menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 18:00
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 309
OK Wycieczka sponsorowana


Wiosna się zbliża i czas wyruszyć z domu, pierwszą więc podróżą w tym roku(nie liczę tych kilkunasto- kilometrowych..)
Otóż zarezerwowałam sobie wyjazd 14 marca do GARCZYNA... na fermę strusi ( z firmą B E C K).Może niektórym osobom takie jednodniowe wycieczki są znane.Od kilku lat sobie tak wojażuję ze sponsorem.Obiad zapewniony, barek jest tez zaopatrzony ,z którego w przerwie możemy skorzystać.
Obecnością swoją uczestniczymy w pokazie( zaliczyłam już sporo takich atrakcji dla odskoczni życiowej.






moje jajo miało wagę 1650 g i zakupione zostało 8.08.2004r. w Wałdowie na fermie strusiej.
Jajecznicę starczyło dla 8 osób... przygotowana po "królewsku" jak to my określamy...na boczku z cebulką...ale była frajda dla wszystkich.
Pozdrawiam
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 03-03-2008 o 19:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 18:14
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Ja takich wycieczek nie lubie bo glupio mi jest potem nic nie kupic.. a im lepsza wycieczka tym drozszy zakup..i tym dluzsze "zachwalanie towaru"..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 18:18
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie ;-) ;-) ;-)

Cytat:
Napisał Wodniczka
Wiosna się zbliżą i czas ruszyć z domu, pierwszą więc podróżą w tym roku(nie liczę tych kilkunasto- kilometrowych..)
Otóż zarezerwowałam sobie wyjazd 14 marca do GARCZYNA... na fermę strusi ( z firmą B E C K).Może niektórym osobom takie jednodniowe wycieczki są znane.Od kilku lat sobie tak wojażuję ze sponsorem.Obiad zapewniony, barek jest tez zaopatrzony ,z którego w przerwie możemy skorzystać.
Obecnością swoją uczestniczymy w pokazie( zaliczyłam już sporo takich atrakcji dla odskoczni życiowej.

moje jajo miało wagę 1650 g i zakupione zostało 8.08.2004r. w Wałdowie na fermie strusiej.
Jajecznicę starczyło dla 8 osób... przygotowana po "królewsku" jak to my określamy...na boczku z cebulką...ale była frajda dla wszystkich.
Pozdrawiam

Nie miałam takich ciekawych propozycji

Do nas trafiają tylko zaproszenia na wyjazdy z firmami oferującymi wełnianą pościel, garnki, itp. - nigdy się nie odważyłam, mimo bardzo fajnych miejsc, bo obawiałam się "oszustwa" polegającego na wyjeździe widocznie na tę prezentację, bez zwiedzania...

Chętnie bym się dowiedziała, czy ktoś jeździł z takimi firmami i z jakim skutkiem
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 18:38
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 309
OK Nie kupię może nic ale wysłucham prezentacje.

Ja jak wspomniałam od lat już jeżdżę na takie wycieczki, raz kupiłam sobie pościel wełnianą... , na raty na okres 3 lat, zainteresowanie słuchaczy kupnem jest zróżnicowane, najlepsza frajda było raz takie zdarzenie... na pokazie poproszono uczestnika - o kwotę 50 zł dla prezentera.. więc się nie namyślając podałam pieniądze a za odwagę, że dałam pieniądze otrzymałam lalkę z porcelany( był ten pokaz przed Świętami Bożego Narodzenia... laleczkę przywiozłam , postawiłam ją do witryny, wnuczka na Święta Bożego Narodzenia będzie miała skończone 3 lata,więc dam jej w prezencie. Jakie zdumienie było na sali i owacje ,że nieznajomej osobie dałam pieniądze, (pokazy to pościel wełniana,narzuty, kapy, sprzęt rehabilitacyjny, naczynia , sztućce..z każdego pokazu jakąś nagrodę zawsze przywiozę.
Pozdrawiam ...
Dla odważnych świat należy...
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 03-03-2008 o 21:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 19:44
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Wodniczko ;)

