menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #160521  
Nieprzeczytane 04-12-2022, 23:42
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Pokłon prostego posła ..... dobrodziejowi mendialnemu.



Pienkne, pienkne.
A gdzie kasiory
pełne wory????


Wszak dopiero co jeczał Rydzyk, że go inflacja zżera. A on bidul jest zebraczy.

Jak to czytałam, zastanawiałam się dlaczego WUC użył
liczby mnogiej, powinna być pojedyncza, ewentualnie powinien powiedzieć że cały PiS razem ze swoimi zwolennikami dziękuje Bogu za Ojca Rydzyka.
Liczba mnoga wskazuje że cały naród dziękuje za wspaniały dar jakim się okazał Rydzyk. Do narodu jeszcze
się zaliczam, a toruński grzybek nie jest dla mnie darem. Specjalnie wierząca nie jestem, ale i tak sobie nie
życzę sobie żeby Słoneczko Żoliborza wypowiadało się w ten sposób między innymi w moim imieniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160522  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 09:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

RANYBOSKIE!!!!
SERIO?????? to nie może by PRAWDA.
Cytat:

przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego, minister w rządach PiS Wojciech Jasiński — kiedyś członek PZPR — podpisał w 2006 r. niekorzystne porozumienie z Gazpromem, które doprowadziło do podwyżek cen — nawet go nie przeczytał.


Tyle że działał pod naciskiem Gazpromu, który groził całkowitym odcięciem gazu — w tamtym czasie to byłaby katastrofa.
to co ta komisja na Tuska pod derekcją SUSKIEGO i Kowalskiego będzie tropić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160523  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 09:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Jak to czytałam, zastanawiałam się dlaczego WUC użył
liczby mnogiej, powinna być pojedyncza, ewentualnie powinien powiedzieć że cały PiS razem ze swoimi zwolennikami dziękuje Bogu za Ojca Rydzyka.
.......

To ja mam ciut inne zdanie.
Żoliborski spróchniałek powinien dzięki składać muchomorowi za BOGA i OJCZYZNĘ.
Bo wedle moich przypuszczeń nieśmiałych, bez Rydzyka nie byłoby ani BOGA, ani KACZYŃSKIEGO, ani PiSu....o OJCZYŹNIE nie wspominając.
Bo one wszystkie z RYDZYKA łona się zrodziły.
KACZYŃSKI też... I dlatego tak mnogo ICH.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160524  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 10:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Żabojady uratowały chłopinę przed upadkiem..

Cytat:
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaskoczył w sprawie niedzielnego meczu Polska - Francja w 1/8 finału mistrzostw świata 2022 w Katarze.

- Jak Polska wywalczy korzystny wynik, będę skakał w powietrze - przyznał polityk.

Więcej: https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozn...polska-francja

Odpowiedź z Cytowaniem
  #160525  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 10:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

I ..... samodzielnie niezależny Bielan.

Cytat:
- Apeluję do kolegów z Solidarnej Polski o to, by bardziej myśleli o tym, co łączy, a mniej starali się budować siebie poprzez rozmaite ataki wewnątrz rządu – mówi Gość Radia ZET Adam Bielan.

To jego odpowiedź na wywiad Zbigniewa Ziobry w tygodniku „Sieci”. Minister sprawiedliwości krytykuje premiera na forum unijnym. Jego zdaniem Zjednoczona Prawica już dawno by się rozpadła – po decyzjach Mateusza Morawieckiego – gdyby nie fakt, że władzę w Polsce może przejąć Donald Tusk.

- Pamiętam, jak politycy obecnej Solidarnej Polski atakowali śp. Lecha Kaczyńskiego. Ich linia miękkiego Polexitu nie jest niczym nowym – komentuje europoseł.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Gosc-... wMi42MC4wLjA.

TAAKIE WREDNE Ziobrysty były??? I atakowały polegniętego HEROSA?
I spłynęło to po ocalonym cudownie BLIŹNIĘCIU co codziennie chwali i wynosi WAWELCZYKA na cokoły???

