menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 16:32
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie ACTA, czyli jak celebryci stracili kontakt z rzeczywistością

"Oczywiście, najlepsi, najlepiej urodzeni i ci, którym się poszczęści zawsze dadzą sobie radę. Ale co to zmienia dla większości? A przecież ta większość też musi żyć i założyć rodziny, choćby po to, żeby ktoś mógł wozić tych, którym się udało taksówką, albo przywieźć im sushi na telefon. Albo kupować kremy, które reklamują zarabiając po milion złotych za kampanię. Jak trzeba być oderwanym od świata w modnych winiarniach i stadninach koni, żeby nie rozumieć, że młodzi ludzie nie mają już żadnych wolnych środków, żeby wycisnąć z nich jeszcze trochę? Można tego nie widzieć? Można nie mieć żadnych znajomych pracujących za 2000 zł?" Fragment felietonu, całość na: http://lewica.pl/?id=26069&tytul=Dol...ywisto%B6ci%B1
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #182  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 17:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
........
Trzeba było reformować socjalizm a nie ginąć na barykadach. Teraz jesteś już za barykadą a to znaczy, że nie warto się Tobą zajmować, tak stwierdzili zwycięzcy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #183  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 17:42
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Trzeba było reformować socjalizm a nie ginąć na barykadach. Teraz jesteś już za barykadą a to znaczy, że nie warto się Tobą zajmować, tak stwierdzili zwycięzcy.
Co prawda boli??? A ja słyszałem że wyzwoli. tak na poważne przeczytaj cały w/w felieton. To nie boli jest nas 99 %
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #184  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 17:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Co prawda boli??? A ja słyszałem że wyzwoli. tak na poważne przeczytaj cały w/w felieton. To nie boli jest nas 99 %
Jak was będzie 100% zacznę się bać.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #185  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 22:31
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Co prawda boli??? A ja słyszałem że wyzwoli. tak na poważne przeczytaj cały w/w felieton. To nie boli jest nas 99 %
Najmocniej przepraszam,czy byłbyś tak uprzejmy i wyjaśnił do jakich to 99% się zaliczasz ? Jest to niezwykle intrygujące ,zważywszy ,że najczęściej mam wrażenie ,że czujesz się uciskaną mniejszością !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #186  
Nieprzeczytane 21-02-2012, 23:02
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Najmocniej przepraszam,czy byłbyś tak uprzejmy i wyjaśnił do jakich to 99% się zaliczasz ? Jest to niezwykle intrygujące ,zważywszy ,że najczęściej mam wrażenie ,że czujesz się uciskaną mniejszością !
Hypatio tak lekka ironią na post Jarosława II tez lekko ironiczny na mój link do felietonu na temat stosunku celebrytów do ACTA.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #187  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 07:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Megaupload miał ponad 50 milionów odsłon dziennie i 150 milionów użytkowników. Na dodatek jego twórcy nie dość, że zmniejszali dochody właścicieli praw autorskich do umieszczonych w serwisie plików, to jeszcze sami na tym zarabiali. Opracowali system ściągania opłat od użytkowników, wynagradzali też tych najaktywniejszych.
To może własnie takim typom zawdzięczamy całą awanturę?
  #188  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 11:49
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Hypatio !

Cytat:
Napisał Hypatia
Najmocniej przepraszam,czy byłbyś tak uprzejmy i wyjaśnił do jakich to 99% się zaliczasz ? Jest to niezwykle intrygujące ,zważywszy ,że najczęściej mam wrażenie ,że czujesz się uciskaną mniejszością !
Być może, QM chodziło o to, że obecnie już teraz 1 % ludności świata zawłaszczyło 40% zasobów bogactwa Ziemi. Z taką tezą spotkałem kiedyś w internecie i podobną tezę spotkałem się w felietonie cytowanym przez QM.
Podzielam ten poglad i dlatego uważam ACTA za próbę zawłaszczenia internetu przez ten 1 %.
Nie dziwię się, że te 99 % ucieka w świat wirtualny, w narkotyki itp namiastki życia, bo tylko na takie życie może sobie pozwolić, i jest stanowczo przeciw ACTA.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #189  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 12:05
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Cytat:
Napisał Kazimierz
Być może, QM chodziło o to, że obecnie już teraz 1 % ludności świata zawłaszczyło 40% zasobów bogactwa Ziemi. Z taką tezą spotkałem kiedyś w internecie i podobną tezę spotkałem się w felietonie cytowanym przez QM.
Podzielam ten poglad i dlatego uważam ACTA za próbę zawłaszczenia internetu przez ten 1 %.
Nie dziwię się, że te 99 % ucieka w świat wirtualny, w narkotyki itp namiastki życia, bo tylko na takie życie może sobie pozwolić, i jest stanowczo przeciw ACTA.


