozpoczyna się już w okresie prenatalnym. Samopoczucie kobiety ciężarnej, jej dobry humor ma ogromny wpływ na przyszłe usposobienie dziecka. Wiemy wszyscy, że im przyszła matka szczęśliwsza, tym więcej wydziela się z jej mózgu endorfin, hormonów szczęścia, tym więcej wraz z krwią dociera do płodu. Już w tym momencie kształtuje się człowiek pozytywnie nastawiony do świata.
Kiedy nowy obywatel ujrzy wreszcie światło dzienne, rozpocznie się dla niego kolejny okres zapisywania tej karty osobowości. Co lepiej wpłynie na rozwój dziecka: uśmiechnięta twarz matki, ojca, babci itd., czy krzyki, awantury w domu. Oczywiste jest, że słowa, choć z początku niezrozumiałe, ale z ciepłą barwą, docierają do dziecka, odczuwa ono zainteresowanie, miłość najbliższych, jego rozwój następuje dynamicznie. Kartka się zapisuje. Nie może być tak, jak to się często zdarza, że płaczącemu maluchowi daje się umoczony w wódce i cukrze smoczek i dziecko śpi.
Powiem w skrócie, im więcej okażemy dziecku zainteresowania, miłości, im bardziej dziecko będzie wiedziało, że może na nas liczyć i nas naśladować, tym jego karta osobowości będzie ładniejszym pismem zapisana. Dziecko uczy się obserwując dorosłych ról społecznych, ról rodziców, pracowników, uczy się dorosłych zachowań, naśladuje, wyciąga wnioski.
Rozpisałem się za co przepraszam, ale kto nie chce nie musi czytać.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 21:16
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Dobrze, że piszesz bo mądrze piszesz, Romualdzie.
Z przyjemnoscią czytam Twoje posty . A ten temat Ci "leży " ponieważ jesteś pedagogiem i masz doświadczenie w postępowaniu z różną młodzieżą. My, rodzice znamy tylko swoje dzieci i teraz swoje wnuki,natomiast Wy (Małgosia i Ty )macie poprzez swoją prace , kontakt z różną młodzieżą, z różnych środowisk.
Pisz, my będziemy czytać.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 21:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Bardzo lubie czytac poczty Romualda, bije z nich prawdziwy pedagog....
Pisz wiecej.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 21:49
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Przeczytałem całość-masz rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 23:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No i wyszło na to ,że moja wina jak orzekła ekspertka od pedagogiki .Opisałam sytuację język mam jaki mam i nie stosuje go w odniesieniu do uczniów ,parę osób wie co jest grane i dlaczego o tym napisałam .A tych co się martwią zapewniam ,że chłopaczek żyje ,traumy po nim nie widać ,powiedział mi dziś filozoficznie że "ojciec się za niego wziął" czyli o uraz głeboki do mojej wrednej osoby go nie przyprawiłam.Walka trwa nie będę donosić bo za chwile się okaże ,ze mnie trzeba ciupasem z tej szkoły wyrzucić a tak się przykro składa ,że ja tam nie zarabiam na waciki tylko, może trudno w to uwierzyć ,na życie.Oraz rachunki.
A sztukę rozmawiania z rodzicami opanowałam do perfekcji kochana pani pedagog -nie zdarzyło mi się jeszcze ,żeby rodzic nie wychodził po rozmowie ze mną a) odprężony,b) w przekonaniu ,że ma dziecko zdolne lub mniej ale z potencja tylko do małego remontu.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 08:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Malgosiu, nie bierz na siebie grzechow swiata calego. Napisałam, że zawalila szkola-ale kto to ja nie okreslilam- z prostej przyczyny- nie wiem, zawaliła rodzina- byc może (inaczej myslacy - to aby nie urazic Tadeusza)ojciec-nie wiem. Pisałam o wielu czynnikach i o tym, ze jest pozno na poprawe całkowita istniejacego stanu rzeczy.I pisam tez o tym jak ważne sa czynniki zewnetrzne-dziecko nie rodzi sie carte blanche-ma okreslony genotyp...itd,itp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 10:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Małgosiu ,jesteś w porządku.Bije od Ciebie prawdziwa pedagożka !!!

