menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 18:21
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne.... Tylko dziś jest Twoje.


Słowami papieża-Polaka,pragnę by w specjalnie założonym wątku powspominać zmarłego 3 lata temu Jana Pawła II.
Kod:
Gdyby był wśród nas, jutro obchodziłby swoje 88 urodziny Karol Wojtyła.
.......


Od kilku lat kolekcjonuję "słowne perełki" naszego wielkiego rodaka.
Tęsknię za nim a "Barka", ukochana piosenka wciąż "chwyta "mnie za gardło
http://pl.youtube.com/watch?v=MF3UAOIjkJM
  #2  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 18:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Założony przezemnie wątek kilka dni temu bardzo podobny. Mówi o rocznicy zamachu na JPII.
  #3  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 18:43
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Gabrysiu, słowa Jana Pawła II, wypowiedziane jako zachęta do śpiewania " Barki ".


• „Nowi ludzie łowią, łowią nowych ludzi. Tak było od początku. Nowi ludzi, Apostołowie łowili najpierw ryby potem zostawili ryby i poszli szukać ludzi. I znajdowali ludzi, i doprowadzali ich do Chrystusa. I dziś tak samo trzeba. I zawsze tak samo trzeba było. I trzeba będzie szukać ludzi, nowych ludzi i doprowadzić ich do Chrystusa, (...) I ta „Barka” jest ładna: śpiewają ja na całym świecie, w różnych językach. Słyszałem.”
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #4  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 19:07
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Witam!
Port lotniczy Balice pod Krakowem.
Jest rok 2003,na plycie lotniska gotowy do odlotu samolot specjalny - ktorym ma odleciec do Rzymu papiez Jan Pawel II.
Ostatnie pozegnania,usciski dloni,lzy w oczach wielu,wielu setek tysiecy ludzi - tych zebranych na plycie lotniska i tych przed telewizorami.
Papiez ma zaproszenie na nastepna wizyte do kraju,ale gdzies w glebi duszy kazdego czlowieka wkrada sie niepokoj.
Czy przyjedzie jeszcze do ukochanego kraju? Czy zdrowie na to pozwoli?
Ojciec swiety juz nie przyjechal,niestety,byla to jego ostatnia wizyta w Polsce.
Pozostala piesn mlodych ludzi z Zakopanego i okolic,ktora jeszcze dzis zyje pamiecia tamtego lata,gdy zegnalismy wielkiego Polaka.
Posluchajmy.
http://pl.youtube.com/watch?v=HBMKla...eature=related
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #5  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 19:45
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Parę dni temu wspominaliśmy czas napadu na życie Jana Pawła. Równocześnie rozpoczęła się "akcja" napaści na Jego szczątki. Zawsze wydawało mi się, że akt ostatniej woli jest związany z naszą wiarą i przez nią szanowany. Już po śmierci księdza Twardowskiego przekonałam się, że bywa inaczej...
Co Wy na to?

dla zmiany nastroju przesyłam:...http://www.voila.pl/430/4pnzx/
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #6  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 21:01
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 123
Domyślnie

Ja jestem przeciwna "ćwiartowaniu" szczątek Papieża, Jego wola powinna zostać uszanowana. Wg mnie to będzie profanacja zwłok. Chcieliby z tego korzystać wszyscy, osiągać zyski, bo wiadomo że gdzie znajdowałaby się relikwie tam odbywałyby się pielgrzymki, a pielgrzymi...wiadomo zysk. Ciało Papieża powinno zostać tam gdzie spoczęło...Amen
  #7  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 21:06
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Ja jestem przeciwna "ćwiartowaniu" szczątek Papieża, Jego wola powinna zostać uszanowana. Wg mnie to będzie profanacja zwłok. Chcieliby z tego korzystać wszyscy, osiągać zyski, bo wiadomo że gdzie znajdowałaby się relikwie tam odbywałyby się pielgrzymki, a pielgrzymi...wiadomo zysk. Ciało Papieża powinno zostać tam gdzie spoczęło...Amen
Dokładnie tak.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #8  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 21:43
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Uważam tak samo jak bogda i Bianka

Chcę przytoczyć tu znaczące słowa Jana Pawła II

Starość wieńczy życie. Jest czasem żniw.
Żniw tego, czego się nauczyliśmy, co przeżyliśmy;
żniw tego, co zdziałaliśmy i osiągnęliśmy,
a także tego, co wycierpieliśmy i wytrzymaliśmy.
Jak w końcowej partii wielkiej symfonii,
te wielkie tematy współbrzmią potężnie.


Śmierci nie można przekupić, ani od siebie oddalić.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #9  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 21:57
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

No to jest nas całkiem sporo,ja też tak uważam.
  #10  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 22:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Przyłączam się do przedmówczyń, również uważam ze należy pozostawić ciało Jana Pawła II w spokoju.
  #11  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 22:55
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Dziękuję Staszku

Staszku, szukałam tej piosenki, dziękuję raz jeszcze.

