menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #104521  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 16:21
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Odpowiedz na temat nostryfikacji dyplomu- w UE nie nostryfikuje sie dyplomow lekarskich. W Australii( to juz z autopsji) z otwartymi rekami, bez zadnej nostryfikacji- tylko bardzo dobra znajomośc volapiku angielskiego- bo nieco się rózni od angielskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104522  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 17:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Odpowiedz na temat nostryfikacji dyplomu- w UE nie nostryfikuje sie dyplomow lekarskich. W Australii( to juz z autopsji) z otwartymi rekami, bez zadnej nostryfikacji- tylko bardzo dobra znajomośc volapiku angielskiego- bo nieco się rózni od angielskiego

Dlatego rezydenci i ci byli rezydenci produkują vacat-y w krajowej służbie [ ] od zdrowia.

Ale my z Polą o tych co z innych niż UE obszarów sa lekarzami.
Niektórzy tu żyją i pracują a potrzeba więcej.
I problem jest jak ich ściągnąć i zatrudnić.
jeśli są tacy z B Wschodu to można ich tu zatrzymać.
Masz jakiś pomysł?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104523  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 17:49
Baśka H's Avatar
Baśka H Baśka H jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Lublin
Posty: 72
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
nie może być? myślałaś pisząc w taki sposób?
błąd

PS nie ma żadnej troski, spokojnie

mnie rozśmieszaj mnie.A czy ja o Pisie mówie?Bo co ? Jesteście wy i reszta? Aż 30% z 30%?Nie wysilaj się Lilu.Na mnie takie złośliwości wrażenia nie robią.Rozśmieszają mnie i tyle. To jest forum dyskusyjne? Litości!Tylko jeden Pluto ambitnie trwa i dziubie. Nie da się dyskutować z kimś,kto ma w garści wiadro pomyj na wszelkie okazje.No chyba nie powiesz,ze jesteś miła dla tych co nie lubią Pisu.Biję się w piersi! Ja nie lubię i nie polubię,a Twe złośliwości mam w poważaniu.Zadałam sobie trud,żeby poczytać,bo lubię wiedzieć z kim i czym mam do czynienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104524  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 18:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Albo mi się zdaje, albo dzielny towarzysz i bratanek z Budapesztu znowu ma chęć zrobić kuku Warszawie.
No cóż! Na pochyłą kozę nawet brzoza skacze
Cytat:
Premier Węgier Victor Orban stwierdził, że nie wyklucza, iż jego państwo weźmie udział w procesie relokacji uchodźców, i że przygarnie pewną ich liczbę. Orban zastrzegł jednak, że to do węgierskich władz musi należeć decyzja o tym, kto przekroczy granice Węgier. – Po uwzględnieniu tego chętnie weźmiemy udział w systemie podziału uchodźców – zapewnił.

Krótko mówiąc

Ryknęła salwa
opadły gacie
i ukazała się .....
prawda czasu
i prawda ekranu
goła i wesoła

czyli 27 : 1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104525  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 18:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Ale jaja
Krycha się kaja:

Cytat:
- Pomyliłam się, bo ja to przeżywam - mówiła. Dodając, że nie tylko ona. Podobnie zagłosować przez pomyłkę miała Elżbieta Kruk i Beata Mazurek.

Na szczęście, jak stwierdziła Pawłowicz, ustawa nie przeszła "wskutek pomyłki lewaków", więc posłowie PIS "nie mają krwi na rękach".
Ale jej samej nie jest z tym dobrze i rozumie niezadowolenie słuchaczy Radia Maryja.

- Jak ktoś już bardzo chce, niech przyjdzie, da mi w mordę i sobie ulży


- stwierdziła Pawłowicz.

Menczenica! No! Menczennica
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104526  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 18:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

I to mnie się podoba.
RAZEM młodzi przyjaciele
po radości bardzo wiele:
Wójta wcale się nie bójta
Tylko na nas zagłosujta

czyli projekty wyborcze partii Razem.
Cytat:
Wspomniane pięć projektów to:

1.Złagodzenie ustawy aborcyjnej

2.35-godzinny tydzień pracy

3.Ustawa o związkach partnerskich i równości małżeńskiej

4.Ograniczenie pensji posłów oraz

5.Żłobek i przedszkole dla każdego dziecka.

