menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-10-2007, 09:19
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Czy czytanie książek tradycyjnych zaniknie?


Według mnie tak,- tak jak znikną papierowe pieniądze.
Coraz mniej ludzi czyta książki, lektury pod przymusem.
Jeszcze mniej kupuje.
Uczniowie po szkole podstawowej nie umieją czytać ze zrozumieniem (w ogóle jak można inaczej czytać).
Wchodzi kultura komiksowo - ikonowa???


Prawo Kopernika: gorszy towar wypiera lepszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-10-2007, 11:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Prawo Murphy'ego...

''Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.''


Mam nadzieję,że jeszcze nie doszliśmy do wniosku,że czytać nie warto..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 14:23
Enenka's Avatar
Enenka Enenka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 17
Domyślnie

Dzien dobry. Jestem nowa, ale rozwijam sie (od wczoraj) dynamicznie ) Wedlug mnie ksiazki nie znikna z naszego zycia. Rzeczywiscie mozna odniesc wrazenia, ze gorszy towar wypiera ten lepszy, ale... jest mnostwo ludzi, ktorzy nie daja sie oglupic mediom i innym łatwiznom I, wbrew pozorom, nie jest to grupa niszowa. Przekonuję sie o tym sledzac potrzeby swoje i swoich przyjacioł, ale rozniez preferencje córki i jej przyjaciół. Ksiazki nie sa tanie, ale ...w bibliotekach trzeba zapisywac sie w kolejce na te wartosciowe. Czy to nie świadczy o naszych tesknotach?
__________________
Enenka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 18:53
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Książki..

Lubię bawić się komputerem, lubię szukać różnych rzeczy w Internecie - ale nie wyobrażam sobie czytania książki na ekranie komputera.
Czytałam o najnowszych propozycjach książek elektronicznych na specjalnych, małych, lekkich ekranach - ale to nadal jest ekran.

Świeci.
A to mi przeszkadza w czytaniu.
I nie można go "przekartkować".

Myślę jednak ze smutkiem, że kiedy wymrze pokolenie uczone czytania na książkach to i książki wymrą...
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 19:09
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 932
Domyślnie

Mam wrażenie, że czytanie książek nigdy nie umrze. Książka to jest takie coś, co pociąga, wciąga i wraca się do niektórych wielokrotnie. Samo czytanie książki stwarza odpowiedni klimat, to nie jest to samo co ekran. Ja miałam dłuższą przerwę w czytaniu po śmierci męża, nie potrafiłam się skupić na tym co czytam, czytałam oczami a myślami byłam hen daleko, wtedy ratunkiem dla mnie były krzyżówki, proste, trudne, bez znaczenia....zajmowały myśli. Teraz wracam do książek....Moje dzieci uwielbiają czytać książki, jest ich w domu tyle, że już mnie to wkurza, gdzie nie spojrzysz...książki, ale bez książek dom jest jak bez duszy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 19:27
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Mialam zwyczj ze po kazdej wyplacie obowiazkowo zaliczalam "swoja ksieganie i polowalam na ksiazki ktore mnie interesowaly badz byly na topie .Takie pozycje prawie nigdy nie trafialy do biblotek bo albo byly zbyt drogie albo bylo za malo egzemplarzy .
Teraz ksiazek pod dostatkiem - tylko z kasa gorzej - niestety. Zapisslam sie do Klubu Ksiazki i wtedy mam bonifikate na wybrane ksiazki.
Nieraz cos mnie napadnie i czytam w necie /ostatnio "Pan Tadeusz" Koncert Jankiela /.. ale to nie to co taka prawdziwa ksiazka z kartkmi , zalamanym, rogami"
i specyficznym zapachem


.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 19:35
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Książki..

Ja też kupowałam bardzo dużo książek - mam ich teraz nadmiar, część jest w piwnicy - teraz nadal kupuję, ale duuuuuużo rzadziej - jak napisała Bunia, kasy mało...

Ale nie tylko to.

To śmieszne, ale i pod tym względem było lepiej przed 1989 - trafiały do nas książki wybitne, najbardziej znani pisarze, najlepsza światowa literatura.
Nie było książek (ani filmów) klasy B i C...

