menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-03-2007, 15:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć - komentarze


Komentarz do artykułu: Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć
--------------------
Codziennie łykam 1 tabletkę wyciągu ze skrzypu polnego z pokrzywą i 1 kapsułkę oleju z wiesiołka. Rzeczywiście to działa.

Ostatnio edytowane przez admin : 20-10-2007 o 19:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-03-2007, 15:54
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Komentarz do artykułu: Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć
--------------------
Codziennie łykam 1 tabletkę wyciągu ze skrzypu polnego z pokrzywą i 1 kapsułkę oleju z wiesiołka. Rzeczywiście to działa.
A ja dwa razy w roku (wiosna-jesień) robię kurację tabletkami H-Panthoten. Też działa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-03-2007, 16:17
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

działa też Salfazin
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:27
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Zły, wściekły

Mam duży problem z włosami (wypadają i to strasznie) oraz z paznokciami. Robiłam rózne rzeczy i nic.Basiu wypróbuje twój przepis i zobacze jaki będzie efekt.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:37
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Miałam wielki problem z paznokciami-łamały się i rozdwajały.jak zaczęłam myć gary i resztę w rękawiczkach-pomogło/ nie lubiły ludwika/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-03-2007, 19:49
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał nika
Miałam wielki problem z paznokciami-łamały się i rozdwajały.jak zaczęłam myć gary i resztę w rękawiczkach-pomogło/ nie lubiły ludwika/
To prawda, nakładaj sobie na paznokcie odżywkę przed malowaniem. Lakier stanowi warstwę ochronną dla paznokci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 11:24
seniorita seniorita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 13
Domyślnie

skrzypowita powinna pomóc by mieć mocne włosy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 19:50
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Basia | 15:20:28, 28-03-2007 | | Cytuj
Codziennie łykam 1 tabletkę wyciągu ze skrzypu polnego z pokrzywą i 1 kapsułkę oleju z wiesiołka. Rzeczywiście to działa.

Potwierdzam: przez pół roku piłam pokrzywę i skrzyp. Przestały mi wychodzić włosy. Po kilkumiesięcznej przerwie - według zaleceń lekarzy, znów piję pokrzywę i skrzyp. Nie mam problemu z wypadaniem włosów, równiez paznokcie mam zdrowe. Zioła piję zamiast herbaty - (dostępne expresowe).
Pokrzywa jest moczopędna, zdrowa na nerki i posiada mikroelementy. Kiedyś poleciła mi ją pewna p.doktor na nerki. A ja polecam tym, którym wypadaja włosy - sprawdzone
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-06-2009, 20:36
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 813
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia

A ja praktycznie nie robię nic -
i mam piękne włosy
mocne paznokcie
i zdrową cerę

. No niezupełnie tak, ale
- włosy farbuję, paznokcie maluję, cerę nawilżam.
I nie łykam żadnych suplementów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 16:21
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Tak to już jest, że w pewnym wieku-po menopauzie zaczynają nam wypadać włoski i tu i tam-cichutko,niezauważalnie.Kiedy się zorientujemy że fryzura już nie taka jak dotąd-pędem do apteki po coś szybko skutecznego.O skrzypie wiem dawno, ale o pokrzywie nic nie wiem.A rośnie tego wokoło masa. Podobno lepsza niż ekspresowa jest naturalna-zrywane same wierzchołki młodych pokrzyw, zalewane wrzątkiem i pite .Jak toto smakuje jeszcze nie wiem, ale poszukam młodych pokrzyw-obiecuję. Ostatnio stwierdziłam właśnie, że człowiek na starość głuchnie, ślepnie, łysieje i czasem głupieje/patrz ślub Łapickiego/.Pozdrawiam !!http://www.iv.pl/images/z2uo4ixjotcrsclbwj_thumb.gif
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 16:22
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Oj - nie chce was cmoknąć-szkoda!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 16:28
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Chce,chce tylko sie wstydzi,ale juz jest oki.http://img3.imagebanana.com/img/ywam...otcrsclbwj.gif
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 17:00
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie Aniu

Cytat:
Napisał Styrcz Anna
Tak to już jest, że w pewnym wieku-po menopauzie zaczynają nam wypadać włoski i tu i tam-cichutko,niezauważalnie.Kiedy się zorientujemy że fryzura już nie taka jak dotąd-pędem do apteki po coś szybko skutecznego.O skrzypie wiem dawno, ale o pokrzywie nic nie wiem.A rośnie tego wokoło masa. Podobno lepsza niż ekspresowa jest naturalna-zrywane same wierzchołki młodych pokrzyw, zalewane wrzątkiem i pite .Jak toto smakuje jeszcze nie wiem, ale poszukam młodych pokrzyw-obiecuję. Ostatnio stwierdziłam właśnie, że człowiek na starość głuchnie, ślepnie, łysieje i czasem głupieje/patrz ślub Łapickiego/.Pozdrawiam !!http://www.iv.pl/images/z2uo4ixjotcrsclbwj_thumb.gif
Bardzo trafnie to ujęłaś. Wprawdzie on nie łysieje ale pod tą czupryną ???!!!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-06-2009, 17:35
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Skrzypowita jest bardzo skutecznym środkiem na dolegliwości, o których mowa wyżej. Obecnie w sprzedaży znajduje się skrzypowita dodatkowo wzbogacona wit. E. Polecam również preparat silica firmy NATUREL wypróbowany przeze mnie z dobrym skutkiem. Chcę jednak powiedzieć, że włosy mogą wypadać również z powodu długotrwałego stresu, wtedy trzeba swoją dietę wzbogacić o magnez oraz selen.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 23:06
babubia babubia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 13
Domyślnie