tylko czemu złagodzenie ustawy z nr 1? Nie lepiej zlikwidować?
I skąd sie wzięło 35 godzin roboczych? A gdyby tak np 20 i tylko ochotniczo?
Po co jakieś regulacje małżeńsko - partnerskie? Komu potrzebne są jakieś ustawy kopulacyjne? Z nimi tylko kłopot rozwody podziały majątku i inne biurokratyczne pierdoły.
Posłowie powinni tyrać -znaczy sie nic nie robić - za darmo, albo ...dopłacać do fuchy.
A te żłobki i przedszkola to po co? Matki i ojcowie kazdej płci powinni wychowywać potomstwo bezstresowo i w zaciszu domowym na płatnych urlopach do wieku dojrzałości podopiecznych.

Gdybym kiedy spotkał jakieś Zandbergopodobne zjawisko polityczne to muszę mu tą korektę życzeń przekazać.

psst
Zdaje się, że partia RAZEM korzysta z budżetowego szmalu jaki należy się partiom po przekroczeniu jakiegoś progu wyborczego.
Aż dziwne, że się tego parszywego szmalu nie zrzekli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104527  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 19:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

Tom razom Krycha
na Nycza prycha
Cytat:
"Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać 'nieprzyjmowaniem uchodźców', czytaj: Chrystusa" – pisze do kard. Kazimierza Nycza posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz.

"Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas" – czytamy w tekście posłanki opublikowanym na portalu wPolityce.

I słusznie Krycha kwili. Co jakiś Nycz kardynał będzie sobie
dziób Chrystusem wycierał.
Nasz ci on Król piastowy i jego rodzicielka Królowa co przedmurza chronią przed nawałą z Krycha na pierwszej linii frontu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104528  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 19:44
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Mniej przestępstw kryminalnych, wyższa wykrywalność i skuteczność funkcjonariuszy - tak wyglądał 2017 rok w porównaniu z rokiem 2016.
http://warszawa.naszemiasto.pl/artyk...raqli_warszawa
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104529  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 22:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baśka H
mnie rozśmieszaj mnie.A czy ja o Pisie mówie?Bo co ? Jesteście wy i reszta? Aż 30% z 30%?Nie wysilaj się Lilu.Na mnie takie złośliwości wrażenia nie robią.Rozśmieszają mnie i tyle. To jest forum dyskusyjne? Litości!Tylko jeden Pluto ambitnie trwa i dziubie. Nie da się dyskutować z kimś,kto ma w garści wiadro pomyj na wszelkie okazje.No chyba nie powiesz,ze jesteś miła dla tych co nie lubią Pisu.Biję się w piersi! Ja nie lubię i nie polubię,a Twe złośliwości mam w poważaniu.Zadałam sobie trud,żeby poczytać,bo lubię wiedzieć z kim i czym mam do czynienia.


Basiu mojaś ty miła, załóż bryle
Jest PS..a nie PiS.





Gdzie masz moje złośliwości tomiwisi a co do forum dyskusyjnego...ty dyskutujesz? gdzie?nawet ze ''swoimi''nie.

Co do wiadra, wypowiedział się nowy forumowicz.
PiSu nie musisz lubić, bo ja chyba przestaję,
niemniej oświeć nas za co kochasz targowicę?
Za ciepły bufet?
czy za zakąski na wynos?

PS...bryle, bryle............
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104530  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 22:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Albo mi się zdaje, albo dzielny towarzysz i bratanek z Budapesztu znowu ma chęć zrobić kuku Warszawie.
No cóż! Na pochyłą kozę nawet brzoza skacze


Krótko mówiąc

Ryknęła salwa
opadły gacie
i ukazała się .....
prawda czasu
i prawda ekranu
goła i wesoła

czyli 27 : 1

Ryknęła salwa
opadły gacie
ach okuliści
już się czołgacie?

No i git, spieszmy się, bo Węgrzy samych lekarzy wybiorą

nam tacy zostaną
https://twitter.com/ReportersPL/stat...49788539588609
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104531  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 22:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Kręcił się po Skandynawii oraz po innych krajach Zachodu Hieronim Radziejowski,
jeden z najpodlejszych ludzi, jakich nasza historia kiedykolwiek oglądała.
Podjudzał, agitował, doradzał sojusze z wrogami, pisywał w tych sprawach listy"
Jasienica

Jakby Rózia, nie?