Teraz książek jest mnóstwo, ale nie wiadomo co kupić, bo nieznane nazwiska...
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 19:58
Enenka's Avatar
Enenka Enenka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 17
Domyślnie

No i widzicie, że nowe technologie sa swietne, ale ksiażek nie zastąpią. Tez odnoszę wrażenie, jak Anna Maria, że czasami trudno odnaleźć dobrą książkę w spośród krzykliwych i kolorowych wydawnictw klasy B i C. Ale za to jak już się znajdzie...nie masz wtedy większej przyjemności jak usiąść i przy czytaniu zapomnieć o całym świecie. Czego sobie i wszystkim kochającym zapach druku życzę.
__________________
Enenka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-02-2008, 21:50
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 226
Domyślnie

Nie zawsze mam ochotę siedzieć przy komputerze...rzucam się wtedy w wir czytania książek, powieści ,opowiadań... ostatnio, dużo książek czytam Danielle Steel .. i Rakija ze śnieżnej krainy..Bente Pedersen wypożyczając je z miejskiej biblioteki.... skrzętnie zapisuje sobie tytuły..bo nie sposób jest je zapamiętać, chociaż jestem wzrokowcem
jestem romantyczną osoba i nie raz się nad książką popłaczę..ukradkiem ocierając słone łzy spływające po policzkach


__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 16:19
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Należę do osób które uwielbiają czytać.Własny księgozbiór posiadam spory.Nie mogę się oprzeć pokusie, by nie kupić jakiejś pozycji, choć raz na jakiś czas.Moja rodzina też dużo czyta.Więc myślę,że "zarażeni" czytaniem nie wyginą.Moje motto
"dzień bez książki,dzień stracony"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-02-2008, 17:00
Karo1949's Avatar
Karo1949 Karo1949 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 156
Uśmiech

Cytat:
Napisał en_vogue
Należę do osób które uwielbiają czytać.Własny księgozbiór posiadam spory.Nie mogę się oprzeć pokusie, by nie kupić jakiejś pozycji, choć raz na jakiś czas.Moja rodzina też dużo czyta.Więc myślę,że "zarażeni" czytaniem nie wyginą.Moje motto
"dzień bez książki,dzień stracony"

Przyłączam się do tego stwierdzenia - "zarażeni czytaniem nie zginą" - brawo, pozdrawiam
Zofia
__________________
...a myśli jak zbłąkane ptaki lata...przylatują do moich okien śpiewając,a potem odlatują...
(Złote myśli, Tagore)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 17:50
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie Karo1949

Bardzo dobrze,że możemy spotkać ludzi którzy
kochają literaturę i czytają.Myślę,ze tę miłość potrafimy zaszczepić innym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 13:13
senastan's Avatar
senastan senastan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 30
Domyślnie e-książki czyli ebooki

Drodzy Seniorzy, a zwłaszcza Seniorki!
Parę dni temu "zadebiutowałem" na Forum wątkiem o sukcesie. Wrócę jeszcze do niego, bo myślę, że takie pojęcia, jak sukces, motywacja, powinny funkcjonować żywo również w naszej seniorowskiej rzeczywistości, ale na początek zdecydowałem się zainicjować temat związany ze zdobywaniem wiedzy, informacji,
dzięki publikacjom, książkom dostępnym w Internecie, które można ściągnąć w postaci plików do czytania na ekranie swojego komputera, bądź (niekiedy) zamówić dostawę książki w postaci papierowej.
Ebooki to kopalnia wiedzy i informacji, w której sam aktywnie "fedruję". Jeśli ten temat Was zainteresuje, to - w miarę moich możliwości - będę służył pomocą i informacjami. Sam, zresztą, zacząłem pisać ebooka o tym "Jak starzeć się miło i zdrowo". Mam w tym względzie nieco wiedzy i doświadczeń, ale byłbym bardzo wdzięczny za Wasze uwagi, propozycje i przemyślenia.
Będę pilnował Tematu, umieszczał teksty w moim blogu, a także (w miarę możliwości) odpowiadał na indywidualne listy.
Andrzej Stankiewicz senastan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 14:32
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Andrzeju,mam pytanie-jak znależ i ściągnąć książki do czytania,żadną siłą mi się to jeszcze nie udało,i nie wiem co i jak mam zrobić.Proszę o pomoc.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 16:16
senastan's Avatar
senastan senastan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunegunda
Andrzeju,mam pytanie-jak znależ i ściągnąć książki do czytania,żadną siłą mi się to jeszcze nie udało,i nie wiem co i jak mam zrobić.Proszę o pomoc.
Są ebooki darmowe i takie, które trzeba kupić - najłatwiej za pośrednictwem jakiegoś banku internetowego. Podaj mi, choćby z grubsza, na jaki temat ma być książka, a spróbuję wybrać Ci coś i poradzić jak to ściągnąć. Ogólnie mówiąc - jeśli się ma konkretny link (czyli to w co kliknąć) to trzeba kliknąć i postępować dalej stosownie do wskazówek, jakie zwykle są zamieszczane przez wydawnictwo internetowe. Czy masz jakieś internetowe konto bankowe? Mogę Ci doradzić i w tej sprawie. Póki co - świętuj zdrowo i wesoło!
Andrzej cenastan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 20:44
szekla's Avatar
szekla szekla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Łódź
Posty: 3 810
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunegunda
Andrzeju,mam pytanie-jak znależ i ściągnąć książki do czytania,żadną siłą mi się to jeszcze nie udało,i nie wiem co i jak mam zrobić.Proszę o pomoc.
a co byś Lucynko chciała poczytać ??
__________________
Nieznana na forum - TYKWA
Moje filmy i zdjęcia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 20:51
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja lubie literaturę głównie powieści historyczne szególnie dotyczące Angli i Francji.Nie mam teraz za wiele czasu,ale taki przerywnik czasem jest dobry,poza tym i lektury dla córki mnie interesują.Kiedyś Nika podawała stronę z bibliteką,ale mnie się ona nigdy nie chciała otworzyć.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-03-2008, 21:01
szekla's Avatar
szekla szekla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Łódź
Posty: 3 810
Domyślnie Lucynko

