menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 11:59
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie Gender-wielu gardłuje ale czy wiedzą o czym mówią?


Hasło o którym od niedawnego czasu bardzo wiele się mówi strasząc apokalipsą GENDER tak, jak kiedyś Unią Europejską i obowiązkową obecnością geja w każdym łóżku małżeńskim lub wybuchami i brzozą w katastrofie smoleńskiej.
Dla uzupełnienia apokaliptycznych wypowiedzi hierarchów KK może warto poznać inne aspekty i definicje o czym mowa w tym straszliwym gender? Bo to chyba nie namawianie rodziców i dzieci do obojnactwa takiego jak u ślimaczków: 'Dzisiaj ty chodzisz w spodenkach a ja w spódniczce, a jutro odwrotnie".
Proponuję zapoznać się z opisem tego pojęcia w takiej postaci;
http://studioopinii.pl/oswiadczenie-...ojecia-gender/
a potem wymieńmy się poglądami na powyższy temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 12:12
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Mi sie to od dawna rozmija. To co znalam jako Gender i to o co jest taki szum obecnie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 12:37
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Mi się też. Pozdrawiam w pierwszy Dzień Świąt. Senioritka
Od rana oglądam kabarety z Gajosem zaśmiewam się! Humor mam szampański od wczoraj. Co mi tam gender. Bez końca rozwijają temat, tłumaczą, wyjaśniają i dalej nie wiadomo o co tu komu chodzi. Każdy pod tym pojęciem rozumie co chce. Ja nie staram się zrozumieć i bardzo mi z tym dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 15:03
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie gender - ideologia.....

a może jednak warto spojrzec na ten problem troche szerzej....
przeczytać różne artykuły.... reprezentowane przez wszystkie opcje polityczne....i spojrzec na problem szerzej....


http://leptir-visanna6.blogspot.com/...LOGIA%20GENDER

http://www.radiomaryja.pl/informacje...trzeciej-plci/

a pewnie tym linkiem z Radia Maryja sie narażę .. ale co tam....
powinniśmy byc świadomi..... bo....
kiedy wprowadzano Polskę do Unii było ogólne huraaa ale obecnie wiekszość społeczeństwa ma zupełnie odmienne zdanie
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 15:41
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał largetto
a może jednak warto spojrzec na ten problem troche szerzej....
przeczytać różne artykuły.... reprezentowane przez wszystkie opcje polityczne....i spojrzec na problem szerzej....


http://leptir-visanna6.blogspot.com/...LOGIA%20GENDER

http://www.radiomaryja.pl/informacje...trzeciej-plci/



a pewnie tym linkiem z Radia Maryja sie narażę .. ale co tam....
powinniśmy byc świadomi..... bo....
kiedy wprowadzano Polskę do Unii było ogólne huraaa ale obecnie wiekszość społeczeństwa ma zupełnie odmienne zdanie

Podałaś dwa linki i świetnie.
A czy mówiąc o "większości" ,możesz podać źródło na jakim się opierasz,link czy też może masz na myśli większość społeczeństwa z którą się stykasz - czyli 10,20 góra 50 osób.
A co do gener ,jest to nowa gałęź, a być może tylko gałązka wiedzy z grupy nauk społecznych - gałązki czasem usychają. Takich teorii jest wiele, czas je weryfikuje.
Kiedy słucham histerii kleru, to przypominają mi się losy Giordano Bruno,Galileusza i wielu innych np losu kilku kobiet z Salem, że nie wspomnę o tym, że jeszcze z początkiem bodaj XX wieku, KK był przeciwny transfuzjom i przeszczepom.
Więc z tą mądrością,przezornością i racją KK, to różnie bywało.