no właśnie tak było u mnie. jakis czas temu miałam dość stresujący okres i włosy sypały mi się na potegę. dopiero jak wszystko wrociło do normy i ten stresujący okres minął to znalazłam w aptece Onozis i aptekarka powiedziała, że zawiera aminokwasy siarkowe i ogolnie super działa w okresie menopauzy. dałam się jej w końcu namówic i nie żałuje, bo i cera się poprawiła i włosy jakieś zdrowsze mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-09-2009, 01:49
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Kochane dziewczyny.To jakie macie włosy, skóre czy paznokcie zależy przede wszystkim od trybu życia jakie prowadzicie. Stres, nieprzespana noc, alkohol i tytoń nie są naszymi przyjaciółmi. Mam 55 lat, jestem po chemii, radioterapii i mam piękne długie i bardzo gęste włosy. Faktem jest to że, dziedziczymy urodę a więc włosy też. Jedyne co mogę podpowiedzieć to to, że jem dużo ryb, selera i czerwone buraczki. Czasami wspomagam się tranem zwłaszcza na wiosnę...teraz dopiero doceniam co to jest mieć zdrowy wygląd. Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-09-2009, 10:32
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał basialwica
Kochane dziewczyny.To jakie macie włosy, skóre czy paznokcie zależy przede wszystkim od trybu życia jakie prowadzicie. Stres, nieprzespana noc, alkohol i tytoń nie są naszymi przyjaciółmi. Mam 55 lat, jestem po chemii, radioterapii i mam piękne długie i bardzo gęste włosy. Faktem jest to że, dziedziczymy urodę a więc włosy też. Jedyne co mogę podpowiedzieć to to, że jem dużo ryb, selera i czerwone buraczki. Czasami wspomagam się tranem zwłaszcza na wiosnę...teraz dopiero doceniam co to jest mieć zdrowy wygląd. Pozdrawiam ciepło.
dziedzictwa genetycznego, usposobienia, a i trybu życia czasami nie można zmienić i wówczas ratują suplementy.
na wypadające włosy używałam swego czasu placentę, dobry też jest radical w ampułkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-10-2009, 23:43
Henryk01 Henryk01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 28
Domyślnie

jedzenie ryb pomaga drogie panie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-10-2009, 00:54
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Włosy, cera, paznokcie są zwierciadłem wnętrza. Wszelkie zewnętrzne odżywki, balsamy etc. poprawiają tylko naruszoną strukturę włosa. Czasami włos jest tak mechanicznie uszkodzony np. rozjaśnianiem, trwałą, że tylko pomoże strzyżenie.
Ale, gdy włosy wypadają z cebulkami, to należy zwrócić uwagę, czy nie jest to łojotok. Wóczas pomaga bardzo częste mycie i maseczki czyszczące skórę, do tego wewnętrznie ziołowe tabletki seboradin na bazie czarnej rzepy. Jest też wiele innych przyczyn chorobowych i tu pomoże tylko lekarz. Nie pomoże, żadne cudowne mazidło, jak się coś dzieje w organiźmie. Po wyleczeniu przyczyny, kondycja włosów, cery i paznokci się samoistnie poprawia. Dodam jeszcze, że bardzo korzystnie działa na włosy i cerę spacer podczas deszczu i mgły. Natomiast ciężkie czapy, niewietrzone, nagrzane pomieszczenia powodują suchość, łamliwość i elektryzowanie się włosów.
Jak w domu nie ma zmywarki, to przed użyciem płynu należy przed i po dobrze nasmarować ręce. A wogóle rękawiczki chirurgiczne są zabezpieczeniem rąk.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 05-10-2009, 06:53
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, mam problemy z włosami po całkowitym usunięciu tarczycy , włosy mocno mi ostatnio wypadają co mi radzicie?
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękne włosy także zimą - komentarze Zenek Ogólny 20 17-04-2023 12:21
Zdrowa kawa? - komentarze iwo1111 Ogólny 91 09-04-2022 16:09
Zdrowa popołudniowa drzemka - komentarze lorison Ogólny 16 06-04-2013 18:15
Na mocne kości - wapń i witamina D3 - komentarze bax Ogólny 2 22-07-2012 13:30
Zadbaj o włosy - komentarze admin Ogólny 3 06-09-2010 14:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.