menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 22:23
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał nikkka85
witam! Pisze prace magisterska na temat uzdrowisk kujawsko pomorskiego: Inowrocławia, Wienca zdroju i Ciechocinka.... co podba sie Panstwu a co nie w tych uzdrowiskach..z czym kojarzy sie Panstwu geoturystyka i obiekt geoturystyczny, czy sluszeli panswo o takich miejscach jak skalki jurajskie w okolicach Piechcina i kopalnie soli w Gorze i Mogilnie....czy bedac w Uzdrowisku chcieliby Panstwo zwiedzic tego typu obiekty przyrody nieozywionej gdyby byla specjalnie przygotowana oferta???
z gory dziekuje za pomoc i odpwoeidz
Staram się nie komentować pewnych postów ale miła nikka85 jeśli napiszesz w tym samym stylu pracę magisterską to uchowaj tego co ją będzie sprawdzał. Więcej staranności. Sprawdż co napisałaś. Literówki. Z litości nie zaznaczam błędów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 22:28
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 060
Domyślnie

Tadziu...wszystkiemu winien jest pośpiech, młodzi są ciągle w biegu i wszystko muszą zrobić na wczoraj
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 22:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Tadziu...wszystkiemu winien jest pośpiech, młodzi są ciągle w biegu i wszystko muszą zrobić na wczoraj
Bogda nie zgodzę się to jest lekceważenie nas. Ja to tak odbieram. W jednym miejscu zgoda może się zdarzyć każdemu. Ale tyle ile ich jest to zgroza. Celowo zacytowałem by nie mogła wnieść poprawek.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 22:38
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

W Świeradowie Zdroju bylam w okresie świąt Bozego Narodzenia, jezeli chodzi o zabiegi jest dośc spory zakres, chociaz wiele obiektow jest starych, ale wszystko nastawione jest dla Niemcow i szczerze powiem że mnie to wkurzało, bo bylam prywatnie w hotelu i chcialam skorzystać z zabiegów prywatnie, owszem, czemu nie? Ale Niemcy za euro mają pierszenstwo, wszędzie po niemiecku, nawet na pasterce część kolęd chór śpiewal po niemiecku, tak, ze nie radzę z funduszu jechać, bo będzie ''odwalone'', a pobawić się to niestety nie ma gdzie, bo takiego lokalu jak w Polanicy, czy Kudowie albo w Szczawnie, niestety nie ma, wszystko jest pod Niemcow, łącznie z cenami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 00:57
kaja2 kaja2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Rybnik
Posty: 2
Uśmiech Posejdon w Kołobrzegu

witam serdecznie i jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc,będę wdzięczna.Nie mogę znależć żadnej informacji od kuracjuszy,którzy byli w Posejdonie w Kołobrzegu z NFZ.
W sanatoriach byłam już wiele razy (nie w Kołobrzegu),ale tyle niepochlebnych opinii o traktowaniu kuracjuszy z NFZ odnośnie zakwaterowania i wyżywienia jeszcze nigdzie nie słyszałam.Wiem że to nie wczasy,ale nie chciałabym się czuć jak "uboga krewna"przy komercyjnych.O Posejdonie nic nie znalazłam ani złego,ani dobrego - i to mnie martwi.Gdyby ktoś tam był ,bardzo proszę o podzielenie się opinią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 05-02-2009, 01:03
kaja2 kaja2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Rybnik
Posty: 2
Domyślnie

witam.Ja byłam w Ciechocinku w Gracji 2x,ale w budynku głównym.Było super - dobre zabiegi,opieka lekarska i pielęgniarska miła.Pokoje skromne,ale czyste i przytulne.POLECAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 12:44
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Mam pytanie ; dostałam skierowanie do POŁCZYNA-ZDRÓJ
1.kto tam był, jak tam jest ,
2 jak dojechać z Warszawy? nie samochodem , najlepiej BUS
wiem tylko , że to jest zachodno-pomorskie Proszę o pomoc w tej sprawie.Ewa
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 20:57
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Połczyn to małe miasteczko, w sanatorium nie byłem, mówią różnie, ale masz kije to połażić podobno można, nie wiem jak wieczory, czy nogi mogą pochodzić w takt muzyczki? Może jeszcze ktoś tu zaglądnie. Jak wrócisz to trochę farby wypuść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 12:25
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Ewuniu !