Historia zatacza koło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104532  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 22:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Redaktor Żakowski zrozumiał wreszcie o co kaman
i wylał ''wiadro pomyj''/zg.z erystyką koleżanki
na opozycję- także tu dziubiącą

Cytat:
Nie PiS jest dziś największym wrogiem demokratycznej Polski, ale opozycja

Wszyscy normalni zrozumieli w lot, jemu zajęło przeszło dwa lata.
Niedobrze... jeszcze zechce się do przyłączyć do prawicy, niedobrze.
W wyniku działań opozycji, w Polsce upadła opozycja... no i git, jak takie sieroty nieudaczne. choć czekam na prawdziwą; może RN?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104533  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 23:38
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

ho ho zapowiedź, 500 plus na pierwsze dziecko a co dla emerytów?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104534  
Nieprzeczytane 15-01-2018, 23:53
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie z pozoru szlachetna akcja

chyba nikt nie lubi jak się go robi w konia

Cytat:
nawet naklejka szpitalnym sprzęcie nie należy do Owsiaka

To są nasze pieniądze. Niezależnie, czy krytykujesz, czy popierasz WOŚP, to i tak się na nią składasz. Koszty tej zbiórki pokrywane są z budżetów samorządowych, a wielokrotnie także pokrywane były z budżetu centralnego. Te wszystkie latania F16, okręty podwodne, zabezpieczenie całej imprezy przez policję.
http://telewizjarepublika.pl/matka-k...aka,59324.html

a czy dowiemy się ile % ze zbiórki przeznaczone jest na cel charytatywny? od lat jest to tajemnicą.

Czy Woodstock 2018 będzie imprezą religijną? ->https://www.youtube.com/watch?v=hmwxTyXS2fk
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 16-01-2018 o 00:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104535  
Nieprzeczytane 16-01-2018, 09:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Sankcje? Art 7?
A po co? Wystarczy dokładnie rozliczać krętaczy i kombinatorów.

Komisja Europejska wszczęła w poniedziałek dochodzenie w sprawie zachęt podatkowych dla polskich stoczni. Zatwierdziła też pomoc inwestycyjną dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w sektorze stoczniowym w Polsce.



Ja potrafię zrozumieć że Szydło to była Szydło z rozumkiem jak orzeszek laskowy co widać słuchać i ...czuć, ale ministrem od finansów i gospodarki był EUROPEJCZYK - biznesman i światowiec MORAWIECKI.

I co? On też jest taki plastikowy tuman, że czytać dyrektyw i porządnie ustaw napisać nie umie?
Jak nie on to kto? SUSKI???

Nawet dziecko zrozumie
Widać, że konkurencja niemiecka obawia się konkurencji ze strony reaktywowanego w Polsce przemysłu stoczniowego.

Dziwne, że Unia Europejska nie widziała jak przez lata Niemcy wspierali swoje stocznie, a nasze stocznie wówczas zostały "rozwalone". W Polsce stocznie były zamykane, a w Niemczech dotowane.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104536  
Nieprzeczytane 16-01-2018, 09:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Portal społecznościowy Facebook zablokował konto znanego publicysty.
Cytat:
Od dłuższego czasu serwisy społecznościowe blokują konta osób i organizacji związanych z prawą stroną sceny politycznej. Niedawno Youtube zablokował konto telewizji internetowych wRealu24.pl oraz EmisjaTV.
Kierujący serwisem wRealu24.pl Marcin Rola mówi o kulisach ostrzeżeń i nazywa działania Youtube cenzurą. - Nie oszukujmy się - na Youtube, Twitterze i Facebooku jest absolutna cenzura i trzeba o tym powiedzieć wprost - zaznacza Rola. Jako zakazane wymienia tematy: islam, chrześcijaństwo, aborcję, konserwatyzm, Wołyń i Smoleńsk.
https://www.polskieradio.pl/5/3/Arty...j-inteligentny

Skad to znamy????
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104537  
Nieprzeczytane 16-01-2018, 09:49
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Sankcje? Art 7?
A po co? Wystarczy dokładnie rozliczać krętaczy i kombinatorów.

Komisja Europejska wszczęła w poniedziałek dochodzenie w sprawie zachęt podatkowych dla polskich stoczni. Zatwierdziła też pomoc inwestycyjną dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w sektorze stoczniowym w Polsce.