Jan Paweł II prosił o pochówek w grobie ziemnym, czyli raczej życzył sobie ,aby jego ciało obróciło się w proch,a nie by jego szczątki stały się relikwiami.Wszyscy powinniśmy uszanować Jego wolę.
Jeśli jednak Jan Paweł II zostanie u znany za świętego, staje się świętym całego Kościoła. Dlatego po jego kanonizacji , wg prawa kościelnego różne instytucje dzielą się relikwiami a odkrycie trumny towarzyszy każdemu procesowi kanonizacyjnemu.
Już w XI wieku podczas kanonizacji świętego Stanisława ze Szczepanowa wydobyto jego zwłoki, obmyto je w winie i przeniesiono do Katedry Wawelskiej. Tak samo po ogłoszeniu kanonizacji do bazyliki watykańskiej ma zostać przeniesione ciało Jana Pawła II. To znak, że jest on świętym, który jest godzien czci.
Polski Kościół odwołuje się więc do "pradawnego i pogańskiego obrządku".
  #12  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 23:03
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 123
Domyślnie

Dobrze, niech przeniosą ciało Papieża do bazyliki watykańskiej, czy gdzie indziej aby oddawać mu cześć, ale w całości...teraz jest XXI wiek a nie XI...
  #13  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 23:09
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie upiorne

Do Polski trafi nie jedna, ale wiele relikwii z ciała Jana Pawła II. Prawdopodobnie nie będzie to serce, ale raczej kości - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza" w Episkopacie Polski.
Chociaż Jan Paweł II najpewniej zostanie ogłoszony błogosławionym dopiero 16 października, czyli w 30. rocznicę wyboru na papieża, do biskupów w całej Polsce już trafiają prośby o jego relikwie.

Jak dowiaduje się nieoficjalnie "GW", proboszczowie wnioskują głównie o fragmenty stroju liturgicznego. Jednak nie wszyscy, bo na przykład Sanktuarium w Ludźmierzu prosi już o relikwie z ciała. Będzie się o nie starać również Jasna Góra i Licheń.
  #14  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 23:12
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 123
Domyślnie

Rozumię...relikwie z fragmentów stroju liturgicznego ...i basta, ale fragmenty ciała??? dla mnie to jest barbarzyństwo....
  #15  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 23:37
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Wracając do sprawy "ostatniej woli". Ks.Twardowski prosił o pochowanie na Powązkach, a za sprawą kardynała Glempa jego zwłoki zostały złożone na budowie przyszłej Śwątyni Opatrzności. Nie będę tego komentować bo cisną się brzydkie słowa...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #16  
Nieprzeczytane 17-05-2008, 23:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Mam identyczne odczucia

Cytat:
Napisał jolita
Wracając do sprawy "ostatniej woli". Ks.Twardowski prosił o pochowanie na Powązkach, a za sprawą kardynała Glempa jego zwłoki zostały złożone na budowie przyszłej Śwątyni Opatrzności. Nie będę tego komentować bo cisną się brzydkie słowa...
pamiętam pogrzeb Ks. Twardowskiego bardzo mi się nie podobało stanowisko kardynala Glempa. "Kawałkowaniem" Papieża jestem zdruzgotana.
  #17  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 15:10
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Urodziny

Ostatnia pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 2002 roku. Piosenka "Leć muzyczko" została specjalnie skomponowana na tą pielgrzymkę przez Golec uOrkiestre.
muz: Rafał Golec,Łukasz Golec,Paweł Golec
tekst: Rafał Golec,Olga Golec
Została wykonana na lotnisku w Krakowskich Balicach gdy Jan Paweł II opuszczał Polskę.
Od 2006 roku ta piosenka została hymnem w wielu szkołach w Polsce ,które objęły imię Jana Pawła II.
http://pl.youtube.com/watch?v=2DiqdMqQLWo



Ostatnio edytowane przez Gabi K. : 18-05-2008 o 15:55.
  #18  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 15:46
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie galeria zdjęć

Arturo Mari nadworny fotograf papieża.
Jego zdjęcia pełne miłości...




zdjęcie wykonane rok przed śmiercią
  #19  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 16:52
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

ilekoroć czytam poezję Ks.Twardowskiego,lub o Nim słyszę gdziekolwiek ,ogarnia mnie ogromny żal z powodu niespełnienia ostatniej woli - chodzi właśnie o pochowanie na Powązkach o to wyraźnie prosił Ks.Twardowski
  #20  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 17:39
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 123
Domyślnie

Ale żywi którzy pozostali i mieli władzę nad jego szczątkami postanowili inaczej, wietrząc w tym złoty interes...ech życie i ludzie, kto za nimi trafi...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Od dziś emeryci i renciści dostają więcej - komentarze Basia. Ogólny 63 28-03-2010 09:54
Twoje uczucie w Klubie Senior Cafe... mamuk Różności - wątki archiwalne 265 19-07-2008 21:22
Jutro strajk lekarzy. wielebny Choroby, badania, terapie 3 20-05-2007 19:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.