Ja byłam w Połczynie i to w lutym ! Było to 13 lat temu i było cudownie,pewnie więc teraz tam jeszcze piękniej.
Sam Połczyn jest pięknie położonym miasteczkiem,jakby w olbrzymim starym parku.Niewielkie pagórki są świetne do forsujących spacerów i wspaniałych widoków.Koniecznie zabierz swoje kijki,bo jest gdzie chodzić.Są też /były/urocze kawiarenki i piękna palmiarnia w jednym z ośrodków.Jest także wiele ciekawych miejsc do zwiedzania wokół.Na pewno nie będziesz się tam nudzić.Bardzo chciałabym tam jeszcze być! Kiedy jedziesz? Ja jechałam przez Poznań, ale Ty z W-wy masz najbliżej przez Toruń, Bydgoszcz i Piłę.Busów na pewno będzie pod dostatkiem,to jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk.
Cieszę się na Twój wyjazd.Baw się dobrze.

[IMG]http://www.klub.senior.pl/galeria/im...1_DSC03117.JPG[/IMG]
a to ja w palmiarni w Połczynie Zdroju.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 14:38
anna17 anna17 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 18
Pytanie senatorium

Witam !!!
Ja nigdy nie by lam w senatorium i jak Was czytam to nabrałam chęci tylko nie wiem jak się załatwia?
Pozdrawiam Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 14:53
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Witaj Ewo (jesteś moją imienniczką). Do Połczyna rok temu jechałam z Dworca Zachodniego PKS -em. Ja jechałam tym po godzinie 20 i w Połczynie byłam ok. 5 nad ranem. Poprzedniego dnia zamówiłam sobie taksówkę bo o tej porze bez niej nie dasz sobie rady. Natomiast moja siostra jechała w ciągu dnia i po południu była na miejscu. Więcej o sanatoriach w Połczynie przeczytasz na stronie SANATORIUM - NIE TYLKO NA POWAŻNIE. Ja wróciłam zachwycona miasteczkiem, atmosferą panującą w nim. Było super i Tobie życzę miłego pobytu. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 18:02
krynia's Avatar
krynia krynia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 11 771
Domyślnie

Cytat:
Napisał anna17
Witam !!!
Ja nigdy nie by lam w senatorium i jak Was czytam to nabrałam chęci tylko nie wiem jak się załatwia?
Pozdrawiam Hanka
Haneczko bardzo prosto. Trzeba poprosić lekarza pierwszego kontaktu lub specjalistę o wystawienie skierowania na leczenie sanatoryjne. Napewno lekarz zleci Ci zrobienie badań podstawowych i określi jednostkę chorobową. Wysyłasz skierowanie pod podany adres i czekasz na realizację bardzo długo ale warto. Ale jeśli np.byłaś w szpitalu możesz poprosić o skierowanie poszpitalne. Wtedy nie płacisz za sanatorium i szybko otrzymujesz zlecenie na wyjazd. Można jeszcze w okresie kiedy oczekujesz na realizację telefo nować do fundusz i pytać o zwroty, mnie się w ten sposób udało szybciej wyjechać. Jszcze jedno po złożeniu wniosku otrzymasz zawiadomienie czy zostałaś zakwalifikowana na wyjazd i otrzymujesz swój numer który podajesz przy rozmowie telefonicznej/lub osobistej/. Pozdrawiam.
__________________
Choć to życia popołudnie, może być cudnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 18:27
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

No to trzeba podziękować Ignesji i Ewiko takie właśnie opinie o sanatoriach są najbardziej pożyteczne i fajnie, że miałyście fajnie. Ja mogę plusy postawić przy Polanicy (Wielka Pieniawa) i wszystko super, przy Świnoujściu (Admirał) i wokół super a szczególny super Nałęczów (Fortunat) to ostatnie oceniam najwyżej. Minus natomiast muszę postawić przy Wieńcu oprócz bazy zabiegowej i samych zabiegów było nieciekawie, brudno, i dziura w lasach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 20:08
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

