menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 18:22
lidia33 lidia33 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: malopolskie
Posty: 2
Post Hemoroidy - komentarze


Komentarz do artykułu: Hemoroidy
--------------------
ja cierpie na te dolegliwosc od lat 8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-12-2007, 18:51
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Post

dolegliwości zaostrza - gorąca kąpiel, alkohol,ostre przyprawy

mogę polecić ANALEN - preparat pielęgnacyjny do mycia i krem do smarowania (bez recepty)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 18:08
~gość: ludka's Avatar
~gość: ludka
 
Posty: n/a
Post

mam dopiero 25 lat a cierpię jak starsza pani ....męczę sie z tym świństwem od 17 roku życia i dzisiaj chyba jest stan tylko na operacje...muszę tylko przezwyciężyć wstyd i zając sie ta sprawą...nie chciałabym żeby to sie skończyło rakiem...POMOCY!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 14:24
Rysiek :-) Rysiek :-) jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Post

Nie życzę tego nikomu, ale odsyłam wszystkich zainteresowanych tym tematem do moich wypowiedzi o moim przypadku.Proszę poszukać w Seniorze/Styl życia/ wątek-Kasia Spbczyk choruje na nowotwór. Nie piszę tego ,aby straszyć,lecz abyście byli spokojni ,że nie macie raka jelita grubego trzeba wykona ć badanie-KOLONOSKOPIĘ.Tylko takie badanie daje pełną odpowiedz na wątpliwości i strach któryczłowieka ogarnia.Ioby nie było za póżno.Ja w porę to badanie wykonałem i dzisiaj z podniesioną głową mogę mówić ,że pokonałem raka.NIE WOLNO CHOWAĆ GŁOWY W PIASEK-trzeba to sprawdzić!!!Jest bezpłatny program przesiewowego badania jelita grubego.Wystarczy zgłosić się do najbliższego centrum onkologii/ja zgłosiłem się do Centrum Onkologii w Warszwie.Jestem już pięć lat po operacji usunięcia guza.Wyniki mam doskonałe i oby tak dalej. Przez pięć lat byłem badany kontrolnie co pół roku, A od grudnia już dopiero za rok. JESTEM SZCZĘŚLIWY!!! Ryszard Kowalski.Pozdrawiam wszystkich życząc zdrowia i oby KOLONOKOPIA niczego złego Wam nie wykazała,ale sprawdzić trzeba!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 01:18
niunix niunix jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 1
Post

Mam problem! Moja mama już od kilku dobrych lat cierpi na hemoroidy. Lekarz powiedział,że to już 3 stopień a nawet 4! Jakieś 5 lat temu miała robioną kolanoskopię i wszystko wyszło ok. Mimo to cierpi nadal. Wiem, że boi się iść do lekarza bo boi się usłyszeć najgorszego. Szczerze ja tez się tego boję i właśnie chciałabym się dowiedzieć od kogoś kto się orientuje, jak duże jest ryzyko , ze z tej jej dolegliwosci może przerodzić się to np. w raka jelita grubego albo coś w tym typie . Proszę o jakąś konkretną odpowiedź .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-03-2008, 21:54
aniula1988 aniula1988 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1
Post

mam 19 lat od 2 lat mam problem wstydze sie bardzo ale juz mam tego dosyc tego ze sprawia mi to bol.boje sie zaczelam o tym czytac ze tez moze byc to rak jelita boje sie nieznam sie na grupach tego ale wiem ze bardzo mnie to boli mam juz praktycznie caly czas bole i od roku pojawila mi sie krew krepujacy temat wstydze sie o tym mowic a tym bardziej isc do lekarza i o tym mu mowic.mam 19lat studiuje dziennie pracuje caly czas zyje w biegu mam wzrostu 168cm i waze 59 kg za duzo waze mam za malo ruchu? mam dopiero 19 lat czy w tym wieku to normalne co ja mam robic jak mam sobie radzic???pomozcie mi prosze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 19-05-2008, 15:20
xxl73 xxl73 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 1
Post

- mam problem - podejrzewam ze mam hemoroidy - do jakiego lekarza mam sie zgłosić
- jeśli ktos mógł by mi pomóc prosze napisac na adres xxl73@wp.pl
pozdrwiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 12:27
max_x max_x jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 2
Post

Witam wszystkich!

Mam 29 lat i od paru dni dokucza mi dolegliwosc, ktora jest chyba hemoroid- nie mam krwawienia, ale okolica odbytu jest spuchnieta i bolesna. Wstawanie z lozka, chodzenie i siedzen ie sprawia przykry bol, na tyle mocny, ze bylem zmuszony pojsc na zwolnienie z pracy! Zupelnie nie wiem, jak do tego doszlo- fakt, mam siedzaca prace, ale duzo plywam i czesto chodze na silownie pobiegac czy powioslowac.

Usilowalem zarejestrowac sie do lekarza, ale przychodnia tutaj (mieszkam za granica) byla oblezona po swietach i nowym roku wiec jako mniej powaznie choremu zaoferowano mi porade telefoniczna.Stosuje masc Anusol z balsamem Peru i cynkiem oraz czopki germoloids, dodatkowo przyjmuje ibuprom aby zmniejszyc ryzyko zapalenia.

od dwoch dni nie ma jednak widocznej poprawy, wiec zastanawiam sie, czy jest cos jeszcze co moglbym zrobic. Nie mam problemu z pojsciem do lekarza, ale pielegniarka rozmawiajaca ze mna przez telefon powiedziala, ze nie ma sensu przychodzic chyba ze objawy sie nasila i nie ustapia do kolejnego poniedzialku.