Cytat:
Napisał Wodniczka
Ja jak wspomniałam od lat już jeżdżę na takie wycieczki, raz kupiłam sobie pościel wełnianą , na raty na okres 3 lat, zainteresowanie słuchaczy kupnem jest zróżnicowane, najlepsza frajda było raz takie zdarzenie... na pokazie poproszono o kwotę 50 zł by dla prezentera.. więc się nie namyślając podałam pieniądze a w odwagę, że dałam pieniądze otrzymałam lalkę z porcelany( był ten pokaz przed Świętami Bożego Narodzenia... Jakie zdumienie było na sali i owacje dla mnie,że nieznajomej osobie dałam pieniądze (pokazy to pościel wełniana,narzuty, kapy, sprzęt rehabilitacyjny, naczynia , sztućce..z każdego pokazu jakąś nagrodę zawsze przywiozę.
Pozdrawiam ...
Dla odważnych świat należy...

My na miejscu na takie pokazy bardzo chętnie chodzimy, czasem coś kupimy czasem nie, nagrody chętnie odbieramy a że pokazy są najczęściej w hotelach, do których byśmy inaczej nie weszły, to hotele też chętnie zwiedzamy

Ale na wyjazdach chciało by się coś zobaczyć, poza prezentacją, jak z tym jest???
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 19:48
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 309
Domyślnie

Pani Slowikowa... nikt nikogo nie zmusza do kupna...byłam na pokazie w Stargardzie Gdańskim, a uczestników było 140 osób..w duchu tak pomyślałam sobie ...dla sponsora jest dzisiaj łakomy kąsek... wszyscy się zdziwiliśmy, że tylko jedna para zakupiła sobie fotel rehabilitacyjny na raty

__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 20:10
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 309
Domyślnie

Anna_Maria_57
Na każdej prezentacji można coś się dowiedzieć nowego...a mam już już zaliczono dość dużo wymienię tylko kilka Gdańsk
gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem Drogę Królewska , Złotą Bramę,Ratusz Główny, Dwór Artura,Fontanna Neptuna,Kościół św. Brygidy,Kościół Mariacki sponsor (ColumBus)
z tym samym sponsorem dwu-dniowa wycieczka do Lichenia(zakwaterowanie w Domu Turysty ) uczestnicy poszli rano na mszę do w kościoła św. Doroty. wejście na Golgotę Licheńską, wizyta w Kaplicy Cudownego Źródełka,spacer po Lasku Grąblińskim.. inne wycieczki...do Darłowa(gdzie płynęliśmy statkiem Vikingu po Morzu Bałtyckim), Pelplina, Biskupina,( a po drodze zwiedziliśmy Ośrodek OSIR w Gąsawie)Torunia,Bydgoszczy, Ciechocinka., ( nie wspomnę o budzikach, długopisach,termometrach-AEG.Mając dużo wolnego czasu,będąc na emeryturze może to jest ten czas by nadrobić wcześniejsze zaległości gdy zajmowałam się wychowywaniem dziećmi,praca zawodową i domem.
Nie zawsze coś kupię, bo i emerytura nie wysoka, ale coś robię dla odskoczni życia codziennego, za uczestnictwo to i nagrody przywiozę do domu: torby podróżne express do kawy,,zestaw ogrodniczy, parasol ogrodowy,zestaw do manicure,kpl noży kuchennych, brytfanna do pieczenia mięsa.
Nie rezygnuję z tej formy zwiedzania .


