menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za przywróceniem dnia wolnego od pracy w święto Trzech Króli?
Tak 12 24.00%
Nie 38 76.00%
Głosujących: 50. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 17:34
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Żarówka Dziś w Sejmie RP o święcie Trzech Króli ...


Posłuchałem w TVP, prawie w całości, sprawozdania z dzisiejszych obrad Sejmu RP.
Było pierwsze czytanie obywatelskiego projektu w sprawie przywrócenia wolnego dnia od pracy w święto Trzech Króli.
Na emeryturze wszystkie dni są wolne - więc mogłem spokojnie słuchać i patrzeć
Kto słuchał ?
Zagłosujcie w ankiecie - zapraszam.
  #2  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 17:38
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Miło byłoby gdyby z takim zapałem posłowie odnosili się do bieżących problemów swoich wyborców...Ot - marzenia!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #3  
Nieprzeczytane 19-09-2008, 17:42
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

I to są zastępcze tematy,byle tylko nie pracować.Chwilę sluchalam,lecz wylączylam.
__________________
  #4  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 01:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Z obywatelskiego obowiązku

wyborcy wysłuchałam do kropki.
Ile nam jeszcze świąt zostało do wprowadzenia w kalendarz jako dni wolnych od pracy?
Jestem przeciw.
Uzasadnienie:
za dużo w wydłużone weekendy wypadków na drogach.

Natomiast ciekawa była dyskusja wokół pazerności niektórych posłów, którzy najpierw zbojkotowali pewne obrady, a potem przynosili marszałkowi usprawiedliwienia nadające się do rubryki: łgarstwa wybrańców narodu.
Zabawne też było "usprawiedliwienie" szefa tej partii, która w herbie ma i prawo, i sprawiedliwość.

No cóż, jaki pan, taki kram
  #5  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 01:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

O usprawiedliwieniach nie wiem..

A za świętem czemu nie ? Przecież my -kraj bogaty- możemy się pobyczyć ,niczym kuwejtczycy ?
A w ogóle coraz więcej wolnego ,po co pracować ? I tak już nie ma kto ?Ja jeszcze optuję ,aby przywrócić Wielką Październikową,ustanowić Wielką Pardubicką a także rocznice wszystkich naszych zrywów narodowych,od insurekcji zacząwszy.
  #6  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 01:39
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Podejrzewam, że o usprawiedliwieniach jutro będzie można poczytać w prasie. Niektóre teksty są naprawdę zabawne.
  #7  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 01:41
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Podobno,
tak naprawdę to było czterech króli i należy się dwa dni wolnego.
Poza tym dzień moich urodzin jest wazny.
  #8  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 01:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Podejrzewam, że o usprawiedliwieniach jutro będzie można poczytać w prasie. Niektóre teksty są naprawdę zabawne.

Artyści wszyscy. Mam nadzieję,że nie jest w to zamieszany mój faworyt - poseł Cymański,który za każdym razem daje taki show,że ja pękam ze śmiechu.
Uwielbiam takich ludzi.
  #9  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 01:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Lila, Twój ulubieniec (mój też) nie dał plamy i z tego, co pamiętam, napisał prawdę.
  #10  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 10:37
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A niech daja usprawiedliwienie-im smieszniejsze tym lepiej-obrady na z ktorych wyszli były im uwlaczajace-bardzo dobrze zrobili-jaki POn taki kram.A sejm niech sie zajmie sprawami waznymi.Dlaczego zostaly cofniete obrady dotyczace ustawy o KRUS-ach.ja dosc dlugo placilam skladki rentowo-emerytalne za rolnikow-teraz (sprawdzone) maja niejednokrotnie wyzsze emerytury ode mnie.Dlaczego i imie czego moje dzieci maja w dalszym ciagu placic za nich skladki?Maja czekac az koaalicja sie rozleci albo skonczy sie panowanie i sila Pawlaka?...
  #11  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 14:08
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Babcielu, masz rację, to jest prawo opozycji, mogą wyjść i jestem za, ale nie wypada wyciągać łapy po coś, co się nie należy uprawiając przy tym najobrzydliwsze łgarstwo.

