menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1861  
Nieprzeczytane 07-03-2022, 12:13
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

U mnie ostatnio przy gotowaniu najważniejsze jest to, by było szybko i smacznie. Na szczęście w sieci nie brakuje pomysłów: https://www.piramida-steakhouse.pl/j...zybkie-obiady/ . Zerknijcie, może i Was coś zainspiruje?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1862  
Nieprzeczytane 18-05-2022, 12:43
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Kroisz warzywa. Wrzucasz do gara i podsmażasz. Dolewasz bulion (albo wrzucasz kostke rosołową, ale taką fajną ekologiczną) dolewasz wody, passate - można w biedrze kupić - i gotujesz tak z 30 minut. Możesz do tego dorzucić soczewice i gotować tyle ile się gotuje soczewica. Do tego ryż i obiad na 3/4 dni gotowy

Polecam również ten przepis;
https://kulinarneprzeboje.pl/nalesniki/

Jest w sieci wiele przepisów na naleśniki pewnie również każda z Was ma własny, jednak z tego właśnie naleśniki wyszły mi najlepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1863  
Nieprzeczytane 28-06-2022, 04:42
finezyjna finezyjna jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 166
Domyślnie

Nio tak... Przepisów jest wiele i nawet nie jest to nic trudnego, aby przygotować sobie taką, czy taką potrawę. Ale, minus jest taki, że brakuje tego czasu. Ja dlatego doszłam do wniosku, że postawię nawet na taką opcję, jak dieta pudełkowa Wrocław .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1864  
Nieprzeczytane 04-12-2022, 20:02
marzenakrk marzenakrk jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Posty: 13
Domyślnie

Jestem tego samego zdania co poprzednicy. Gotowanie we własnym zakresie daje nam ogromne możliwości. Patrząc na moich znajomych to właściwie pandemia zmotywowała ich do nauki. A to ze względu na zamknięcie ich ulubionych miejsc gdzie się stołowali. Na szczęście możemy skorzystać z darmowych poradników dostępnych w sieci i zacząć swoją przygodę. Nadchodzące święta to też okazja by się wykazać przed rodziną. Możemy ich zaskoczyć czymś bardzo prostym, a wytrawnym. Sama planuje przygotowanie kilku dań, m.in. pierogów z tego przepisu - https://uwielbiam.pl/przepis/pierogi...suszona-sliwka W sumie to nie wyobrażam sobie bez nich tego niesamowitego klimatu świąt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1865  
Nieprzeczytane 08-03-2024, 13:03
Grażka53 Grażka53 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Katowice, Śląsk, Polska
Posty: 222
Domyślnie Sushi

A ja dopiero niedawno odkryłam jak pyszne jest sushi, a do tego przygotowanie go w domu wcale nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Tutaj znajdziecie informacje o tym, jakie składniki są potrzebne https://sushi-katowice.pl/jakie-skla...-sushi-w-domu/. Mój mąż też uwielbia jak robię to danie, dosłownie zajadamy się nim razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchnia dla ignoranta, przepisy. kufa86 Kuchnia, kulinaria 79 30-09-2022 14:51
Kuchnia-moja pasja-przepisy pozytywna Hobby, pasje 8 25-03-2022 14:17
Przepisy kulinarne krise1 Kuchnia, kulinaria 552 31-10-2017 06:53
Nowe przepisy w niektórych aptekach lawenda Choroby, badania, terapie 4 02-06-2009 19:15
To się musi udać, czyli przepisy kulinarne seniorów! ISS Profilaktyka i zdrowy styl życia 36 30-08-2008 21:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.