Chętnie się włączam do tej rozmowy i proszę o potwierdzenie.Czy mój pobyt w szpitalu predystynuje mnie do uzyskania sanatoryjnego skierowania na pewno, i czy jest to całkowicie bezpłatny wyjazd.
Kryniu,nigdy nie byłam na tego typu wypoczynku,a domyślam się,że warto skorzystać z takiej usługi. Wielkie dzięki za informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 20:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mary Grace
Chętnie się włączam do tej rozmowy i proszę o potwierdzenie.Czy mój pobyt w szpitalu predystynuje mnie do uzyskania sanatoryjnego skierowania na pewno, i czy jest to całkowicie bezpłatny wyjazd.
Kryniu,nigdy nie byłam na tego typu wypoczynku,a domyślam się,że warto skorzystać z takiej usługi. Wielkie dzięki za informacje.
Po szpitalu dostajesz skierowanie na leczenie poszpitalne w sanatorium i jedziesz za darmo, czyli po skierowanie i wyjazd, dostaniesz takie skierowanie dużo wcześniej niż normalne, przyjemnego leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 21:29
Mary Grace's Avatar
Mary Grace Mary Grace jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódź
Posty: 120
Domyślnie

W takim razie już w poniedziałek zaczynam dzień pod hasłem
"sanatorium".Będę informować o postępach.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 06:29
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

We wniosku o leczenie sanatoryjne powinno byc zaznaczone "szpital uzdrowiskowy,czy sanatoryjny" jest tam taka opcja.Mnie przysłali skierowanie po niespełna miesiącu od złożenia wniosku.Pobyt jest bezpłatny,tylko jest opłata klimatyczna - za każdy dzień pobytu.Maksymalnie niecałe 4 zł dziennie,emeryci i renciści płacą mniej.
Pracujący jedzie w ramach zwolnienia chorobowego/do szpitala uzdrowiskowego/.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 11:21
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Podpowiem jeszcze coś, jest wydawana "Gazeta kuracjusza", którą można zaprenumerować, a która opisuje i sanatoria i profile lecznicze i sanatoria się tam chwalą swoimi walorami, są tam artykuły na temat zdrowia mapa uzdrowisk itd, jest to miesięcznik ale wydawany 10 razy w roku kosztuje chyba 3,50zł egzemplarz, dosyłają do domu....
http://gazetakuracjusza.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 09-03-2009, 19:18
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Uśmiech

Doczekaliśmy się w końcu skierowania do sanatorium z NFZ -15 m-y .Sanatorium "Gracja" w Ciechocinku. Bez problemu dostaliśmy z mężem w jednym miejcu i tym samym czasie. Jedziemy razem z tego względu ,że Mąż nigdy nie był w sanatorium a jak ja sama byłam 2 razy to niby nie miał nic przeciwko ale... "on tam wie co się wyrabia" a sam nie chciał jechać.
Czytałam w internecie o tym sanatorium wygląda sympatycznie ale może ktoś się podzieli swoimi spostrzeżeniami.
Myślałam ,że czajnik i telewizor to jest standartowe wyposażenie pokoju ale wyczytałam że trzeba wypożyczyć czajnik 1 zł na dzień telewizor 3,66 za dzień ciekawe???
Jedziemy na 21 dni od 24.04.-15.05.2009r
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 10-03-2009, 08:20
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Już za 3 dni jadę do Astorii w Zbludowicach k/Buska Zdroju.Pogoda płata mi figle, żeby tylko nie nasypało śniegu,
bo to 13-go i w piątek!!!!Ale uszy do góry,jak jest napisane na jednej mojej torbie na zakupy hihih - dowcipne!!!
Myślę,że to miejscowość niezbyt znana, a ja po powrocie może ją pochwalę? Życzyłabym tego sobie i Wam!!!
Po szczęśliwym powrocie niezwłocznie podzielę się wrażeniami!!!!http://www.iv.pl/images/w5bdocq34iiyxzxc4hqg.gifhttp://www.iv.pl/images/u4nfmbfu9v0ywkt06f7.gif
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - Krynica Boga Turystyczne 3 31-05-2011 15:32
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.