Pod koniec XVIII wieku Francisco Goya rzekł :
Kiedy rozum śpi budzą się demony.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 15:50
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Obecnie KK jest przeciwny ...nie tyle moze przeszczepom, ile pobieraniu narzadow od zyjacego dawcy po tzw smierci mozgowej
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 16:16
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Hypatio obecnie mieszkam na wsi.... wieś ponad 300 numerów, gdziemieszkają młodzi ludzie z małymi dziećmi, i nikt nawet nie chce podyskutować ....każdy mówi ...mnie to nie obchodzi, była komuna i było lepiej....
na wsi pozostali tylko starzy ludzie.... młodzi w sile wieku za chlebem tyraja w Niemczech....rozpadaja sie rodziny....
nie tak powinno się żyć w tym kraju...
starzy nie mają opieki zdrowotnej, umieraja z braku dostepu do lekarzy a przecież płacili składki przez 40 lat [ mówię również o sobie]
nie chodzi o to aby potępiać każdy ruch społeczny, ale trzeba widzieć zagrożenia....
pewnie nam emerytom te zagrożenia nie grożą ale pozostaja nasze dzieci i wnuki....i to oni powinni byz bardziej świadomi....
moje najmłodsze dziecko ma 20 lat, uczy się jeszcze ...i dwa tygodnie temu pewna "pani poseł" lekarka miała dla tych 20 latków pogadankę....przyniosła dwa plakaty ...JAK ZBUDOWANY JEST MĘŻCZYZNA I KOBIETA !!!! , i zapraszała dziewczyny do swojego gabinetu oferując tanie i skuteczne spirale...
każdy chałturzy jak umie ....
ja jestem otwarta na wszelkiego rodzaju teorie ale zawsze szukam za i przeciw aby wyrobić sobie własne zdanie.....
z gender jest podobnie.....


http://niepoprawni.pl/blog/1448/wiem...yptanazja-w-ue

http://rownosc.ngo.pl/x/76880

mozna pobrac sobie akty prawne i dotrzec do źródeł....

a na ten temat można długo dyskutować i przedstawiac swoje racje....myślę że tutaj nie ma na to miejsca....
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 16:27
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Podałaś dwa linki i świetnie./ ..... /
1. A co do gener ,jest to nowa gałęź, a być może tylko gałązka wiedzy z grupy nauk społecznych - gałązki czasem usychają. Takich teorii jest wiele, czas je weryfikuje.
2. Kiedy słucham histerii kleru, to przypominają mi się losy Giordano Bruno,Galileusza i wielu innych np losu kilku kobiet z Salem, że nie wspomnę o tym, że jeszcze z początkiem bodaj XX wieku, KK był przeciwny transfuzjom i przeszczepom.
Więc z tą mądrością,przezornością i racją KK, to różnie bywało. /..../.
ad1: Dla mnie to raczej inspiracja do poszerzenia horyzontu historycznego i kulturowego w naukach społecznych nie tylko z europejskiego podwórka.
Może warto wyjść po za Wikipedia i zapoznać się z faktem, że w starożytnej Grecji- zwłaszcza w Sparcie zachowania homoseksualne miało powszechną akceptację społeczną w ich uwarunkowaniach choć nie znali pojęcia "gender". Mnie to nie podnieca, ale może warto wiedzieć sdkąd się wzięły nierówności płci choćby w interpretacji wielu zachowań lansowanych przez KK?

2. Po co te dymy i po co ten hałas bez umiaru i proporcji?
a/ Dla straszenia tysięcy prostodusznych obco brzmiącym słowem którego szerszej definicji nigdy nie poznają w innej wersji niż Radio Maryja i interpretacji proboszcza?
b/ Może jest to gałązeczka systemu paranoi politycznej, straszenie żelaznym wilkiem dla konsekwentnego dzielenia narodu i trzymanie przestraszonych w histerii "oblężonej twierdzy"? Zasada "dziel i rządź" stosowna jest od tysięcy lat. Dlaczego ma się nie sprawdzać i dzisiaj - zwłaszcza w odniesieniu do tych co nawykowo słuchają wyłącznie RM i TV Trwam? Przecież to jedyna ostoja prawdy i mądrości. Co tam nauka, co tam filozofia! Cieszmy się z tego, że KK zrehabilitował Galileusza i nie spalił na stosie Kopernika który też był proboszczem!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 16:41
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Prawde mowiac, obawiam sie tego. Ze KK nie wiem naprawde w jakim celu zrobi z gender diabla wcielonego, podczas gdy moze chodzic tylko o to ze moglabym byc gornikiem rownie dobrze jak jasinek, a on mialby przyzwolenie na łzy publicznie tak jak ja.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 16:44
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

http://www.areopag21.pl/giacinto/art...ralizacja.html

http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/E2A5AEDC081E7CD2C1257AEE0041FB1C/$File/1036.pdf

http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/E2A5AEDC081E7CD2C1257AEE0041FB1C/$File/1036.pdf



