menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 14:38
Leokadia Leokadia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 4
Domyślnie Pierwsza randka od 8 lat...


Witam,

W zasadzie to nie wiem od czego zacząć. Mój mąż zmarł ponad 8 lat temu, od tego czasu żyje zupełnie sama. Starałam się ułożyć sobie jakoś życie na nowo, ale ,że nie potrafiłam zapomniec o moim meżu to z nikim już od jego śmierci się nie spotykałam. Mam syna, ale mieszka ze swoją żoną za granicą, więc widujemy się naprawdę bardzo rzadko. Moja dobra przyjaciółka namawiała mnie ,żebym znalazła sobie wreszcie kogoś. Tłumaczyła mi ,że przecież nie chcę chyba umrzeć w domu sama, żeby mnie w końcu sąsiedzi znaleźli po tygodniu, kiedy już będą zaniepokojeni ,że coś jest nie tak. Brutalny argument ale w końcu przemówił do mnie. Zamieściłam ogłoszenie matrymonialne w internecie, na początku uważałam ,że to całkowicie nie trafiony pomysł, kiedy przeczytałam sobie jego treść "60 letnia wdowa, zmęczona samotnym życiem, otwarta, z wszechstronymi zainteresowaniami, szuka kontaktu z osobami w zblizonym wieku, którym również doskwiera samotność" i mój numer telefonu....myślałam ,że szybko zniknie gdzieś niepostrzeżenie wśród innych podobnych. W koncu , któregoś wieczoru zadzwonił telefon, odezwał się miły męski głos. Pan w moim wieku, twierdził ,że z chęcią spotkałby się na kawę. Zgodziłam się, ale poczułam jakiś niesmak. Poszłam do lustra i spojrzałam na siebie. Włosy - kompletny koszmar - siwe, rozdwojone, jakieś przerzedzone, dawno już nie widziały fryzjera , twarz jakaś zmęczona, pomarszczona jakby nie moja, skóra blada, paznokcie bez kształtu, jakieś słabe, jednym słowem czułam się koszmarnie. Stwierdziłam ,że w takim stanie z pewnością nie pójdę na pierwszą od 8 lat randkę....odwołałam...chociaż Pan był dalej miły, i powiedział ,że jeśli zmienię zdanie, to mogę do niego zadzwonić. Uświadomiłam sobie ,że przez te wszystkie lata w ogóle o siebie nie dbałam, chciałabym to jakoś zmienić. Czy nie jest za późno? A może powinnam odwarzyć się na to spotkanie, może osobom w moim wieku nie wypada już żeby stroić się i szykować na spotkanie jak nastolatka...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 14:49
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Wlasnie w ten sposob kobiety zamykaja sie w czterech scianach...nie dbaja o siebie pod pretekstem, ze nie ma dla kogo.......
Leokadio - WARTO i nawet TRZEBA...nigdy nie jest za pozno....chociazby dla samej sobie!!!!! Sprobuj - nie licz na jakas wielka "milosc" ale moze wlasnie poznasz przyjaciela, zyczliwa dusze, ktorej Ci brakuje. Zycze powodzenia i trzymam za Ciebie kciuki.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 15:37
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie Leokadio

Cytat:
Napisał marbella123
Wlasnie w ten sposob kobiety zamykaja sie w czterech scianach...nie dbaja o siebie pod pretekstem, ze nie ma dla kogo.......
Leokadio - WARTO i nawet TRZEBA...nigdy nie jest za pozno....chociazby dla samej sobie!!!!! Sprobuj - nie licz na jakas wielka "milosc" ale moze wlasnie poznasz przyjaciela, zyczliwa dusze, ktorej Ci brakuje. Zycze powodzenia i trzymam za Ciebie kciuki.
Właśnie tego samego zdania jestem co marbella- przecież nikt Ci nie każe odrazu brać ślub. Idź poznaj człowieka - porozmawiaj - to nic nie kosztuje. Samemu bardzo źle na świecie tymbardziej że dzieci masz daleko. Do przodu .....
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 15:53
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Leokadia
Witam,

Poszłam do lustra i spojrzałam na siebie. Włosy - kompletny koszmar - siwe, rozdwojone, jakieś przerzedzone, dawno już nie widziały fryzjera , twarz jakaś zmęczona, pomarszczona jakby nie moja, skóra blada, paznokcie bez kształtu, jakieś słabe, jednym słowem czułam się koszmarnie. Stwierdziłam ,że w takim stanie z pewnością nie pójdę na pierwszą od 8 lat randkę....odwołałam...