Ja potrafię zrozumieć że Szydło to była Szydło z rozumkiem jak orzeszek laskowy co widać słuchać i ...czuć, ale ministrem od finansów i gospodarki był EUROPEJCZYK - biznesman i światowiec MORAWIECKI.

I co? On też jest taki plastikowy tuman, że czytać dyrektyw i porządnie ustaw napisać nie umie?
Jak nie on to kto? SUSKI???
Czy ty zawsze musisz być szyderczy?
Chyba wiesz, że do zadań KE należy m.in.badanie wszelkiego rodzaju udzielanych przez rządy zachęt, ulg i dotacji dla różnego rodzaju podmiotów gospodarczych.Dotyczyło to również stoczni niemieckich, francuskich, banków itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104538  
Nieprzeczytane 16-01-2018, 10:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 621
Domyślnie

[quote=Petrus16]
Cytat:
Czy ty zawsze musisz być szyderczy?
Petrusie! Może sam potrafisz bić brawa kiedy rządzący sami z własnej woli i na własne życzenie pakują się w kosztowne szambo.
Przecież to rząd PiSu ma dziś w łapach cały aparat analityczny do sprawdzenie i policzenia tego co w ramach pomocy państwa wolno, a czego nie.

Chyba, że uznasz, że Morawiecki z Szydło i całe to ich rządowe gospodarcze zaplecze to banda nieuków z płaskostopiem umysłowym i wtedy będzie jasność w temacie.


Cytat:
Chyba wiesz, że do zadań KE należy m.in.badanie wszelkiego rodzaju udzielanych przez rządy zachęt, ulg i dotacji dla różnego rodzaju podmiotów gospodarczych.Dotyczyło to również stoczni niemieckich, francuskich, banków itp.
Zgadza się. Jest dokładnie tak jak mówisz. Unijne przepisy są jasne, znane i wiadomo czym grozi ich olewanie. A tu miałeś przykład polaczka-cwaniaczka co kombinował i machlował .... że może się uda.
Wspomnij jak za reżymu PO/PSL biegano do Brukseli uzgadniając rządową pomoc dla LOTu. I udało się, LOT doszedł do formy i żadna UE nie wniosła sprzeciwu.
Jak były problemy z funduszami na kolejowe inwestycje, to do Brukseli kłusowali Nowak z Bieńkowską i kastracji nie było.
Ale jak się ma takie unijne układy jakie się ma, koty drze ze wszystkimi i o wszystko, pokazuje środkowy paluch licząc na Orbana to trudno szukać litości po tym jak się z własnego wyboru wpadło w szambo.

pssst. A może wiesz na co komu reanimacja stoczniowego trupa państwowego skoro stoczniowe fachmany na państwowym wikcie nawet porządnej łódki zbudować nie potrafią?
Na tej samej zasadzie Morawiecki może budować fabrykę okrętów podwodnych, samolotów pasażerskich, myśliwców bojowych i rakiet kosmicznych.
Przypomnę że te polskie armatory kupują statki w Chinach i Korei. Jakichś ich wódz tłumaczył, że tak jest, bo to taniej, porządniej i terminowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104539  
Nieprzeczytane 16-01-2018, 10:51
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Pluto! Zwolnij, jak przegramy z KE to wtedy będziesz miał rację. OK?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104540  
Nieprzeczytane 16-01-2018, 10:53
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Albo mi się zdaje, albo dzielny towarzysz i bratanek z Budapesztu znowu ma chęć zrobić kuku Warszawie.
No cóż! Na pochyłą kozę nawet brzoza skacze


Krótko mówiąc

Ryknęła salwa
opadły gacie
i ukazała się .....
prawda czasu
i prawda ekranu
goła i wesoła

czyli 27 : 1

Nie rozumiem zdziwienia. Orban od samego początku gra między UE a Kremlem.On rano mówi co innego, w południe co innego robi, a wieczorem wszystkiemu zaprzecza. Polska też mówiła o takim warunku jaki stawia Orban, że weźmiemy tych, którzy z nami chcą wspóistnieć a nie tych, którzy innym nie pasują. Polska tez przyjmuje muzułmańskich emigrantów, bo granice są otwarte i każdy może tu przyjechać i złożyć wniosek o status uchodźcy.Polska jest przeciwna tylko narzucaniu kwot darmozjadów, którzy rozsadzą europejski dobrobyt i spokój społeczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.