Kazimierzu,Quasimodo odpowiedział mi na moje wątpliwości .Czy sądzisz ,że to nie pełna odpowiedź ,czy też może ,że nie jest w stanie poradzić sobie sam ? Fe ,nie należy tak nisko nikogo oceniać,a Twoją wizję i koncepcję świata znam .
Mam nadzieję,więcej,jestem pewna ,że nigdy się nie ziści - oby nawet na chwilę trwająca 50 lat - tak jak wszystkie inne ,poprzednio wydumane w kapciach przy kominku !
Ludzkość przerabiała już dwa wydumane systemy ,oba dziwnym trafem totalitarne. Z własnej nie przymuszonej woli ludzkość nie chciała się do nich przekonać !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #190  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 14:17
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Hypatio !

Cytat:
Napisał Hypatia
Kazimierzu,Quasimodo odpowiedział mi na moje wątpliwości .Czy sądzisz ,że to nie pełna odpowiedź ,czy też może ,że nie jest w stanie poradzić sobie sam ? Fe ,nie należy tak nisko nikogo oceniać,a Twoją wizję i koncepcję świata znam .
Mam nadzieję,więcej,jestem pewna ,że nigdy się nie ziści - oby nawet na chwilę trwająca 50 lat - tak jak wszystkie inne ,poprzednio wydumane w kapciach przy kominku !
Ludzkość przerabiała już dwa wydumane systemy ,oba dziwnym trafem totalitarne. Z własnej nie przymuszonej woli ludzkość nie chciała się do nich przekonać !
Moim zdaniem, ta "chwila" nadal trwa, i to, że tu i tam się nie udało nie świadczy, że ludzkość o niej zapomniała, i że kiedyś , niedługo ją zrealizuje w odpowiednich miejscach i warunkach, o czym jestem przekonamy.
Być może, QM doczeka tych czasów, bo to jest ktoś, kto należy do tej ludzkości, która tego chce. Ty , do tej części, która wierzy w omnipotencję kapitalizmu, i wprowadzenie ACTA w niezmienionej postaci, już teraz.
Wolny Internet to początek Nowego na całym świecie.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #191  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 16:03
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Kazimierzu,Quasimodo odpowiedział mi na moje wątpliwości .Czy sądzisz ,że to nie pełna odpowiedź ,czy też może ,że nie jest w stanie poradzić sobie sam ?
Hypatio w życiu jest różnie, poglądy jakie mam takie mam i uważam że nie będzie "końca historii" jak chcą tego liberałowie (Francis Fukuyama), ludzkość, społeczeństwa nadal będą pragnąc lepszego świata i w ten sposób szukać alternatyw wobec zaistniałego porządku. Gdyby nie było idealistów to nadal pewnie obowiązywały by porządki społeczno-polityczne z czasów Edwarda Dębowskiego czy Jakuba Szeli.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #192  
Nieprzeczytane 22-02-2012, 17:04
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Pomarzyć dobra rzecz panowie....
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #193  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 14:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Ależ tutejsze dziadki nie widzą niebezpieczeństwa.
Im się wydaje, że to sprawa między PO i PiS, ale tak dobrze to nie ma.
Mamy więc dwa scenariusze: albo kolejne wybory i to szybkie, skumulują kolejne fale energii, albo rozleje się ona na ulice.

Tak czy inaczej establishment nie jest bezpieczny.
Wystarczy popatrzeć na tych zatroskanych ''miesięcznicami''.

Przecież nie boją się oni garstki obrońców smoleńskiego krzyża. Oni boją się rewolucji.

I ja, szara obywatelka także się jej boję.
Bo rewolucje są nieprzewidywalne, a tę - jeśli nastąpi, co jest bardzo prawdopodobne- nie skanalizuje żadna z partii nam znanych.
Komu ona przyniesie korzyści, a kogo pogrąży?
Nie będzie to na pewno PiS, a już ponad wszelką wątpliwość Platforma.

I czy wy młodzi, także nie będziecie bezwględni wobec tych, z których nie będziecie mieć już żadnej korzyści, czyli userów tego forum??
  #194  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 15:05
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ależ tutejsze dziadki nie widzą niebezpieczeństwa.
Im się wydaje, że to sprawa między PO i PiS, ale tak dobrze to nie ma.
Mamy więc dwa scenariusze: albo kolejne wybory i to szybkie, skumulują kolejne fale energii, albo rozleje się ona na ulice.

Tak czy inaczej establishment nie jest bezpieczny.
Wystarczy popatrzeć na tych zatroskanych ''miesięcznicami''.

Przecież nie boją się oni garstki obrońców smoleńskiego krzyża. Oni boją się rewolucji.

I ja, szara obywatelka także się jej boję.
Bo rewolucje są nieprzewidywalne, a tę - jeśli nastąpi, co jest bardzo prawdopodobne- nie skanalizuje żadna z partii nam znanych.
Komu ona przyniesie korzyści, a kogo pogrąży?
Nie będzie to na pewno PiS, a już ponad wszelką wątpliwość Platforma.

