menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101861  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 20:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Czytam kochanie i doszłam do wniosku, że był fajny dzień... wszystkiego po trochu!
Przytulam Cię do
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101862  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 20:48
dajdziuba's Avatar
dajdziuba dajdziuba jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2 793
Domyślnie

Dobry wieczór

Ninko
w takiej pogodzie to gnatki szczególnie te "felerne"
bardzo dają o sobie znać.

Ja dzisiaj do niczego...+ 9 stopni dość duży wiatr
i ja chodzę po ścianach... bolą kości i dolegliwości neurologiczne też mną szarpią...
Nie poszliśmy nawet na wieczorny spacer.
Nie chcę się jeszcze kłaść do łóżka więc usiadłam do kompa.
Ale jakoś mi nie idzie...

WEwuniu
Wodniczko
Izka
Helenko
poczytałam Wasze posty,
dzięki, że dzielicie się swoimi sprawami i odczuciami

Dawno nie było Halinki.
chyba nasze spotkanie nie wypali.
Różne sprawy się skumulowały
kilka wizyt lekarskich przed wyjazdem do sanat.
Na jutro zapowiedzieli się znajomi,
muszę odwiedzić przed wyjazdem siostrę itp sprawy.

Halinko jak się czujesz?
Jutro chyba zadzwonię.



__________________
„Cieszyć się życiem to największy sukces. Niezależnie od przeciwności, zachowuj optymizm.”- Ellen DeGeneres
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101863  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 21:06
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Witaj Danusiu!
Wiem i znam ból, wiem jak chodzi się po ścianach z bólu...ale ta stopa za dużo sobie pozwala...az tak boleć ?! Zgłupiała , czy co ?
Masz rację, dawno nie było Jolinki... tez miałam zamiar zadzwonić ale opiekunka, to p. Krysia i tak dzień za dniem ucieka...a lata lecą!
Jeszcze zajrzę... a Ty powoli układaj ubranka do pakowania!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101864  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 21:43
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Kochana Rodzinko

Dobry wieczór,
Ja na krótko, bo jestem tak zawalona pracą, koniec semestru, testy do poprawiania i wypracowania, sporo roboty. Dobrze, że są ferie dla dzieci to nie mam tej drugiej pracy, bo chyba bym nie zdążyła, i tak zarywam noce. Choinki nie rozbieram, nie mam czasu, ale przyjemnie mi z nią.
Kompletnie nieposprzątane mieszkanie, brudne podłogi, nie mam czasu na takie pierdoły. Sama mieszkam, nikt mnie nie kontroluje. Doba teraz za krótka dla mnie. Chciałam poprosić taką Panią, która czasem u mnie sprząta, ale wyjechała.
Może w sobotę trochę ogarnę. Na dodatek mam porozkładane szpargały na kupkach gdzie się tylko da, i tak musi być aż skończę.
Dobranoc i miłego następnego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101865  
Nieprzeczytane 15-01-2020, 22:00
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Lilu kochana, my wiemy o tym,że jesteś zapracowana... studenci potrzebują Ciebie i to musisz zrobić....Sprzątanie ? u mnie jest dwie panie, p. opieki i p. Krysia... i nadal czekam na Córki aż przyjadą i posprzątają...
Dobrej nocy i nie zapomnij o tym zdaniu!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101866  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 06:13
Mariag2's Avatar
Mariag2 Mariag2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Luzino Pomorze Polska
Posty: 6 711
Domyślnie Witam!

Dzien dobry!
Chcialam się tylko przywitac z Tobą Nineczko i z cala Rodzinką i życzyć Wam dobrego dnia

__________________
Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101867  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 06:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 813
Domyślnie