Tylko Ty nie bij swojej koleżanki z foruma .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 13:04
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Malgosiu, nie bierz na siebie grzechow swiata calego. Napisałam, że zawalila szkola-ale kto to ja nie okreslilam- z prostej przyczyny- nie wiem, zawaliła rodzina- byc może (inaczej myslacy - to aby nie urazic Tadeusza)ojciec-nie wiem. Pisałam o wielu czynnikach i o tym, ze jest pozno na poprawe całkowita istniejacego stanu rzeczy.I pisam tez o tym jak ważne sa czynniki zewnetrzne-dziecko nie rodzi sie carte blanche-ma okreslony genotyp...itd,itp
Babcielo droga ja nie czuję się urażona bynajmniej, bo w ogóle nie traktuję rozmów na forum jako powodu do uraz -najwyżej do polemik -napisałam tytułem wyjaśnienia tak naprawdę do marbelli ,która zdaje się jest ekspertem również od pedagogiki.Posty czytam z zainteresowaniem i MYŚLĘ czytając je bo to mi z wiekiem na szczeście jeszcze nie przeszło.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 13:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Małgosiu ,jesteś w porządku.Bije od Ciebie prawdziwa pedagożka !!!

Tylko Ty nie bij swojej koleżanki z foruma .
Alez o rękoczynach nie ma mowy....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 13:13
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A jeszcze ad rem babcielu to co napisałaś jest bardzo słuszne i mądre .Wiesz mi się zdaje ,że szkola zawala cała masę spraw ponieważ nie ma u nas miejsca i wrunków na prawdziwe ,a nie pozorne zajmowanie się takimi przypadkami .Są szkoły specjalne do których tego typu osoby się nie kwalifikują a w normalnej szkole nie ma żadnych możliwosci poza indywidualną dobrą wolą i talentem(co jest b. ważne) wychowawcy i poszczególnych nauczycieli do tego by profesjonalnie się trudna mlodziezą zając.Wiadomo ,że na "trudnosć" składa się milion róznych czynników zewnetrznych i wewnetrznych.Ale klasy w których jest taka sytuacja jak opisana popowinny być objete szczegolną opieką -mieć nauczyciela asystenta -najlepiej psychologa ,który umozliwilby zajęcie się tymi dziecmi niejako dwutorowo czyli ,żeby im pomóc a jednoczesnie umożliwic normalna nauke tym mniej konfliktowym.Niestety takie rozwiązania w polskiej szkołe nie istnieją wszystkich wrzuca się do jednego worka niejako z rozdzielnika .Natomiast temu co proponowal Giertych czyli gettom dla trudnej młodziezy jestem przeciwna z definicji.Bo nie o to chodzi ,zeby te ezieci usunąć z drogi szkole tylko o to ,zeby stworzyć rozwiązania niejako systemowe pozwalające na lepsze się nimi zajęcie.Jasne ,ze w końcu wszystko zalezy od ludzi ..i nie ma zawsze happy-endu ,ale czasem mógłby on następować częściej.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 13:44
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Babcielo droga ja nie czuję się urażona bynajmniej, bo w ogóle nie traktuję rozmów na forum jako powodu do uraz -najwyżej do polemik -napisałam tytułem wyjaśnienia tak naprawdę do marbelli ,która zdaje się jest ekspertem również od pedagogiki.Posty czytam z zainteresowaniem i MYŚLĘ czytając je bo to mi z wiekiem na szczeście jeszcze nie przeszło.
Poruszylas temat, otwarlas watek - dostalas odpowiedzi co kazdy z nas mysli. Daleko mi od eksperta bo zawod nauczyciela nigdy mnie nie interesowal. Za to wykonywalam inny zawod i zdarzalo sie, ze spotykalam sie z trudnymi dziecmi i ich problemami, rowniez z zagubionymi rodzicami i psychologami. Poprostu napisalam co mysle, a ze nie po twojej mysli - nic nie poradze. Twoje uwagi mnie nie urazaja, poprostu napisalam ci szczerze, ze nie widzialabym cie jako nauczycielki moich dzieci a na to nie potrzeba byc ekspertem - wystarczy wyczucie matki. Usmiechnij sie, to tylko dyskusja...moze wyciagniesz z niej wniosek. W koncu to ty masz problem w miejscu pracy, nie ja.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 06-12-2008, 13:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tym bardziej Małgorzato 50 ,że w tym wypadku powyżej ,miałabyś uczniów starszych od siebie .
A to chyba wyzwanie jest ,nieprawdaż ? Podołałabyś ,hę ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powiem Ci coś miłego.... Alunia Miłość, przyjaźń, związki, samotność 51 28-04-2018 14:14
Coś smacznego dla diabetyka Anonymous Dieta 15 16-11-2010 16:34
Konkurs "Poza Stereotypem" - napiszcie coś na ten temat ... z centrum małopolskie 0 29-10-2008 17:44
Coś do przemyślenia GracekristGold Książka, literatura, poezja 15 28-08-2008 12:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.