Nie piszę o honorze, bo to archaizm zupełnie nieznany pewnym paniom i panom zasiadającym w ławach sejmowych z dziobami pełnymi frazesów.

KRUS to karta przetargowa nie od dziś i nikt tej żaby nie zatłucze, dopóki PSL będzie języczkiem u wagi jakiejkolwiek koalicji.
Pawlak ze swoją drużyną jest niezatapialny i dobrze o tym wie, bo zbyt wielu ma w tym interes, aby KRUS pozostał nietknięty. Popatrz, ilu ludzi z niego korzysta i jak!

Jedyne wyjście: postawić wszystko na ostrzu noża, padnie koalicja, ale wtedy grożą nam kolejne wybory i znajdziemy się tam, gdzie teraz. To po co?
  #12  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 14:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Niestety tak to jest z tym KRUS-em, że zawsze jest albo prawie zawsze w koalicji partia związana ze wsią a tu elektorat jest bardzo duży. Tej żaby delikatnie mówiąc nikt nie chce ruszyć i obawiam się, że jeszcze długo to gó... nie będzie ruszone.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #13  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 14:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Tadeuszu, zboczyliśmy z tematu i Janusz nas pogoni albo Adminka... i słusznie zresztą.

Wracam do sondy: coś kiepsko z frekwencją (16 osób) i kiepsko z wynikiem, na pewno się nie spodoba... ten wynik, a niektórzy zarzucą forowiczom, że duch miłosierdzia i inny jeszcze w nich się wypalił, albo - co nie daj Boże - homo sovieticus dał głos, dlatego podałam uzasadnienie swojego stanowiska
  #14  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 15:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Co do wolnego w Trzech Króli to mając 365dni wolnych na 365 dni w roku nie mam nic do powiedzenia. W obecnej chwili zbita od Bożego Narodzenia do ewentualnych Trzech Króli będziemy na palcach jednej ręki liczyć ile dni pomiędzy jest pracujących. Podoba mi się natomiast pomysł dnia świątecznego do wykorzystania w ciągu całego roku. Chodzi mi o inne religie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #15  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 13:57
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jedyne wyjście: postawić wszystko na ostrzu noża, padnie koalicja, ale wtedy grożą nam kolejne wybory i znajdziemy się tam, gdzie teraz. To po co?
Wiesz, choćby po to by następne pokolenie miało swoją szansę.
  #16  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 14:08
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał janusz.
Wiesz, choćby po to by następne pokolenie miało swoją szansę.
Januszu to co jaki czas mają być wybory? Co miesiąc? Co kwartał? Co rok?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #17  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 14:20
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Januszu to co jaki czas mają być wybory? Co miesiąc? Co kwartał? Co rok?
Odpowiem tak - w demokratycznych krajach przyśpieszone wybory nie są czymś wyjątkowym.
Obecnie szykują się takie w Wielkiej Brytanii.
  #18  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 14:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Januszu mieliśmy je w ubiegłym roku!! Jak tak dalej pójdzie to będzie tak jak napisałem powyżej. Tylko jakie koszta to raz i coraz mniejsza frekwencja.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #19  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 14:30
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
O usprawiedliwieniach nie wiem..

AJa jeszcze optuję ,aby przywrócić Wielką Październikową,ustanowić Wielką Pardubicką a także rocznice wszystkich naszych zrywów narodowych,od insurekcji zacząwszy.

Lilu, ty miłośnik koni, Wielką Pardubicką przecież to najokrutnieszy wyścig.
  #20  
Nieprzeczytane 21-09-2008, 14:37
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

PO już wypuszcza info o 2010 - ot, co o tym Tadeusz myślisz?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Od dziś emeryci i renciści dostają więcej - komentarze Basia. Ogólny 63 28-03-2010 10:54
Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne.... Tylko dziś jest Twoje. Gabi K. Społeczeństwo - wątki archiwalne 24 29-06-2008 13:14
Aaaale nuuumer wywineli w Sejmie ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 0 01-04-2008 21:01
teatr dla trzech generacji Joanna Ordak Hobby, pasje 0 18-12-2006 14:51

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.