kilka ciekawych linków
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 17:24
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał largetto
1. Hypatio obecnie mieszkam na wsi.... wieś ponad 300 numerów, gdziemieszkają młodzi ludzie z małymi dziećmi, i nikt nawet nie chce podyskutować ....każdy mówi ...mnie to nie obchodzi, była komuna i było lepiej..../....../
2 ciekawe linki:
http://niepoprawni.pl/blog/1448/wiem...yptanazja-w-ue

http://rownosc.ngo.pl/x/76880
..
Smutne to ale jakże prawdziwe że młodzież mająca Internet w każdym domu ma tak zawężony horyzont zainteresowań.
Wygrywa presja wyścigu szczurów nie tylko na wsi trwający od wieku: http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q
Co do linku "równość ngo"- dzięki bo to dopiero drugi z tej samej łączki który polecam w moim poście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 18:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Ja nie słucham RM a w TVT oglądam tylko program wędkarski, polecam.
Ale do rzeczy, mój czteroletni wnuczek sam rozwiązał problem w przedszkolu. Powiedział pani, ja mam siusiaka i w sukience nie będę chodził, a pani ma?
Co do pederastów w Starożytnej Grecji, to być może to było jednym z powodów, że ta cywilizacja acz na wysokim poziomie padła na pysk. Bo przecież dwóch pederastów nie może się rozmnażać tylko może mieć wspaniałe doznania. Czy mamy brać za przykład starożytną Grecję w XXI wieku, jak w niej było nie tylko tak dużo pederastów ale jeszcze więcej pedofili?
Jeszcze wracając do kobiet. Nikt im nie zabrania się realizować wszędzie i zawsze ale od macierzyństwa jak na razie nie można ich zwolnić na korzyść facetów, a tym bardziej dwóch pederastów. To już prędzej dwie lesbijki mogą się zająć "produkcją "dzieci metoda "In z wiatrem"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 18:54
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

A szkoci mają i siusiaki i sukienki....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 19:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

...i kobzę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 20:27
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
...i kobzę.
Jarosławie II w poście #8 napisałem "zachowania homoseksualne" w Sparcie, bo w tym państwie mieście zdolność do obrony była realizowana w stylu głębokiej militaryzacji mężczyzn w koszarach w wieku od 7 lat do wieku dorosłego /już nie pamiętam ile po 30-ce/. Po zakończeniu tego wieku obowiązku obywatelskiego wojownik dopiero mógł się żenić i mieć dzieci. W okresie zmilitaryzowania małżeństwo dzieci i dom mogły by wpływać niekorzystnie na jakość ich służby i poświęcenia dla doskonalenia sprawności bojowej. Podobną funkcję spełnia w KK celibat.... W Atenach nie było takich rygorów militarnych, ale mieli flotę handlową gdzie o kobiety też nie było łatwo...
A więc jeśli chodzi o Spartę to było to raczej "gdy się nie ma co się lubi...itd". Starożytna Grecja upadła, gdyż podbił ją Rzym
który dominował nad Grecją techniką broni stalowej nad greckim brązem. Przejęli od nich kulturę, sztukę i naukę a zdystansowali Grecję przez prawo, strukturę administracyjną dużego państwa i technologię wojskową opartą o stal i konnicę. Reszta to fakty, ale marginałki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 22:21
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noranda
ad1: Dla mnie to raczej inspiracja do poszerzenia horyzontu historycznego i kulturowego w naukach społecznych nie tylko z europejskiego podwórka.
Może warto wyjść po za Wikipedia i zapoznać się z faktem, że w starożytnej Grecji- zwłaszcza w Sparcie zachowania homoseksualne miało powszechną akceptację społeczną w ich uwarunkowaniach choć nie znali pojęcia "gender". Mnie to nie podnieca, ale może warto wiedzieć sdkąd się wzięły nierówności płci choćby w interpretacji wielu zachowań lansowanych przez KK?

2. Po co te dymy i po co ten hałas bez umiaru i proporcji?
a/ Dla straszenia tysięcy prostodusznych obco brzmiącym słowem którego szerszej definicji nigdy nie poznają w innej wersji niż Radio Maryja i interpretacji proboszcza?
b/ Może jest to gałązeczka systemu paranoi politycznej, straszenie żelaznym wilkiem dla konsekwentnego dzielenia narodu i trzymanie przestraszonych w histerii "oblężonej twierd
zy"? Zasada "dziel i rządź" stosowna jest od tysięcy lat. Dlaczego ma się nie sprawdzać i dzisiaj - zwłaszcza w odniesieniu do tych co nawykowo słuchają wyłącznie RM i TV Trwam? Przecież to jedyna ostoja prawdy i mądrości. Co tam nauka, co tam filozofia! Cieszmy się z tego, że KK zrehabilitował Galileusza i nie spalił na stosie Kopernika który też był proboszczem!!

