menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 24-07-2007, 19:48
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Do Asi Słowikowej.

Zmieniaj, buduj jeżeli to Ci sprawia frajdę. Gdybym była zdrowsza też bym coś wybudowała albo wyburzyła .......... a tak pozostało mi tylko wymieniać na okrągło coś w mieszkaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 15:58
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Zmieniaj, buduj jeżeli to Ci sprawia frajdę. Gdybym była zdrowsza też bym coś wybudowała albo wyburzyła .......... a tak pozostało mi tylko wymieniać na okrągło coś w mieszkaniu.

Basiu dla mnie to jest najwieksza frajda.. Szkoda ze teraz jest taki kryzys tutaj i trzeba jednak uwazac ile sie pcha kasy do tych naszych nieruchomosci.. .. Jest nawet taki "show" w telewizjii ktory robi wyceny domow i sugeruje ile mozna jeszcze wlozyc inwestycjii w dana posiadlosc aby nie przebogacic..
Z reszta wszystko zalezy od dzielnicy w ktorej sie mieszka..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 16:20
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Kilka zmian mieszkan i w mieszkaniach mam za soba.
Zaczynalismy od wynajetego na wsi pokoju ,w ktorym byla zabrana ze studenckiego mieszkania mego meza-wersalka.
Lecznica budowala sie ,wiec wiedziwlismy co nam bedzie trzeba ,aby te "hektary "przestrzeni zyciowej zapelnic.
Byly to czasy tapczanow,kredensow pokojowych,jeszcze przed meblosciankami,niektore meble wedrowaly z nami,mamy szafe dwudrzwiowa,ktora moj maz wydarl kornikom z paszczy,odkupil,czy dostal od kogos,wypolerowal,wylakierowal uprzednio trujac lokatorow i pyszni sie teraz ten" antyk" w glownym holu naszego , niestety juz tylko mojego, wiejskiego domku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 17:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Teraz bardzo tego żałuję

ale czasu się cofnąć nie da, kiedy miałam lat 20 do szewskiej pasji doprowadzały mnie meble po dziadkach, między inymi taka szafa która pyszni się w domu Zosi. Wtedy mnie głupiej takie meble wydawały się okropnie staroświeckie i pozbyłam się ich głupia smarkula.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 17:40
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

I widzisz Basiu moje antyki po rodzicach, naprawde piękne doprowadzają moje dziewczyny tez do szewskiej pasji...historia sie ciągle powtarza...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 17:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
ale czasu się cofnąć nie da, kiedy miałam lat 20 do szewskiej pasji doprowadzały mnie meble po dziadkach, między inymi taka szafa która pyszni się w domu Zosi. Wtedy mnie głupiej takie meble wydawały się okropnie staroświeckie i pozbyłam się ich głupia smarkula.

Otóż to. Szafa, komoda, łóżko z różnymi fanaberiami, teraz to już nie wiem jak to opisać, bo i jakieś gałki i rzeżby. Szkoda,że tego nie da się wrócić. Ale jeszcze brak miejsca.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 18:02
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

Przeczytałam od początku bo tak mnie zainteresowało że wtrące swoje trzy grosze-to jest mój temat:UWIELBIAM-kocham WAS,JESTEśCIE MOI...Właśnie jak skończę padam ze zmęczenia,ale jestem w siódmym niebie,a jak przyjdzie moja urocza synowa Ania i to zobaczy i się podoba to nic mi więcej nie trzeba..a ma polot piekna.POZDRAWIAM wszystkich ,którzy mogą zmieniać i tych którzy nie mogą....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 19:16
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie Wspaniały prezent!

Cytat:
Napisał jolita
macie w prezencie pod choinkę:
www.jacquielawson.com
"
Klikam w obrazek i podziwiam,piękne bajeczki...przesyłam znajomym.Dzięki Jolu

Wątek o przemeblowaniach OK!
Też ciągle zmieniam i przesuwam.Tylko ja wiem jak przesunać wielką szafę.Ludzie zamykają oczy ze zdumienia,a ja się cieszę.Niestety kiedyś wykopyrtnął się na mnie głupi regał/już go nie ma,hi,hi/Biegłam do sąsiada po pomoc,zanim staruszek wróci z pracy.Jakoś go postawiliśmy na nogi,ale długo nie wytrzymał.No i dobrze mu tak.Teraz mam ciężkie "graty",ale to nic dla mnie,pochylam szafisko z lekka do ściany,podsuwam mu stopą,pod nóżki skórę ze słoniny,zachodzę z tyłu i pomaleńku biodrem przesuwam...no i zasuwa jak trenowane.W najgorszym przypadku smaruję słoniną podłogę na szlaku przesuwu,a potem tylko myję podłogę ludwikiem.Pod niektórymi mebliskami mam podklejone filce ze sklepu "po 4 złote".Są w przeróznych rozmiarach.Niestety jakąś częścią tej wrednej nóżki pozostawiało rysy na podłodze i nie wygląda to jak należy,ale mam to w nosie.
Dopóki człowiek przestawia i poszukuje,dopóty jest młody,a wygląd tu akurat nie ma znaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 19:55
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Uwielbiam przemeblowania,tylko nie mam takiego kogoś, który by z ochotą pomógł. Czuję się od razu lepiej, gdy cos tam przestawię, nowy obrus, czy chociaż bukiet kwiatów na stole.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 21:34
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Uwielbiam przemeblowania,tylko nie mam takiego kogoś, który by z ochotą pomógł. Czuję się od razu lepiej, gdy cos tam przestawię, nowy obrus, czy chociaż bukiet kwiatów na stole.
Zaproś mnie do pomocy zobaczysz co sie będzie działo....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 21:46
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Super - jak się dwie babcie zabiorą do przemeblowania - no nie wyobrażam sobie, kto będzie nosił nam herbatki do łóżka....
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 09:39
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Nawet niewielkie zmiany w moim mieszkaniu wprawiaja mnie w prawdziwe zadowolenie,toteż mimo protestów małzonka co pewien czas coś ulepszam..a nadchodzące świeta są ku temu świetną okazją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 12:55
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