"Kto chce - szuka sposobów; kto nie chce - szuka wymówek."
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 20:25
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 309
Domyślnie

Anna_Maria_57
Dopóki ja się nie przekonałam do takiego wyjazdu, to zaproszenia też wyrzucałam- byłam tego samego zdania...to oszuści, za np. 18, 20 zł jechać na pokaz z obiadem i zwiedzanie jakiejś miejscowości, dla mnie to było wręcz niemożliwe. Ale się przekonałam ,że jednak to jest rzeczywistość realna i tak sobie jestem tu i tam( na każdy pokaz utrwalam na zdjęciach ...

tu jestem w Biskupinie.



tu z przyjaciółką na vikingu pokaz sprzetu rehabilitacyjnego w Darłowie
i t d...
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 20:37
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Wodniczko

Cytat:
Napisał Wodniczka
Pani Slowikowa... nikt nikogo nie zmusza do kupna...byłam na pokazie w Stargardzie Gdańskim, a uczestników było 140 osób..w duchu tak pomyślałam sobie ...dla sponsora jest dzisiaj łakomy kąsek... wszyscy się zdziwiliśmy, że tylko jedna para zakupiła sobie fotel rehabilitacyjny na raty


ja wlasnie o tym mowie. wiem ze nikt nikogo nie zmusza ale licza w koncu na ta sprzedaz. mnie byloby glupio tak ich wykorzystywac i juz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 21:13
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 309
Pytanie Pogubiłam się :(

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
ja wlasnie o tym mowie. wiem ze nikt nikogo nie zmusza ale licza w koncu na ta sprzedaz. mnie byloby glupio tak ich wykorzystywac i juz.


trochę się pogubiłam z tym wykorzystywaniem...kto i kogo wykorzystuje ??
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 21:15
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie wodniczko

ludzie ktorzy jezdza na te wycieczki, jedza , pija lulki pala a nic nie kupuja..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 21:28
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 309
Domyślnie

Czasami i jakiś kawał zostanie opowiedziany przez prezentera...
Piękna kobieta jest - urokiem
Czarująca - czarem
Mądra - mądrością
Ale tylko kochana jest - wszystkim
Życie jest jak pociąg:
20 - 30 lat to pociąg towarowy,
30 - 40 -lat to pociąg osobowy,
40 - 50 -lat to pociąg expres,
60 lat to pociąg super expres,
pow. 70 lat to pociąg tylko do butelki ....mleka

Człowiek się uśmiechnie nie sposób być poważnym



"Kobieta jest zaproszeniem do szczęścia "
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 21:34
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 309
Nie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
ludzie ktorzy jezdza na te wycieczki, jedza , pija lulki pala a nic nie kupuja..


... ja nie mam takiego zdania o ludziach( nie wszyscy się mieszczą w jednym worku )widać każdy sądzi po sobie
Przepraszam jeżeli kogoś uraziłam( tymi wycieczkami) ... a nie żyjemy w czasach Króla Sasa.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 21:52
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Nic z tego nie rozumiem. Czyli co? Np. firma Zeppter oferuje darmową wycieczkę, nocleg, wyżywienie za to, że zechcę być na pokazie ich sprzętu? Tyle i tylko tyle? I jeszcze mi prezent dadzą? Czyli oni robią to w celach charytatywnych?
Proszę o wytłumaczenie. Zawsze odmawiam takim ofertom, bo jeśli wiem że nie kupię, nie potrzebuję, to uważam to za stratę mojego i ich czasu. O co to właściwie chodzi? Mają jakieś nadwyżki do rozdania? To czemu nie na dom dziecka?
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 21:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Niby nie zmuszają do kupna,ale kupić jednak wypada - cokolwiek,aby nie wyglądało ,że pakujemy się nieco na ''krzywy ryj..''..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 22:02
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Nigdy nie dam sie namowic na wycieczke sponsorowana.
Raz jeden zostalismy "wymanewrowani",gdy bylismy na Wyspach Kanaryjskich.
Wplacilismy na wycieczke"W doline Guanczow"(rdzenni mieszkancy Gran Canarii),sadzilismy,ze to interesujaca wycieczka i nie pomylilismy sie....z jednym ale.
Otoz przy wplacie na wycieczke poinformowala nas urocza szwedzka blondyneczka,ze ta wycieczka jest po obnizonych kosztach,co nas wszystkich chetnych ucieszylo.
Pobudka rano o szostej,by zdazyc na autokary (2) odjezdzajace sprzed hotelu o godz.siodmej.
W autokarach,bedac juz na trasie,poinformowano nas grzecznie,ze udamy sie do pewnej restauracji,gdzie firma sponsorujaca wycieczke,bedzie prezentowac swoje wyroby z mozliwoscia zakupu na miejscu lub wysylka(welniana posciel firmy rozprowadzajacej z Niemiec).
Ta posciel byla raz,ze bardzo droga,a dwa moja malzonka i ja mamy uczulenie na welne.
Bylismy bardzo poirytowani,gdyz stac nas bylo na pokrycie kosztow wycieczki bez udzialu jakiegos sponsora.
Duzo dyskutowano,nawet zartowano - gdy pewien Szwed wystapil w roli spiacego w takiej poscieli i....nikt niczego nie kupil.
Zeszlo przy tym z poczestunkiem az cztery godziny i na wlasciwa wycieczke wyjechalismy kolo poludnia!
Absolutnie popieram Pania Slowikowa,nigdy wiecej i tyle!
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 22:08
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