Straszne .....że tak powiem.
Co ten przewodnik PiSlandu musi znosić dla OJCZYZNY RATOWANIA przed Tuskiem. ...to sie w pale nie mieści
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160526  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 10:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

I SAM superman w szpagacie o dygnitarzach rządowych:

Cytat:
Kaczyński: Jest napięcie między Morawieckim a Ziobrą
Prezes PiS przyznał przy tym, że "jest pewne napięcie" pomiędzy Morawieckim a ministrem Ziobro. Sam wspomniał, że jest bliżej jednej ze stron sporu, przyznając, że "racje dominują po stronie premiera".


- Minister po prostu nie dostrzega różnego rodzaju komplikacji. No jakby nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być, bo jesteśmy na rynku światowym i jednocześnie jesteśmy w tych uwikłaniach, które wynikają z naszej obecności w Unii Europejskiej, a jednocześnie nasze społeczeństwo - i to jest wynik zdrowego rozsądku - chce, żeby Polska w Unii Europejskiej była – mówił*Kaczyński.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polsk...kogo-mu-blizej

jednem słowem Ziobro jest czyrakiem na zdrowym kuprze KACZYŃSKIEGO i PiSu.
Siedzieć z nim boli, a przeciąć się nie da, bo TUSK czyha z rogiem z maczugą
I co robić ??? A rzyć jednak boli...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160527  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 10:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Misjonarz????

Cytat:
Kaczyński skarcił lekarzy: trzeba coś z tym zrobić. Za wzór postawił księży

Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić – mówił w niedzielę o lekarzach Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził, że lekarz musi mieć poczucie misji, jak ksiądz.
........
Jak dodał, przy wspomnianym wcześniej badaniu i zabiegu mówiono mu, że wystarczy mieć pewną ręką. Zaznaczył, że kiedy dopytywał, czemu drżą ręce, to oczekiwał odpowiedzi dotyczącej nadużywania alkoholu. – A usłyszałem, że dlatego, że lekarze mają po kilka etatów*– mówił. – Ja nic nie mam przeciwko temu, żeby lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał, ale lekarz musi być przede wszystkim w szpitalu rano, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, kiedy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej*– podkreślił. – Wiecie państwo, że tak nie jest*– dodał. – Musi mieć to poczucie odpowiedzialności za pacjenta*– zaznaczył Kaczyński.
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polsk...ostawil-ksiezy

Coś trzeba zrobić?????
Przecież ten łobuz rządzi już 8 -y rok.
I obecny boss w min tzw. "od zdr." jest chyba trzeci.
To KTO ma to zrobić?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160528  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 12:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Jak to czytałam, zastanawiałam się dlaczego WUC użył
liczby mnogiej, powinna być pojedyncza, ewentualnie powinien powiedzieć że cały PiS razem ze swoimi zwolennikami dziękuje Bogu za Ojca Rydzyka.
Liczba mnoga wskazuje że cały naród dziękuje za wspaniały dar jakim się okazał Rydzyk. Do narodu jeszcze
się zaliczam, a toruński grzybek nie jest dla mnie darem. Specjalnie wierząca nie jestem, ale i tak sobie nie
życzę sobie żeby Słoneczko Żoliborza wypowiadało się w ten sposób między innymi w moim imieniu.

Nie sądzę aby miał w ogóle blade pojęcie o twoim istnieniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160529  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 13:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Niejaki KUKIZ się żali,
że go OLALI...

Cytat:
– Kiedy pojawiły się tematy komisji w sprawie torby z Biedronki, w sprawie polityki energetycznej, w sprawie jakiegoś rzekomego wpływu ruskich na przebieg wyborów w Polsce

zaproponowałem, żeby uruchomić jednak tę komisję do spraw Pegasusa, która swoim zakresem obejmowałaby absolutnie wszystkie te problemy, wszystkie te tematy komisyjne
– podkreślał Kukiz w rozmowie z radiową Trójką.

Kukiz przekazał, że nikt w opozycji nie chciał powołania komisji.

– Napisałem w tym celu, taką propozycję napisałem do pana Budki, do pana Czarzastego, do pana Kosiniaka, ale nie byli tym zainteresowani.

To są wszystko z jednej czy drugiej strony gry polityczne z których nic nie wyniknie – dodaje polityk

Bo jak mawiał KLASSYK co mu się wontroba rozsypała..... z byle ciulem wódki się nie pije.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160530  
Nieprzeczytane 05-12-2022, 13:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

I taki numerek....
Cytat:
31 października br. podczas rutynowej kontroli trzeźwości patrol lublinieckiej drogówki zatrzymał samochód osobowy marki Toyota.