ciekawe co na to Twój mąż - zwykle mężczyzni nie lubią żadnych zmian !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 13:50
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Uwielbiam zmiany, jak mieszkałam w 75 metrowym mieszkaniu, to miało to sens przestawianie mebli i tak jak powiedziała Nika robiłam to, aby sobie poprawic samopoczucie, było mi lepiej jak coś zmieniłam. Teraz mam tylko 32m i zmienianie jest zupełnie niemożliwe, nawet przestawienie drobiazgów nie wchodzi w rachubę. Aby cokolwiek zmienic musiałabym zaangażowac ekipę i to mocnych facetów coby nie załamali się pod ciężarem, niestety tych ogromnych szaf z lat 70-tych nie byłabym w stanie przesunąc sposobem Elizki. Ciekawi mnie jakby psycholog podszedł do takiej potrzeby przestwiania mebli przez kobiety, bo mężczyzni nie lubią zmian i nie mają takiej potrzeby.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 06-10-2009, 12:11
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

tapicerka , firanki, zasłony to norma w zmianach.Ale lubię stabilizację w meblach,zegarach,lampach ,przyrastam do moich przedmiotów i nie lubię zmieniać im miejsca.Mam siostrę ona fruwa ze wszystkim a ja nie . Czasami namówi mnie na przesunięcia ale po 2-3 dniach i tak wszystko wraca ---tak jak było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 11:12
solanka6's Avatar
solanka6 solanka6 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1 743
Domyślnie

Zawsze lubiłam zmieniać cokolwiek, szafy i spanko najczęściej. Czułam sie wtedy super! Jak w innym mieszkanku.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 11:28
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Mnie też ciągle w głowie zmiany, nawet jakiś drobiazg wprawia mnie w dobry nastrój, np firanki mam 3 zmiany i tak 3 razy w roku inne zawieszam, zasłony też mam na zmianę i wciąz coś kombinuję, inne wazoniki, dekoracje i już dom inny,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 13:37
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał granny
Uwielbiam zmiany, jak mieszkałam w 75 metrowym mieszkaniu, to miało to sens przestawianie mebli i tak jak powiedziała Nika robiłam to, aby sobie poprawic samopoczucie, było mi lepiej jak coś zmieniłam. Teraz mam tylko 32m i zmienianie jest zupełnie niemożliwe, nawet przestawienie drobiazgów nie wchodzi w rachubę. Aby cokolwiek zmienic musiałabym zaangażowac ekipę i to mocnych facetów coby nie załamali się pod ciężarem, niestety tych ogromnych szaf z lat 70-tych nie byłabym w stanie przesunąc sposobem Elizki. Ciekawi mnie jakby psycholog podszedł do takiej potrzeby przestwiania mebli przez kobiety, bo mężczyzni nie lubią zmian i nie mają takiej potrzeby.
Nie znoszę monotonii, uwielbiam zmiany wszelkie.Zanim dokonam jakichkolwiek, myślę, wyobrażam sobie, marzę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 17:05
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Chyba wszystkie kobitki lubią przestawiać meble i zmieniać wnętrze - tyle tylko że samej nie da się tego zrobić .... a co na to Wasi panowie, bo mój się buntuje i nie lubi zmian.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 17:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie lubię zmian w mieszkaniu. Wiem gdzie co mam położone i w zasadzie nie muszą szukać o ile "inni" nie poprzestawiają.
inni-to słodka wnuczka.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy lubicie pracować na działce? Eliza Dom, wnętrza, ogród 188 28-09-2023 10:54
Czy lubicie Harrego Pottera? Bianka Książka, literatura, poezja 52 26-02-2020 15:28
Zmiany w regulaminie Klub Senior Cafe admin Informacje 47 13-09-2010 02:22
Lubicie swoje synowe, swoich zięciów? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 140 31-05-2010 09:17
Zmiany podatkowe na rok 2007 - komentarze araukaria Ogólny 0 07-12-2006 19:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.