No... niby ja bym to tez tak rozumiała. I jak Asia, wstydziłabym się jechać i nic nie kupić. Wydaje mi się to nieuczciwe. Znowu Wodniczka pisze, że na 140 osób, tylko jedna para kupiła fotel, czyli firma spodziewa się takich efektów i godzi się z tym? I jeszcze prezenty daje?
Dziwny ten świat.
Wolę zwiedzać za swoje i nie mieć rozterek o uczciwości.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 22:31
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Wodniczko ;)

Cytat:
Napisał Wodniczka
Anna_Maria_57
Dopóki ja się nie przekonałam do takiego wyjazdu, to zaproszenia też wyrzucałam- byłam tego samego zdania...to oszuści, za np. 18, 20 zł jechać na pokaz z obiadem i zwiedzanie jakiejś miejscowości, dla mnie to było wręcz niemożliwe. Ale się przekonałam ,że jednak to jest rzeczywistość realna i tak sobie jestem tu i tam( na każdy pokaz utrwalam na zdjęciach ...

...

Wodniczko,

właśnie ta firma ColumBus zapraszała - teraz będę wiedziała, że można skorzystać, dziękuję Ci!
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 22:44
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Wilhelmino ;)

Cytat:
Napisał Wilhelmina
No... niby ja bym to tez tak rozumiała. I jak Asia, wstydziłabym się jechać i nic nie kupić. Wydaje mi się to nieuczciwe. Znowu Wodniczka pisze, że na 140 osób, tylko jedna para kupiła fotel, czyli firma spodziewa się takich efektów i godzi się z tym? I jeszcze prezenty daje?
Dziwny ten świat.
Wolę zwiedzać za swoje i nie mieć rozterek o uczciwości.

To są firmy nastawione na zysk - nie miej obiekcji, oni mają to wszystko skalkulowane

Bywam na prezentacjach na miejscu, bo to okazja do wejścia do nieraz luksusowych hoteli (Sobieski, Bristol, Polonia), do których inaczej bym nie weszła w moich starych ciuchach...
Wynajem tam sali kosztuje!

Czasem coś kupię, czasem nie - a obserwuję, że wszyscy uczestnicy to seniorzy, emeryci lub renciści...

Po dwóch prezentacjach, na których zostały wypełnione kuponiki na nagrody, dostajemy zaproszenia od kolejnych firm - czyli dane są przekazywane dalej...

Nic za darmo! Tylko nie zawsze płacisz pieniędzmi..
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 22:48
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

A czym jeszcze?
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wycieczka rowerowa. es55ca Podróże, turystyka 24 19-07-2008 09:51

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.