I czy wy młodzi, także nie będziecie bezwględni wobec tych, z których nie będziecie mieć już żadnej korzyści, czyli userów tego forum??
Lilo ty wierzysz w nadejście rewolucji??? Polska to nie Wenezuela, u nas ze świeca szukać polskiego Hugo Chaveza. W Polsce nawet biedni wierzą w dobrodziejstwo kapitalizmu... W naszym kraju nadal ma się dobrze sarmatyzm i klientelizm a to nie najlepsze podglebie pod rewolucje.
Seniorom dziękuje za odbudowę kraju i umożliwienie awansu społecznego ludowym masom.
To co dokonano w pierwszych latach powojennych to przy dzisiejszych elitach nie umiem sobie wyobrazić bo udało się to powtórzyć.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #195  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 15:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Lilo ty wierzysz w nadejście rewolucji??? Polska to nie Wenezuela, u nas ze świeca szukać polskiego Hugo Chaveza. W Polsce nawet biedni wierzą w dobrodziejstwo kapitalizmu... W naszym kraju nadal ma się dobrze sarmatyzm i klientelizm a to nie najlepsze podglebie pod rewolucje.
Seniorom dziękuje za odbudowę kraju i umożliwienie awansu społecznego ludowym masom.
To co dokonano w pierwszych latach powojennych to przy dzisiejszych elitach nie umiem sobie wyobrazić bo udało się to powtórzyć.
Nie wierzyłam do czasu rozruchów ACTA. No i chyba jednak w Polsce model wenezuelski by nie przeszedł.

Ale przeglądam fora młodych i widzę ogromny sprzeciw przeciw polityce ''młodzi na zmywaki, starzy do roboty''.
No i ta propaganda sukcesu, przy lawinie bezrobocia.

Sprawa ACTA pokazała, że ulica ma władzę. Sądzisz, że jej nie wykorzysta?
Wybuch niezadowolenia musi nastąpić. Pytanie kiedy i jak?
Przecież władza o tym wie doskonale i się przygotowuje. Obejrzyj dokładnie zdjęcia z ACTA.
Zwróć uwagę na dziwne wozy policyjne. Po co policji były urządzenia jakie mają statki na Oceanie Indyjskim przeciwko piratom,
po działaniu których, amatorzy nielegalnej muzyki już w życiu by nie usłyszeli żadnego dźwięku?
  #196  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 15:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
A przypominam, że już niedługo ruszy program wyciągania op Polski (czyli od nas podatników) 65 miliardów dolarów
Tak. Doczytałam się, że to już ..już.
Ale nas już nie ma z czego strzyc. Nie produkujemy tyle wełny.
  #197  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 15:45
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

To jest jak tsunami...
Cytat:
- Wszystko zaczęło się od przyjazdu do Polski amerykańskiego wielkiego spekulanta giełdowego, jednego z najbogatszych ludzi na świecie George´a Sorosa, mającego jednocześnie wielkie ambicje rozwijania idei "otwartego świata". Tę społeczną działalność realizował poprzez tworzenie licznych fundacji i finansowanie uniwersytetów - w sumie miliardami dolarów.
W maju 1988 r. przyjechał do Polski, spotkał się z gen. Wojciechem Jaruzelskim i premierem Mieczysławem Rakowskim, przedstawiając swój plan radykalnej transformacji systemu gospodarki planowej na wolnorynkową, i otworzył w Warszawie Fundację im. Stefana Batorego.
7 miesięcy po jego wizycie ustawą z dnia 23 grudnia 1988 roku komunistyczny rząd i Biuro Polityczne Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, partii, której statutowym celem było zbudowanie socjalizmu na gruzach kapitalizmu, podejmują decyzję o wprowadzeniu w Polsce ustroju kapitalistycznego w jego klasycznej, ortodoksyjnej formie
http://www.naszdziennik.pl/index.php...my&id=my03.txt
Skutki widzimy coraz lepiej.
  #198  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 15:58
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkownik Liberwig jest proszony o nie wklejanie w całości swoich tekstów z innych serwisów (regulamin opisuje procedury w takich wypadkach) oraz o unikanie stosowania poniżających epitetów.
  #199  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 15:58
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
To jest jak tsunami...

http://www.naszdziennik.pl/index.php...my&id=my03.txt
Skutki widzimy coraz lepiej.
chyba zacznę regularnie czytać Nasz Dziennik w wielu kwestiach jest lewicowy...
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #200  
Nieprzeczytane 26-02-2012, 16:11
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Naprawdę polecam, nie żebym czytała od dechy do dechy, bo nie wszystko mnie tam interesuje, ale zawsze coś interesującego znależć można - i to codziennie prawie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tu Al - kaida, kto, wamać... Stalin Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-07-2010 23:07
Kto wie...??? RTMP Emerytura, renta, ZUS 10 12-03-2009 09:05
Kto ma prawo do własności, a kto nie? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 14 16-07-2008 21:23
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 17:58
prwadziwa cnota krytyk się nie boi Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 69 23-04-2008 15:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.