Proszę o nie przerabianie moich postów.
Nadanie numeracji akapitom w moim poście jest sprzeczne z moimi intencjami.
Posty się cytuje bez przeróbek.
Kłania się netykieta.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-12-2013, 23:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noranda
Jarosławie II w poście #8 napisałem "zachowania homoseksualne" w Sparcie, bo w tym państwie mieście zdolność do obrony była realizowana w stylu głębokiej militaryzacji mężczyzn w koszarach w wieku od 7 lat do wieku dorosłego /już nie pamiętam ile po 30-ce/. Po zakończeniu tego wieku obowiązku obywatelskiego wojownik dopiero mógł się żenić i mieć dzieci. W okresie zmilitaryzowania małżeństwo dzieci i dom mogły by wpływać niekorzystnie na jakość ich służby i poświęcenia dla doskonalenia sprawności bojowej. Podobną funkcję spełnia w KK celibat.... W Atenach nie było takich rygorów militarnych, ale mieli flotę handlową gdzie o kobiety też nie było łatwo...
A więc jeśli chodzi o Spartę to było to raczej "gdy się nie ma co się lubi...itd". Starożytna Grecja upadła, gdyż podbił ją Rzym
który dominował nad Grecją techniką broni stalowej nad greckim brązem. Przejęli od nich kulturę, sztukę i naukę a zdystansowali Grecję przez prawo, strukturę administracyjną dużego państwa i technologię wojskową opartą o stal i konnicę. Reszta to fakty, ale marginałki.
No faktycznie stal i konnica zdecydowała i Rzym bez pederastów. Jak to dobrze, że są dokumenty. Ale popatrz jakie to nieuczciwe, ja się uczyłem Historii Starożytnej w ósmej klasie ogólniaka i nic tam takiego nie pisali a teraz mówią o wyborze płci w przedszkolu. Widocznie teraz "ludzie" w przedszkolu wcześniej dojrzewają. To wszystko przez ten "wiatr" z zachodu, bo u naszych wschodnich sąsiadów nie tolerują ani pederastów ani ekologów. Jak to dobrze, że nam się udało wyzwolić z niewoli.....aby wpaść w następną. Tak z własnego doświadczenie (absolutnie nie gejowskiego) powiem, że UNIA pozwala wpuszczać do wody tylko jednego karpia na hektar. To faktycznie wolę już współczesną Grecję nie mówiąc o Starożytnej.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 00:10
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Przy okazji burzy wokół ''ideologii gender'' warto przypomnieć ,że słowo ''gender'' istnieje w języku angielskim od zawsze na równi ze słowem ''sex''. Oba znaczą prawie to samo ,choć jak wiemy prawie robi różnicę ,więc jednak nie to samo.
Kiedyś przed wielu laty, kiedy pojęcie ''sex'' zaczęło u nas powszechnie i niesłusznie kojarzyć się tylko i wyłącznie z fizyczną realizacją miłości ,również wywoływało powszechne zgorszenie. Dziś kiedy tamten demon spowszechniał,zaczyna się nas straszyć demonem ,któremu na imię ''gender''.
Tak dla przypomnienia za słownikiem angielsko - polskim.
sex - płeć,seks
gender - płeć,rodzaj

Ponadto słownik wyrazów obcych PWN z 2010 roku - czy była wtedy jakaś awantura o gender(?!) - podaje znaczenie słowa ''gender'' następująco : gender [wym. dżender] socjol. «zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej z płci; płeć kulturowa»