Kierowcą samochodu był proboszcz parafii w Cieszowej, Andrzej N., który w wydychanym powietrzu miał 0,7 promila alkoholu. Ksiądz przyjął mandat i stracił prawo jazdy. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Lublińcu.

A Ziobro z DUDĄ podpisali cyrograf, że moczymordom za kółkiem będą auta zabierać.
Obowiązkowo. I jeszcze min. zawieszenie.

to co teraz będzie????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160531  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 09:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

I na dzieńdoberek
TAAAKI numerek
Cytat:

Wyciekła informacja, że Szydło ma przejść do partii Ziobry.


Informację o planach Solidarnej Polski wobec byłej premier Beaty Szydło przedstawiło Radio Zet
Z informacji dziennikarzy wynika, że Szydło, podobnie jak politycy Zbigniewa Ziobry są skonfliktowani z Mateuszem Morawieckim
Ściągnięcie Szydło w szeregi partii Ziobry miałoby pomóc ugrupowaniu podczas wyborów, ale jednocześnie byłoby końcem koalicji z PiS-em
To nie przypadek, że padło właśnie na Beatę Szydło. Jak podaje Radio Zet, ma być ona personalnie skonfliktowana z Mateuszem Morawieckim, który zastąpił ją na stanowisku premiera RP.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...f0ff50fcbed182

Pewnie szczurek wpuszczony do PiSkoryta.
Ale ciekawie brzmi..

Czekamy na ....dementi samej zainteresowanej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160532  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 09:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

I opowiastka o tym kiedy MIĘKISZON stanie na twardo.

Cytat:
– Zjednoczona Prawica jest szerokim obozem. Mówić o tym, że oddaliśmy władzę do Brukseli to kompletne nieporozumienie. Mogę to wytłumaczyć ministrowi sprawiedliwości – powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na pytanie dziennikarza o napięte relacje między nim a szefem Solidarnej Polski.

Jednocześnie premier zapewnił, że podczas debaty i głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości, stanie w jego obronie.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...f0ff50fcbed182

Odpowiedź z Cytowaniem
  #160533  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 10:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

"Minister" w rządzie do czego? .....oczywizda do ...OZDOBY
Cytat:
Wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka przejął zadania wykonywane przez wiceministra Jacka Ozdobę - wynika z poniedziałkowego zarządzenia ministra klimatu i środowiska ws. podziału kompetencji w kierownictwie resortu. Wcześniej podawano, że w resorcie klimatu planowane są zmiany w zarządzeniu kompetencyjnym.

W ich efekcie Jacek Ozdoba straci nadzór nad Generalną Inspekcją Ochrony Środowiska oraz podległymi mu departamentami - podawała PAP, powołując się na informacje zbliżone do rządu.

To za co ta ozdoba rządu MIĘKISZONA będzie brać kasę???
Tak się pytam naiwnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160534  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 10:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

I taki komunikat katastroficzny.....

Cytat:
"W nawiązaniu do informacji medialnych Prokuratura Krajowa oświadcza, że nieprawdą jest, jakoby w postępowaniu w sprawie tragedii w Smoleńsku wykluczono którąś z rozważanych przyczyn katastrofy. W śledztwie smoleńskim nadal weryfikowane są wszystkie przyjęte wersje zdarzenia" - przekazała w oświadczeniu Prokuratura Krajowa.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...f0ff50fcbed182


I ja się tym prokuratorom nie dziwię... SMOLEŃSKIE ŚLEDZTWO trwa i ma trwać.
Bo jak się skończy to trwanie, to trza będzie się brać za konkretną prokuratorską robotę.
A tu jest czysto i biurowo. I zawsze da się wytłumaczyć że są trudności i że trzeba kolejnych ekspertów powołać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160535  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 17:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Swoją drogą jakie to śmieszne jednak, ta wiara w bandytę Putina.
Mógł wysłać komando do Żeleńskiego aby mu głowę ukręcić ale prezydenta Kaczyńskiego ruszyć?
Za Gruzję?
Skądże znowu, aniołeczek wasz kochany, za Chiny ludowe nie mógł tego zrobić.
A taki śliczny, niebieskooki i pyzaty, sama słodycz.
Tak ona smakowała dzisiejszej opozycji w roku 2010 ,
że tej słodyczy zapomnieć nie może do dnia dzisiejszego.