I ja przyszłam przywitać się z Wami wszystkimi i życzyć dobrego dnia.
Wstaje kolejny dzień tego tygodnia - czwartek...jak ten czas szybko ucieka...dopiero były święta, a już połowa stycznia minęła i jest już z górki. Oby do wiosny, bo zimy jak nie było, tak nie ma. Wprawdzie ja za nią nie tęsknię, bo odpada mi odśnieżanie, ale dzieciaki mają ferie i chętnie pojeździliby na nartach lub sankach. Moje wnuki wyjeżdżają dziś w góry, a Danusia pewnie w Bieszczadach też będzie miała śnieżne atrakcje i jakiś kulig zaliczy.
P o z d r a w i a m....Buźka...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101868  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 12:15
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Dzień dobry.
Majeczko, sięgam po kawusię! Pięknie dziękuję za odwiedziny, za dobre słowo...
Izabel, to wnuki odbiją sobie nudę w domu... tam poszaleją, pobędą z Rodzicami!! Takie dni pamięta się do końca życia...Nawet chwile są takie które mam do dzisiaj w pamięci....za szybko odeszła Mamusia, pewnie bym cieszyła się jakby trzymała na rekach swoją pierwszą wnusię.... odeszła jak byłam 7 miesięcy w ciąży.. zdążyła uszyć wyprawkę dla maleństwa...
Dość rozczulania się nad sobą!
P. z opieki była! Zakupy mam...p. Krysia dzisiaj ma zajęty dzień, nie przyjdzie... wytrzymam do jutra...
Zostawiam Rodzinko moc ciepełka, słoneczka, radosnego dnia życzę!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101869  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 12:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 813
Domyślnie

Ninuś...masz rację...takie wspólne z rodzicami i dziadkami spędzone chwile długo się pamięta. Córka zawsze wspomina, że to ja zaszczepiłam w niej pasję do podróżowania i zwiedzania i teraz ona wpaja to swoim dzieciom. Również dziadkowie mają w tym swój wkład. Przykro mi, że Twoja mama nie doczekała wnucząt. Moja córka była mała, jak zmarła jej jedyna babcia...często wspomina, że nie nacieszyła się jej obecnością. Ale chwile z nią spędzone pamięta.
Lecę do garnków. Miłego...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101870  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 13:10
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Izabel, rozbeczałam się na tamte wspomnienia. Pamiętam chwile jak Mamusia na mnie patrzyła. Widziałam w Jej oczach uśmiech radości.... Pamiętam chwile bycia z Nią na zakupach, jakieś prezenty... wypady na wycieczki nie było mowy, była chora....do tego 4 dzieci.
Smacznego obiadku...Ukłony dla kuzynki!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101871  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 17:17
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Zaproponowano mi abym została członkiem Klubu SENIORÓW. Zapytałam o spotkania, okazało się, że ktoś zawsze by po mnie przyjechał! Do tego, są wspaniałe wycieczki w których mogę uczestniczyć.... nie wiem, co z tym fantem zrobić.... czy odmówić z pięknym DZIĘKUJĘ... czy dołączyć do tych wypadów w plener?
Mam nadzieję, że mi pomożecie podjąć decyzję...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101872  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 19:16
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Pewnie nie doczekam się odwiedzin...
Powiem DOBRANOC....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101873  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 19:48
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Witam Rodzinkę

Witam wszystkich bez wymieniania.
Nino, zapisuj się do tego Klubu Seniora i to szybko.Będzie ciepło, będziesz miała rozrywkę, zabiorą Cię na wycieczkę, na co czekasz, nie ma się co zastanawiać.
No tak, wspominacie dziadków, babcie, ja miałam całą czwórkę, doskonale pamiętam, pierwszy dziadek zmarł jak miałam 6 lat, ostatnia babcia jak moje dziecko miało 1,5 roczku.
Moje dzieci też miały wszystkie babcie i dziadków, nawet dwie prababcie, chociaż krótko. Moja mama wciąż żyje, więc córki mają babcię. No różnie to bywa.
Ja natomiast dopiero babcią będę w tym roku po raz pierwszy, na sześćdziesiątkę. Lepiej późno niż wcale. Myślałam, że już się nie doczekam. Moja córka skończyła 33 lata i to jej pierwsze dziecko. Bardzo się cieszę, ale z umiarem, proszę mi nie gratulować jeszcze, najpierw musi się urodzić. Druga córka (30 lat) twierdzi, że jeszcze ma czas. Nie popieram wczesnego macierzyństwa, ale późno też nie jest dobrze.
Ja już nie bardzo mogę pomagać przy dziecku, nie mogę dźwigać (kręgosłup, kolana), no i czasem robi mi się słabo, a to może być niebezpieczne. Poza tym jeszcze pracuję. Ja mogę pomóc tak z doskoku. Teraz jest zresztą rok macierzyńskiego, potem można wziąć trochę wychowawczego, jest druga babcia, która nie pracuje, jakoś to będzie. Ale to jeszcze daleko. Muszę powiedzieć, że ja nie korzystałam z pomocy babć, sama sobie radziłam, dopiero jak dzieci były większe, i to od czasu do czasu.
Nino, napisałam na priv.
Dobranoc wszystkim.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101874  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 20:13
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Lilu, tak cichutko i ja się cieszę....Jak maleństwo ma jeszcze inną babcię - to będzie dobrze. Ze swojej praktyki będąc babcią, to powiem, że babcia dostała
??? no czego dostałam ? OSZALAŁAM ZE SZCZĘŚCIA! Tak się namyślałam jakie to było uczucie... szalone! Kochałam i kocham te moje szkraby!!! Wiem, juz są dorosłe a i tak serce mi drży na ten widok moich CUDEŃKÓW... tak, są najpiękniejsze!
Lilu, powiesz po wszystkim... potwierdzisz moje słowa.
Za pryw - DZIĘKUJĘ! Biegnę zapisać...
Dobranoc kochanie....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101875  
Nieprzeczytane 16-01-2020, 20:33
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 314
Domyślnie