Czy jest jeszcze cos co moglbym zrobic zeby usmierzyc niemilosierny bol i zmniejszyc obrzek naczynia krwionosnego?

dziekuje za pomoc!

max
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 12:34
max_x max_x jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 2
Domyślnie

Dzien Dobry,

dziekuje za podpowiedz- w zrodlach angielskich polecaja nasiadowki z cieplej wody- raczej nie mialy kojacego wplywu na moja dolegliwosc.Niektore strony sugeruja oklady z lodu- w moim przypadku chodzi o tzw trobosed hemorroids czyli takie, gdzie naczynie zostalo zablokowane skrzepem krwi (a tak mi sie przynajmniej wydaje po konsultacji z internetem :-) ).

od trzech dni mam bardzo silne bole uniemozliwiajace chodzenie, wstawanie z lozka, schylanie sie itp. przyjmuje czopki, masc oraz ibuprom, ale nie ma to niestety wiekszego efektu. czy moge zrobic cos jeszcze? (oprocz wizyty u lekarza, rzecz jasna, moje usilowania opisalem w poscie)

dziekuje pozdrawiam!

max
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 14:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

max_x
Zacznę tak jestem przeciwnikiem udzielania porad przez internet lub podobne łącza. Nie jestem lekarzem. Opisany jednak przez ciebie przypadek przypomina mi mój i może w podobnym byłem wieku. /czyli dawno temu/. Domyślam się, ze tworzy ci się ropień /czyrak, wrzód/ tuż koło odbytu. sprawa cholernie bolesna nie można niczym ruszyć nawet rękami. Niestety musi on odpowiednio uruść /nabrzmieć- nie znajduję w tej chwili odpowiedniego słowa/. Robiłem nasiadówki z kory dębu /kupione w aptece/. Po dojrzeniu pękł sam, ulga natychmiastowa. Jeśli to jest to współczuję. Lekarz może też naciąć to miejsce -szybszy efekt.
ps. nasiadówki bardzo ciepłe
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 15:28
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no własnie , zcy nie mylisz czyraka z hemoroidem, bo to dwie rózne sprawy i specyfiki różne....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 11-01-2009, 18:48
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał malwina
no własnie , czy nie mylisz czyraka z hemoroidem, bo to dwie rózne sprawy i specyfiki różne....
Najpierw idź do lekarza aby to zdiagnozował.
Bo jak piszą Malwina i Tadeusz, nie musi to być hemoroid a może być cysta (torbiel) kości ogonowej,
poczytaj w internecie.

http://www.choroby.biz/komentarze/kaszak-99
i tu
http://www.google.pl/search?hl=pl&cl...kaj&lr=lang_pl

W przypadku żylaków odbytu (hemoroidów) dobry skutek dają czopki i maść propolisowa.

http://www.zhenlu.pl/index.php?m=page&a=page&id=10308
http://www.nokaut.pl/oferta/czopki-p...-x-10-szt.html

Ale najpierw zasuwaj do lekarza.

Ostatnio edytowane przez Janczar : 12-01-2009 o 18:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 17:12
robin robin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 30
Domyślnie

Lekarz przede wszystkim ale jeżeli to możliwe zapytaj go o możliwość leczenia naturalnymi środkami.
Poczytaj tutaj: Leczymy hemoroidy ziołami
Nie zawsze hemoroidy da się wyleczyć samą "naturą" ale spróbować warto. Zależy to jednak od "stopnia zaawansowania" choroby a to może określić tylko lekarz.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 21:17
cba555DELL321 cba555DELL321 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 37
Domyślnie

Ja zaleczyłam smarowaniem naturalnym miodem. Już kilka lat mam spokój
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-01-2009, 10:15
robin robin jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 30
Domyślnie

Hemoroidy miodem?
Jeżeli się udało to gratuluję. To rzeczywiście 100% naturalny sposób leczenia
Jaki to był miód? Jakieś szczegóły?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 15-01-2009, 10:28
cba555DELL321 cba555DELL321 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 37
Domyślnie

Każdy, byle prawdziwy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-01-2009, 20:37
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Najwazniejsza jest zmiana diety na taka o duzej zawatrości błonnika i dbanie o regularne wypróżnienia. Z własnego doswiadczenia polecam tez maść prosterisan.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 24-01-2009, 22:01
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał xxl73
- mam problem - podejrzewam ze mam hemoroidy - do jakiego lekarza mam sie zgłosić
- jeśli ktos mógł by mi pomóc prosze napisac na adres xxl73@wp.pl
pozdrwiam
Najlepiej do chirurga tzw. chirurgia miękka.Po co się męczyć najlepiej poddać się operacji , nie czekać aż będzie za późno.A wstyd???? co tzn.???? naprawdę jest tyle innych rzeczy za które warto się wstydzić.A im prędzej tym lepiej.Jeżeli już są żylaki odbytu bo tak fachowo się je określa to na pewno same nie znikną.A będą bolały coraz więcej.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-01-2009, 23:15
~gość: emerytka's Avatar
~gość: emerytka
 
Posty: n/a
Domyślnie

Witam! Z tą dolegliwością walczyłam od lat i nic nie pomagało, aż trafiłam do pielęgniarki która stosowała refleksologię i bardzo mi pomogła a ponadto pokazała jak sama mogę sobie pomóc i już nie wiem co to ból i cierpienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-01-2009, 10:46
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

no włąśnie, trochę wiedzy , chęci, przekonania i cierpliwości i nie trzeba od razu ciąć , rżnąć, krajać....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.