No i bardzo żle zrobiałś, że odwołałaś tą randke....
A wystarczyło iść do fryzjera, kupić sobie jakiś elegancki ciuszek, uśmiech od ucha do ucha i już....
A wogóle to podziwiam kobiety które z chwilą jak zostają same ....całkowicie przestają dbać o siebie.....przecież robimy to dla siebie ...nie dla męża czy sąsiada...
Wiek 60 lat w tych czasach....to przecież wspaniały wiek...oby tylko zdrowie nam dopisywało...
A tak szczerze....to we dwoje zawsze rażniej

Ostatnio edytowane przez Jadzia P. : 26-05-2009 o 22:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 17:34
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
No i bardzo żle zrobiałś, że odwołałaś tą randke....
A wystarczyło iść do fryzjera, kupić sobie jakiś elegancki ciuszek, uśmiech od ucha do ucha i już....
A wogóle to podziwiam kobiety które z chwilą jak zostają same ....całkowicie przestają dbać o sibie.....przecież robimy to dla siebie ...nie dla męża czy sąsiada...
Wiek 60 lat w tych czasach....to przecież wspaniały wiek...oby tylko zdrowie nam dopisywało...
A tak szczerze....to we dwoje zawsze rażniej



Podziwiasz,a za co je podziwiac?
Dbalosc o siebie to czesc codziennej higieny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 17:39
Bogus55 Bogus55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 31
Domyślnie

Witaj, przyznam ,że ja Ciebie w zupelnosci rozumim no i tak duży plus ,ze po tylu latach odwazylas się na taki krok a tym samym spora zmiane. Wiesz, na takie spotkanie zawsze można się umowic i znalezc odpowiednia osobe jeśli bedziesz tylko tego chciala i czula się w formie. Może to był wlasnie taki dobry moment, gdzie zorientowalas się,ze masz jeszcze kawal zycia przed Toba, ze jestes samotna kobieta, która może być fajna babeczką. Nie uwazam zeby to bylo zachowanie "nastolatki". Więcej odwagi. Pozdrawiam ;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 19:39
aqua's Avatar
aqua aqua jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 57
Domyślnie

jestem jak najbardziej za! No to i co, że masz tyle lat? należy Ci się to samo co młodym. Warto się wychylic, naprawdę wystarczająco długo byłaś sama. Takie spotkania są przecież niezobowiązujące, umów się z tym panem, wyszykuj się jak nastolatka, co to szkodzi? trzymam kciuki!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 19:52
BASIASARA's Avatar
BASIASARA BASIASARA jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Okolice Warszawy
Posty: 41
Domyślnie

Leokadio
Koniecznie zadzwoń do tego miłego Pana.Leć do fryziera niech ci zrobi fajny kolor.Jest przecież miło pójść z facetem na kawę ,do kina lub teatru albo spacer.Jeżeli ci się nie spodoba to nie umówisz się już więcej.A sex jest fajny ale nie najważniejszy w naszym wieku/młodym/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 21:58
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Racja . Dbanie o siebie jest elementem codziennej higieny.
W każdym wieku kobieta powinna kierować się dewizą '' nie znam dnia , ani godziny ''.
Nie mam tu na myśli rozbieranej randki , ale zwyczajny wypadek.
Biorą człeka na nosze, rozbierają ....a tu masakra .
Tak bywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 22:06
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Domyślnie

ZGADZAM SIE! Leokadia, 60 lat, to jeszcze dobry wiek !. To normalne, że po tylu latach życia w samotności, masz pewne obawy. Że nie czujesz się dobrze w swojej skórze, bo nie przywiązywałaś do tego uwagi. Uważam ,że NIE jest za późno. Wiadomo ,że organizm potrzebuje więcej uwagi im starszy - jeśli tego nie robiłas przz tyle lat to takie są efekty. Ja np.miałam 52 lata,kiedy mój mąż oznajmił mi ,że zostawia mnie dla młodszej - miałam depresję. W ciągu roku przez to ,że nie przywiązywałam wagi do swojego wyglądu postarzałam się o jakieś 5 lat. W końcu postanowiłam coś zrobić ze soba - zyskac trochę więcej pewności siebie . Po 2 miesiącach byłam nie do poznania. To przynali moi wszyscy znajomi. Na wczasach poznałam swojego obecnego partnera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-05-2009, 22:43
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Podziwiam Was kobitki że w wieku 60-ciu lat chce Wam się jeszcze randkować no ale to zalezy od temperamentu a mój już dawno oklapł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 02:25
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Moja kolezanka owdowiała 5 lat temu.Bardzo kochała swego męża.6 czerwca wychodzi za mąż,mając 61 lat.Jestem na śłubie i na weselu.Wybrańca jeszcze nie poznałam.Tak że wiek nie jest przeszkodą w ułożeniu sobie życia.Życzę powodzenia i skorzystania z poznania być może przyjaciela.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 02:55
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Przypominam, że zapytania o usunięte posty należy kierować na priv do moderatorów/administracji, a regulamin nie dopuszcza dyskusji na ich temat. Post przywrócony, najprawdopodobniej został omyłkowo przeniesiony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 09:58
felicyta felicyta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Wroclaw
Posty: 26
Uśmiech Pierwsza randka.......