Od zawsze rozróżniano płeć biologiczną kobiety i mężczyzny oraz płeć społeczną związaną ze społeczno - kulturowymi funkcjami mężczyzny i kobiety. Ta ostatnia przez setki,tysiące lat w związku ze swą biologią - często rodziła co roku i miała jedno dziecko w brzuchu,drugie na rękach,a dwoje lub troje pętało się wokół nóg - skazana była na siedzenie w jaskini,szałasie,domostwie i zajmowanie się pracą w obrębie tego ''gniazda'',a mężczyzny rolą było zapewnić pożywienie i bezpieczeństwo dla swoich ''genów''. W jakiejś postaci pokutuje to do dziś w obyczaju ,tradycji i naszej mentalności. I trudno się temu dziwić. Jednak należy otworzyć oczy szeroko i dostrzec ,że na przestrzeni tysięcy lat,realia się co nieco zmieniły i choć nadal to kobieta rodzi, jednak inne okoliczności są całkiem inne.
Reasumując, to co nam się od pewnego czasu serwuje ,to wytwór chorej wyobraźni lub zwykłego cynizmu oraz chęci wykreowania kolejnego zagrożenia czyhającego na kryształowy naród i nie ma nic wspólnego z tym czym faktycznie jest gender.
Obsesje należy leczyć ,a nie przerzucać na resztę społeczeństwa.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 02:57
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
1.Przy okazji burzy wokół ''ideologii gender'' warto przypomnieć ,że słowo ''gender'' istnieje w języku angielskim od zawsze na równi ze słowem ''sex''. Oba znaczą prawie to samo ,choć jak wiemy prawie robi różnicę ,więc jednak nie to samo.
/......./
2.Reasumując, to co nam się od pewnego czasu serwuje ,to wytwór chorej wyobraźni lub zwykłego cynizmu oraz chęci wykreowania kolejnego zagrożenia czyhającego na kryształowy naród i nie ma nic wspólnego z tym czym faktycznie jest gender.
Obsesje należy leczyć ,a nie przerzucać na resztę społeczeństwa.
ad1 To straszne słowo kierowane jest do milionów naszych koleżanek i kolegów co nie znają angielskiego inaczej niż od biskupa lub księdza któremu bruzda na plecach sięga aż po oko.Oni wiedzą lepiej i po co się wysilać na jakieś inne interpretacje?
A o co chodzi? O to samo jak z tą bruzdą;"Dziel i rządź":Nie daj się prawdziwa polsko - Nadciąga Franciszek !!
http://studioopinii.pl/krzysztof-loz...a-koniec-roku/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 09:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia

Od zawsze rozróżniano płeć biologiczną kobiety i mężczyzny oraz płeć społeczną związaną ze społeczno - kulturowymi funkcjami mężczyzny i kobiety. Ta ostatnia przez setki,tysiące lat w związku ze swą biologią - często rodziła co roku i miała jedno dziecko w brzuchu,drugie na rękach,a dwoje lub troje pętało się wokół nóg - skazana była na siedzenie w jaskini,szałasie,domostwie i zajmowanie się pracą w obrębie tego ''gniazda'',a mężczyzny rolą było zapewnić pożywienie i bezpieczeństwo dla swoich ''genów''. W jakiejś postaci pokutuje to do dziś w obyczaju ,tradycji i naszej mentalności. I trudno się temu dziwić. Jednak należy otworzyć oczy szeroko i dostrzec ,że na przestrzeni tysięcy lat,realia się co nieco zmieniły i choć nadal to kobieta rodzi, jednak inne okoliczności są całkiem inne.
Reasumując, to co nam się od pewnego czasu serwuje ,to wytwór chorej wyobraźni lub zwykłego cynizmu oraz chęci wykreowania kolejnego zagrożenia czyhającego na kryształowy naród i nie ma nic wspólnego z tym czym faktycznie jest gender.
Obsesje należy leczyć ,a nie przerzucać na resztę społeczeństwa.
Oj Hypatio nie zgadzam się. A taka na ten przykład pierwsza z brzegu Jagienka z Krzyżaków. Patrz 1400 setny rok i już gender, nawet niedźwiedzia usadziła i orzechy rozgniatała pośladami zamiast się zajmować macierzyństwem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polacy mało wiedzą o badaniach nerek - komentarze BolekStan Ogólny 1 25-04-2022 19:38
Ostatnie tabu menopauzy - o czym kobiety nie mówią - komentarze JAGODA57 Ogólny 0 23-10-2012 10:35
Walentynki czyli wszyscy mówią "Kocham Cię" - komentarze matyja Ogólny 6 14-02-2011 20:32
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39
Brytyjczycy niewiele wiedzą o swoich dziadkach - komentarze Nika Ogólny 1 24-02-2007 14:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.