Dobry wieczór wszystkim,Ninko , zapisuj się szybko do Klubu Seniora,ja jestem w dwóch klubach i jest super, spotkania z członkami klubu, organizowane wycieczki, pikniki, zabawy, konkursy.. Np. Jutro mamy organizowaną zabawę klubową w zaprzyjaźnionej nam restauracji, nie musisz tańczyć,ale będziesz między ludźmi, porozmawiasz. Nina zapisuj się, będzie OK .
Dobranoc moi mili,


__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101876  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 07:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 813
Domyślnie

WITAM na progu weekendu. Wprawdzie my - emerytki mamy weekend na codzień, ale mimo to cieszy.
Ninuś, mam podobne zdanie do Lili i Zosi - zapisz się do Klubu Seniora, jeśli masz taki komfort, że będą przyjeżdżać po Ciebie i Cię transportować. Jeśli ze względu na swój stan zdrowia nie będziesz mogła uczestniczyć we wszystkich spotkaniach - zawsze możesz zrezygnować z jakiegoś. A jeśli poczujesz się dobrze, będziesz wśród ludzi, zapomnisz o problemach, odnajdziesz coś nowego w życiu....myślę, że warto.
Za oknem jeszcze ciemna noc, ale już się rozwidnia. Biegnę zaraz do sklepu po zakupy na weekend... w dodatku będę miała jutro gości więc trzeba coś dobrego przygotować.
Pozdrawiam...Miłego dnia WSZYSTKIM życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101877  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 10:04
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkie dziewczyny z Ninką na czele ...popieram Ninko dziewczyny zapisz się tymbardziej że będziesz miała kontakt z ludzmi.U mnie nic nowego skończyłam rehabilitację zostało mi jeszcze tydzień urlopu...poniedziałek wizyta u doktor rodzinnej nie byłam tam od sierpnia ....nie znoszę humorków doktor w efekcie czego czuję o wiele gorzej niż przed wizytą.Muszę iść mam bardzo małe cisnienie...Pranko się pierze sloneczko świeci za godzinę wyjdę do sklepu i na spacerek,pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego dzionka.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101878  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 11:29
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

Witam Rodzinkę!
Zosiu, nie byłam wczoraj na pierwszym zebraniu, ale rozmawiając z prezesem tel. zgodziłam się.... Dziękuję Ci za zachętę...
Izabel, tak, powiedziałam mu, że podpisuję się w głosowaniu, że On będzie prowadził Klub. Ja i tak nie wyjadę na te wycieczki, z moimi nogami ? nie da się... ale pobyć z nimi to już frajda dla mnie. Masz rację, nie wolno mi się zamykać w 4 ścianach....
Helenko, po kilku dniach poczujesz się lepiej po rehabilitacji... odpocznij na razie... a tak jak wyżej pisałam o klubie... jedno jest dla mnie fajne, bo nowy prezes zaproponował, spotkania na robótki ręczne... co kto umie to będzie robił. Panowie mają już w planie robić domki dla ptaków. Ja obiecałam książki... nie mam oczu do szydełkowania...pisanie mi lepiej wychodzi a ONI się na to zgadzają!
Rozmawiałam z Lilą, wyjeżdża do pracy.. nagadałam się z Nią....
Czekam na p. z opieki, pewnie jakaś nowa będzie, już ta godzina a jej nie ma... p. Krysia dzwoniła, że będzie około 14...
To tyle na teraz, kochani!!! Mocno Was przytulam!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101879  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 15:25
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

No, tak zajęta moja, NASZA Rodzinka....zajrzę wieczorem..
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #101880  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 18:12
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 683
Domyślnie

ZAJRZAŁAM... cisza.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.