Witaj Leokadio.
Zrobiłaś dla siebie coś bardzo ważnego i działaj odważnie
dalej.Trzymam za Ciebie kciuki.
Może i ja się też odważę/ jestem w podobnej sytuacji
i w podobnym wieku /??
Felicyta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 15:44
Leokadia Leokadia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 4
Domyślnie

Cieszę się ,że udało Ci się ułożyć na nowo życie. Jeśli mogę spytać skąd tyle optymizmu?Jak pokonałaś depresję?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 27-05-2009, 17:52
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Gaduła

Zaczęłam po prostu pracować nad sobą, zamiast ciągle się użalać. Nie trzeba mieć góry pieniędzy tak jak gwiazdy Hollywood na operacje plastyczne. Wystarczyło popracowac na kondycją ,zaczęłam chodzić na fitness,gimnastykować się, zmieniłam dietę, oczywiście jak najmniej tłuszczy i słodyczy, trzeba zapobiegać miażdżycy, do tego witaminy, różne takie suplementy (brałam onozis na wzmocnienie włosów i paznokci),zainwestwałam w rózne kremy no i dobrze jest jak po większym posiłku znajdzie się chwilę na 10 minutowy spacerek. No nie ukrywam ,że od kiedy mam kogoś bliskiego , zwolniłam trochę tempo. Ale nadal uważam ,że kobieta w każdym wieku potrafi być atrakcyjna. Wystarczy trochę popracowac na d sobą. Powinnaś spórbować , nie czuć się z tym skrępowana. Masz do tego pełne prawo, żeby się z kimś spotykac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-05-2009, 16:01
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

Witam....mam pytanie do założycielki wątku: Nie rozumiem dlaczego szukasz szczecia w internecie???? Moim zdaniem to dossc odważne zamiescic takie ogłoszenie matrymonialne. Przeciez to mozna na roznych ludzi trafic. Ja sama pamiętam opowiadanie mojego kolegi z pracy. Tezz szukal partenrki przez internet. Trafial glownie na mlodsze kobiety, które szukały sobie "sponsora". Był tym bardzo przygenbiony. Ale takie zycie. Ja jestem sceptyczna co do szukania znajomośc przez internet. Wymiana zdan - w porządku, ale przenosic to do normalnego zycia-ryzykowne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 00:34
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gocha60
Zaczęłam po prostu pracować nad sobą, zamiast ciągle się użalać. Nie trzeba mieć góry pieniędzy tak jak gwiazdy Hollywood na operacje plastyczne. Wystarczyło popracowac na kondycją ,zaczęłam chodzić na fitness,gimnastykować się, zmieniłam dietę, oczywiście jak najmniej tłuszczy i słodyczy, trzeba zapobiegać miażdżycy, do tego witaminy, różne takie suplementy (brałam onozis na wzmocnienie włosów i paznokci),zainwestwałam w rózne kremy no i dobrze jest jak po większym posiłku znajdzie się chwilę na 10 minutowy spacerek. No nie ukrywam ,że od kiedy mam kogoś bliskiego , zwolniłam trochę tempo. Ale nadal uważam ,że kobieta w każdym wieku potrafi być atrakcyjna. Wystarczy trochę popracowac na d sobą. Powinnaś spórbować , nie czuć się z tym skrępowana. Masz do tego pełne prawo, żeby się z kimś spotykac.
A cóż tu u Ciebie za konsekwencja,dopiero co na wątku"Czy wy też czujecie się staro?"pisałaś zupełnie coś innego,co jest prawdą,a co falszem?Zdecyduj ktora wypowiedż jest fantazją?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-05-2009, 17:18
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
A cóż tu u Ciebie za konsekwencja,dopiero co na wątku"Czy wy też czujecie się staro?"pisałaś zupełnie coś innego,co jest prawdą,a co falszem?Zdecyduj ktora wypowiedż jest fantazją?
Obie wypowiedzi Gochy zawierają w sobie prawdę. Pisała je po prostu w innym nastroju. Bywają ludzie o tak szerokim spektrum emocji, że mogą być poczytywani za nieautentycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-06-2009, 01:27
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Miłość, przyjaźń, związki, samotność

Leokadio uwierz w siebie bo naprawdę warto.Dziewczyny już wcześniej radziły dobrze,zadbaj o siebie,idź do fryzjera,kup jakiś nowy ciuszek i wyjdź do ludzi.Jak znajomi zobaczą Twoją pozytywną przemianę,jak usłyszysz komplementy w stylu:"jak ładnie dziś wyglądasz" to sama przekonasz się że warto o siebie zadbać.Pozdrawiam Cię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy byscie chcieli sie spotkac z wasza pierwsza miloscia? Mar-Basia Miłość, przyjaźń, związki, samotność 239 25-09-2010 17:25
pierwsza miłość Nika Miłość, przyjaźń, związki, samotność 75 23-11-2008 01:58
Pierwsza pomoc przedlekarska domowym sposobem elizka Choroby, badania, terapie 16 08-06-2008 20:33
100 lat krajoznawstwa. z centrum kujawsko-pomorskie 0 30-03-2008 00:20
Gdzie Dziewczęta z tamtych lat... jolita Różności - wątki archiwalne 99 25-10-2007 23:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.