Za Putina! Do dna!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160536  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 19:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Taki co nie raz ....wygrywał w sądzie i nie z takimi...

Cytat:
Ogórek i Ziemkiewicz skazani. Jest finał głośnej sprawy
Rafał Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek zostali skazani na karę grzywny w procesie z Elżbietą Podleśną - przekazała adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram. Chodzi o sprawę o zniesławienie, którą aktywistka wytoczyła pracownikom TVP.

a w kolejce na sądowej ścieżce po sprawiedliwość czekają inni wielbiciele Ziemkiewicza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160537  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 20:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

"ROZCZAROWANY" z klanu NIEROZGARNIĘTYCH.

Cytat:
Koniec zamieszania ws. niemieckich Patriotów? Błaszczak "rozczarowany"

"Po rozmowie z niemieckim MON z rozczarowaniem przyjąłem decyzję o odrzuceniu wsparcia Ukrainy. Rozmieszczenie Patriotów w zachodniej Ukrainie zwiększyłoby bezpieczeństwo Polaków i Ukraińców" - przekazał w twitterowym wpisie Mariusz Błaszczak. Szef MON przekazał też nowe informacje w sprawie rozmieszczenia wyrzutni w Polsce.

Trzeba być wybitnym taboretem, żeby nie rozumieć, że gdyby GERMANIEC chciał wysłać te patrioty na Ukrainę, to zrobiłby to bez pośrednictwa przymulonego Błaszczaka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160538  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 20:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Obiecanki-cycanki, a głupiemu PiS w oko.
I Morawiecki w tyle. Z ........PRAWDĄ.

Cytat:
Premie dla piłkarzy. Mateusz Morawiecki odniósł się wprost
Mateusz Morawiecki po raz pierwszy wprost odniósł się do kwestii premii dla piłkarzy za awans do 1/8 rozgrywek w MŚ. "Nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy; nagradzanie za wyniki na najbardziej prestiżowych turniejach jest ważnym elementem całości systemu i zarazem rolą PZPN oraz głównych sponsorów" - podkreślił premier.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160539  
Nieprzeczytane 06-12-2022, 20:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Se chlopaki daja równo...

Czyli jak dwa wspólniki KACZYŃSKIEGO dialogują
Bielan:
Cytat:
" Zaznaczył, że „linia miękkiego polexitu nie jest niczym nowym”.
i Zbinek:

Cytat:
Ziobro odniósł się do tych słów na wtorkowej konferencji prasowej. - Chciałbym, żeby pan Adam Bielan był bardziej szczegółowy w swoich wystąpieniach, bo takie wystąpienia insynuacyjne są zastanawiające i pokazują raczej na akt desperacji, bezradności ze strony pana Bielana wobec faktu, że był bardzo zaangażowany w linię ustępstw wobec Unii Europejskiej - powiedział.

Jednym słowem Bielan jest NARODOWY ZDRAJCA i sprzedawczyk.
I aż dziw że oba tytany intelektu sa w jednej mafii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160540  
Nieprzeczytane 07-12-2022, 10:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Jest NADZIEJA
rzekł tata
że będzie ...DEBATA

Cytat:
prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Jeżeli to będzie dyskusja na ten temat, ile lat będę siedział za to, że służyłem dobrze Polsce, to takiej dyskusji nie będę prowadził.

Być może po wyborach, dla nas zwycięskich, takie dyskusje, ale to już inni będą prowadzili z panem Tuskiem, bo wiele tych jego wypowiedzi już zbliża się do gróźb karalnych
- dodał.

I......
Cytat:
Tusk na Twitterze odpowiedział na deklarację Kaczyńskiego.

"Jestem gotowy do debaty w dowolnym czasie i miejscu, panie prezesie.

Będę czuły i delikatny, chociaż amnestii obiecać nie mogę"
- napisał lider PO.

KURDE! A pampersy mu doniesie? By było czulej i delikatniej?
Bo to z KACZYŃSKIM jak z Putinem różnie może się zdarzyć.... np na schodach
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.