Cytat:
Napisał kunegunda
Ja lubie literaturę głównie powieści historyczne szególnie dotyczące Angli i Francji.Nie mam teraz za wiele czasu,ale taki przerywnik czasem jest dobry,poza tym i lektury dla córki mnie interesują.Kiedyś Nika podawała stronę z bibliteką,ale mnie się ona nigdy nie chciała otworzyć.
jak tylko wóce do domu postaram się coś ci podrzucić,cykl "królowe przeklęci" już czeka
__________________
Nieznana na forum - TYKWA
Moje filmy i zdjęcia

Ostatnio edytowane przez szekla : 23-03-2008 o 21:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 11:52
senastan's Avatar
senastan senastan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 30
Domyślnie

Widzę, Kunegundo, że masz jakieś kłopoty z otwieraniem stron www i ściąganiem plików. Nie znam parametrów Twojego komputera (system operacyjny, przeglądarka itp) i nic nie wiem o Twoim doświadczeniu w posługiwaniu się tym narzędziem, więc trudno byłoby mi udzielić Ci jakichś szczegółowych rad, ale wiem, że często użytkownik nie ma zainstalowanego programu Adobe Acrobat Reader, który jest absolutnie niezbędny do ściągania plików w formacie pdf, a właśnie w tym formacie publikowana jest większość ebooków. Jest to darmowy program i można go łatwo zainstalować. Linki do różnych portali oferujących go można znaleźć w Googlu wpisując hasło Adobe Acrobat Reader. Tak na marginesie, to nie chciałbym, abyś Ty lub inni Seniorzy oczekiwali zbyt wiele ode mnie w sprawach związanych z posługiwaniem się komputerem, bo (bynajmniej) nie jestem informatykiem ani z wykształcenia ani z zawodu. No, powiedzmy, trochę mam - a zwłaszcza miałem - z tym do czynienia i - co mogę, to pomogę.
Zastanowię się, co by Ci "podrzucić" do ściągnięcia, ale może najpierw odpowiesz na tą wiadomość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 12:04
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Mam zainstalowany program Abode Reader,a komputer mam z systemem Windows Vista.Być może nie mam wszystkich sterowników,miałam zainstalowany program antywirusowy Norton,i on czasami traktował pewne wtyczki jako wirusy.Obecnie już wczoraj weszłam na bibliotekę internetową exlibris,bez problemu pobrałam program i interesującą mnie książkę.Ale tam jest mało rzeczy które mnie interesują,to co jest ,juz znam.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poszukuję książek: Latarnik Oddam, potrzebuję 6 10-08-2007 12:21
W czerwcu Dzień Wolnych Książek - komentarze duszka07 Ogólny 0 10-06-2007 23:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.